Ingvaras Butautas 2013 m. gegužės 3 d. 15:29 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Namo grįžta ne visi

"Atlanto" treneris K. Sarsanija vietoj fanų patogumo renkasi futbolinkų saugumą. Iki gegužės 21 d. be namų rungtynių kentės ir "Dainavos" gerbėjai

"Atlantas" su "Žalgiriu" vėl žais Gargžduose
Justino Petrulio nuotr.
"Atlantas" su "Žalgiriu" vėl žais Gargžduose
Visą pirmąjį „SMScredit.lt A lygos“ ratą Panevėžyje namų rungtynes rengusi „Kruojos“ komanda antrąjį pradės namų stadione Pakruojyje rungtynėmis su Tauragės „Tauru“. Iš dirbtinės Panevėžio futbolo akademijos aikštės traukiasi ir „Ekranas“ – jis nuo šeštadienio susitikimo su Alytaus „Dainava“ namų mačus žais „Aukštaitijos“ arenoje.

Vis dėl to 10-ąjį A lygos pirmenybių turą atsarginiame stadione Gytarių mikrorajone, o ne miesto pagrindiniame su Gargždų „Banga“ žais „Šiauliai“, o Klaipėdos „Atlanto“ fanams žiūrėti namų mačą su Marijampolės „Sūduva“ vėl teks traukti į Gargždus.

Saugos aikštę iki antradienio

Prieš sezoną „Šiauliai“ galvojo apskritai išvengsią žaidimo ant dirbtinės Gytarių stadiono aikštės. Jie susikeitė rungtynes su varžovais, kad tris pirmus turus rungtyniauti svečių aikštėse. Vis dėl to užsitęsusi žiema lėmė, kad šiauliečiai Gytariuose praleido visą pirmą ratą. Ir pradės antrą.

„Todėl, kad stadionas yra dar labai prastos būklės. Visi juk žino, kokia buvo žiema. Dar prieš dvi savaites stadione buvo sniego,“ – aiškino kodėl nekviečia „Bangos“ į pagrindinį miesto stadioną „Šiaulių“ sporto direktorius Deivis Kančelskis.

Pereiti žaisti ant žolės „Šiauliai“ planuoja nuo antradienio. Tądien komanda rungsis su „Sūduva“.

„Aš pats tai būčiau linkęs pasaugoti aikštę per antradienio ir dar kitas rungtynes, bet nutarėme jau su marijampoliečiais žaisti ant žolės,“ – sakė D. Kančelskis.

Bijo grįžti namo dėl traumų

„Namų mačas ar išvyka Gargžduose šį kartą?“ – klausė vienas „Atlanto“ aistruolis socialinio tinklo Facebook aktyviausių Klaipėdos klubo fanų „Vakarų frontas“ paskyroje. „Namų“, - atsakė paskyros šeimininkai.

Nors Gargždai nuo Klaipėdos nutolę viso labo 15 kilometrų, nei „Vakarų frontas“, nei iš Klaipėdos į centrinę Gargždų stadiono tribūną atvykstantys futbolo gerbėjai namų mačais svetur nėra patenkinti.

A lygos lyderį Gargžduose stebi gana nemažai žiūrovų. Vis dėl to namuose – Klaipėdoje - galėtų būti tikras sirgalių bumas. Tačiau „Atlantas“ keltis namo nežada nei šeštadienio rungtynėms su „Sūduva“, nei ypač svarbiam antradienio mačui su Vilniaus „Žalgiriu“.

Priežastis šiuo atveju – ne prasta Klaipėdos „Žalgirio“ stadiono aikštės būklė. Sugražinti komandą iš Gargždų atsisako jos vyr. treneris Konstantinas Sarsanija.

„Tiesą sakant, namuose norėjau žaisti dar anksčiau. Bet to negalime padaryti dėl labai intensyvaus rungtynių tvarkaraščio. Juk tam, kad nuo dirbtinių aikščių pereiti ant žolės, reikia prieš rungtynes ant jos pasitreniruoti. O mes dėl tokio tvarkaraščio neturime tam galimybių. Jeigu būtume turėję savaitę, su malonumu pereitume ant žolės, tada bent porą kartų ant jos būtume pasitreniravę. Kitaip – būtų labai pavojinga gauti traumas.“

Anot K. Sarsanijos, „Atlantui“ Gargžduose liko žaisti dvejas namų rungtynes: šeštadienį su „Sūduva“ ir antradienį su „Žalgiriu“. Po mačo su vienu svarbiausių varžovų, klaipėdiečiai grįš namo. Tiesa tas bus ne taip greitai, nes kitos „Atlanto“ rungtynės numatytos gegužės 26 d.Teks ir toliau važinėti į Kauną

Dar liūdniau nei „Atlanto“ gerbėjams yra „Dainavos“ aistruoliams. Alytiškių sugrįžimas namo laukia gegužės 21 d. per komandos rungtynes su „Sūduva“.

Šiuo metu visas namų rungtynes „Dainava“ žaidžia Nacionalinės futbolo akademijos stadione Kaune, kuris nuo Alytaus yra kur kas toliau, nei Gargždai nuo Klaipėdos. Matyt todėl „Dainavos“ namų lankomumas yra bene mažiausias A lygoje, nors, kai komanda žaidžia namie, jis visada pretenduoja į didžiausią.

„Nepersikeliame į Alytų dėl to, kad stadionas nėra paruoštas – po žiemos nepavyksta atgaivinti žolės“, - aiškino „Dainavos“ klubo direktorius Andrius Šamšonas.

Anot jo, klubas šios situacijos niekaip negali pakeisti. „Ne mes tvarkome stadioną, o savivaldybė. Pagal jos sąlygas mes stadioną gausime tiktai gegužės 21 dieną,“ – tvirtino Alytaus klubo direktorius.

Pagrindinėje aikštėje – tik birželį


Jeigu Tauragės „Tauras“ neturėtų savo dirbtinės aikštės stadiono Tauragėje, jo fanų padėtis būtų dar blogesnė, negu jų kolegų iš Alytaus.

Kaip ir Alytaus miesto, Tauragės „Vytauto“ stadione bandoma atgaivinti žolė ir tą daro savivaldybės nusamdyti žmonės. Tinkamas naudojimui stadionas turėtų būti birželį.

„Veja „Vytauto“ stadione yra iš tiesų prastos būklės. Kaip tik vakar buvau tenai nuvažiavęs pažiūrėti – žalumos nėra daug. O priekaištus čia būtų galima reikšti nebent statybininkams, kurie už Europos Sąjungos lėšas savo laiku rekonstravo šį stadioną. Kai paklojo žolę, skirtą ne sporto renginiams...“ – nelinksmai kalbėjo „Tauro“ klubo valdybos pirmininkas Jaunutis Šetkus.

Pakeisti veją, apsodinti aikštę nauja tinkama futbolui žole kainuotų apie 100 tūkst. litų. J. Šetkus sako nesitikįs, kad kada nors tokie pinigai stadionui gali būti skirti.

Dabar „Tauras“ žaidžia rezerviniame senajame Tauragės stadione.

„Bet jame mes galime žaisti tik tada, jeigu sutinka varžovai. Imtų kurie, atsisakytų, ką tada darytume? Nors šis mūsų stadionas ne blogesnis nei Pakruojo“, - guodėsi J. Šetkus. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas