Elijus Kniežauskas | 2012 m. liepos 19 d. 09:43 |
![]() ![]() |
Meras pajuto šiaurietiškojo ėjimo naudą
„Puikiai pasimankštinau. Mielai vėl išmėginčiau šį užsiėmimą, - pripažino šiaurietiškojo ėjimo mokykloje apsilankęs Druskininkų meras
Druskininkų meras Ričardas Malinauskas kartu su būreliu miestiečių ir kurorto svečių lankėsi šiaurietiškojo ėjimo mokyklos „LEKI School“ atvirų durų dienose – dvi dienas vyko po tris pamokas visiems susidomėjusiems.
Ši Druskininkuose įsikūrusi mokykla – vienintelė Lietuvoje. Kituose miestuose šiaurietiškojo ėjimo paslapčių moko pavieniai instruktoriai.
„Kai žingsniuodamas galvoji apie ėjimo techniką, o ji gana sudėtinga, malonumo maža. Bet kai įpranti, pajunti, kas išties yra šiaurietiškasis ėjimas“, – kalbėjo Druskininkų meras, įveikęs kelio atkarpą su specialiomis lazdomis.
Per atvirų durų dieną trys mokyklos instruktoriai susirinkusiems pasakojo apie šiaurietiško ėjimo atsiradimą, teisingą vaikščiojimo techniką, naudą sveikatai. Po trumpų apmokymų ir teorinės dalies žygeiviai savo ką tik įgytas žinias išbandė praktikoje – vaizdingame miško take. Per pertrauką žygeiviai išmoko naudingų tempimo ir mankštos pratimų.
Per atokvėpio pertraukėlę Druskininkų meras R. Malinauskas džiaugėsi tokios mokyklos atidarymu ir teigė, kad miestui tai išeis į naudą: „Džiugu, kad Lietuvoje populiarėja šis užsiėmimas. Užsienyje žmones su lazdomis tenka matyti labai dažnai, jų daugėja ir pas mus, o Druskininkai turi puikią infrastruktūrą ir gražią gamtą šiaurietiškajam vaikščiojimui.“
Meras neslėpė gerai pasimankštinęs ir mielai vėl išmėgintų tokį ėjimo būdą, o gal net įsigytų savo lazdas.
Renginio dalyviai buvo „apginkluoti“ profesionaliomis vokiškomis LEKI lazdomis. Buvo paaiškinti jų privalumai ir kaip jais pasinaudoti.
Tarp renginio dalyvių buvo ne vien naujokai. Alvydas Varanis šiaurietišku ėjimu užsiima jau dvejus metus. Tiesa, savo šeimos narių dar neužkrėtė šia manija. Jis juokavo, kad tikriausiai jie tam dar per sveiki. Pradėjus vaikščioti su lazdomis pašnekovui pradingo sąnarių, nugaros skausmai. A. Varanis nusprendė pagilinti žinias ir „LEKI School“ mokykloje.
„Internete yra daug informacijos – straipsnių, nuotraukų, filmų - apie vaikščiojimą. Instruktoriai padėjo gerai įvaldyti techniką. Pavyzdžiui, aš net nežinojau, kad nuo kalno reikia nusileisti specialiu būdu“, – gauta nauda džiaugėsi druskininkietis.
„LEKI School“ patraukli ne tik vietiniams Druskininkų gyventojams, bet poilsiautojams. Mokyklos įkūrėjas Arūnas Milkus teigė, kad sulaukia nemažo turistų dėmesio: „Poilsiautojai nevengia paįvairinti savo atostogų išbandydami šiaurietiškąjį ėjimą. Nors didžioji dauguma mūsų mokinių šiaurietiškame ėjime žali naujokai, tačiau ne pro šalį savo įgūdžius patobulinti ir jau kurį laiką vaikščiojantiems entuziastams. Bėda, kad žmonės savarankiškai mokydamiesi nesužino visų subtilybių ir niuansų, kartais įgauną ydingą techniką ir mums reikia taisyti, ką jie blogai išmoksta. Būtent todėl šią žiemą ir kilo tokia idėja įkurti šiaurietiško ėjimo mokyklą.“
Druskininkus pirmajai tokiai mokyklai A. Milkus teigė pasirinkęs, todėl šismiestas ir apylinkės gausios vaizdingų miškų, įdomių takų ir maršrutų, todėl miestiečiai ir turistai turi puikią galimybę jas ištyrinėti ir kartu sveikai pasimankštinti. Ypač kai visus metus veikiančiame kurorte šiaurietišku ėjimu galima užsiimti tiek žiemą, tiek vasarą.
A. Milkus su savo komanda – šiaurietiškojo ėjimo pradininkai Lietuvoje, todėl turi pakankamai patirties ir žinių šios veiklos populiarinimui.
Instruktoriai kartą pažymėjo, kad savarankiškai mokantis reikia labai atsargiai atsirinkti informaciją, nes taip netyčia galima įprasti netaisyklingai vaikščioti ir nepavyks pasisemti visos naudos iš šio sporto.
Nors A. Milkus šiaurietišką ėjimą vadino aktyviųulaisvalaikio praleidimo būdu ir mankšta, tačiau ši veikla yra antroje vietoje pagal dirbančius raumenis tarp visų sporto šakų. Daugiau raumenų vienu metu dirba tik lygumų slidinėjime.
Šiaurietiško ėjimo technika leidžia išnaudoti daugiau raumenų nei plaukimas ar tenisas. Instruktoriai juokavo, kad vaikščiojant šiaurietiškai nedirba tik ausys ir liežuvis - jeigu vaikštai vienas.
Instruktoriai paaiškino, kuo skiriasi šiaurietiškas ėjimas nuo paprasto vaikščiojimo su lazdomis, pasakojo apie įvairias ėjimo technikas, estafetes ir žaidimus.
Mokyklos vadovas pasakojo, kad žmones labiausiai domina ne tik šiaurietiško ėjimo nauda, taisyklinga technika, bet ir šios veiklos istorija, atsiradimas. Atsakymus į visu klausimus apie šiaurietiškąjį ėjimą galite išgirsti Druskininkų turizmo ir verslo informavimo centre įsikūrusioje „LEKI School“ šiaurietiško ėjimo mokykloje.