"Olimpinė panorama" | 2013 m. gegužės 3 d. 10:34 |
![]() ![]() |
Čiuožėjai patinka adrenalinas
"Olimpinė panorama": Goda Butkutė pralaužė ledus - tapo pirmąja Lietuvos porinio čiuožimo sportininke. Dėl to jai teko persikelti į Sankt Peterburgą
Dailiojo čiuožimo atstovė Goda Butkutė - viena pirmųjų Lietuvos sporto žvaigždučių, kurioms bendrovė „Procter & Gamble“ 2012–2013 m. sezoną skyrė 10 tūkst. JAV dolerių stipendiją
.
Tarptautinio olimpinio komiteto rėmėja bendrovė „Procter & Gamble“ daugelyje šalių remia jaunuosius sporto talentus. „P&G“ partnerystės su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu programa prasidėjo 2012-aisiais.
„Goda pirmiausia išsiskiria charizma – per savo darbo metus mačiau daug sportininkų, bet tokia charizmatiška čiuožėja – retenybė ne tik Lietuvoje, bet turbūt ir pasaulyje. Ji labai muzikali, artistiška. Vien tai, kad Margarita su Povilu jau šeštą kartą ją įtraukė į „Liepsnojančio ledo“ programą, daug ką pasako“, – buvusią auklėtinę, kurią treniravo nuo septynerių metų, giria Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė.
Pasak trenerės, čiuožimo perliuku vadinama mergina ne tik charizmatiška, bet ir nepaprastai darbšti, o tai Godai leidžia sėkmingai siekti užsibrėžtų tikslų: „Ji visada nori būti ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio. Įdomiausia, kad šis noras bėgant metams ne mažėja, o atvirkščiai – vis didėja.“
Trylikametės Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinės mokyklos aštuntokės laimėjimų sąrašas pasipildo kasmet. Laurus tarptautinėje arenoje pradėjo skinti dar 2008 m., kai tapo Austrijoje vykusios Europos taurės „Cubs“ amžiaus grupės bei tarptautinių varžybų Latvijoje ir Estijoje nugalėtoja, o dar vienose tarptautinėse varžybose Austrijoje užėmė antrą vietą. Pergalių tarptautiniuose turnyruose netrūko ir vėlesniais metais, o tais pačiais 2008-aisiais Goda sėkmingai debiutavo Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago šou „Liepsnojantis ledas“. Be to, Goda sėkmingai pasirodė šešiuose pasauliniuose ledo šou Maskvoje, kur ją dalyvauti pakvietė olimpinių čempionų Tatjanos Navkos ir Romano Kostomarovo treneris Aleksandras Žulinas. Beje, pasauliniuose reitinguose 2008–2009 m., vertinant spiralių, geriau žinomų kregždutės pavadinimu, atlikimą, G.Butkutė tarp suaugusių, jaunimo ir jaunių amžiaus grupių sportininkių užėmė pirmą vietą.
Praėjusį rudenį talentinga lietuvė susirinko pačiūžas, su kuriomis nesiskiria nuo trejų metukų, ir iš Kauno persikraustė į Rusijos miestą Sankt Peterburgą. Goda pakeitė ne tik miestą, bet ir čiuožimo rungtį – iš solistės tapo porinio čiuožimo atstove. „Džiaugiuosi, kad Goda turi galimybę treniruotis pas puikią specialistę. Šią be galo talentingą ir darbščią sportininkę pastebėjo ir treniruotis į Sankt Peterburgą pakvietė nusipelniusi dailiojo čiuožimo trenerė Liudmila Velikova, išugdžiusi ne vieną Europos ir pasaulio čempioną. Bandomasis laikotarpis įveiktas sėkmingai ir šiandien Lietuva jau turi pirmąją oficialią sportinę porą – Godą Butkutę ir Nikitą Ermolajevą, kurie jau laimėjo ir pirmąsias varžybas“, – džiaugėsi L.Vanagienė. Čia Godai labai praverčia ir „P&G“ bendrovės stipendija.
Tapdama porinio čiuožimo Lietuvos čempione, ši pora kartu įrašė savo vardus ir į Lietuvos dailiojo čiuožimo istoriją – tai pirmieji Lietuvos porinio čiuožimo atstovai. Kaip klostysis šios Lietuvos poros ateitis tarptautinėje arenoje, parodys netolima ateitis – debiutas laukia rugsėjį Italijoje. Tačiau pirmasis įspūdis, L.Vanagienės teigimu, išties geras. Komplimentų Lietuvos pora sulaukė ir pavasarį dalyvaudama Tarptautinės čiuožimo sąjungos Berlyne surengtoje stovykloje, į kurią buvo pakviesti treneriai iš viso pasaulio. Suskirsčius 23 stovykloje dalyvavusias poras į grupes, trylikametė Goda ir dvidešimtmetis Nikita pateko į stipriausiųjų penketą, o vėliau pagal pajėgumą liko antri.
Kalbėdama apie buvusią auklėtinę L.Vanagienė sako, kad didžiausias viltis jos atžvilgiu Lietuvos čiuožimo federacija sieja su 2018 m. Pjongčango žiemos olimpinėmis žaidynėmis: „Tikiu, kad jose bus atverstas naujas puslapis Lietuvos dailiojo čiuožimo istorijoje – žiemos olimpinėse žaidynėse debiutuos sportinė pora.“ Bet ar neužlipsime ant to paties pilietybės grėblio, kuris skaudžiai jau dukart sudavė kitam Lietuvos čiuožėjui Deividui Stagniūnui? L.Vanagienė viliasi, kad per tuos metus pilietybės klausimą vis dėlto pavyks išspręsti. Beje, prieš pasirinkdama porinį čiuožimą G.Butkutė išbandė ir ledo šokius, bet jie merginai prie širdies nelipo.
„Be to, Goda mažutė, smulkutė – šokėjos paprastai būna aukštesnės. Jos figūra idealiai tinka poriniam čiuožimui“, – niuansus dėsto trenerė. Kita vertus, porinį čiuožimą gali rinktis ne kiekvienas – reikia drąsos, juk ne vienam šios rungties atstovui pasirodymas ant ledo yra baigęsis ir ligoninėje. Bet Godai adrenalinas labai patinka.