sportas.info 2012 m. liepos 25 d. 10:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Gyvenime nieko nėra neįmanoma“

Laikraštis "Sportas": KKSD generalinis direktorius Klemensas Rimšelis siūlo olimpiečiams palikti namuose visus talismanus ir pasikliauti savo stiprybe

K. Rimšelis: „Vien dalyvauti olimpiadoje – didelė garbė.“
Alfredo Pliadžio nuotr.
K. Rimšelis: „Vien dalyvauti olimpiadoje – didelė garbė.“

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Klemensas Rimšelis neslėpė – tapęs KKSD vadovu į sporto varžybas pradėjo žiūrėti kiek kitomis akimis nei anksčiau. Londono olimpinės žaidynės K. Rimšeliui bus pirmosios, kurias jis stebės ne per televizorių, o iš arenų tribūnų.

„Sportu domėjausi visą laiką. Mano vaikai rimtai sportavo. Tik aš žiūrėdavau varžybas kaip paprastas žiūrovas. Darbas KKSD man padarė savotišką meškos paslaugą. Daug daugiau visko sužinojau ir sportas mano akyse pasikeitė. Dalyvauju procese, klausau išvadų apie sveikatą, laimėjimus, todėl kitaip vertinu sportininkus“, – tvirtino šalies sporto vadovas.

Gavęs galimybę matyti ne tik paradinę Lietuvos sporto pusę, K. Rimšelis išvydo ir nemažai sistemos spragų. Vis dėlto turi ir kuo pasidžiaugti.
Prieš kelionę į Londoną laikraštis „Sportas“ paprašė KKSD generalinio direktoriaus pažvelgti į Lietuvos sporto aktualijas.

APIE PROGNOZES. „Pagal nusistovėjusią praktiką prieš olimpines žaidynes prognozuojama, kiek medalių iškovos sportininkai. Aš į tokias prognozes žiūriu kitaip nei įprasta mūsų sporto sistemoje.

Valstybė finansuoja pasirengimą olimpinėms žaidynėms. Sportininkai rengdamiesi rungiasi atrankos varžybose ir per jas patenka į olimpiadą. Nacionalinėje rinktinėje – geriausi Lietuvos atletai. Todėl juos ir vadiname nacionaline rinktine. Mokėdami stipendijas, pirkdami inventorių neruošiame sportininkų užimti aštuntąją ar dvyliktąją vietą. Visiems padedame pagal Lietuvos galimybes, o jie patys pasiruošia kaip įmanoma geriau. Jie pateko į olimpiadą ir įveikė atrankos barjerus, įvykdė normatyvus, vadinasi, jų pasirengimas atitinka visų startuojančių jų rungtyje sportininkų lygio vidurkį. Tai reiškia, kad viskas pasiekiama ranka. Tad reikia pasiimti tai, kas geriausia.

O tada galima sakyti: „Truputį nepasisekė, labiau nepasisekė.“ Juk vien dalyvauti olimpiadoje – didelė garbė. Štai krepšinio rinktinė pateko per labai sunkų atrankos turnyrą. Iš Europos, be šeimininkų britų, Londone žais tik keturios Europos komandos. Ir kokios – Ispanija, Prancūzija, Rusija ir Lietuva. Kur Serbija, Kroatija, Turkija, Vokietija, Graikija?

Planavimą kurioje nors rungtyje iškovoti medalį galima pavadinti sporto institucijų pagalba lažybų kontoroms. Dar viena tokio planavimo blogybė – jei nustatomi griežti rėmai, sportininkas patiria psichologinį spaudimą. Man nereikia, kad sportininkas, nuvykęs į olimpiadą, tris kartus užmintų ant linijos ir neatliktų nė vieno metimo ar šuolio, nes perdegė.

Reikia nusibrėžti saiko ir laimėjimų skalę. Pavyzdžiui, dešimtoji vieta olimpiadoje. Ar ji prasta? Jei jaunas sportininkas šioje olimpiadoje buvo dešimtas, kitoje jis gali būti pirmas. Nereikia maišyti su žemėmis, net jei lieka paskutinis. Vien tai, kad jis pateko į olimpiadą per atranką, rodo, kad jis nėra paskutinis, nes paskutinių liko labai daug už olimpiados borto.

Galime skaičiuoti kitaip – pagal tai, kiek olimpinių medalių tenka šimtui tūkstančių gyventojų. Tuomet Lietuva – tikrai olimpinė šalis ir išstumia Kiniją iš dešimtuko.

Planavimas – sovietmečio palikimas. Sako – mes prognozuojame 6–12 vietą. Kas nors pastebi: „Jūs vienose varžybose pasirodėte neblogai, gal prognozuokime 6–11 vietą.“ Ką tai keičia, kai nusibrėži apatinę ribą? Po to neva galima vertinti – realizavo lūkesčius ar ne. Iš Lietuvos rinktinės tikimės labai daug. Medalių bus, nes mūsų sportininkai iki olimpiados nuėjo sunkų kelią ir yra tikrai neblogai pasirengę.

Pastebėjau, kad nemažai Lietuvos sporto specialistų tikrai neskaitė Seimo patvirtintos 2011–2020 m. sporto strategijos. Jie nežino, kad Seimas balsavo ir nurodė Lietuvos sporto kryptį. KKSD, atsižvelgdamas į pasikeitusią situaciją ir Europoje (sportas prilygintas bendrajai ES politikai), pakeitė ir savo misiją. Dabar ji skamba taip – papildyti Lietuvos žmonių gyvenimą kūno kultūra ir sudaryti sąlygas atsiskleisti sporto talentams.

Tai įgyvendinama bendro fizinio aktyvumo programomis, kaip ir numato bendroji Europos politika, o ne rankiojant pavienius talentus. Kuo daugiau žmonių yra fiziškai aktyvūs, tuo didesnė tikimybė rasti daugiau talentų. Tokia yra natūrali piramidė. Tai jau įtvirtinta ir strategijos pagrindu rengiamas tarpinstitucinis planas, kuris turėtų būti patvirtintas vasaros pabaigoje. Čia niekas negali išskirti olimpinių sporto šakų kaip kokios nors panacėjos. Geriausius savo sportininkus turime suburti per fizinį aktyvumą.“

APIE PSICHOLOGIJĄ. „Visiems olimpiečiams linkiu vadovautis paprastu principu – jei esi prietaringas ir turi talismanų, palik juos namuose, kad nepamestum ar nepamirštum viešbutyje. Ateik pats, nes jei dalyvauji olimpiadoje, pats esi talismanas, galintis ko nors pasiekti. Juk reikia labai nedaug. Jei greta matote iškilių, daug pasiekusių varžovų, nepamirškite, kad jie – taip pat žmonės. O visi žmonės klysta. Reikia tik įžvelgti jų silpnąsias vietas ir rasti savyje gebėjimų, pasitelkti savo stiprybes, pasinaudoti kitų klaidomis.

Yra statistika, atspindinti, ką sportininkas pasiekė. Pagal tai galima spėti, kelintą vietą jis užims. Bet nemanau, kad to reikia. Tikiuosi, kad visi sportininkai mus džiugins. Man svarbiausia, kad nacionalinė rinktinė būtų pakilios nuotaikos, nebijotų jokių monstrų, visi pasitikėtų savimi.“

APIE DOPINGĄ. 2006 m. Lietuva ratifikavo Antidopingo konvenciją, valstybė pasisako už švarų sportą ir mums reikia tik švarių medalių. Negaliu pateisinti nė vieno sportininko, turinčio problemų dėl dopingo vartojimo. Didelio sportinio meistriškumo atleto ir valstybės sutartyje dėl stipendijos sportininkas įsipareigoja nevartoti draudžiamų preparatų. Todėl visi, pagauti vartoję dopingą, neteks valstybės paramos.

Visi puikiai žino, kad Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) bet kada gali patikrinti sportininką. Jis tai puikiai žino. Žino ir jo treneris. Todėl arba treneris auklėtiniui nėra paaiškinęs visų galimų padarinių, arba pats treneris dalyvauja šiame procese. Kai man pradeda pasakoti, kad kažkas kažko įpylė į sriubą, galiu pasiūlyti – nevalgyk tos sriubos. Kiekvienas atsako už save.

Artimiausiomis dienomis Seimą turi pasiekti įstatymų projektai, kuriuose bus apibrėžtas draudžiamų preparatų platinimas, laikymas, vartojimas, numatytos sankcijos ir netgi baudžiamojo kodekso nuostatų taikymas.

Draudžiamųjų preparatų vartojimą labai akivaizdžiai atspindi rezultatų ir WADA veiklos statistika. Jei pasaulio rekordų kreivė ima staiga kilti, vadinasi, išrastas koks nors naujas preparatas, dar neįtrauktas į draudžiamųjų sąrašą, arba jo nesugebama aptikti. Kai tik naujas preparatas pripažįstamas dopingu, rekordų akivaizdžiai sumažėja. Vėl rekordų kreivė tampa stabili. Kai ji vėl staiga pradeda kilti – vėl atsirado naujas preparatas. Šie ciklai nuolat kartojasi. Tai tarsi nesibaigiančios lenktynės – mokslininkai vejasi mokslininkus.

Dopingo vartojimas, platinimas – milžiniški pinigai, nešantys juodajam pasauliui pelną beveik kaip narkotikai.

KKSD nuo 2010 m. nefinansuoja sporto šakų, kurių tarptautinės organizacijos neprisijungia prie Antidopingo konvencijos.

Tada iš kai kurių federacijų pasigirdo kritikos neatlaikančių motyvų, kad reikia daug mokėti WADA už kontrolę. Bet juk mes siūlome finansavimą – taip ir atsirastų pinigų.

Lietuva pasisako už švarų sportą. Ir niekada nebus kitaip. Jei norime, kad būtų kitaip, reikia skirti labai daug lėšų skalbimo priemonėms, kuriomis plautume nešvarų sportą. Šito nesugebėjo padaryti nei Kinija, nei Rusija, todėl pasuko švaraus sporto keliu.“

APIE EMOCIJAS. „Išmokau paprasčiausiai santūriai žiūrėti varžybas. Kai kurios žiniasklaidos priemonės net rašė, kad varžybas žiūriu abejingai, akys neblizga, nerodau gestų, nerėkiu. Esu įsisąmoninęs, kad esu žiūrovas. Viską išgyvenu viduje. Džiaugtis aš moku. O ką – reikėtų televizoriui patarinėti? Yra tokių, kurie aiškina televizoriui, ką reikia daryti.

Man su visažiniais, nuolat laidančiais replikas žaidėjams ar treneriui, nesinori būti.

2004 m. per Atėnų olimpiadą žiūrėdamas lietuvių rungtynes su amerikiečiais nemokiau nieko, o pasakiau: dabar Šarūnas Jasikevičius įmes tritaškį. Š. Jasikevičius bėga, meta – trys taškai. Visi pažiūri į mane. O aš kalbu juokaudamas. Netrukus vėl lygiai tą patį pasakiau. Ir Š. Jasikevičius vėl įmetė. Tada visi, kartu žiūrėję rungtynes, į mane ėmė kreivai žvelgti – aš du kartus atspėjau, kas bus. Tada Lietuva įveikė JAV rinktinę. Man sako: „Kas yra, tu ką – pranašas?“ Ne, aš ne pranašas. Paprasčiausiai pataikiau. Nerėkavau, nemokiau, o palaikiau. Tikėjau, kad jis įmes.“

APIE TRADICIJAS. „Prisiminkime neseną šiuolaikinės penkiakovės netektį. O dabar su penkiakove vėl viskas gerai. Tai reiškia, kad Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės mokykla – puiki.

Gerai pamenu, ką krepšinio „žinovai“ kalbėjo prieš 2010 m. pasaulio čempionatą. Apie rinktinę, kuriai verslininkai nupirko teisę žaisti pirmenybėse, jos galimybes. O mes pirmą kartą istorijoje laimėjome pasaulio čempionato bronzą, nors niekas nekalbėjo apie medalį. Tai reiškia, kad bet kokios sudėties Lietuvos rinktinė yra pavojinga kitoms pasaulio komandoms. Tai – mokykla, kurią vertina visame pasaulyje.

Mokykla – ne tik auklėtiniai, bet ir treneriai. Visa sistema.

Krepšinį į Lietuvą 1922 m. atvežė Steponas Darius. Bet tada populiaresnis buvo futbolas. Gyvenimas nestovi vietoje. Gal po kurio laiko būsime geriausi akmenslydžio žaidėjai? Kodėl gi ne? Daug kas priklauso nuo infrastruktūros ir entuziastų, darbui atsidavusių trenerių.“

INFRASTRUKTŪRA. „Visų pirma noriu padėkoti savivaldybėms, nes jų indėlis į sporto finansavimą yra didžiausias. Sporto sfera – savivaldybių savarankiškoji kompetencija. Jie gali steigti mokyklas, gali nesteigti, gali finansuoti, gali ne. Savivaldybių tarybos turi laisvę. Bet finansavimas rodo, kad bendruomenei to reikia – sporto objekto, mokyklos.

Tiek iš savivaldybių tarybų narių, tiek iš merų, bendruomenių, Seimo narių, rinktų apygardose, jaučiu didžiulį fizinio aktyvumo, sporto infrastruktūros poreikį.

XX a. pabaigą galime pavadinti buvusio sovietinio turto sporto infrastruktūros švaistymo, pardavinėjimo, naikinimo metais, o XXI a. galime ženklinti visai kitaip, nes dabar gerokai išaugo indėlis į sporto infrastruktūrą. Ir tai mato visi. Kai nuvažiuoji į kokios nors arenos atidarymą, matai, kokia tai didelė šventė bendruomenei.

Pavyzdžiui, stadioną mes dabar labiau siejame su sportu. Bet juk tai – viešoji erdvė, visuomenės susirinkimo vieta. Ir kultūros renginiai turi turėti erdvę. Rajonuose tam tinka net ir renovuotas mokyklos stadionas. Todėl sporto infrastruktūros plėtra – didelis indėlis ir į kultūrą. Tai – bendruomenės vizitinė kortelė.

Kartais girdžiu klausimą: „Pristatyta tiek arenų, kaip jas išlaikyti?“ Galėjo jų nebūti, nereikėtų išlaikyti. Bet jei nori, kad atvažiuotų, pavyzdžiui, „Red Hot Chili Peppers“ arba Stingas, tam reikia arenų. Ir jas reikia išlaikyti. Už viską reikia mokėti. Jei nori geriau gyventi, turi daugiau mokėti.“

LINKĖJIMAS. „Norėčiau visiems Lietuvos olimpinės rinktinės nariams palinkėti išskirtinės kantrybės. Visi yra žmonės, visi klysta, reikia tik sulaukti varžovo klaidos. Net jei jis ir favoritas.

Kai Lietuvos krepšinio rinktinė žaidžia kaip darnus mechanizmas, jos niekas negali įveikti. Bet jei komanda pakrinka ir priešininkas primeta jai savo stilių, ji pralaimi. Reikia turėti tikslą ir jo siekti iki galo.

Aš visada, jei dalyvauju rinkimuose, pasirenku planą ir jį įgyvendinu. O po to jau matau – laimėjau ar ne. Bet žinau, kad padariau viską, ką buvau numatęs. Taip yra visur. Ir su sportu.

Visai Lietuvos delegacijai linkiu gražių akimirkų. O jų visiems suteiks ilgas, sunkus ir sudėtingas trenerių darbas bei sportininkų meistriškumas, pasiaukojimas siekiant tikslų ir išsvajotų aukso medalių. Jei mūsų rinktinė turi svajonių iškovoti aukso medalių, tai ir iškovos. Aš Lietuvos sportininkais tikiu, kad jie gali. Jie – lygiai tokie patys, kaip jų varžovai, o gal net ir geresni.

Linkiu pasitikėti savimi ir savo galimybėmis. Vyti lauk visus nevisavertiškumo kompleksus. Jie – Lietuvos geriausieji. Jie – olimpiadoje.“
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas