Mindaugas Augustis (Delfi.lt) 2012 m. lapkričio 28 d. 16:47 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Teks gerokai plėsti tribūnas

Lietuvos tinklinio federacijai antrą kartą patikėta teisė surengti Senojo žemyno paplūdimio tinklinio jaunimo pirmenybes

I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė
Pernai Vilniuje vykusias jaunių pirmenybes laimėjo M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė
I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė
Lietuvos tinklinio federacijai (LTF) antrą kartą patikėta teisė surengti Senojo žemyno paplūdimio tinklinio jaunimo pirmenybes. Pernai Vilniuje vyko aštuoniolikmečių čempionatas, tuo tarpu kitą vasarą į šalies sostinę rinksis dvejais metais vyresni tinklininkai. Varžybų organizatoriai jau dabar laužo galvas, kaip išplėsti prie Baltojo tilto įsikūrusio aikštyno tribūnas, kadangi laukia rekordinio žiūrovų antplūdžio.

Grąžino skolas

Preliminariai Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionatą ketinama surengti kitų metų rugpjūčio 8-13 dienomis, jame turėtų dalyvauti po 32-i vaikinų bei merginų komandas.

Organizuoti šias pirmenybes pageidavo ir Lenkija, Vokietija, Austrija, Olandija. LTF prezidentas Marius Vasiliauskas įsitikinęs, kad Lietuvos kandidatūrą Europos tinklinio konfederacija (CEV) pasirinko norėdama grąžinti skolą už šiuos metus.

CEV vadovai neformaliai Lietuvai buvo pažadėję leisti čempionatą priimti šiemet, bet paskutinę akimirką turnyrą lietuviams iš po nosies nudžiovė austrai.

„CEV mato, jog mūsų šalyje dabar vyksta kažkas, ko anksčiau nebuvo. Jie nori, kad tinklinis būtų žaidžiamas Lietuvoje, kad plėstųsi jo geografija. Ir pačiam Vilniui gerai, kad visa Europa matys ir skaitys apie šias varžybas“, – sakė M. Vasiliauskas.

Tribūnas reikia didinti keliagubai


Pernai Vilniuje vykusio Europos jaunių (iki 18 metų) čempionato merginų varžybas laimėjo lietuvės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė, o šią vasarą aikštyne prie Baltojo tilto buvo surengtas Rytų Europos moterų paplūdimio tinklinio čempionatas.

Tačiau organizatoriai neabejoja, kad dvidešimtmečių pirmenybėms esamos infrastruktūros nepakaks, o svarbiausia užduotis bus išplėsti centrinės aikštės tribūnas. Dabar jos talpina maždaug 650 žiūrovų.

„Pagal CEV reikalavimus, tribūnose turi būti mažiausiai tūkstantis vietų, bet man atrodo, kad lengvai užpildytume ir 2 tūkst. vietų tribūnas. Problema tik ta, kad Neries pakrantėje trūksta erdvės, todėl architektams reikėtų pasitelkti išmonę ieškant išeičių, kaip rekonstruoti tribūnas“, – svarstė M. Vasiliauskas, pasak kurio, stebėti varžybas publika galės nemokamai.LTF skaičiavimu, čempionato organizavimas kainuos maždaug 300-400 tūkst. litų, kuriuos tikimasi surinkti iš rėmėjų, Vilniaus savivaldybės, ketinama kreiptis finansinės pagalbos ir į Kūno kultūros ir sporto departamentą.

Sėkmingai surengusi varžybas, LTF taip pat gautų 15 tūkst. eurų (apie 50 tūkst. litų) išmoką iš CEV.

Skausmas nugaroje nepaleidžia

Lietuvai Europos jaunimo čempionate galės atstovauti dvi merginų ir dvi vaikinų poros. Didžiausios viltys ir vėl siejamos su M. Povilaitytės iš Tytuvėnų ir klaipėdietės I. Dumbauskaitės duetu.

Šiemet lietuvės laimėjo pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionatą bei Europos jaunimo pirmenybių bronzos medalius, o pernai Vilniuje iškovojo Europos jaunių (iki 18 metų) čempionių titulą.

Rugpjūčio pabaigoje praėjusį sezoną užbaigusios merginos, kurias treniruoja M. Vasiliauskas ir Tadas Donėla, šiuo metu sostinėje prakaituoja bendro fizinio pasirengimo treniruotėse, o nuo sausio ketina pradėti sportuoti su kamuoliu.

Tinklininkių pasirengimą temdo tik neatlyžtantys M. Povilaitytės nugaros skausmai, dėl kurių lietuvių pora buvo priversta anksčiau laiko pasitraukti iš paskutinių praėjusio sezono varžybų – Rytų Europos čempionato.

„Nugarai gavus didesnį krūvį, vėl ima skaudėti“, – skundėsi M. Povilaitytė.

Pasak M. Vasiliausko, jo auklėtinei reikia tik dar šiek tiek laiko atsigauti po stiprių nugaros raumens spazmų, užklupusių sportininkę varžybų metu praėjusią vasarą. LTF prezidentas ir treneris tikino, kad pagrindo nerimauti nėra, o treniruočių krūviai, kuriuos patiria tinklininkės, nėra per dideli.

„Treniruočių procesas nėra sunkus – mes mokiname, o ne kankiname“, – pabrėžė M. Vasiliauskas.

Kitą sezoną M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė taip pat planuoja startuoti paaulio (iki 21 metų) ir Europos (iki 23 metų) jaunimo čempionatuose bei kai kuriuose pasaulio taurės varžybų etapuose.Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas