sportas.info 2013 m. vasario 11 d. 14:19 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviai laimėjo ir "valydami kelią"

Baltarusijos Ežerų krašto“ ralyje startavo net septyni lietuviški ekipažai. Ralio nugalėtojais tapo lietuviai Vaidotas Žala ir Dainius Alekna.

Ralyje kaimyninėje Baltarusijoje dalyvavo nemažai Lietuvos ekipažų
Ralyje kaimyninėje Baltarusijoje dalyvavo nemažai Lietuvos ekipažų
   
Vasario  9-10 dienomis Baltarusijoje surengtas pirmas Baltarusijos ralio čempionato etapas. „Ežerų krašto“ ralyje startavo net septyni lietuviški ekipažai. Iš viso varžybos sutraukė 18 duetų dėmesio. Ralio nugalėtojais tapo lietuviai Vaidotas Žala ir Dainius Alekna.

Po 270 kilometrų, iš  kurių 70km buvo važiuojami trasomis, 11-os greičio ruožų ir atkaklios kovos Baltarusijos ralio čempionato pirmo etapo nugalėtojais tapo lietuviai Vaidotas Žala ir Dainius Alekna. Jie artimiausią konkurentą, Anatolijų Šimakovskį ir Anatolijų Okolovičių aplenkė 21,7 sekundės. Vienas greičio ruožas buvo važiuojamas tris kartus, kiti greičio ruožai- dukart.

Plačiau apie varžybas paprašytas papasakoti nugalėtojų ekipažo šturmanas, panevėžietis Dainius Alekna sakė, kad baltarusiai lietuvius priėmė itin svetingai. Nors ralio išvakarėse oro sąlygos ir keliai buvo idealios būklės, naktį gamta iškrėtė staigmeną. Gausiai pasnigus kitą rytą ralio trasomis lenktynininkams skrieti buvo kur kas sudėtingiau. Iškart po vieno geriausių Baltarusijos ekipažų - Anatolijaus Šimakovskio ir Anatolijaus Okolovičiaus startavę lietuviai pirmąjį greičio ruožą lyderiams pralaimėjo 3,3 sekundės. Dainius Alekna tvirtino, kad gavus aukštą startinę vietą teko „valyti kelią“, o tai greičio lyderiaujantiems ekipažams nepridėjo. Tačiau jau antrojo greičio ruožo finiše paaiškėjo, kad Vaidotas Žala ir Dainius Alekna oponentams, sportininkų žargonu tariant, „įvežė“ 9 sekundes. Sekančiuose greičio ruožuose lietuviai stabiliai didino savo persvarą ir kiekvieno greičio ruožo finiše fiksuodavo keliomis sekundėmis geresni laiką, nei Baltarusijos favoritai. Tiesa, aštuntame ir devintame greičio ruožuose, atitinkamai aštuoniomis ir dviem sekundėmis buvo greitesni baltarusiai, tačiau likusius du „dopus“ lietuviai įveikė greičiau, taip užsitikrindami pergalę klasėje B12 ir absoliučioje įskaitoje.Ant prizininkų pakylos taip pat užlipo Darius Biesevičius su šturmane Tatjana Cyrfa. Jie bendroje įskaitoje ir klasėje finišavo treti. Šeštą vietą užėmė Vilmantas Pupius ir Gediminas Račas. Devintoje vietoje absoliučiai finišavę Valerijus Murnikovas su Linu Pilypavičiumi, dviejų varomųjų ratų gretose pelnė trečią vietą. Beje,  šis ekipažas susikūrė tik prieš pusmetį, ir su kiekvienomis varžybomis po truputį greitėja. Verta pažymėti, kad sportininkai neturi didelio mechanikų būrio, tad daugelį pasiruošimo raliui darbų atlieka patys. Valerijus Murnikovas po varžybų socialiniame tinklapyje rašė: „Trasos buvo labai sunkios dėl pliusinės temperatūros ir daugybės iškritusio sniego...Važiuojant antrą kartą tuo pačiu greičio ruožu savo laiką gerindavom nuo 15 iki 21 sekundes“. Andrejus Goloborodko ir Gediminas Saudargas varžybas baigė aštuntoje vietoje ir klasėje liko šešti. Kiek nepasisekė panevėžiečių Arūno ir Manto Vaičiūnų šeimyniniam duetui. Viename iš greičio ruožų ekipažo automobilis išslydo iš trasos ir užstrigo pusnyse. Automobilį ant kelio sugrąžinti pavyko tik žiūrovų dėka. Nors „Subaru Impreza WRX STI“ ir nenukentėjo, tačiau Arūnui ir Mantui Vaičiūnams ambicijas užlipti ant nugalėtojų pakylos teko palaidoti. Tačiau sportininkai garbingai finišavo, ir nors pusnyse praradę marias laiko jie į finišą atvyko paskutiniai, organizatoriai jiems įteikė paguodos taurę. Į lyderių gretas po pirmų keturių greičio ruožų taikėsi ir Aleksas Sevirchukovas su Gediminu Celiešiumi, tačiau jiems varžybos penktajame greičio ruože baigėsi avarija.

Praeityje incidentais ralio trasose garsėjęs vairuotojas Vaidotas Žala, pastaruoju metu šturmanauti pasikvietęs Dainių Alekną, įgavo stabilumo ir varžybose ne tik startuoja, bet ir sėkmingai finišuoja. Dainius Alekna šturmano karjerą pradėjo dar 1994-aisiais, ir stenogramą yra skaitęs gerai žinomiems lenktynininkams tokiems kaip Rokas Lipeikis, Evaldas Čirba, Arūnas Vaičiūnas ir Giedrius Notkus. Prieš keletą metų Dainius Alekna pripažintas Lietuvos automobilių sporto meistru.

Baltarusijos ralio čempionato pirmojo etapo nugalėtojai Vaidotas Žala ir Dainius Alekna, paklausti apie planus važiuoti visame Baltarusijos čempionate atsakė, kad, deja, sudalyvauti pavyks ne visose varžybose. Antras etapas Baltarusijoje vyks gegužės 12 dieną, tačiau tądien Lietuvoj sportininkai rikiuosis startui Vilniaus ralyje. Kiti Baltarusijos ralio etapai vyks Lietuvoje, nes „300 lakes rally“ ir „Classic rally“ bus vedama ir Baltarusijos čempionato įskaita. Dar vienas etapas numatytas Ukrainoje.

Lietuvių garbę  Baltarusijoje gynė Vaidotas Žala, kuriam talkino Dainius Alekna (Subaru Impreza WRX STI), Arūnas ir Mantas Vaičiūnai (Subaru Impreza WRX STI), Valerijus Murnikovas ir  Linas Pilypavičius (BMW 325), Andrejus Goloborodko ir Gediminas Saudargas (Subaru Impreza WRX STI),  Aleksas Sivirchukovas su šturmanu Gediminu Celiešiumi (Mitsubishi Lancer Evo VIII), Vilmantas Pupius ir Gediminas Račas (Renault Clio) bei Darius Biesevičius su Tatiana Tsyrfa (Mitsubishi Lancer Evo VIII).Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas