Kalnuslidinejimas.lt 2013 m. sausio 17 d. 19:53 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Po Lietuvos čempionato - nauji išbandymai

Antrą dieną iš eilės Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionato Italijoje dalyviams teko kovoti ne tik su konkurentais, bet ir su trasoje tykančiais pavojais

Po apdovanojimų visi prizininkai sustojo bendrai nuotraukai
kalnuslidinejimas.lt nuotr.
Po apdovanojimų visi prizininkai sustojo bendrai nuotraukai
Lyderiai – tie patys

Italijos kalnų slidinėjimo centre Kronplace vykusiose mūsų  šalies pirmenybėse ketvirtadienį grečiausiai slalomo milžino trasą įveikęs 17-metis Aivaras Tumas prisipažino – laimėti šios rungties absoliučios įskaitos aukso medalį jam padėjo ne tik meistriškumas, bet ir sėkmės šypsnis.

Po pirmojo nusileidimo A. Tumas buvo 0,35 sek. atsilikęs nuo vakar slalomo varžybose triumfavusio 21 metų Karolio Janulionio. Bet šis antrajame bandyme griuvo ir, nors pasiekė finišą, prarado lyderio poziciją.

„Tikėjausi būti pirmas. Žinoma, lėmė ir sėkmė, nes Karolis griuvo. O aš abu nusileidimus prašliuožiau ramiai“, – teigė pirmąkart šalies čempionato absoliučios įskaitos aukso medalį iškovojęs A. Tumas.

K. Janulionis, nepaisant griuvimo, užėmė antrąją vietą  vyrų grupėje. Tarp moterų greičiausia vėl buvo 17-metė I. Januškevičiūtė.

Kaip ir vakarykštėse slalomo lenktynėse, dalis dalyvių nepasiekė finišo, o kai kuriems, tarp jų ir K. Janulioniui, pavyko finišuoti, tačiau prarastos brangios sekundės juos bloškė žemyn. Sportininkus dažniausiai stabdė po keleto dienų nuolatinio snigimo šlaitą padengusiame suplūktame minkštame sniege atsiradusios duobės.

Beje, Kronplaco šlaitus gausiai sniegu drabstę debesys prasisklaidė vos pasibaigus Lietuvos čempionato antrosios rungties lenktynėms – nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimas vyko jau šviečiant saulei.

Per apdovanojimą pagerbti ne tik čempionai ir prizininkai - medalis įteiktas ir jaunausiam čempionato dalyviui 8 metų Oskarui Karlavičiui.

Rytoj, kai Kronplace vyks Lietuvos kalnų slidinėjimo mėgėjų  lenktynės, taip pat prognozuojamas saulėtas oras.

Laukia sunkūs išbandymai


Nei vienas iš trijų geriausių šalies čempionato kalnų slidininkų nedalyvaus penktadienį rengiamame oficialiame varžybų uždaryme. I. Januškevičiūtė grįžo į Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) stovyklą, vykstančią taip pat Alpėse, o A. Tumas ir K. Janulionis artimiausią naktį praleis pakeliui į Čekiją, kur savaitgalį vyks FIS varžybos.

Nemažai jaunesnių Lietuvos čempionato dalyvių iš  Kronplaco keliaus į Slovakiją – šioje šalyje jie dalyvaus FIS vaikų varžybų etape.

Sunkiausi išbandymai šį sezoną laukia I. Januškevičiūtės, A. Tumo ir K. Janulionio. Jie gins Lietuvos garbę vasario viduryje Austrijoje vyksiančiose planetos pirmenybėse.

Po pasaulio čempionato A. Tumas dar startuos Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Rumunijoje.

„Dar prieš pat pasaulio čempionatą dalyvausime kokiose nors varžybose. Stovyklų daugiau nenusimato“, - sakė K. Janulionis. Pasak šio sportininko, pagrindinis lietuvių tikslas planetos pirmenybėse – įveikti atranką ir patekti į pagrindines varžybas.Derina sportą ir mokslą

Šių metų Lietuvos čempionato lyderiai – vilniečiai moksleiviai arba studentai.

I. Januškevičūtė mokosi Mykolo Biržiškos gimnazijoje, A. Tumas – Žirmūnų gimnazijoje, o K. Janulionis yra Vilniaus universiteto antrakursis.

„Kol kas spėju tvarkytis, skolų neturiu“, - tikino K. Janulionis, sportuojantis visus metus – jis yra ne tik kalnų slidinėjimo, bet ir buriavimo Lietuvos čempionas.

„FIS stovykloje būsiu iki sausio 26 d. Po to – namo. Jei pavyks suderinti su mokykla, prieš pasaulio čempionatą dar dalyvausiu FIS varžybose. Dėl mokslų didelių problemų nekyla – pati pasistengiu, mokytojai padeda. Viską stengiuosi išmokti būdama stovyklose. Ko nesuprantu, grįžusi paklausiu pas mokytojus ir atsiskaitau”, - kalbėjo I. Januškevičiūtė.

„Sunku viską suderinti. Vežiojuosi knygas, bandau mokytis“, - šyptelėjo A. Tumas.

Slalomo milžino rungties čempionas lanko ir lapiojimo uolomis pratybas, plaukioja burlente, laksto bangomis pasikinkęs jėgos aitvarą, važinėja riedlenete. „Esu ekstremalas“, - neslėpė sportininkas.

A. Tumas yra pasižymėjęs ir neįprastose varžybose – jis prieš keletą metų užėmė antrąją vietą  turnyre, kuriame reikėjo kuo greičiau telefone parašyti SMS žinutę.

„Nuėjau, nes norėjau išmėginti jėgas ir užėmiau antrąją vietą. Laimėjau du telefonus. Už pirmą vietą davė 10 tūkstančių litų“, - pasakojo A. Tumas.

* * *


Lietuvos čempionato slalomo milžino rungties rezultatai (startas – 1945 m aukštyje, finišas – 1745 m; 27 vartai).

Moterys. L2 amžiaus grupė (gimusios 1998 m. ir jaunesnės): 1. E. Augustaitytė – 1 min. 34,87 sek., 2. A. Banelytė (2 min. 12,23 sek.).

L3 amžiaus grupė (gimusios 1997-1979 m.): 1. I. Januškevičiūtė – 1 min. 32,55 sek., 2. P. Tolpežninkaitė – 1 min. 47,92 sek.

L4 amžiaus grupė (gimusios 1978 m. ir vyresnės): 1. M. Linkevičienė – 1 min. 56,38 sek., 2. V. Tylienė - 2 min. 21,49 sek., 3. R. Bilkštytė – 2 min. 21,9 sek.

Vyrai. M2 amžiaus grupė (gimę 1998 m. ir jaunesni): 1. R. Janulionis – 1 min. 36,32 sek., 2. K. Sokas – 1 min. 50,01 sek., 3. T. Matusevičius – 1 min. 58,24 sek.

M3 amžiaus grupė (gimę 1997-1979 m.): 1. A. Tumas – 1 min. 28,25 sek., 2. K. Janulionis – 1 min. 33,84 sek., 3. V. Aleksandravičius – 1 min. 34,11 sek.

M4 amžiaus grupė (gimę 1978-1959 m.): 1. A. Grigaras – 1 min. 36,88 sek., 2. A. Janulionis – 1 min. 40,35 sek., 3. G. Zaveckas – 1 min. 41,31 sek.

M5 amžiaus grupė (gimę 1958 m. ir vyresni): 1. T. Milašius – 1 min. 41,20 sek., 2. I. Lažinskas – 2 min. 7,31 sek., 3. S. Grigas – 2 min. 52,14 sek.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas