Ingvaras Butautas 2013 m. sausio 25 d. 09:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Besiveržiančių į elito lygą - negausu

LFF užsibrėžė nelengvą užduotį - atrasti A lygai 10-ą komandą, kuri atitiktų licencijavimo reikalavimus ir turėtų pakankamai pinigų

2p12-aisiais "Lietava" laimėjo pirmosios lygos pirmenybes
Valdo Knyzelio (LFF) nuotr.
2p12-aisiais "Lietava" laimėjo pirmosios lygos pirmenybes
Per trečiadienį vykusį Lietuvos A ir pirmosios lygos klubų atstovų ir Lietuvos futbolo federacijos susitikimą, buvo nutarta siekti, kad šiemet A lygos pirmenybėse žaistų 10 komandų.

Nepaisant to, kad dokumentus gauti A lygos licencijai pateikė tik devynios pernai joje rungtyniavusios komandos, LFF interneto puslapis, kaip dešimtą pretendentą žaisti A lygoje įvardijo pernai antrą vietą pirmojoje lygoje užėmusį Kėdainių „Nevėžį“.

Tiesa, galutinai minties dalyvauti A lygoje neatmeta ir 2012-ųjų pirmosios lygos čempionė Jonavos „Lietava“.

Trūksta apšvietimo


„Dirbu klube jau ketvirti metai. Ir suprantu, kad laikantis pirmojoje lygoje yra prarandama motyvacija,“ – kalbėjo Jonavos klubo vadovas  Aironas Morkūnas.

To, kad jonaviškiai nebūtų svarstę galimybės žaisti toje lygoje, teisę žaisti kurioje jie iškovojo sportiniu principu, nebuvo.

Nors veikiausiai mintys žaisti A lygoje jau šiemet, teliks tik „Lietavos“ svajone.

„Kol dar nėra praėjęs licencijavimas ir yra likusi galimybė, aš sakau – galbūt. Bet realiai manau, kad šiemet būsime pirmos lygos komanda. Nėra daug laiko ir aš nemanau, kad federacija padarytų tokių įspūdingų nuolaidų, kurios radikaliai per kelias savaites pakeistų visus reikalus,“ – sakė A. Morkūnas.

Pirmiausia nuolaidų reikėtų Jonavos klubo infrastruktūrai. Nors Jonavos stadionas 2009-aisiais buvo restauruotas, labiausiai „Lietavai“ koją kišą stadiono apšvietimas.

„Stadiono apšvietimas – pirmiausia mūsų problema. Ji bus aktuali sezono pabaigoje - spalio ir lapkričio mėnesiais. Tiesa, kalbėjausi su LFF generaliniu sekretoriumi ir kitą savaitę organizuosim susitikimą su rajono valdžia ir federacija šiuo klausimu. Padiskutuosime, kokias išimtis galėtų padaryti federacija ir ką mūsų rajono valdžia galėtų įsipareigoti,“ – vis dar galutinai vilčių nepraranda „Lietavos“ vadovas.

A. Morkūnas pripažįsta, kad dalyvavimas A lygoje pareikalautų daugiau lėšų, negu pasilikimas pirmojoje. Jo apskaičiavimais, prie pernykščio Jonavos klubo biudžeto – 300 tūkst. litų, reikėtų pridėti dar 500 tūkst.

„Bet jeigu turėtume infrastruktūrą ir žaistume A lygoje – ir savivaldybė prisidėtų didesnėmis sumomis, ir rėmėjai į reikalą kitaip žiūrėtų,“ – įsitikinęs „Lietavos“ klubo vadovas.

Jei kartais „Lietavai“ pavyktų išspręsti visas problemas ir ji pasiryžtų startuoti elitinėje Lietuvos futbolo lygoje, A. Morkūno manymu, jai reikėtų žaidėjų papildymo.

„Mes po pernai praradome puolėją ir vidurio saugą. Dabar su mūsų komanda treniruojasi buvęs „Ekrano“ futbolininkas jonaviškis Dominykas Galkevičius. Jeigu nutartume žaisti A lygoje, jis būtų pirmas žaidėjas, kurį kalbintume.  Nes mūsų credo yra – pirmiausia žiūrėti į futbolininkus iš Jonavos,“ – kalbėjo „Lietavos“ vadovas.

Šiuo metu klubas nėra pasirašęs jokių profesionalų sutarčių su futbolininkais.

„Pirma lyga yra mėgėjų lyga. Nors pinigus žaidėjams mokame. Iš tiesų jie yra pusiau profesionalai. Mes jų turime visokių: ir dirbančių, ir besimokančių.“ – sakė A. Morkūnas.

Derėsis su rėmėjais

„Mes kelis pastaruosius metus sakome tą patį: mums A lyga yra prioritetas. Mūsų klubas – nevienadienis. Jis turi ir pasiekimų, ir istoriją. Bet realiai susiduriame su problemomis dėl infrastruktūros ir finansavimo. Per klubų posėdį mums pasiūlė su kai kuriomis išlygomis dalyvauti A lygoje. Suprantame, kad futbolo plėtrai devynios komandos A lygoje yra labai neparanku. Manau, jei grįžtume į ją, tai grįžtume ilgesniam laikui,“ – kalbėjo „Nevėžio“ direktorius Saulius Skibiniauskas.

Infrastruktūros trūkumais jis įvardijo administracinio-buitinio pastato, kurio reikalauja LFF licencijavimo skyrius, nebuvimą. Prieš porą metų baigėsi Kėdainių stadiono remontas. Dabar kėdainiškiai turi stadioną su dirbtine danga, kuriame įrengta beveik 3 tūkst. plastikinių kėdučių ir pagrindinius licencijavimo infrastruktūros kriterijus jis atitinka.„Nevėžis“ nėra užtikrintas dėl savo finansinių pajėgumų.

„Yra pirmosios lygos komandos išlaikymo kaštai, yra – A lygos. A lygoje yra ženkliai didesnis startinis mokestis ir pačios komandos išlaikymas. Žaidėjas, kuris dabar treniruojasi 4-5 kartus per savaitę, turės treniruotis 2 kartus per dieną, jei norime nebūti A lygos autsaideriais. Ir tada žaidėjui iškeli pasirinkimą: arba tu meti visą kitą veiklą ir tampi profesionalu, arba iš komandos pasitrauki. O tada tam pačiam žaidėjui reikalinga daugiau finansavimo, kad jis iš futbolo išgyventų. Todėl pirmus metus mes turėtume pereinamąjį laikotarpį. Labai spaustumėmės, daug skaičiuotume,“ – aiškino S. Skibiniauskas.

Vis dėl to „Nevėžio“ vadovas neslėpė, kad bet koks taupymas jo klubui nepadės, jeigu jo biudžetas nebus aukštesnis nei pernai.

„Jei negausime papildomo finansavimo, žaisti A lygoje nėra realu. Dabar turime per savaitę aptarti šį klausimą su pagrindiniais rėmėjais,“ – tikino S. Skibiniauskas.

Sėkmingai susiklosčius aplinkybėms „Nevėžis“ rimtesnių pakitimų komandoje nežada.

„Mes tikrai nenusigrešim nuo savų žaidėjų. Jie du metus paeiliui pirmojoje lygoje iškovojo antrąją vietą ir tai yra tikrai tvirta komanda. Manau ji jau pernai galėjo žaisti A lygoje ir gėdos Kėdainiams nepadarytų. Kita vertus, šiemetinė A lyga, nors atrodė, kad silpnės, darosi stipresnė. Tačiau bet kokiu atveju pradžioje mes tikrai neturėsime milijonų, kad atsivežti geriausius futbolininkus. Jei startuotume A lygoje, bandytume žaisti ta pačia sudėtimi, kaip pernai,“ – kalbėjo Kėdainių klubo vadovas.

Daugiau norinčių nėra

Apie A lygą svajojo pernai trečią vietą pirmojoje lygoje užėmęs Vilniaus „Granitas“. Jo vadovybė bandė ieškoti rėmėjų užsienyje. Tačiau viskas baigėsi liūdnai. Klubas ne tik nestartuos tarp stipriausiųjų, bet ir atsisakė licencijuotis pirmojoje lygoje. Ir apskritai nutarė panaikinti savo suaugusiųjų komandą,  apsiribojus vien vaikų futbolu.

Nedaug nuo „Granito“ atsilikusio „Trakų“ klubo prezidentas ir pagrindinis rėmėjas Janas Nevoina pernai buvo užsiminęs apie klubo galimybes kilti į aukštesnį divizioną.

„Anot prezidento, į A lygą eitume, jeigu pernai būtume laimėję pirmą vietą pirmojoje,“ – pasakojo „Trakų“ sporto direktorius Artūras Steško.

Jis mano, kad jeigu komanda sportiniu principu būtų iškovojusi teisę žaisti A lygoje, didelių licencijavimo trukdžių tam nebūtų.

„Mūsų stadioną šiek tiek pakoregavus, tikrai būtų galima žaisti A lygoje,“ – tvirtino A. Steško.

Penkta 2012-ųjų pirmosios lygos komanda – Vilniaus „Polonia“ apie A lygą nesvajoja. Jai žiemą buvo iškilęs išnykimo pavojus. Jos prezidentas Stefanas Kimso džiaugiasi, kad klubui pavyko atrasti lėšų išlikti pirmojoje lygoje.

Šeštą vietą užėmęs „Šilutės“ klubas A lygoje savo metu yra praleidęs ne vienus metus. Nuo tų  laikų Šilutėje yra išlikusi, anot jos sporto direktoriaus Dainiaus Gricevičiaus, padori infrastruktūra.

„Yra ir aikštė ir bazė. Bet viskas yra pinigai. Nei mūsų savivaldybė yra labai turtinga, kad galėtų mus labai stipriai remti, o ir didelių rėmėjų šiai dienai neturim. Vargstam, kaip ir visi. Su biudžetais, su pinigais visiems yra opus klausimas. Sportininkams nėra jokių lengvatų, visas sutartis valdžia apmokestino. Mokesčius mokam, ieškom pinigų,“ – kalbėjo D. Gricevičius.

Sugrįžimo į A lygą, anot sporto direktoriaus, klubas nesvarstantis.

Paskutinėje, dešimtojoje pirmosios lygos vietoje pernai likusių „Kėdainių“ vadovų mintyse - toli gražu ne A lyga.

„Kai savivaldybė mus remdavo, tai „Nevėžiui“ tekdavo keturios dalys, mums – viena. O pernai mums nedavė nieko. Ir šiemet žadėjo neduoti. Bet mes darome žygius, kad nors startinį mokestį sumokėtų.  Jeigu negausime šių pinigų, tai mes nedalyvausim nei pirmoje, nei antroje lygoje. Niekur,“ – „Kėdainių“ problemas dėstė klubo vadovas Vygandas Jodenis.Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas