sportas.info 2013 m. vasario 18 d. 14:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Už lietuvio nugaros - ir pasaulio čempionas

„Buvo labai sunku, nes susirinko visi pasaulio ir Europos čempionai, su kuriais kovoti aš dar neturiu tiek daug patirties", - neslėpė S.Juodviršis

S.Juodviršis pratęsė kontraktą su komanda „Energy Corse“.
S.Juodviršis pratęsė kontraktą su komanda „Energy Corse“.

Baigėsi kartingo žiemos taurės lenktynės Italijos „Lonato South Garda“ lenktynių trasoje. Į šias varžybas susirenka greičiausi pasaulio kartingo meistrai. Jose dalyvavo ir Simas Juodviršis bei dar du mūsų šalies sportininkai.

„Buvo labai sunku, nes susirinko visi pasaulio ir Europos čempionai, su kuriais kovoti aš dar neturiu tiek daug patirties“ - apie lenktynes pasakojo S. Juodviršis. - „Visą savaitgalį sportininkus persekiojo permainingi orai – lietų keitė saulė, todėl trasos danga buvo labai apgaulinga – šiek tiek drėgna, bet ne šlapia.“

Treniruočių bei atrankinių važiavimų metu S. Juodviršis laikėsi greičiausiųjų KZ2 klasės lenktynininkų dešimtuke, kai kuriuose važiavimuose net rodė geriausius rato įveikimo laikus.

Susumavus atrankinius važiavimus Simas pusfinalio metu startavo iš tryliktos vietos. Deja, finišo vėliavą jis pasiekė šiek tiek nukritęs bendroje rikiuotėje – šešioliktas. Tai ir buvo jo pagrindinio finalo starto pozicija.

Prieš pat pagrindinio finalo startą iš dangaus vėl ėmė kristi lietaus lašai, tačiau jų nebuvo daug – sportininkai startavo su sausai dangai skirtomis padangomis. Simas nuo pirmų ratų pradėjo spausti varžovus ir pravažiavus vos keletą ratų jau buvo septintas. Deja, antroji pusė lenktynių panevėžiečiui nebuvo tokia sėkminga. Likus iki finišo aštuoniems ratams, Simas padarė keletą nedidelių klaidų ir galutinėje rikiuotėje liko tryliktas.

„Visai nenusimenu, manau tai neblogas rezultatas. Už mano nugaros liko praėjusių metų pasaulio čempionas. Juo labiau, kad pernai šiose varžybose aš nepatekau net į finalą, o šiemetinė trylikta vieta – nemažas progresas,“ - pasakoja S. Juodviršis.

Iš viso šioje klasėje startavo 67 lenktynininkai. Be Simo, joje varžėsi dar du lietuviai, tačiau į finalinius važiavimus jie nepateko. Ignas Misevičius liko 65, o Paulius Paškevičius – 58 vietoje.

Į pagrindinį finalą patenka tik 35 greičiausi lenktynininkai.Kitos varžybos, kuriuose ruošiasi startuoti S. Juodviršis – po dviejų savaičių vyks Italijoje.


Šiose varžybose startavo ir legendinio Michaelio Schumacherio sūnus. Siekdami išvengti žiniasklaidos dėmesio sūnui Schumacheriai suteikė Michaelio žmonos mergautinę pavardę, tad lenktynių protokoluose jis dalyvauja kaip Šveicarijos pilietis Mickas Betschas.

Jaunuolis varžėsi silpnesnėje KF3 klasėje ir pagrindiniame finale liko septynioliktas. Jo varžybas visą lenktynių savaitgalį stebėjo ir Michaelis su žmona.


Šiais metais Simas Juodviršis pratęsė kontraktą su gamykline kartingo komanda „Energy Corse“. Šiemet panevėžiečio planuose – startas pasaulio kartingo taurės varžybose, kurios taps pagrindiniu lietuvio startu šiemet („CIK FIA World Cup“). Tai tik vieno etapo varžybos, į kurias susirenka visas kartingo sporto elitas.

Be to, Juodviršis vėl dalyvaus Europos čempionate („WSK European Series Championship“), kuris susideda iš keturių etapų bei „WSK Masters Series Championship, tai taip pat keruių etapų lenktynės.

Kovo mėnesį lenktynininkas planuoja vykti į Angliją, kur dalyvaus „Porsche Carrera Cup UK“ lenktynių testuose.

Simas, kaip vienas greičiausių Europos kartingo meistrų buvo pakviestas šią savaitę dalyvauti žurnalo apie kartingo sportą „T Kart“ žiemos šou lenktynėse, į kurias kviečiami tik patys geriausi dešimt sportininkų. Deja, šis šou dėl itin šalto oro buvo nukeltas vėlesniam laikui.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas