kartingas.lt 2012 m. rugsėjo 13 d. 13:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kai sėkmę nuo nesėkmės skiria milimetrai

Šiemet pasiekęs ne vieną solidžią pergalę kartingo lenktynininkas S. Juodviršis kitą sezoną jau gali būti priverstas persėti į dar prestižiškesnę KZ1 klasę

Pasaulio taurės kartingų lenktynėse dalyvavo du lietuviai
Pasaulio taurės kartingų lenktynėse dalyvavo du lietuviai
   
Šiemet Europos kartingo čempionu tapęs 20-metis Simas Juodviršis iš Italijoje, Sarno trasoje, vykusių KZ2 klasės pasaulio taurės varžybų grįžo be apdovanojimo. Bet 11-oji vieta daugiau nei 100 itin pajėgių dalyvių kompanijoje sportininko nenuliūdino: tai buvo nauja naudinga patirtis, gera galimybė pasivaržyti su ypač stipriais konkurentais ir dar vienas rimtas jėgų išbandymas.

S. Juodviršis Italijoje buvo vadinamas vienu iš pasaulio taurės favoritų. Juo labiau, kad ir šiemet iškovojusio Europos čempiono titulą bei laimėjusio WSK Euro serijos varžybas lietuvio rezultatai atrankos važiavimuose bei kvalifikacijoje buvo daug žadantys: lietuvio laikai visada būdavo pirmame penkete.

Klaipėdos “RKV-racing” komandos narys S. Juodviršis Italijos kartodromuose praleidžia daug laiko, puikiai pažįsta šios šalies pajėgiausius kartingo lenktynininkus, o ir lietuvio reputacija Italijoje – nepriekaištinga. Simą ir komanda, aprūpinanti lietuvį naujausia technika, vertina dėl greitos orientacijos ir puikios adaptacijos bet kurioje trasoje, didžiulės patirties, kovingumo ir profesionalumo.

Pasaulio taurės varžybose daugiausia buvo būtent Italijos kartingo meistrų. Tuo stebėtis nereikėtų – italai labai mėgsta šią sporto šaką. O apie sportininkų lygį kalba tas faktas, kad atrankos važiavimuose arba kvalifikacijoje į 1 sekundę „telpa“ daugiau nei 20 sportininkų rezultatai.

S. Juodviršis tikėjosi, kad per finalines lenktynes trasą sudrėkins lietus: sinoptikai iš pradžių buvo žadėję lietų, tačiau jis labai nestipriai palynojo tik per KZ1 klasės treniruotes, visą ilgą lenktynių savaitgalį buvo sausa ir šilta.

Stabiliai važiavęs atrankos varžybose S. Juodviršis tikėjosi, kad ir kvalifikacijoje užims vietą lyderių grupėje. Tačiau prieš kvalifikaciją daugelis geriausius rezultatus demonstravusių sportininkų susimontavo naujas padangas ir... rezultatai suprastėjo. Deja, pajėgiausias Lietuvos lenktynininkas irgi buvo tarp jų.

Kovotojo charakterį Simas demonstravo pusfinalyje: pagirtinai startavęs jis jau į pirmą posūkį įvažiavo trečias. Tačiau kartingas – nenuspėjama sporto šaka, joje sėkmę nuo nesėkmės dažnai skiria net ne centimetrai, o milimetrai... Varžovai stumtelėjo Simo kartą, lenktynininkas kelioms sekundėms išslydo už trasos ribų, ir tai buvo lemtinga nesėkmė.

„Tai Lietuvai kainavo pasaulio taurės varžybų medalį“, - žodžių į vatą nevyniojo Lietuvos kartingo federacijos atsakingas sekretorius Andrius Teriochinas.

Vis dėlto iš pasaulio taurės varžybų daugkartinis Lietuvos čempionas parsivežė 11-ąją vietą. Pasaulio čempionu tapęs britas Jordonas Lennoxas-Lambas – tikrai įveikiamas varžovas, S. Juodviršis jį ne sykį yra aplenkęs.

Aišku, galimybių atsirevanšuoti dar bus: spalio pradžioje laukia WSK taurės finalinis etapas, o spalio pabaigoje Italijos Lonato mieste pajėgiausi KZ2 klasės pasaulio kartingo meistrai susirungs „Bridgestone“ taurės varžybose.Šiemet pasiekęs ne vieną solidžią pergalę S. Juodviršis kitą sezoną jau gali būti priverstas persėti į dar brangesnę ir prestižiškesnę KZ1 klasę: tarptautinė CIK FIA federacija lenktynininkus, triumfavusius pasaulio ar Europos čempionatuose, išskiria į elitinę grupę, kuri priversta palikti KZ2 klasę.

Tačiau Italijos „Energy Corse“ komanda tikisi, kad Lietuvos lenktynininkas ir ten bus tarp lyderių. Per kelis pastaruosius sezonus S. Juodviršis užsitarnavo itin greito ir profesionalaus sportininko vardą. Techninį palaikymą lietuviui užtikrinantys italai tikisi, kad jų ekipos narys pergalėmis dar tikrai nudžiugins.

O Simo pėdomis seka ir dar vienas pasaulio taurės varžybose dalyvavęs Lietuvos atstovas. Paulius Paškevičius neprasimušė į pagrindinį finalą, tačiau B finale irgi buvo 11-as. Tokio rango varžybų debiutantui rezultatas išties geras ir teikiantis vilčių ateičiai.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas