Marytė Marcinkevičiūtė | 2013 m. sausio 25 d. 18:36 |
![]() ![]() |
Rio link - tvirtesniu pagrindu po kojomis
LTOK Generalinės asamblėjos sesijoje kalbėta apie nuveiktus ir būsimus darbus, o daugiausia dėmesio skirta biudžetui, kuriame netrūksta naujovių
Sausio 25 d. Vilniaus „Karolinos“ konferencijų centre vykusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto generalinė asamblėja LTOK darbą vienbalsiai įvertino gerai
LTOK generalinės asamblėjos eilinėje sesijoje iš 105 narių dalyvavo 65. Tylos minute buvo pagerbtas šviesus LTOK garbės nario, legendinio boksininko Algirdo Šociko atminimas.
LTOK Vykdomojo komiteto ataskaitą apie 2012 m. ketvirto ketvirčio veiklą perskaitė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS. Savo pranešime D. Gudzinevičiūtė daug dėmesio skyrė 2016 m. Rio de Žaneiro vasaros ir 2014 m. Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms pasirengti. „Rio-2016“ programos rengimo darbo grupėje, kuriai vadovauja LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, - 19 įvairių sričių specialistų. Jau suformuotas programos „Rio-2016“ olimpinės rinktinės sąrašas, kuriame – 135 sportininkai, 109 individualių sporto šakų atstovai ir trys komandos (vyrų ir moterų krepšinio rinktinės bei merginų paplūdimio komanda).
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto dvejų metų stipendijos skirtos 32 olimpinėms žaidynėms besirengiantiems sportininkams, kurie atitinka darbo grupės nustatytus kriterijus. Jas gauna atletai, kurie 2010-2012 m. per olimpines žaidynes užėmė 1-12 vietas, per pasaulio čempionatus – 1-8 ir per Europos čempionatus – 1-3 vietas. Kitiems sąraše esantiems sportininkams LTOK skiria maistpinigius.
„Sportininkus žaidynėms rengia daugiau kaip 100 trenerių ir beveik 60 aptarnaujančiojo personalo specialistų – medikai, masažuotojai, technikai, mokslininkai, kuriems bus mokami priedai prie atlyginimų ir maistpinigiai. Išanalizavus Londono olimpinių žaidynių programą, tikimės, kad pavyks pagerinti sportininkų medicininį ir mokslinį aptarnavimą. Taip pat sudarytas olimpinės pamainos sportininkų sąrašas, jame – 101 sportininkas, atstovaujantis 16 sporto šakų.
Olimpinės pamainos geriausiųjų sportininkų rengimas bus finansuojamas LTOK lėšomis maistpinigių forma per Lietuvos olimpinį sporto centrą. 2013 m. biudžeto projekte programos „Rio-2016“ įgyvendinimui numatyta 4,5 mln. Lt.“, - kalbėjo Daina Gudzinevičiūtė.
Iki Sočio olimpinėms žaidynėms, kurios prasidės 2014 vasario mėnesį, liko mažiau kaip 400 dienų. Joms rengiasi 13 mūsų sportininkų – biatlonininkai, slidininkai, kalnų slidininkai, greitojo ir dailiojo čiuožimo atstovai. Kaip teigė LTOK prezidentė, pagrindinis žiemos sporto šakų atstovų tikslas šiemet – gerai pasirodyti per pasaulio ir Europos čempionatus, įvykdyti olimpinius normatyvus.
Tarptautinis olimpinis komitetas skyrė septynias Solidarumo stipendijas mūsų šalies biatlonininkams, slidininkams ir čiuožėjams, kurie rengiasi Sočio olimpinėms žaidynėms. Jos mokamos nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio.
JAUNIMAS. Kaip teigė LTOK prezidentė, šie metai yra jaunimo metai. vyks Europos jaunimo olimpiniai festivaliai: vasario 17-22 d. Brašove (Rumunija) bus surengtas XI jaunimo žiemos festivalis, kuriame dalyvaus Lietuvos biatlonininkai (6), slidininkai (6) ir po 1 kalnų slidininką bei dailiojo čiuožimo atstovą. Jau kitą savaitę federacijos įvardys sportininkus, kurie vyks į festivalį. Liepos 14-19 d. Utrechte (Nyderlandai) vyks XII Europos jaunimo vasaros festivalis, kuriame planuojama, jog dalyvaus šešių mūsų sporto šakų atstovai iš devynių.
Tai – lengvosios atletikos, dviračių sporto, gimnastikos, dziudo, teniso ir plaukimo atstovai. Iš viso 50-60 mūsų sportininkų. Kol kas neaišku, kas tie sportininkai, kadangi atskirų sporto šakos federacijos dabar rengia atranką. Šiemet prasideda atranka ir į 2014 m. Kinijoje įvyksiančias II olimpines jaunimo žaidynes, kur atrankos varžybose planuoja dalyvauti 15-16 mūsų sporto šakų atstovai. Tikimasi, kad Lietuvos sportinę delegaciją Kinijoje sudarys 15-25 jaunieji sportininkai, kurie pretenduos iškovoti bent keletą medalių.
„Europos jaunimo festivaliai ir olimpinės jaunimo žaidynės – tai rimtas išbandymas mūsų jauniesiems sportininkams“, - teigė D. Gudzinevičiūtė. Savo ataskaitoje ji skyrė nemažai dėmesio ir LTOK santykiams su valdžios institucijomis, siekiant teigiamų pokyčių šalies sporto politikoje bei sporto infrastruktūros plėtroje. Taip pat buvo pristatytos LTOK veikloje įgyvendintos ir planuojamos naujovės.
DARBAI. LTOK viceprezidentai pasiskirstė kuruojamomis sritimis: Arvydas Juozaitis rūpinsis kilniu sportiniu elgesiu, etika, kultūra ir istorija, Romualdas Bakutis – rėmėjų pritraukimu ir vadyba, Algis Vasiliauskas – žiemos sporto plėtra. Suformuotos dvi naujos komisijos: žiemos sporto (pirmininkė – Lilija Vanagienė) ir trenerių (pirmininkas – Jonas Algimantas Juozaitis). Pokyčiai palietė ir LTOK direktoratą: atsisveikinta su 6 buvusiais darbuotojai, o į kolektyvą įsiliejo 5 nauji darbuotojai.
Baigdama savo pranešimą LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė kvietė visus bendrauti ir bendradarbiauti.
Revizijos komisijos pranešimą skaitė LTOK revizijos komisijos pirmininkas Rimantas Jogėla, dėl LTOK ir Lietuvos olimpinio fondo 2012 m. biudžetų įvykdymo apyskaitos ir LTOK bei LOF 2013 m. biudžetų – LTOK iždininkas Rimgaudas Balaiša, dėl LTOK 2013-2016 m. veikos programos – LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, dėl LTOK 2013 m. veiklos plano – V. Paketūras. Asamblėjoje šie visi dokumentai buvo patvirtinti.
POKYČIAI. Savo ataskaitoje R. Balaiša akcentavo, kad per tą laiką ženkliai padidėjo sporto finansavimas. „Jeigu palyginsime „Rio-2016“ programos ir Londono olimpinių žaidynių programos finansavimo pradžią, tai skirtumas didžiulis. Šiemet planuojame surinkti 14 mln. Lt., o prieš ketverius metus buvo 7,6 mln. Lt. Tai beveik dvigubai didesnė sumos. Pradedant naują olimpinį ketverių metų ciklą, LTOK Vykdomasis komitetas pateikė 2013 m. biudžetą šiek tiek naujoviškai, pajamų ir išlaidų straipsniai sudaryti smulkiau, suprantamiau, yra daug papildomos informacijos“, - kalbėjo R. Balaiša.
2013 m. biudžete atsirado nauja eilutė „Sporto žaidimų programa“. Lietuvos krepšinio federacijai skirta 400 tūkst. LT, Lietuvos tinklinio federacijai – 80 tūkst. Lt, o kitų žaidimų federacijos dalinsis 300 tūkst. Lt. Prieš 4 metus šioje grafoje buvo vos 100 tūks. Lt, o dabar – kone – 800 tūkst. Lt.
Papildomos lėšos atskira eilute skirtos ir tų sporto šakų federacijoms, kurių atstovai Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo medalius.
Kai dirbama skaidriai, viskas parodyta, pretenzijų LTOK neturėjo netgi reiklusis Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis, Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas, o ir kiti kalbėję – Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas, Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas, buvęs LTOK viceprezidentas Algirdas Raslanas, „Sportas visiems“ asociacijos prezidentas Algis Vasiliauskas, Lietuvos čiuožimo trumpuoju taku federacijos prezidentas Česlovas Staišiūnas, olimpinės rinktinės vyr. gydytojas Dalius Barkauskas, Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas skyrė daug gražių žodžių naujajam LTOK Vykdomajam komitetui, taip pat išsakė savo mintis, kas trukdo dar geriau dirbti.