sportas.info | 2013 m. vasario 19 d. 11:54 |
![]() ![]() |
Parolimpiečių kelias - knygos puslapiuose
Lietuvos parolimpinio komitetas, įžengdamas į veiklos trečiąjį dešimtmetį, išleido Vytauto Žeimanto knygą „Lietuvos parolimpinis sportas 1991-2011 m“
Pirmą kartą Lietuvos sporto istorijoje išleista knygą, kurioje apžvelgiamas visas mūsų šalies parolimpinis sportas - nuo ištakų XX amžiaus pradžioje, iki pernai įvykusių Londono parolimpinių žaidynių.
Lietuvos parolimpinis komitetas buvo įkurtas 1990 metų sausio 26 dieną. Iki tol keliuose klubuose rusenęs lietuvių neįgaliųjų sportas gavo galimybę įsilieti į pasaulio parolimpinį judėjimą drąsiai iškėlęs Lietuvos valstybinę vėliavą. Pirmą kartą Lietuvos trispalvė suplevėsavo 1992 metais Barselonos parolimpinėse žaidynėse, kuriose keturi mūsų lengvosios atletikos sportininkai iškovojo net septynis medalius.
Lietuvos neįgalieji atletai jau dalyvavo šešiose vasaros ir vienose žiemos parolimpinėse žaidynėse, įvairiuose pasaulio ir Europos čempionatuose Iki šios dienos parolimpinėse žaidynėse, kuriose buvo iškelta Lietuvos vėliava, mūsų sportininkai laimėjo 4 aukso, 11 sidabro ir 15 bronzos medalius, daug turime ir pasaulio bei Europos čempionų. Lietuvos parolimpinis judėjimas įgavo solidų tarptautinį pripažinimą.
„Be abejo, nebūtume pasiekę tokių rezultatų, jeigu nebūtų pasiaukojamo mūsų atletų, trenerių, gydytojų, sporto organizatorių darbo. Jiems visiems nuoširdžiai dėkoju už valią ir ryžtą, už didelį norą tobulėti ir siekti aukščiausių sportinių rezultatų. Dėkoju ir tiems valdžios žmonėms, visuomeninių organizacijų atstovams, neįgaliųjų sporto rėmėjams, kurių dėka būdavo priimami neįgaliesiems palankūs įstatymai, nutarimai, kurių dėka mūsų šalyje galėjo plėtotis parolimpinis judėjimas, - teigia Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas, Europos parolimpinio komiteto Vykdomojo komiteto narys Vytautas Kvietkauskas. -Mes suprantame, kad esame tik ilgo kelio pradžioje. Lietuvoje dar trūksta neįgaliesiems pritaikytų sporto bazių, profesionalių trenerių, ne iki galo išspręstas sveikųjų ir neįgaliųjų sportininkų lygiateisiškumo principas, galėtų būti solidesnis ir valstybinis finansavimas. Tai mūsų ateities darbų kryptys“.
„Kai Tarptautinis parolimpinis komitetas buvo kuriamas ant kūno, proto ir dvasios pamatų, patirtis vadovaujant ir stebint jo augimą per nacionalinius komitetus, regionus ir sporto šakas buvo neįtikėtina. Per dvylika mano, kaip prezidento, kadencijos metų, Tarptautinis parolimpinis komitetas išaugo nuo 43 iki daugiau kaip 150 ištikimų narių valstybių. Tai yra tikras pasaulinio parolimpinio judėjimo gyvybingumo ir reikalingumo įrodymas. Galiu išdidžiai pasakyti, kad Lietuvos parolimpinis komitetas buvo ir yra neatskiriama šio augimo ir sėkmės dalis“, - teigia Tarptautinio parolimpinio komiteto steigimo iniciatorius ir pirmasis šio komiteto prezidentas Robertas Steadvardas.
Knygos autorius Vytautas Žeimantas – žinomas žurnalistas, Lietuvos sporto žurnalistų asociacijos narys, valstybės pripažintas meno kūrėjas.
„Šią knygą rašiau su dideliu įdomumu. Apie sveikųjų sportininkų startus mes esame gerai informuoti. Deja, parolimpiečiai žiniasklaidos dėmėsiu pasidžiaugti negali. Teko peržiūrėti daug pirminių dokumentų, kalbinti parolimpiečius, kurių daugelis – parolimpinių žaidynių prizininkai, pasaulio ir Europos čempionai. Tik tokiu būdu pavyko parašyti pirmąją, manau, ir gana išsamią Lietuvos parolimpinio sporto apžvalgą. Be to, negaliu nepabrėžti, kad renkant medžiagą būsimai knygai, ne kartą teko pajusti ir atradimų džiaugsmą, patirti gilų pasididžiavimą mūsų parolimpiečių ryžtu, pasiaukojimu, ir jų skambiomis tarptautinėmis pergalėmis.“, - sako knygos autorius Vytautas Žeimantas.
Knygą išleido leidykla „Trys žvaigždutė“, leidinyje per 200 puslapių, jis gausiai iliustruotas. Daugelis nuotraukų publikuojamos pirmą kartą.
Knyga išleista su Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansine parama.