LLAF informacija | 2012 m. liepos 4 d. 14:05 |
![]() ![]() |
E. Skrabulis: "Aš Raivydu tikiu"
Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis kalba apie lietuvių pasirodymą Europos čempionate Suomijoje
![]() |
Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis stebėjo visų mūsų šalies sportininkų pasirodymus Europos čempionate Suomijoje. Itin šiltai visus palaikęs, pats buvęs lengvaatletis tikina, kad prie geros sėkmės savo medalių kolekcija dar galėjome papildyti.
Helsinkyje vykusiose senojo žemyno pirmenybėse E. Skrabuliui teko ne tik džiaugtis Linos Grinčikaitės ir Raivydo Stanio iškovotais medaliais, tačiau ir diskutuoti apie sprinterio Ryčio Sakalausko pasirodymą finale, kurį išsamiai aprašė ir parodė visa Europos žiniasklaida.
Lietuvos lengvosios atletikos rinktinė medalių reitinge su Serbijos sportininkais pasidalino 20-ą vietą. Prezidentas tokį lietuvių pasirodymą įvertino teigiamai.
Orai Suomijoje subjuro tada, kai baigė pasirodymus visi mūsų sportininkai. Buvote taip užsakęs? - paklausėme E. Skrabulio.
Orai Helsinkyje mūsų nelepina jau ne pirmą kartą. Manau, dangus liūdėjo, kad mūsų sportininkai šį kartą baigė pasirodymą Europos čempionate. Žinoma, čia juokas, tačiau šįkart oras tikrai buvo prastas ne tik mums, tačiau ir kitų šalių sportininkams. Lietus ir vėjas nepadeda lengvaatlečiams siekti aukštų rezultatų. Šiaip čempionatas pasitaikė labai įdomus ir emocingas. Buvo tiek pergalės ašarų, tiek ir skausmo.
Lietuvos rinktinė iškovojo du medalius. Kaip galite įvertinti čempionatą?
Žiūrint istoriškai, tai du medaliai Europos čempionate yra labai geras rezultatas. Šie metai ypatingi tuo, kad mes buvome užregistravę į pirmenybes vežti 24 sportininkus. Tiesa, Sonata Tamošaitytė prieš pat čempionatą gavo mikrotraumą ir neatvyko, todėl liko 23 sportininkai.
Reikia įvertinti, jog šiemet nebuvo tokių rungčių, kur mes turime stiprių sportininkų. Nebuvo ilgų nuotolių, maratono, ėjimo varžybų. Virgilijus Alekna ruošiasi olimpiadai ir buvo pasakęs seniau, kad nevyks į Senojo žemyno pirmenybes. Tai jeigu būtų visos rungtys ir būtų prisijungęs V. Alekna, mes būtume galėję deleguoti 33-35 sportininkus. To dar nėra buvę istorijoje.
Iškovoti du medaliai mus labai džiugina, tačiau tegul kritikai būna man atlaidūs, jeigu būtų dalyvavusi visa mūsų rinktinė - nuo sprinto iki maratono bei ėjimo - ir visa mūsų rinktinė būtų sveika, manau, galima būtų iškovoti nuo 5 iki 8 medalių Europos čempionate. Tai labai realus ir pasiekiamas rezultatas. Manau, to mes galime tikėtis ateityje.
L. Grinčikaitę visi įpratę matyti tarp geriausių sportininkų, tačiau R.Stanys nustebino?
R. Stanys nustebino maloniai. Žinoma, nustebino ir L.Grinčikaitė. Ji dažniau lipdavo ant pakylos jaunimo čempionatuose. Lina savo jėgą buvo parodžiusi ir Pekino olimpiadoje, kur pateko į pusfinalį, o tai - aukštas pasiekimas. Daug ką tikrai nustebino R. Stanio pasirodymas. Tačiau tik ne tuos, kurie buvo su juo visą laiką ir kartu dirbo. Tie žmonės matė, koks yra Raivydo potencialas, kaip sunkiai jis dirba ir kokia jo yra sportinė forma. R.Stanys apie savo sportinę brandą jau parodė praėjusių metų pasaulio čempionate ir kas šiuo metu visiems yra malonus netikėtumas, ateityje gali tapti rimta taisykle.
Tai galima teigti, jog R. Stanys ne vienadienė žvaigždė?
Aš Raivydu tikiu. Turime pagrindo taip manyti, kad tai ne vienadienis sportininkas. Jeigu bus sveikas, manau, jis dar ilgai mus džiugins savo puikiais pasirodymais.
Tą pačią dieną, kai L. Grinčikaitė iškovojo medalį, spauda ne mažiau dėmesio skyrė dėl traumos finale negalėjusiam startuoti Ryčiui Sakalauskui...
Man teko kalbėtis su Europos lengvosios atletikos organizacijos atstovais, kitų šalių federacijų prezidentais, specialistais. Pirmas dalykas, jie džiaugėsi, kad du mūsų šalies sprinteriai buvo finale, tačiau liūdėjo, kad Rytis finale negalėjo kovoti dėl realaus medalio.
Kolegos šiek tiek juokėsi iš teisėjų, kurie finale padarė klaidą. Teisėjai visada stebi labiau tuos, kurie nusiteikia „vogti“, kurie nori anksčiau startuoti. Nėra reglamentuota, per kiek sportininkas turi pajudėti iš kaladėlių: ar per kelias dešimtąsias, ar per dvi sekundes. Tai nėra falšstartas, jis niekam netrukdo. Šiuo atveju, teisėjai neturėjo stabdyti finalinio bėgimo, nes taisyklės nebuvo pažeistos. Kai antrame bėgime italas padarė falšstartą, tai buvo akivaizdus taisyklių pažeidimas ir viskas buvo tvarkoje.
Kiek man teko kalbėtis su kolegomis, niekas nesmerkė R. Sakalausko. Rytis visam pasauliui parodė, kad finale jo takelis nebuvo tuščias. Jis parodė, kad tai aš, Rytis Sakalauskas, iškovojau teisę startuoti prestižinėje 100 metrų rungties Europos čempionato finale. Prašau, žiūrėkite į mane ir įsidėmėkite. Čia, manau, yra mūsų šalies sporto reklama ir garsinimas.
Nemačiau nei vieno sportininko, kuris būtų piktai reagavęs į R.Sakalausko ne startą. Rytis buvo įspėjęs didelį dalį savo konkurentų, jie matė, kad jis šlubuoja ir nebėgs. R. Sakalauskas pristatymo metu labai gražiai padėkojo stadionui, tarsi iš anksto atsiprašė, kad šiuo metu negali kovoti.
Jeigu šiuo metu yra daug diskusijų ir dalis jų kritiškos, tai tik dėl neišmanymo. Taip kalba tik pikti ir pavydūs žmonės, kurie netiki R. Sakalausko galimybėmis ir mūsų sportininkams nelinki sėkmės.

Tai galima teigti, kad lengvosios atletikos taisyklės nėra tobulos?
Jos nėra tobulos. Mes gal žiūrime daugiau iš savo varpinės, tačiau man niekas nepasakys, kad žmogus iškovojęs vietą dalyvauti finale, tai yra patekęs tarp aštuonių stipriausių, nėra geresnis už tą, kuris liko devintoje vietoje. Toliau prasideda tam tikri niuansai, bėgti ar nebėgti, išeiti į startą ar neišeiti.
Kiekvienam kongrese dėl taisyklių pakeitimų būna daug diskusijų. Mes kalbėsime ne tik dėl šios taisyklės, bet ir dėl kitų. Pavyzdžiui, dėl vėjo matavimo kuriozų. Kodėl, bėgant šimtą metrų, vėjas matuojamas tik distancijos viduryje arba kodėl, bėgant 200 metrų, vėjas matuojamas tik tiesiojoje.
Šis Europos čempionatas pasižymėjo traumų gausa. Kas tai lėmė?
Viena iš priežasčių, tai sprintui, barjeriniams bėgimams, šuoliams ar metimams netinkamos oro sąlygos. Geriau tegul lyja, tačiau būna šilta. Pavyzdžiui, vyksta šuolių su kartimis rungtis, ji kartais trunka 3-4 valandas. Visą laiką reikia daryti pratimus, kad kūnas neatšaltų, o tokiomis oro sąlygomis traumos gali būti tas nenumatytas veiksnys. Nors daliai rungčių vėsus oras net geresnis nei karštas, tačiau didžiai daliai toks oras, koks buvo Helsinkyje, yra labai nedėkingas.
Ar šįkart buvo sportininkų, iš kurių tikėjotės geresnio pasirodymo?
Iš 23 sportininkų 15 kovojo pusfinaliuose ir finaluose. Jų pasirodymus vertinčiau gerai arba labai gerai. Likę aštuoni nepasiekė to, ko tikėjosi, tačiau tam buvo objektyvių priežasčių.
Mums skauda širdį dėl Zinaidos Sendriūtės nesėkmingų metimų. Jie buvo tolimi, tačiau už sektoriaus ribų. Tie metimai, jeigu jie būtų tikslūs, jai būtų garantavę vietą finale ar net kovą dėl medalių. Šiuo atveju taisyklės yra labai paprastos ir aiškios – reikia pataikyti į sektorių. Z. Sendriūtė pati labai prastai jautėsi po savo metimų. Ji tikrai stipri sportininkė, kovingo charakterio ir kaip žmogus yra nuostabus, todėl dėl jos nesėkmės dvigubai gaila. Z. Sendriūtė buvo mūsų viltis šiame Europos čempionate. Jai teks save reabilituoti Londono olimpinėse žaidynėse. Tai bus jos šansas. Ji galės įrodyti, jog sezono pradžioje pasiekti puikūs rezultatai, nebuvo atsitiktinumas.
Andrius Gudžius neparodė tokio rezultato, kuriam jis yra pasiruošęs. Tačiau čia yra Andriaus ir jo trenerio klausimas, kaip išspręsti technines klaidas. Tiek kartų žengti už sektoriaus ribų negalima. Aš nesu disko metikas, tačiau žinau vieną, kad jeigu tu mesi diską nors 80 metrų, tačiau peržengsi sektoriaus ribą – tavo metimas bus neįskaitytas.
R. Sakalausko trauma sugriovė planus visai 4x100 metrų sprinto komandai, kuri turėjo likus dviem dienoms iki pusfinalio keisti savo taktiką. Sprinto rinktinei sutrukdė ir Kosto Skrabulio nebuvimas, jam prieš porą dienų, varžybose Šveicarijoje, atsinaujino trauma. Manau, šie žmonės estafetės komandą būtų nuvedę iki finalo, o galbūt ir toliau.
Kurie Lietuvos sportininkai Jus labiausiai pradžiugino?
Dar kartą prisiminkime tą patį R. Sakalauską. Kas būtų buvę, jeigu jis būtų sveikas. Tai tikrai galėjo būti medalis. Barjerininkas Silvelstras Gugis pagerino šio sezono savo asmeninį pasiekimą. Eglė Staišiūnaitė smarkiai pagerino savo asmeninį rekordą ir iškovojo teisę startuoti Londono olimpiadoje.
Airinė Palšytė kovojo finale, jos taktika, kuri keliuose paskutiniuose čempionatuose visus nustebino ir buvo pasirinkta teisingai, šįkart – nesuveikė. Tai jai neleido pakilti aukščiau devintos vietos, nors ji tą padaryti galėjo. Agnė Šerkšnienė gražiai kovojo. Vaida Žūsinaitė pagerino savo asmeninį pasiekimą 3 kilometrų su kliūtimis bėgime ir priartėjo prie olimpinio normatyvo. Austra Skujytė startavo ne savo pagrindinėse rungtyse. Ji tik per plauką nepateko į šuolio į aukštį finalą, o rutulio stūmimo rungtyje pateko į finalą. Labai sunku septynkovininkei kovoti atskirose rungtyse, tačiau ji pabandė savo jėgas. Šaunuolė Natalija Piliušina. Ji mus labai maloniai nustebino patekusi į 800 metrų bėgimo finalą. Galbūt finale ji pasirodė šiek tiek silpniau, tačiau jai sutrukdė labai patyrusios ir stiprios varžovės, kurios diktavo tempą pirmame rate ir N. Piliušina tam ritmui pasidavė. Tai jau taktiniai dalykai. Ji dar jauna sportininkė, patirties jai semtis ir semtis.
Visos komandos keturi asmeniniai rekordai ir septyni geriausi sezono pasiekimai rodo, kad didelė dalis sportininkų kryptingai ruošiasi sezonui ir šiam čempionatui. Kai kam tai yra bandomosios kovos prieš olimpines žaidynes, kitiems jėgų pasitikrinimas.
Turime jau 19-a olimpiečių, aš tyliai tikėjau, kad po Europos čempionato mes turėsime 21-22. Tačiau dar liko savaitė, liko paskutinis traukinys, į kurį dar galima įšokti. Mūsų lengvosios atletikos rinktinė yra labai jauna, perspektyvi ir talentinga bei apimame didelį rungčių spektrą. To Lietuvos lengvosios atletikos istorijoje dar nėra buvę.
Helsinkyje vykusiose senojo žemyno pirmenybėse E. Skrabuliui teko ne tik džiaugtis Linos Grinčikaitės ir Raivydo Stanio iškovotais medaliais, tačiau ir diskutuoti apie sprinterio Ryčio Sakalausko pasirodymą finale, kurį išsamiai aprašė ir parodė visa Europos žiniasklaida.
Lietuvos lengvosios atletikos rinktinė medalių reitinge su Serbijos sportininkais pasidalino 20-ą vietą. Prezidentas tokį lietuvių pasirodymą įvertino teigiamai.
Orai Suomijoje subjuro tada, kai baigė pasirodymus visi mūsų sportininkai. Buvote taip užsakęs? - paklausėme E. Skrabulio.
Orai Helsinkyje mūsų nelepina jau ne pirmą kartą. Manau, dangus liūdėjo, kad mūsų sportininkai šį kartą baigė pasirodymą Europos čempionate. Žinoma, čia juokas, tačiau šįkart oras tikrai buvo prastas ne tik mums, tačiau ir kitų šalių sportininkams. Lietus ir vėjas nepadeda lengvaatlečiams siekti aukštų rezultatų. Šiaip čempionatas pasitaikė labai įdomus ir emocingas. Buvo tiek pergalės ašarų, tiek ir skausmo.
Lietuvos rinktinė iškovojo du medalius. Kaip galite įvertinti čempionatą?
Žiūrint istoriškai, tai du medaliai Europos čempionate yra labai geras rezultatas. Šie metai ypatingi tuo, kad mes buvome užregistravę į pirmenybes vežti 24 sportininkus. Tiesa, Sonata Tamošaitytė prieš pat čempionatą gavo mikrotraumą ir neatvyko, todėl liko 23 sportininkai.
Reikia įvertinti, jog šiemet nebuvo tokių rungčių, kur mes turime stiprių sportininkų. Nebuvo ilgų nuotolių, maratono, ėjimo varžybų. Virgilijus Alekna ruošiasi olimpiadai ir buvo pasakęs seniau, kad nevyks į Senojo žemyno pirmenybes. Tai jeigu būtų visos rungtys ir būtų prisijungęs V. Alekna, mes būtume galėję deleguoti 33-35 sportininkus. To dar nėra buvę istorijoje.
Iškovoti du medaliai mus labai džiugina, tačiau tegul kritikai būna man atlaidūs, jeigu būtų dalyvavusi visa mūsų rinktinė - nuo sprinto iki maratono bei ėjimo - ir visa mūsų rinktinė būtų sveika, manau, galima būtų iškovoti nuo 5 iki 8 medalių Europos čempionate. Tai labai realus ir pasiekiamas rezultatas. Manau, to mes galime tikėtis ateityje.
L. Grinčikaitę visi įpratę matyti tarp geriausių sportininkų, tačiau R.Stanys nustebino?
R. Stanys nustebino maloniai. Žinoma, nustebino ir L.Grinčikaitė. Ji dažniau lipdavo ant pakylos jaunimo čempionatuose. Lina savo jėgą buvo parodžiusi ir Pekino olimpiadoje, kur pateko į pusfinalį, o tai - aukštas pasiekimas. Daug ką tikrai nustebino R. Stanio pasirodymas. Tačiau tik ne tuos, kurie buvo su juo visą laiką ir kartu dirbo. Tie žmonės matė, koks yra Raivydo potencialas, kaip sunkiai jis dirba ir kokia jo yra sportinė forma. R.Stanys apie savo sportinę brandą jau parodė praėjusių metų pasaulio čempionate ir kas šiuo metu visiems yra malonus netikėtumas, ateityje gali tapti rimta taisykle.
Tai galima teigti, jog R. Stanys ne vienadienė žvaigždė?
Aš Raivydu tikiu. Turime pagrindo taip manyti, kad tai ne vienadienis sportininkas. Jeigu bus sveikas, manau, jis dar ilgai mus džiugins savo puikiais pasirodymais.
Tą pačią dieną, kai L. Grinčikaitė iškovojo medalį, spauda ne mažiau dėmesio skyrė dėl traumos finale negalėjusiam startuoti Ryčiui Sakalauskui...
Man teko kalbėtis su Europos lengvosios atletikos organizacijos atstovais, kitų šalių federacijų prezidentais, specialistais. Pirmas dalykas, jie džiaugėsi, kad du mūsų šalies sprinteriai buvo finale, tačiau liūdėjo, kad Rytis finale negalėjo kovoti dėl realaus medalio.
Kolegos šiek tiek juokėsi iš teisėjų, kurie finale padarė klaidą. Teisėjai visada stebi labiau tuos, kurie nusiteikia „vogti“, kurie nori anksčiau startuoti. Nėra reglamentuota, per kiek sportininkas turi pajudėti iš kaladėlių: ar per kelias dešimtąsias, ar per dvi sekundes. Tai nėra falšstartas, jis niekam netrukdo. Šiuo atveju, teisėjai neturėjo stabdyti finalinio bėgimo, nes taisyklės nebuvo pažeistos. Kai antrame bėgime italas padarė falšstartą, tai buvo akivaizdus taisyklių pažeidimas ir viskas buvo tvarkoje.
Kiek man teko kalbėtis su kolegomis, niekas nesmerkė R. Sakalausko. Rytis visam pasauliui parodė, kad finale jo takelis nebuvo tuščias. Jis parodė, kad tai aš, Rytis Sakalauskas, iškovojau teisę startuoti prestižinėje 100 metrų rungties Europos čempionato finale. Prašau, žiūrėkite į mane ir įsidėmėkite. Čia, manau, yra mūsų šalies sporto reklama ir garsinimas.
Nemačiau nei vieno sportininko, kuris būtų piktai reagavęs į R.Sakalausko ne startą. Rytis buvo įspėjęs didelį dalį savo konkurentų, jie matė, kad jis šlubuoja ir nebėgs. R. Sakalauskas pristatymo metu labai gražiai padėkojo stadionui, tarsi iš anksto atsiprašė, kad šiuo metu negali kovoti.
Jeigu šiuo metu yra daug diskusijų ir dalis jų kritiškos, tai tik dėl neišmanymo. Taip kalba tik pikti ir pavydūs žmonės, kurie netiki R. Sakalausko galimybėmis ir mūsų sportininkams nelinki sėkmės.

Tai galima teigti, kad lengvosios atletikos taisyklės nėra tobulos?
Jos nėra tobulos. Mes gal žiūrime daugiau iš savo varpinės, tačiau man niekas nepasakys, kad žmogus iškovojęs vietą dalyvauti finale, tai yra patekęs tarp aštuonių stipriausių, nėra geresnis už tą, kuris liko devintoje vietoje. Toliau prasideda tam tikri niuansai, bėgti ar nebėgti, išeiti į startą ar neišeiti.
Kiekvienam kongrese dėl taisyklių pakeitimų būna daug diskusijų. Mes kalbėsime ne tik dėl šios taisyklės, bet ir dėl kitų. Pavyzdžiui, dėl vėjo matavimo kuriozų. Kodėl, bėgant šimtą metrų, vėjas matuojamas tik distancijos viduryje arba kodėl, bėgant 200 metrų, vėjas matuojamas tik tiesiojoje.
Šis Europos čempionatas pasižymėjo traumų gausa. Kas tai lėmė?
Viena iš priežasčių, tai sprintui, barjeriniams bėgimams, šuoliams ar metimams netinkamos oro sąlygos. Geriau tegul lyja, tačiau būna šilta. Pavyzdžiui, vyksta šuolių su kartimis rungtis, ji kartais trunka 3-4 valandas. Visą laiką reikia daryti pratimus, kad kūnas neatšaltų, o tokiomis oro sąlygomis traumos gali būti tas nenumatytas veiksnys. Nors daliai rungčių vėsus oras net geresnis nei karštas, tačiau didžiai daliai toks oras, koks buvo Helsinkyje, yra labai nedėkingas.
Ar šįkart buvo sportininkų, iš kurių tikėjotės geresnio pasirodymo?
Iš 23 sportininkų 15 kovojo pusfinaliuose ir finaluose. Jų pasirodymus vertinčiau gerai arba labai gerai. Likę aštuoni nepasiekė to, ko tikėjosi, tačiau tam buvo objektyvių priežasčių.
Mums skauda širdį dėl Zinaidos Sendriūtės nesėkmingų metimų. Jie buvo tolimi, tačiau už sektoriaus ribų. Tie metimai, jeigu jie būtų tikslūs, jai būtų garantavę vietą finale ar net kovą dėl medalių. Šiuo atveju taisyklės yra labai paprastos ir aiškios – reikia pataikyti į sektorių. Z. Sendriūtė pati labai prastai jautėsi po savo metimų. Ji tikrai stipri sportininkė, kovingo charakterio ir kaip žmogus yra nuostabus, todėl dėl jos nesėkmės dvigubai gaila. Z. Sendriūtė buvo mūsų viltis šiame Europos čempionate. Jai teks save reabilituoti Londono olimpinėse žaidynėse. Tai bus jos šansas. Ji galės įrodyti, jog sezono pradžioje pasiekti puikūs rezultatai, nebuvo atsitiktinumas.
Andrius Gudžius neparodė tokio rezultato, kuriam jis yra pasiruošęs. Tačiau čia yra Andriaus ir jo trenerio klausimas, kaip išspręsti technines klaidas. Tiek kartų žengti už sektoriaus ribų negalima. Aš nesu disko metikas, tačiau žinau vieną, kad jeigu tu mesi diską nors 80 metrų, tačiau peržengsi sektoriaus ribą – tavo metimas bus neįskaitytas.
R. Sakalausko trauma sugriovė planus visai 4x100 metrų sprinto komandai, kuri turėjo likus dviem dienoms iki pusfinalio keisti savo taktiką. Sprinto rinktinei sutrukdė ir Kosto Skrabulio nebuvimas, jam prieš porą dienų, varžybose Šveicarijoje, atsinaujino trauma. Manau, šie žmonės estafetės komandą būtų nuvedę iki finalo, o galbūt ir toliau.
Kurie Lietuvos sportininkai Jus labiausiai pradžiugino?
Dar kartą prisiminkime tą patį R. Sakalauską. Kas būtų buvę, jeigu jis būtų sveikas. Tai tikrai galėjo būti medalis. Barjerininkas Silvelstras Gugis pagerino šio sezono savo asmeninį pasiekimą. Eglė Staišiūnaitė smarkiai pagerino savo asmeninį rekordą ir iškovojo teisę startuoti Londono olimpiadoje.
Airinė Palšytė kovojo finale, jos taktika, kuri keliuose paskutiniuose čempionatuose visus nustebino ir buvo pasirinkta teisingai, šįkart – nesuveikė. Tai jai neleido pakilti aukščiau devintos vietos, nors ji tą padaryti galėjo. Agnė Šerkšnienė gražiai kovojo. Vaida Žūsinaitė pagerino savo asmeninį pasiekimą 3 kilometrų su kliūtimis bėgime ir priartėjo prie olimpinio normatyvo. Austra Skujytė startavo ne savo pagrindinėse rungtyse. Ji tik per plauką nepateko į šuolio į aukštį finalą, o rutulio stūmimo rungtyje pateko į finalą. Labai sunku septynkovininkei kovoti atskirose rungtyse, tačiau ji pabandė savo jėgas. Šaunuolė Natalija Piliušina. Ji mus labai maloniai nustebino patekusi į 800 metrų bėgimo finalą. Galbūt finale ji pasirodė šiek tiek silpniau, tačiau jai sutrukdė labai patyrusios ir stiprios varžovės, kurios diktavo tempą pirmame rate ir N. Piliušina tam ritmui pasidavė. Tai jau taktiniai dalykai. Ji dar jauna sportininkė, patirties jai semtis ir semtis.
Visos komandos keturi asmeniniai rekordai ir septyni geriausi sezono pasiekimai rodo, kad didelė dalis sportininkų kryptingai ruošiasi sezonui ir šiam čempionatui. Kai kam tai yra bandomosios kovos prieš olimpines žaidynes, kitiems jėgų pasitikrinimas.
Turime jau 19-a olimpiečių, aš tyliai tikėjau, kad po Europos čempionato mes turėsime 21-22. Tačiau dar liko savaitė, liko paskutinis traukinys, į kurį dar galima įšokti. Mūsų lengvosios atletikos rinktinė yra labai jauna, perspektyvi ir talentinga bei apimame didelį rungčių spektrą. To Lietuvos lengvosios atletikos istorijoje dar nėra buvę.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.