sportas.info 2012 m. rugsėjo 27 d. 23:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

D. Gudzinevičiūtės rinkimų programos gairės

Kandidatė į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidento postą Daina Gudzinevičiūtė pristatė savo rinkimų programos gaires

D.Gudzinevičiūtė žino, ko imsis, jei taps LTOK prezidente.
D.Gudzinevičiūtė žino, ko imsis, jei taps LTOK prezidente.

1. DIALOGAS, BENDRAVIMAS IR BENDRADARBIAVIMAS.
Reikia kalbėtis ir ieškoti kompromiso, o ne kariauti. Nepateisinu vykdomo sporto visuomenės supriešinimo ("senoji vadovybė" versus "gelbėtojas"), skaudu matyti KKSD ir LTOK priešpriešą. Turime veikti visi išvien sporto vardan! Metinės bei Olimpinio ciklo LTOK veiklos programos turi būti sudaromos aktyviai tariantis su LTOK nariais - sporto federacijomis ir kitomis sporto organizacijomis bei ekspertais. Reikia išsiaiškinti visų, net mažiausių federacijų, poreikius (ne tik finansinius) ir ieškoti kelių, kaip spręsti joms aktualius klausimus.
 

2. SKAIDRUMAS IR VIEŠUMAS.
Turi būti užtikrintas LTOK veiklos ir finansinis skaidrumas, atsakomybė ir atskaitomybė, teikiamos reguliarios ketvirtinės finansinės ir veiklos ataskaitos. Turi būti užtikrintas didesnis LTOK veiklos viešinimas (įtraukiant sporto federacijų atstovus) visuomenei, politikams, potencialiems rėmėjams, žiniasklaidai, sporto federacijoms ir kitoms suinteresuotoms grupėms. Negalime kalbėti apie sportui aktualius klausimus tik žaidynių laikotarpiu - aktualius klausimus privalome kelti ir spręsti kasdien.
 

3. DĖMESYS VISOMS SPORTO ŠAKOMS.
Numarinti kurią nors šaką lengva, atgaivinti - labai sunku. Nemanau, kad LTOK ateitį turi spręsti tik didieji: būtinas dialogas tarp visų sporto federacijų. Turime suvokti, kad populiariausios / didžiosios sporto šakos ir taip mėgaujasi išskirtiniu finansinių rėmėjų ir žiniasklaidos dėmesiu, tad, vedini olimpinės dvasios, privalome pagelbėti silpnesniems. Gyvename laikais, kai jauniems žmonėms ypač svarbios pasirinkimo galimybės, įvairios saviraiškos formos. Jei siekiame jaunimo atitraukimo nuo žalingų įpročių, geresnės jų sveikatos - negalime, remdamiesi stipriojo teise, pjautuvu pereiti per sporto šakas ir palikti tik didžiąsias.
 

4. ŽIEMOS SPORTO ŠAKŲ POTENCIALO PANAUDOJIMAS.
Turime suprasti, jog šalies klimatinės sąlygos lemia tai, kad, siekiant sveikatingumo, masinio sporto, turime didesnį dėmesį skirti ir žiemos sportui. Manau, jog bendradarbiavimas su Švietimo ir mokslo ministerija, skatinant aktyvesnį žiemos sporto šakų propagavimą mokyklose, užklasinėje veikloje, yra viena iš galimų efektyvių priemonių. Be to, sėkmingas bent kelių sportininkų pasirodymas žiemos Olimpinėse žaidynėse padėtų ir mūsų šalies prestižui, ir apskritai didesniam dėmesiui olimpiniam sportui. Didžiulis susidomėjimas dailiuoju čiuožimu bei augantis "Snaigės žygių" populiarumas įrodo, kad žiemos sportas mūsų šalyje potencialo turi.
 

5. ATSINAUJINIMAS - BALANSAS TARP PATIRTIES, AMBICIJOS IR NAUJŲ IDĖJŲ.
Manau, kad LTOK prezidentas turi būti komandos lyderis: energingas, entuziastingas ir idėjų turintis asmuo. Manau, kad prezidento komandą turėtų sudaryti patyrę, gerbiami ir veiklūs žmonės. Net ir pačios geriausios įmonės, net ir sėkmingai dirbdamos, periodiškai daro tam tikras permainas, kad pažadintų entuziazmą, norą dirbti ir kurti, norą daryti ne tik tai, kas įprasta, bet sugalvoti, kaip padaryt geriau, ką padaryti naujo, kad būtų geriau visiems. Tikiu, kad įvairialypis požiūris - vertybė. 
 

6. PROFESIONALIŲ SPORTININKŲ SOCIALINIŲ GARANTIJŲ KLAUSIMO SPRENDIMAS: sveikatos draudimo, draudimo nuo traumų bei socialinių garantijų senatvėje užtikrinimas.

DĖMESYS JAUNIEMS TALENTINGIEMS SPORTININKAMS: stipendijų jiems steigimas (įtraukiant privačius rėmėjus), vyresnių olimpiečių skatinimas dalintis savo partimi. 

DĖMESYS PRAKTINIAMS IR KASDIENINIAMS SPORTININKŲ GYVENIMO KLAUSIMAMS: kai kurias sportininkų problemas galima išspręsti tiek aktyvesniu LTOK darbu su rėmėjais, tiek kitais LTOK vidiniais resursais.
 

7. DĖMESYS NE TIK SPORTININKAMS, BET IR JIEMS PADEDANTIEMS ŽMONĖMS.
Itin aktualus sporto organizatorių (specialistų, darbuotojų) bei medikų, trenerių socialinių garantijų klausimas. Reikia matyti ne tik sportininką, bet ir visus, kurie jam padeda. Turi būti teisinga atlygio sistema.

Taip pat turime padėti rengti sporto darbuotojus, trenerius, medikus. Privalome padėti sportininkams pasirengti Olimpinėms žaidynėms ir svarbiausioms tarptautinėms varžyboms, kurios atitinka Olimpinio judėjimo siekius.

Turi būti sukurta visiems priimtina, LTOK finansines galimybes atitinkanti, skatinimo už pasiektus rezultatus sistema - gal tuomet nereikės ginčytis dėl automobilio markės ar modelio.


8. SPORTO BAZIŲ KLAUSIMO SPRENDIMAS.
Pastatyti naujas sporto bazes nėra LTOK finansinius išteklius atitinkantis uždavinys. Visgi, LTOK, turėdamas didelį moralinį autoritetą, vienydamas daug federacijų bei sportinių organizacijų, ir turėdamas didelį olimpiečių užnugarį, privalo aktyviai diskutuoti su valstybės ir savivaldos institucijomis, idant sporto srities finansavimas būtų didesnis. Pavyzdžiui, kodėl iš valstybės ir savivaldybių biudžeto išleisti keli šimtai milijonų litų sporto ir pramogų arenoms pastatyti, o nesugebama rasti kelių dešimčių milijonų litų reikalingų pabaigti šiuolaikiniam sportininkų rengimo centrui Druskininkuose? Juk jame galėtų treniruotis penkiakovininkai, plaukikai, boksininkai, imtynininkai, lengvaatlečiai, įvairių žaidimų sporto šakų atstovai – pradedant rankininkais, baigiant futbolininkais ir daugelis kitų. Trumpuoju laikotarpiu, lygiagrečiai reikia ieškoti operatyvių sprendimų: nuo kvietimo privačius sporto klubus tapti LTOK rėmėjais mainais į teisę sportininkams treniruotis juose nemokamai iki reabilitacinių mini centrų kūrimo.
 

9. PAPILDOMAS SPORTO FEDERACIJŲ FINANSAVIMAS.
Būtina padidinti federacijų finansavimą, optimizuojant olimpines programas, papildomai finansuojant federacijas, priklausomai nuo jų sportininkų pasiektų rezultatų bei šių rezultatų gerėjimo. Tuo tikslu būtina išlaikyti dabartinį LTOK finansavimo modelį bei ieškoti daugiau privačių rėmėjų, siūlydami jiems įvairias rėmimo galimybes (stipendijos, tikslinės lėšos konkretiems olimpiečiams ar komandai, lėšos LTOK veiklos stiprinimui ir t.t.).


10. DIDESNIS DĖMESYS SPORTUI VALSTYBĖS MASTU IR VISUOMENĖJE.
Manau, kad reikia pradėti aktyvų dialogą su bendruomenėmis, seniūnijomis, kuris įtrauktų ne tik Švietimo ir mokslo ministeriją bei Kūno kultūros ir sporto departamentą, bet ir Sveikatos apsaugos ministeriją ir formuotų valstybinę sveikos gyvensenos politiką. Valstybės aiškiai išsakyta mintis, jog sportas - geriausia sveikatos apsaugos priemonė, ženkliai pagerintų sporto situaciją. Sveikatos apsaugos ministerijos atliktos apklausos rezultatai rodo, kad laisvalaikiu sportuoja tik 27 proc. Lietuvos gyventojų, o 73 proc. neužsiima jokia fizine veikla. Tai labai liūdinantys skaičiai. Manau, turime dalyvauti, idant situacija pasikeistų - olimpinis švietimas, olimpiečių asociacija yra puikūs įrankiai. Atsiranda gal tik vienas olimpinis čempionas iš šimtų ar tūkstančių, tačiau likę žmonės atitraukiami nuo žalingų įpročių, gerėja jų sveikata, psichologinė būsena. Sieksiu, kad būtų tinkamai atstovaujami sportininkų ir sporto federacijų interesai.


11. PAGRINDINIS RESURSAS - MŪSŲ GALVOSE.
Sportuoju ne vieną dešimtį metų, dalyvavau penkiose Olimpinėse žaidynėse. Aiškiai matau ir suprantu, kad vienas svarbiausių dalykų, siekiant aukštų sportinių rezultatų ir medalių yra tinkamas psichologinis nusiteikimas. Lenkiu galvą prieš tuos, kurie iškovojo medalius, nepaisant sunkių treniruočių sąlygų - tai tik įrodo vidinio nusiteikimo svarbą. Turime formuoti laimėtojų mentalitetą, turėti profesionalių sporto psichologų, galbūt net gyvenimo trenerių komandą. Dėmesys sportininkams bei patriotinių jausmų skatinimas ne mažiau svarbus siekiant gerų rezultatų sporte.


12. GARBĘ MŪSŲ ŠALIAI DARANTIS ATSTOVAVIMAS TARPTAUTINIU LYGIU.
Neseniai populiari buvo mintis, kad "Lietuva - drąsi šalis". Manau, kad Lietuva gali būti sporto šalis. Jei jau dabar šalių įskaitoje pagal Londono Olimpinėse žaidynėse iškovotų medalių svarbą ir skaičių Lietuva yra 34-a, pagal medalius vienam žmogui - 14-a, o pagal aukso medalius vienam žmogui - 8-a, reiškia galime kelti ir dar ambicingesnius tikslus! Taip pat turime plėtoti LTOK tarptautinius ryšius, bendradarbiavimą su kitų šalių olimpiniais komitetais bei tarptautinėmis organizacijomis ir skatinti abipusį pasikeitimą gerąją patirtimi. Turime dalyvauti Tarptautinio olimpinio komiteto veikloje (programose, struktūrose, renginiuose) ir stiprinti LTOK autoritetą tarptautinėje erdvėje, rodyti iniciatyvą siekiant surengti TOK seminarus ar konferencijas.  


13. VADOVAVIMASIS OLIMPINE CHARTIJA KASDIENINĖJE LTOK VEIKLOJE.
Turime propaguoti pagrindinius olimpizmo principus ir vertybes bei stiprinti olimpinį judėjimą šalyje. Turime siekti, kad kiekvienas asmuo turėtų galimybę sportuoti nepatirdamas jokios diskriminacijos ir jausdamas olimpinę dvasią. Privalome nepamiršti, kad su olimpiniu sąjūdžiu nesuderinama jokia diskriminacijos forma šalies ar asmens atžvilgiu iš rasinių, religinių, politinių, lytinių ar kitokių paskatų. Turime skatinti ir remti moterų dalyvavimą visose ir visų lygių sporto struktūrose. Privalome skatinti sporto etikos laikymąsi, dėti pastangas, kad sporte vyrautų kilnaus elgesio dvasia, kovoti su dopingu sporte. Turime vadovautis olimpinio solidarumo principais, skatinti priemones, padedančias apsaugoti sportininkų sveikatą ir aplinką. Turime skatinti didelio meistriškumo sporto ir sporto visiems plėtotę bei sportu ugdyti jaunimą. Turime skirti deramą dėmesį parolimpiniam sportui. Galiausiai, privalome stiprinti olimpinio sąjūdžio vienybę ir apsaugoti jo nepriklausomybę, tuo tikslu išlaikydami Tarptautinio olimpinio komiteto reikšminga įvardijamą dabartinę LTOK finansavimo sistemą, kuri užtikrina LTOK savarankiškumą ir kartu Olimpinės chartijos 28.6 straipsnyje įtvirtintą pareigą Nacionaliniam olimpiniam komitetui „saugoti savo autonomiją ir priešintis bet kokiam spaudimui, įskaitant politinį, teisinį, religinį ar ekonominį, kuris gali kliudytis vadovautis Olimpine chartija“.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas