Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. gegužės 8 d. 08:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Startiniame penketuke – Vilniaus meras

Spaudos dieną per tradicines krepšinio rungtynes tarp sporto žurnalistų ir valdininkų į aikštelę išbėgo ir Vilniaus meras Vilius Navickas

Prieš porą mėnesių V.Navickas dalyvavo ir Vilniaus "Žalgirio" treniruotėje
avgi.lt nuotr.
Prieš porą mėnesių V.Navickas dalyvavo ir Vilniaus "Žalgirio" treniruotėje

 

Vilniaus meras Vilius Navickas, išsigydęs kojos traumą, po trijų mėnesių pertraukos vėl pradėjo treniruotis: žaidžia tenisą ir krepšinį. Gegužės 7-ąją, minint Spaudos dieną, jis ryžosi atstovauti savajam „Perlo“ klubui per rungtynes su sporto žurnalistų rinktine. Perliečiai toms rungtynėms visuomeniniais pagrindais netgi pasikvietė vadovauti didelį patyrimą turintį trenerį Rimantą Endrijaitį (dirbo ne tiktai Lietuvoje, bet ir Rusijoje, Ukrainoje), kuris miesto merui patikėjo žaisti pagrindiniame penketuke.
 

„Meras šito nusipelnė: jis labai gerai lankė treniruotes, per pratybas liejo prakaitą. Jo negalėjau neišleisti startiniame penketuke. Šiaip jau meras per savaitę turėtų ateiti triskart treniruotis, bet jam dažnai sutrukdo darbai. Meras yra meras. Tačiau Vilius Navickas yra aktyvus pratybų lankytojas. Jei ką nors aikštelėje blogai padaro, mes jį subarame - nežiūrime, ar jis meras, ar ministras. Krepšinio aikštelėje visi lygūs“, - sako R. Endrijaitis.
 

V. Navickas aikštelėje žaidė apie 10 min., ir treneris R. Endrijaitis yra įsitikinęs, kad jis padarė viską, ką galėjo. „Gal galėjo padaryti kažką ir daugiau, tačiau jis tvarkingai, pagal savo jėgas ir sugebėjimus vykdė visus nurodymus“, - sako R. Endrijaitis, kuris prisipažino, kad tokio rango rungtynėms su sporto žurnalistais vilniečių komandai jis vadovavo pirmą kartą.


 

„Perlo“ žaidėjas, Barselonos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas buvo kiek nustebęs, kai V.Navickas kelis kartus subtiliai ir tiksliai perdavė kamuolį savo komandos draugams. „Kaip tikras profesionalas!“, - šyptelėjo R. Ubartas.
 

Tačiau šįkart Vilniaus meras aikštelėje buvo kiek „ramesnis“ nei per „Perlo“ veteranų rungtynes su šakiečiais. „Meras tada mūsų visai komandai davė gerą toną – pačiu pirmuoju metimu pelnė tritaškį, ir mus labai „užvedė“, - prisiminė kitas „Perlo“ komandos žaidėjas Donatas Kazlauskas. 
 

Kaip sugalvojote žaisti rungtynes su sporto žurnalistais? - paklausiau V. Navicką.

Kai „Perlas“ žaidžia, jis informuoja visus klubo narius, kad turime ateiti pažaisti. Jeigu sako, kad reikia, tai ir atėjau. Juk esu klubo narys.


Ar po traumos nerizikavote išbėgti į aikštelę?

Buvo truputį kojų problemėlių, tačiau dabar jau nieko, atsistačiau. Žaisti tikrai nerizikavau. Imu ir teniso raketę į rankas, salėse jau baigiau žaisti, dabar eisiu į lauko aikšteles.


„Perlas“ nugalėjo sporto žurnalistus, ar džiaugiatės pergale?

Žinoma! Ne tik džiaugiuosi, bet ir „švenčiame“, mūsų veiduose šypsenos. Šiaip jau laimėjome visi: ir žurnalistai, ir klubas, ir meras, ir, kaip ten sako, biurokratai. Visi laimėjome. Už tai, kad galima ateiti, pabendrauti, pasikalbėti apie miestą, nusišypsoti vieni kitiems. Tai labai svarbu.


Labai blogai finansuojamas Vilniaus sportas. Ar artimiausiu metu nesimato pragiedrulių?

Iš tiesų atrodo, kad mes krizę jau šiek tiek suvaldėme ir mieste situacija yra stabili. Svarstome ir šnekame, kad didesnį dėmesį reikėtų skirti sportui ir kultūrai. Vėl gražinti tas finansavimo galimybes, kurios taupant buvo apkarpytos. Manau, kad artimiausiu metu peržiūrėsime miesto savivaldybės biudžetą ir tikrai sportui bei kultūrai skirsime daugiau pinigų.


Užvirė aštri diskusija dėl miesto sporto mokyklų ateities: sukurti sporto centrą ar sustambinti veikiančias 10 sporto mokyklų bei iš jų padaryti penkias. Kuriai pozicijai pritartumėte?

Palaikyčiau tą, jog turėtų daugiau vaikų lankyti sporto mokyklas ir daugiau dirbtų trenerių. Ar bus vienas ar kitas modelis, man ne taip yra svarbu. Svarbu tai, kad kuo daugiau vaikų galėtume pakviesti į sporto mokyklas.


Ar vilniečiai kada nors pagaliau turės gerą stadioną?

Manau, kad kitais metais turėtume tęsti statybas. Po kelių metų tikėkimės tikrai sulaukti gero stadiono. 
 

Vilniaus meras po rungtynių su komandos draugais ilgai neužsibuvo. Pasveikinęs sporto žurnalistus su profesine švente, jis išskubėjo į Vyriausybės rūmus. „Perlo“ treneris R. Endrijaitis merui dar spėjo parekomenduoti truputį mažinti krūvius, nes taip aktyviai žaidžiant tenisą ir krepšinį galima ir sveikatą sugadinti. „Reikia protingai sportuoti“, - pasakė R. Endrijaitis. Meras šypsena atsakė į trenerio pastabą. Ne, jo niekas nesustabdys, meras trykšta savo sveikata...
 

„Vilius Navickas dar nebuvo miesto meras, kai pasiprašė tapti mūsų klubo nariu. Pamanėme, kad klube turi būti ne tiktai dirbantys verslininkai, bet ir politikai. Pradėjome galvoti, ką gi galėtume padaryti su tuo politiku? Pasirodo, V. Navicko kandidatūra buvo pati tinkamiausia. Daug dirbome, daug investavome į jį – ne tiktai kaip į krepšininką, bet ir kaip į politiką. Ir štai: klubas savo gretose turi miesto merą. Turime ir vieną Seimo narį - Arvydą Vidžiūną. Investuojame ne tik į krepšinį, verslą, bet ir į politiką“, - šypsodamasis sako „Perlo“ komandos žaidėjas, UAB „Olifėja“ generalinis direktorius Antanas Muraška.
       

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas