Ginas Pinigis 2010 m. gegužės 8 d. 01:42 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Čempionių titulo niekam neperleidžia

Atjaunėjusi "VPU Šviesa-Eglė" moterų rankinio komanda čempionių titulo niekam neperleidžia. Aukso medaliai "eglutėms" atiteko septintą kartą iš eilės.

Lietuvos moterų rankinio finalas. VPU Šviesa-Eglė“ – „Eastcon AG-VIKO
Augusto Četkausko nuotr.
Lietuvos moterų rankinio finalas. VPU Šviesa-Eglė“ – „Eastcon AG-VIKO
   
Paaiškėjo Lietuvos moterų rankinio čempionės. Septintą kartą iš eilės aukso medalius pelnė Vilniaus „VPU Šviesos-Eglės“ rankininkės. Jos praėjusį ketvirtadienį, gegužės 6 d., 28:24(13:13) įveikė kitą sostinės komandą „Eastcon AG-Vilniaus kolegiją“. Tai buvo ketvirtosios finalinio šių komandų finalinio mačo, kurį 3:1 laimėjo „eglutės“, rungtynės.

Nugalėtojoms ir sidabro medalininkėms iškilmingoje aplinkoje buvo įteikti apdovanojimai. Juos įteikė Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Edis Urbanavičius ir Lietuvos moterų rankinio lygos prezidentas Andrius Lukševičius.

Aukso medaliai įteikti Virginijai Skučaitei, Renatai Beinorytei, Živilei Jurgutytei, Kaimai Pavydytei, Ramintai Gaidytei, Daivai Aleksnadravičiūtei,Viktoriaji Gedroit, Viktorijai Belekovai, Julijai Šalengaitei, Sandrai makarevičiūtei, Anai Vasilevai, Simonai Javorskytei, Evelinai Dmuchovskajai, Grėtei Morkvėnaitei, Indrei Norvilytei, Dianai Stankevič, Joanai Pileckytei, Rūtai Urbonavičiūtei Rasai Mikalonytei, Liudmilai Parfionovai, komandos vyr. trenerei Laimai Kavaliauskienei, treneriui Juozui Žalai, gydytojai Dianai Baubinienei, komandos vadovui Sigitui Daugirdui.

Sidabro medaliais apdovanotos „Eastcon AG-Vilniaus kolegijos“ žaidėjos Lina Krisiūnaitė, Vilija Krisiūnaitė, Inga Titova, Šarūnė Pašakarnytė, Erika Taraškevičiūtė, Austė Kazlauskaitė, Agnė Cibaitė, Indrė Cibaitė, Jūratė Žilinskaitė, Miglė Senvaitytė, Erika Verbovik, Gintarė Anužytė, Vilma Jasilionytė, Žydrūnė Skendelytė, Monika Perlibaitė, Ieva Balčiūtė, Dominyka Gedroit, Laura Slavinskaitė, Auksė Vyšniauskaitė ir komandos vyr. treneris Andrejus Perovas, gydytoja Teresa Marcinkevič. 

Per čempionato pabaigtuvių iškilmes buvo paskelbtos ir apdovanotos Lietuvos moterų rankinio pirmenybių laureatės.

Geriausia vartininke pripažinta Renata Beinorytė iš „VPU Šviesos-Eglės" komandos, Geriausia įžaidėja ir geriausia kairiojo pusiau krašto žaidėja – jos komandos draugės Živilė Jurgutytė ir Daiva Aleksandravičiūtė, geriausia dešiniojo pusiau krašto žaidėja - Jūratė Žilinskaitė iš "Eastcon AG-Vilniaus kolegijos"

Du naudingiausių  žaidėjų prizai atiteko čempionėms - Živilei Jurgutytei, kaip naudingiausiai per visą čempionatą, ir Laimai Pavydytei, naudingiausiai rungtyniavusiai per finalinį mačą.

Garbingo žaidimo prizu už didelį indėlį ir ilgametį triūsą puoselėjant moterų rankinį apdovanotas nacionalinės kategorijos teisėjas, Kauno apskrities rankinio federacijos generalinis sekretorius Bronius Girdzijauskas.

Prizai rezultatyviausiai pirmenybių žaidėjai Daivai Būtėnaitei iš „Garliavos-STIHL“, geriausiai kairiojo krašto žaidėjai  panevėžietei Vaidai Stankevičienei, Geriausiai dešiniojo krašto ir linijos žaidėjoms garliaviškei Jurgitai Daugėlaitei ir Indrei Mockevičiūtei buvo įteikti Panevėžyje per mažojo finalo pabaigtuves.Ketvirtosios finalinio mačo rungtynės, kaip ir laukta, buvo itin atkaklios ir įdomios. Tačiau jos gana nesėkmingai susiklostė būsimoms vicečempionėms, „Eastcon AG-Vilniaus kolegijos“ rankininkėms. Kone pačioje rungtynių pradžioje gavusi traumą viena pagrindinių žaidėjų Žydrūnė Skendelytė toliau rungtyniauti nebegalėjo. Kad šis nuostolis Andrejaus Perovo auklėtinių komandai buvo per didelis, paaiškėjo antrą rungtynių kėlinį. Po įnirtingos dvikovos pirmą rungtynių pusę, pasibaigusios lygiosiomis 13:13, antrame kėlinyje „Eastcon AG-Vilniaus kolegijos“ rankininkės paprasčiausiai pristigo jėgų ir pajėgų. „Eglutės“ nuo pat antro kėlinio pradžios atitrūko 2,3,4 įvarčiais.

Įgytą pranašumą jos sėkmingai išlaikė iki lemiamo susitikimo pabaigos ir pelnytai nugalėjo. Įdomu pastebėti, kad pabandžiusios individuliai dengti pavojingiausią varžovę įžaidėją Živilę Jurgutytę,„Eastcon AG-Vilniaus kolegijos“ rankininkės antrame šio sumanymo atsisakė. Mat komandos gynyba tapo gana skylėta, o Ž.Jurgutytės vaidmens labai sėkmingai ėmėsi Viktorija Giedroit, pelniusi 6 įvarčius. Dar nugalėtojų komandoje rezultatyviai žaidė Daiva Aleksandravičiūtė, pelniusi 9 įvarčius, Laima Pavydytė (6 įv.), Raminta Gaidytė (4 įv.). „Eastcon AG-Vilniaus kolegijos“ komandoje daugiausia įvarčių, 9, pelnė Auksė Vyšniauskaitė

Tačiau septintą iš eilės „eglučių“ pergalę neteisinga būtų aiškinti vien varžovių nesėkmėmis. Praradę kelias pajėgias žaidėjas, „VPU Šviesos-Eglės“ treneriai sugebėjo parengti čempionių žaidimo neprarandančią, ambicingą, turinčią savo braižą komandą, kurioje lyderių vaidmens jau imasi jaunos, perspektyvios žaidėjos. Pastarosioms rungtynėms teisėjavusio IHF kategorijos teisėjo Valdemaro Liachovičiaus nuomone, jos buvo gero lygio ir nė iš tolo nepriminė atkrintamųjų varžybų pradžios. Ar tai geras ženklas, parodys ateitis.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas