sportas.info 2012 m. lapkričio 8 d. 12:35 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prieš varžybas – treniruočių maratonas

Lietuvos kalnų slidininkai Alpėse intensyviai rengiasi svarbiausiems sezono startams - šalies ir pasauio čempionatams, tarptautinėms varžyboms

Lietuvos kalnų slidininkai Alpėse.
Lietuvos kalnų slidininkai Alpėse.
   

Savaitė Alpėse, kelios dienos namie – ir vėl kalnai. Tokiu ritmu pastaruoju metu gyvena būrys Lietuvos kalnų slidininkų, dalyvaujančių treniruočių stovyklose.
 

Mūsų šalies rinktinės kandidatai Karolis Janulionis ir Aivaras Tumas kartu su treneriu Audriumi Santacku bei klubo „Snow Bees“ nariais nuo spalio 27 d. iki lapkričio 5 d. treniravosi Kaprune. Tuo pat metu kitame Austrijos kalnų kurorte Hintertukse pratybų stovyklą – jau antrą šį rudenį – surengė Anželos ir Vytauto Aleksandravičių treniruojami klubo „Alpių aidas“ jaunieji sportininkai.
 

Jau penktadienį lietuviai vėl keliaus į Kapruną, kur dalyvaus Europos slidinėjimo federacijos stovykloje.


Svarbiausi šių metų Lietuvos kalnų slidininkų startai – sausio 12-19 d. Italijoje vyksiantis šalies čempionatas, vasarį Rumunijoje rengiamas Europos jaunimo olimpinis festivalis ir pasaulio suaugusiųjų čempionatas, kuris vyks Austrijoje vasario pradžioje. Taip pat laukia Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) vaikų ir suaugusiųjų varžybų serijos.


„Stovykla buvo labai naudinga. Gal tik oras galėjo būti kiek geresnis. Tas dienas, kai buvo giedra, pūtė labai stiprus vėjas, o nemažai dienų snigo. Reikėdavo net pravažinėti trasas, kad nesileistume per pusnis – prisnigdavo tiek, kad speciali technika nespėdavo valyti. O paskutinę dieną net buvo uždaryti keltuvai, nes kilo lavinų grėsmė“, - pasakojo A. Santackas.


Šio specialisto vadovaujamoje stovykloje kartu su jaunais, bet jau patyrusiais Karoliu Janulioniu ir Aivaru Tumu meistriškumo sėmėsi „Snow Bees“ klubo nariai Justas ir Paula Tolpežninkai bei Atėnė Banelytė.


„Patobulėjo visi. Daugiausia dėmesio skyrėme slalomui milžinui – greičiui, technikai, važiavimui trasa. Slalomą čiuožėme tik porą dieną.
 

Didžiulį kokybinį šuolį, lyginant su praėjusiu sezonu, padarė A. Tumas. Iš jo pernai buvo daug laukta, Aivaras dalyvavo FIS stovykloje, tačiau savo galimybių galutinai neatskleidė. O dabar jis pagaliau persilaužė. Karolis, vasaros sezono metu visą dėmesį skyręs buriavimui, jau irgi artėja prie įprastos savo sportinės formos“, - teigė treneris.


Pasak A. Santacko, jaunesniems kalnų slidininkams daug naudos davė pratybos su šalies rinktinės kandidatais. Patirties lietuviai sėmėsi ir žiūrėdami, kaip treniruojasi kitų šalių sportininkai.


„Labai naudinga ir man, ir sportininkams stebėti kitų šalių sportininkų treniruotes. Pabendrauji, pasižiūri, kokius pratimus jie atlieka, stebi, ar yra kažkokių nusileidomo technikos naujovių. Gali perimti naudingiausius dalykus“, - aiškino A. Santackas.
Greta lietuvių trasą buvo pasistačiusi panašaus amžiaus Vokietijos komanda.


„Trasos buvo identiškos. Tai Aivarui kelis kartus pavyko kartu startavusius pajėgius vokiečius aplenkti dviem vartais“, - džiaugėsi treneris.

A. Tumas ir K. Janulionis rytoj iškeliauja į Europos slidinėjimo federacijos stovyklą. Ten taip pat vyks FIS vaikų varžybose šį sezoną startuosiantys absoliuti Lietuvos moterų čempionė Eglė Augustaitytė ir Kasparas Gudžius,  Europos jaunimo olimpiniam festivaliui besirengiantys Domas Augustaitis, Vilius Aleksandravičius. Juos lydės treneriai A. Santackas ir A. Aleksandravičienė.


Stovykloje taip pat dalyvaus Baltarusijos, Gruzijos, Lichtenšteino, Rusijos, Šveicarijos kalnų slidininkai, o treniruotėms vadovaus aukščiausio lygio Austrijos specialistai.


Gruodį Lietuvos rinktinės kandidatai ketina stovyklauti Šladminge ir treniruotis tuose pačiuose šlaituose, kuriuose vasarį vyks pasaulio čempionatas. Planetos pirmenybėse mūsų šaliai turėtų atstovauti K. Janulionis, A. Tumas ir FIS stovyklose su įvairių šalių talentais šį sezoną dalyvaujanti Ieva Januškevičiūtė.


Praėjusį sezoną tarptautinėje arenoje daugiausia pasiekęs Rokas Zaveckas, įtrauktas į Sočio olimpinių žaidynių kandidatų sąrašą, gydosi FIS stovykloje patirtą traumą. Kol kas neaišku, ar jis pasveiks iki pasaulio čempionato.
 

Europos jaunimo olimpiniam festivaliui besirengiantys V. Aleksandravičius ir D. Augustaitis, taip pat viena talentingiausių Lietuvos kalnų slidininkių E. Augustaitytė ir vos aštuonerių metų Oskaras Karlavičius šiią savaitę grįžo iš stovyklos Hintertukse.


„Alpių aido“ nariai ten treniravosi kartu su Latvijos klubo „Ziemelpols“ sportininkais.


„Buvo labai naudinga slidinėti kartu su latviais, nes jie kol kas meistriškumu lenkia mūsiškius. Filmavome, lyginome techniką, darbą trasoje“, - sakė trenerė A. Aleksandravičienė.


Kaip ir Kaprune stovyklavę lietuviai, „Alpių aido“ sportininkai Hintertukse daugiausia dėmesio skyrė slalomo milžino rungčiai. „Treniravomės ilgoje – apie 30 vartų – trasoje. Kiekvieną dieną matėsi vaikų tobulėjimas“, - džiaugėsi trenerė. Tiesa, ir šioje stovykloje orai nelepino – teko išverti 19 laipsnių šaltį, gausų sniegą.


A. Aleksandravičienė ypač džiaugėsi O. Karlavičiaus pirmosiomis tikromis treniruotėmis rimtuose kalnuose: „Auga geras sportininkas. Jis labai sparčiai tobulėja. Norėčiau, kad ir daugiau panašaus amžiaus vaikų prisijungtų prie mūsų grupės. Žinoma, reikia, kad tėvai turėtų ne tik noro leisti vaiką į kalnų slidininėjimo treniruotes, bet ir finansinių galimybių. Ir kad noro turėtų patys vaikai. Karlavičiai turi ir galimybių, ir noro. Tikiuosi, kad Oskaras jau šį sezoną sėkmingai dalyvaus varžybose“


„Alpių aidas“ iki Naujųjų planuoja surengti dar vieną  stovyklą, tik dar nežino kur – Ukrainoje, Slovakijoje ar, jei bus pakankamai sniego, Latvijoje.

Drauge su latviais Austrijoje treniravosi ir klubo "Žaibas" sportininkas K. Gudžius. Klubo "Panthera" stovykloje Štubajuje irgi daugiausia dėmesio buvo skiriama slalomui milžinui. Sportininkai kasdien po septynias valandas praleisdavo ant kalno, 40 vartų trasoje šlifuodami nusileidimo techniką. Jau trečią kartą į savo stovyklą K. Gudžių priėmusi "Panthera" trenerė Sandra Melderė gerai įvertino lietuvio techniką ir akivaizdžiai padidėjusį greitį.

A. Santackas ir A. Aleksandravičenė tikisi, kad šį sezoną itin intriguojantis bus Lietuvos čempionatas, kuris sausio 12-19 d. vyks Italijos kurorte Kronplace.


 Mūsų šalies pirmenybes planuojama rengti trasose, kuriose vyksta Europos taurės varžybos.


„Tai labai aukšto lygio trasos. Jose ir atsiskleidžia tikrasis meistriškumas“, - teigė A. Alekdsandravičienė.


Kolegei pritarė ir A. Santackas: „Jei orai leis surengti Lietuvos čempionatą numatytose trasose, bus labai puiku. Tada paaiškės, kas atliko namų darbus, pasirengė fiziškai ir techniškai. Mes pamatysime realią situaciją. Jei netoli vyks FIS stovykla, atsivešiu į Lietuvos čempionatą ir I. Januškevičiūtę“.


Viename garsiausių Italijos kalnų kurortų Kronplace nuolat treniruojasi ryškios italų kalnų slidinėjimo žvaigždės Manfredas Möllggas, Manuela Möllgg, Alexanderis Ploneris, Chrisfophas Innerhoferis.


Lietuvos čempionate tradiciškai turės ką veikti ne tik sportininkai, bet ir kalnų slidinėjimo mėgėjai. Labiau patyrę galės išmėginti jėgas ant FIS oficialiai patvirtintų trasų pagrindinėse šalies čempionato slalomo ir slalomo milžino lenktynėse, o taip pat bus rengiamos tradicinės mėgėjų varžybos kiek lengvesniame šlaite.

 

 

 


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas