Ingvaras Butautas | 2012 m. gruodžio 27 d. 21:15 |
![]() ![]() |
Politikui reikia sportininko bruožų
„Politika turi truputėlį kitokias žaidimo taisykles, bet Seimo pirmininko darbas – panašus į trenerio“, - sakė Vydas Gedvilas laikraščiui "Sportas"
![]() |
Į Seimą trečią kartą išrinktas Darbo partijos frakcijos narys Vydas Gedvilas šį sykį pasiekė savotišką valdžios olimpą – tapo Seimo pirmininku.
1997-aisiais V. Gedvilas buvo užkopęs į kitą olimpą – krepšinio trenerio. Jo vadovaujama Lietuvos moterų rinktinė tapo Europos čempione.
Jau trečią kadenciją esate Seime. Ar prisimenate krepšinį?
Taip, prisimenu. Nes laisvalaikiu užsiimu dar ir visuomenine veikla – esu Krepšinio trenerių asociacijos garbės prezidentas. Kai vyksta įvairūs seminarai, mokymai, trenerių kvalifikacijos kėlimas, aš juose kartais dalyvauju. Kartais pristatau kokį nors pranešimą, kartais stebiu, kaip viskas vyksta. Susitinku bičiulius, pabendrauju, pabūnu su jais. Krepšiniu visada domėjausi.
Ar pavyko padaryti ką nors naudinga Lietuvos sportui per dvi Seimo nario kadencijas?
Svarbiausias darbas sportui buvo rentų klausimas. Per pirmąją kadenciją pavyko priimti rentų įstatymą. Olimpinių sporto šakų sportininkams, tapusiems pasaulio, Europos čempionais, olimpinių žaidynių prizininkais ar čempionais, mokamos valstybinės rentos – 1,2 vidutinio darbo užmokesčio. Žmonėms, nerandantiems darbo arba dėl didelių sportinių krūvių negalintiems dirbti, tai – didžiulė parama. Aišku, aš vienas nieko nebūčiau padaręs, buvau dideliame bendraminčių būryje. Manau, kad tai yra viena rimčiausių pagalbų sportui.
Tapęs Seimo pirmininku turite dar daugiau galimybių. Ką dabar ketinate nuveikti sporto labui?
Kaip ir kiekvienas Seimo narys, aš turiu tik vieną balsą. Bet noriu pasakyti, kad dabar numatyta steigti Nacionalinę sporto tarybą. Tai būtų ekspertų taryba, Seimui patarianti įvairiais sporto klausimais. Jos, kaip ir Sveikatos tarybos, labai reikėtų. Ji užsiimtų sveikatos prevencija, masiniu sportu, didžiuoju sportu, sporto mokyklomis, vaikais, užimtumu, nusikalstamumo stabdymu. Taryba būtų sudaryta iš kompetentingų žmonių, federacijų, asociacijų, aukštųjų mokyklų, kolegijų. Joje turėtų būti žinomi ir suprantantys sportą žmonės.
Seimo pirmininkas – krepšininkas, treneris, premjeras Algirdas Butkevičius – imtynininkas. Ar tai reiškia, kad mes dabar turime ypač sportišką valdžią?
Premjerą pažįstu jau daug metų. Jis – ne tik buvęs imtynininkas, jis ir dabar sportuoja, dažnai susitinkame sporto klube, atėję palaikyti sportinės formos. Dažnai su juo pasikalbame apie sportą, problemas. Manau, sportininkams bus šiek tiek lengviau kalbėtis su mumis nei su kitomis valdžiomis. Mes juos galime labai lengvai suprasti, nereikės labai ilgai aiškinti, ko jiems reikia. Suprantama, valstybės galimybės ribotos. Artimiausiu metu turbūt nebus daugiau pinigų. Bet reikia optimizuoti lėšų, skirtų sportui, valdymą. Pasižiūrėti, kam kiek skiriama, tikslingai pinigus paskirstyti, kad jie būtų naudingi. Reikia peržvelgti visą struktūrą, nes šiuo metu vienos sporto mokyklos priklauso sporto skyriams, kitos – švietimo skyriams. Reikėtų, kad jos priklausytų vienai institucijai, nebūtų dvejopo pavaldumo. Lengviau būtų visą tą struktūrą valdyti ir, aš manau, kad artimiausiu metu visa tai bus peržiūrėta.
Ar aptariate sporto aktualijas per pertraukėles su kolegomis Seime?
Tikrai yra labai daug sportuoti mėgstančių Seimo narių. Per sportą su kai kuriais jų tapome draugais. Mes turime Seimo futbolo komandą, joje ir pats žaidžiu, turime krepšinio komandą – taip pat esu jos narys. Mūsų vyrai bėgioja maratonus, žaidžia šachmatais, dauguma mėgsta stalo tenisą. Aš pats žaidžiu golfą. Galime pasigirti, kad per praėjusią kadenciją Maskvoje laimėjome parlamentarų olimpiadą. Nugalėjome galingą Rusijos komandą ir parvežėme į Lietuvą komandinę taurę. Dalyvavome teniso, stalo teniso, šachmatų, futbolo ir golfo rungtyse. Buvau delegacijos vadovas. Pats golfo turnyre kartą užėmiau antrąją vietą, kitą kartą – trečiąją. Mūsų Seimas – gana sportiškas. Todėl mes labai dažnai pasikalbame apie sportą. Dauguma Seimo narių eina į „Žalgirio“, „Lietuvos ryto“ rungtynes, futbolo mačus.
O sekėte pasaulio plaukimo čempionatą, kuriame žibjo Rūta Meilutytė?
Neslėpsiu - aš pat gerai plaukiu. Daug metų, kai buvau Lietuvos sporto universiteto prorektorius, kiekvieną dieną, atėjęs į darbą pusę septynių, pusvalandį plaukiodavau. Per tą pusę valandos įveikdavau kilometrą. Beje, plaukimas man kartą padėjo ir Palangoje. Esu išgelbėjęs jūroje skendusį vaiką. Todėl pasaulio čempionatu, Rūtos Meilutytės startais, jos rekordais labai domiuosi.
Ar krepšinis padėjo jums patekti į politiką?
Taip, labai padėjo. Juk sportininkams būdingi bruožai – tikslo siekimas, valia, darbštumas. Turi mokėti dirbti komandinį darbą, o to politikai taip pat labai reikia. Ir jeigu tu komandą sugebi nukreipti tinkama linkme, sugebi su ja susitarti, įkalbėti, kad ji žaistų agresyviai, ji tiki tavimi, kaip treneriu, tokią komandą sustabdyti – labai sunku. 1997-aisiais man tai pavyko padaryti. Politika turi truputėlį kitokias žaidimo taisykles, bet Seimo pirmininko darbas – panašus į trenerio. Tikslas yra tiek poziciją, tiek opoziciją nukreipti dirbti tam, kad Lietuvos žmonės gyventų geriau.
Treneriai dažnai šaukia ant savo žaidėjų. Jūs taip pat šaukdavote?
Buvau gana demokratiškas, tolerantiškas treneris. Jeigu visą laiką šauksi – nebus efekto. Nebent matai, kad nėra kitų galimybių komandai laimėti, tada gali šaukti – užvesti, supykdyti. Papasakosiu jums vieną atvejį. Žaidėme su Konektikuto universitetu – JAV universitetų čempionėmis. Salė buvo pilnutėlė, susirinko apie 15 tūkst. žiūrovų. Merginos pirmą kartą pamatė tokį vaizdą. Tada būdavo du kėliniai. Pirmą kėlinį pralaimėjome 20:70... Kai kurios merginos net išsigando ir nėjo į aikštelę. Po pirmo kėlinio drabužinėje aš jas taip išbariau... Pasakiau daug negražių žodžių – niekada nenorėčiau jų kartoti. Labai jas įpykdžiau. Ir antras kėlinys buvo puikus. Mes jį sužaidėme lygiosiomis.
Jeigu dabar su Seimu nesusitvarkysite, matyt, negalėsite pritaikyti šio metodo?..
Tikrai negalėsiu. Kiekvienas Seimo narys yra laisvas, gali kalbėti ką nori. Čia ir pažymių niekas nerašo kaip mokykloj. Parlamento pirmininkas turi būti neutralus.
Kaip vertinate dabartinius mūsų krepšinio rezultatus?
Manau, kad tradicijos yra tęsiamos. Mūsų krepšinis yra sporto šakų lyderis. Klubinės komandos žaidžia gerai. „Žalgiris“ – puikiai. „Lietuvos rytas“ – šiek tiek silpniau, bet aš manau, kad jis – taip pat stipri komanda. Rinktinės kartais parodo ir blogesnių rezultatų, bet po to vėl pasitempia. Į Lietuvos krepšinio ateitį žvelgiu optimistiškai. Lietuvos krepšinio federacijos vadyba gera. Krepšinis išlaiko stabilų aukštą lygį ir turime stengtis jam padėti. Turime padėti ir plaukimui, ypač kai dabar pamatėme, kad turime ir galime dar daugiau turėti gerų sportininkų.
O moterų krepšinis? Ko jam trūksta, kad būtų pasiekti jūsų, kaip trenerio, laikų rezultatai?
Dabar yra sudėtingiau. Tada buvo daug talentingų žaidėjų, dar Sovietų Sąjungos laikų sporto mokyklų paruoštų. Nesakau, kad buvo lengva laimėti čempionų medalius. Prieš tai Europos čempionate merginos buvo penktos. Iš karto mačiau, kad ta komanda gali daug pasiekti, tik ją reikia subalansuoti, sulipdyti gerą kolektyvą, kad visos komandos santykiai būtų geri. Dabar taip pat yra nemažai gerų merginu, bet turbūt reikia dar šiek tiek palaukti.
Ko palinkėtumėte sportininkams Kalėdų proga?
Noriu sportininkams palinkėti gerų rezultatų. Kovokite taip, kad laimėtumėte rentas. Nes tada senatvėje turėsite socialines garantijas. Toks būtų pragmatiškas linkėjimas. Kitas – kad turėtų kuo mažiau traumų, būtų sveiki. Kad išsipildytų visi jų troškimai siekiant rezultatų, kad nenusimintų, jeigu kas nors nepasiseks, nes visada būna ir nuopuolių, ir pakilimų.

Vydas Gedvilas
Gimė 1959-05-17 Užgirių kaime, Kelmės rajone.
1981 m. baigė LVKKI.
1988 m. – LVKKI aspirantūrą.
1999 m. apgynė daktaro disertaciją „Amžiaus ir sportinio rengimo poveikis krepšininkų raumenų nuovargiui ir šoklumui“.
1981–2002 m. dirbo LKKA Krepšinio ir tinklinio katedros dėstytoju.
2002–2004 m. – LKKA bendrųjų reikalų prorektoriumi.
1988–1993 m. Kauno „Atleto“ vyrų krepšinio komandos treneris.
1993–1998 m. Kauno „LKKI-Viktorijos“ moterų komandos treneris.
1996–2002 m. – Lietuvos moterų rinktinės (1997 m. Europos čempionės) vyr. treneris.
2003–2008 m. – Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos prezidentas.
Nuo 2004 m. – Lietuvos Respublikos Seimo narys.
1997 m. suteiktas trenerio eksperto laipsnis, Lietuvos nusipelniusio trenerio vardas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino trečiojo laipsnio ordinas.
2009 m. suteiktas KKSD Sporto garbės komandoro ženklas.
Parašė knygas: „Sportininkų greitumo ugdymo problemos“ (su V. Butkumi, 1988), „Fizinių ypatybių lavinimo teorija“ (su A. Skurvydu, 2000), „Išmokime žaisti krepšinį“ (su A. Čižausku, 2003).
Nuo 2004 m. – Seimo narys.
Nuo 2012 m. – Seimo pirmininkas.
1997-aisiais V. Gedvilas buvo užkopęs į kitą olimpą – krepšinio trenerio. Jo vadovaujama Lietuvos moterų rinktinė tapo Europos čempione.
Jau trečią kadenciją esate Seime. Ar prisimenate krepšinį?
Taip, prisimenu. Nes laisvalaikiu užsiimu dar ir visuomenine veikla – esu Krepšinio trenerių asociacijos garbės prezidentas. Kai vyksta įvairūs seminarai, mokymai, trenerių kvalifikacijos kėlimas, aš juose kartais dalyvauju. Kartais pristatau kokį nors pranešimą, kartais stebiu, kaip viskas vyksta. Susitinku bičiulius, pabendrauju, pabūnu su jais. Krepšiniu visada domėjausi.
Ar pavyko padaryti ką nors naudinga Lietuvos sportui per dvi Seimo nario kadencijas?
Svarbiausias darbas sportui buvo rentų klausimas. Per pirmąją kadenciją pavyko priimti rentų įstatymą. Olimpinių sporto šakų sportininkams, tapusiems pasaulio, Europos čempionais, olimpinių žaidynių prizininkais ar čempionais, mokamos valstybinės rentos – 1,2 vidutinio darbo užmokesčio. Žmonėms, nerandantiems darbo arba dėl didelių sportinių krūvių negalintiems dirbti, tai – didžiulė parama. Aišku, aš vienas nieko nebūčiau padaręs, buvau dideliame bendraminčių būryje. Manau, kad tai yra viena rimčiausių pagalbų sportui.
Tapęs Seimo pirmininku turite dar daugiau galimybių. Ką dabar ketinate nuveikti sporto labui?
Kaip ir kiekvienas Seimo narys, aš turiu tik vieną balsą. Bet noriu pasakyti, kad dabar numatyta steigti Nacionalinę sporto tarybą. Tai būtų ekspertų taryba, Seimui patarianti įvairiais sporto klausimais. Jos, kaip ir Sveikatos tarybos, labai reikėtų. Ji užsiimtų sveikatos prevencija, masiniu sportu, didžiuoju sportu, sporto mokyklomis, vaikais, užimtumu, nusikalstamumo stabdymu. Taryba būtų sudaryta iš kompetentingų žmonių, federacijų, asociacijų, aukštųjų mokyklų, kolegijų. Joje turėtų būti žinomi ir suprantantys sportą žmonės.
Seimo pirmininkas – krepšininkas, treneris, premjeras Algirdas Butkevičius – imtynininkas. Ar tai reiškia, kad mes dabar turime ypač sportišką valdžią?
Premjerą pažįstu jau daug metų. Jis – ne tik buvęs imtynininkas, jis ir dabar sportuoja, dažnai susitinkame sporto klube, atėję palaikyti sportinės formos. Dažnai su juo pasikalbame apie sportą, problemas. Manau, sportininkams bus šiek tiek lengviau kalbėtis su mumis nei su kitomis valdžiomis. Mes juos galime labai lengvai suprasti, nereikės labai ilgai aiškinti, ko jiems reikia. Suprantama, valstybės galimybės ribotos. Artimiausiu metu turbūt nebus daugiau pinigų. Bet reikia optimizuoti lėšų, skirtų sportui, valdymą. Pasižiūrėti, kam kiek skiriama, tikslingai pinigus paskirstyti, kad jie būtų naudingi. Reikia peržvelgti visą struktūrą, nes šiuo metu vienos sporto mokyklos priklauso sporto skyriams, kitos – švietimo skyriams. Reikėtų, kad jos priklausytų vienai institucijai, nebūtų dvejopo pavaldumo. Lengviau būtų visą tą struktūrą valdyti ir, aš manau, kad artimiausiu metu visa tai bus peržiūrėta.
Ar aptariate sporto aktualijas per pertraukėles su kolegomis Seime?
Tikrai yra labai daug sportuoti mėgstančių Seimo narių. Per sportą su kai kuriais jų tapome draugais. Mes turime Seimo futbolo komandą, joje ir pats žaidžiu, turime krepšinio komandą – taip pat esu jos narys. Mūsų vyrai bėgioja maratonus, žaidžia šachmatais, dauguma mėgsta stalo tenisą. Aš pats žaidžiu golfą. Galime pasigirti, kad per praėjusią kadenciją Maskvoje laimėjome parlamentarų olimpiadą. Nugalėjome galingą Rusijos komandą ir parvežėme į Lietuvą komandinę taurę. Dalyvavome teniso, stalo teniso, šachmatų, futbolo ir golfo rungtyse. Buvau delegacijos vadovas. Pats golfo turnyre kartą užėmiau antrąją vietą, kitą kartą – trečiąją. Mūsų Seimas – gana sportiškas. Todėl mes labai dažnai pasikalbame apie sportą. Dauguma Seimo narių eina į „Žalgirio“, „Lietuvos ryto“ rungtynes, futbolo mačus.
O sekėte pasaulio plaukimo čempionatą, kuriame žibjo Rūta Meilutytė?
Neslėpsiu - aš pat gerai plaukiu. Daug metų, kai buvau Lietuvos sporto universiteto prorektorius, kiekvieną dieną, atėjęs į darbą pusę septynių, pusvalandį plaukiodavau. Per tą pusę valandos įveikdavau kilometrą. Beje, plaukimas man kartą padėjo ir Palangoje. Esu išgelbėjęs jūroje skendusį vaiką. Todėl pasaulio čempionatu, Rūtos Meilutytės startais, jos rekordais labai domiuosi.
Ar krepšinis padėjo jums patekti į politiką?
Taip, labai padėjo. Juk sportininkams būdingi bruožai – tikslo siekimas, valia, darbštumas. Turi mokėti dirbti komandinį darbą, o to politikai taip pat labai reikia. Ir jeigu tu komandą sugebi nukreipti tinkama linkme, sugebi su ja susitarti, įkalbėti, kad ji žaistų agresyviai, ji tiki tavimi, kaip treneriu, tokią komandą sustabdyti – labai sunku. 1997-aisiais man tai pavyko padaryti. Politika turi truputėlį kitokias žaidimo taisykles, bet Seimo pirmininko darbas – panašus į trenerio. Tikslas yra tiek poziciją, tiek opoziciją nukreipti dirbti tam, kad Lietuvos žmonės gyventų geriau.
Treneriai dažnai šaukia ant savo žaidėjų. Jūs taip pat šaukdavote?
Buvau gana demokratiškas, tolerantiškas treneris. Jeigu visą laiką šauksi – nebus efekto. Nebent matai, kad nėra kitų galimybių komandai laimėti, tada gali šaukti – užvesti, supykdyti. Papasakosiu jums vieną atvejį. Žaidėme su Konektikuto universitetu – JAV universitetų čempionėmis. Salė buvo pilnutėlė, susirinko apie 15 tūkst. žiūrovų. Merginos pirmą kartą pamatė tokį vaizdą. Tada būdavo du kėliniai. Pirmą kėlinį pralaimėjome 20:70... Kai kurios merginos net išsigando ir nėjo į aikštelę. Po pirmo kėlinio drabužinėje aš jas taip išbariau... Pasakiau daug negražių žodžių – niekada nenorėčiau jų kartoti. Labai jas įpykdžiau. Ir antras kėlinys buvo puikus. Mes jį sužaidėme lygiosiomis.
Jeigu dabar su Seimu nesusitvarkysite, matyt, negalėsite pritaikyti šio metodo?..
Tikrai negalėsiu. Kiekvienas Seimo narys yra laisvas, gali kalbėti ką nori. Čia ir pažymių niekas nerašo kaip mokykloj. Parlamento pirmininkas turi būti neutralus.
Kaip vertinate dabartinius mūsų krepšinio rezultatus?
Manau, kad tradicijos yra tęsiamos. Mūsų krepšinis yra sporto šakų lyderis. Klubinės komandos žaidžia gerai. „Žalgiris“ – puikiai. „Lietuvos rytas“ – šiek tiek silpniau, bet aš manau, kad jis – taip pat stipri komanda. Rinktinės kartais parodo ir blogesnių rezultatų, bet po to vėl pasitempia. Į Lietuvos krepšinio ateitį žvelgiu optimistiškai. Lietuvos krepšinio federacijos vadyba gera. Krepšinis išlaiko stabilų aukštą lygį ir turime stengtis jam padėti. Turime padėti ir plaukimui, ypač kai dabar pamatėme, kad turime ir galime dar daugiau turėti gerų sportininkų.
O moterų krepšinis? Ko jam trūksta, kad būtų pasiekti jūsų, kaip trenerio, laikų rezultatai?
Dabar yra sudėtingiau. Tada buvo daug talentingų žaidėjų, dar Sovietų Sąjungos laikų sporto mokyklų paruoštų. Nesakau, kad buvo lengva laimėti čempionų medalius. Prieš tai Europos čempionate merginos buvo penktos. Iš karto mačiau, kad ta komanda gali daug pasiekti, tik ją reikia subalansuoti, sulipdyti gerą kolektyvą, kad visos komandos santykiai būtų geri. Dabar taip pat yra nemažai gerų merginu, bet turbūt reikia dar šiek tiek palaukti.
Ko palinkėtumėte sportininkams Kalėdų proga?
Noriu sportininkams palinkėti gerų rezultatų. Kovokite taip, kad laimėtumėte rentas. Nes tada senatvėje turėsite socialines garantijas. Toks būtų pragmatiškas linkėjimas. Kitas – kad turėtų kuo mažiau traumų, būtų sveiki. Kad išsipildytų visi jų troškimai siekiant rezultatų, kad nenusimintų, jeigu kas nors nepasiseks, nes visada būna ir nuopuolių, ir pakilimų.

Vydas Gedvilas
Gimė 1959-05-17 Užgirių kaime, Kelmės rajone.
1981 m. baigė LVKKI.
1988 m. – LVKKI aspirantūrą.
1999 m. apgynė daktaro disertaciją „Amžiaus ir sportinio rengimo poveikis krepšininkų raumenų nuovargiui ir šoklumui“.
1981–2002 m. dirbo LKKA Krepšinio ir tinklinio katedros dėstytoju.
2002–2004 m. – LKKA bendrųjų reikalų prorektoriumi.
1988–1993 m. Kauno „Atleto“ vyrų krepšinio komandos treneris.
1993–1998 m. Kauno „LKKI-Viktorijos“ moterų komandos treneris.
1996–2002 m. – Lietuvos moterų rinktinės (1997 m. Europos čempionės) vyr. treneris.
2003–2008 m. – Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos prezidentas.
Nuo 2004 m. – Lietuvos Respublikos Seimo narys.
1997 m. suteiktas trenerio eksperto laipsnis, Lietuvos nusipelniusio trenerio vardas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino trečiojo laipsnio ordinas.
2009 m. suteiktas KKSD Sporto garbės komandoro ženklas.
Parašė knygas: „Sportininkų greitumo ugdymo problemos“ (su V. Butkumi, 1988), „Fizinių ypatybių lavinimo teorija“ (su A. Skurvydu, 2000), „Išmokime žaisti krepšinį“ (su A. Čižausku, 2003).
Nuo 2004 m. – Seimo narys.
Nuo 2012 m. – Seimo pirmininkas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.