sportas.info 2012 m. gruodžio 3 d. 14:39 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvis sulaukė išskirtinio dėmesio

Į atgimstančias tarptautines „VW Castrol Cup“ serijos žiedines lenktynes kviečiamas ir Robertas Kupčikas

R.Kupčikas sulaukė asmeninio kvietimo į atgimstančias lenktynes.
R.Kupčikas sulaukė asmeninio kvietimo į atgimstančias lenktynes.

Po šešerių metų pertraukos atgimstančiose tarptautinėse „Volkswagen Castrol Cup“ serijos žiedinėse lenktynėse turėtume išvysti ir lietuvių lenktynininkų. Asmeninio organizatorių kvietimo dalyvauti čempionate sulaukė vienas greičiausių Lietuvos žiedo lenktynininkų Robertas Kupčikas, kartą jau iškovojęs „VW Castrol Cup“ nugalėtojo vardą.

Daugkartinis trumpų ir ilgų distancijų žiedinių lenktynių prizininkas sako rimtai svarstąs galimybę stoti į kovą su kitais 25 sportininkais iš Lenkijos, Slovakijos, Čekijos, Austrijos, Vengrijos bei kitų šalių ir dar kartą apginti Lietuvos garbę.

„VW Castrol Cup“ serijos lenktynės unikalios tuo, jog visi sportininkai startuoja identiškais „VW Golf Racing Edition“ automobiliais, į kuriuos pilamas toks pat kuras, naudojamos tokios pat padangos, čia tikrai nugali greičiausias,“ – pasakojo Robertas Kupčikas, grįžęs iš Varšuvoje vykusio lenktynių pristatymo.

Anot R.Kupčiko, išvydus lenktynėms paruoštus automobilius tapo aišku, kad kova būtų labai įdomi: „VW Golf Racing Edition“ automobiliuose, turinčiuose 260 arklio galių, sumontuotos ir „Push to Pass“ sistemos, pridedančios 50 papildomų arklio galių. Automobiliuose taip pat yra DSG pavarų dėžės su bėgių perjungimo ant vairo mechanizmu, „AP Racing“ 6 cilindrų stabdžių sistema su 362 mm skersmens stabdžių diskais.  Naujos kartos „AIM“ GPS telemetrijos sistema leis efektyviau analizuoti kiekvieno lenktynininko rato įveikimo laikus.“Robertas Kupčikas sako nesibaiminantis augančios jaunųjų lenktynininkų kartos konkurencijos, o buvusių varžovų neslepiamas noras atkeršyti už jo ankstesnes pergales tik dar labiau motyvuoja: „Į šią lenktynių seriją susirinks labai greiti lenktynininkai, tarp kurių ne vienas žiedinių lenktynių čempionas ar prizininkas, tai ne mėgėjams skirtos varžybos.   Žinau, kad lengva nebūtų, bet 2005 m., kai pirmą kartą startavau „VW Castrol Cup“, likau antras vien tik dėl techninio gedimo paskutinėse sezono lenktynėse, o 2006 m. auksą jau buvau užsitikrinęs likus keliems etapams iki lenktynių pabaigos. Dar turiu šiek tiek laiko apsispręsti ar priimti iššūkį apginti iškovotą titulą, daug kas priklausys nuo biudžeto – tam, kad startuoti reikia apie 170 000 Lt.“.

Pasak lenktynių serijos organizatoriaus „Volkswagen Racing Poland“ vadovo Januszo Gładyszo, „Robertas kartą jau įrodė ką gali, palikdamas visus už nugaros, tad mums būtų didelė garbė ir vėl pamatyti jį trasoje kartu su kitais pajėgiausiais Europos lenktynininkais. Manome, kad jo dalyvavimas lenktynėse sudarytų dar didesnę intrigą – bent jau lenkai tikrai nepamiršo jo neįtikinamai greito važiavimo ankstesniais sezonais.“

Iš 7 etapų sudarytos „VW Castrol Cup“ lenktynės startuos 2013 m. balandį Poznanėje, kiti etapai vyks Austrijos, Čekijos, Vengrijos ir Slovakijos žiedinių lenktynių trasose kartu su tokių žymių lenktynių serijų kaip „World Touring Car Championship“, „Ferrari Challenge“, „Porsche GT3 Challenge“ varžybomis.

Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas