15min.lt, ltok.lt, sportas.info | 2013 m. gegužės 16 d. 13:54 |
![]() ![]() |
Artėjant vasarai sprendė ir žiemos reikalus
2014 metų Sočio žaidynėms patvirtintos Lietuvos rinktinės sąraše - ir ledo šokių pora Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias
![]() |
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ketvirtadienį patvirtino 2014-ųjų Sočio žiemos olimpinių žaidynių mūsų šalies olimpinės komandos kandidatų sąrašą. Jame įrašytos dešimt pavardžių, tarp kurių yra ir šokėjų ant ledo pora – Deividas Stagniūnas bei amerikietė Isabella Tobias. Nors JAV sportininkei Lietuvos prezidentė neseniai atsisakė išimties tvarka suteikti mūsų šalies pasą, vis dar tikima stebuklu, todėl atletai, atstovaujantys mūsų šalies Europos ir pasaulio čempionatuose, liko olimpinėje rinktinėje.
Sočio olimpiadai nuo šios dienos siūloma rengtis slidininkams Ingridai Ardiškauskaitei, Vytautui Stroliai, biatlonininkams – Tomui Kaukėnui ir Dianai Rasimovičiūtei, dailiojo čiuožimo meistrams – ledo šokėjams D.Stagniūnui ir I.Tobias bei solistei Ingai Janulevičiūte,i greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkei Agnei Sereikaitei, kalnų slidininkams – Ievai Januškevičiūtei ir Rokui Zaveckui.
Šiuos sportininkus LTOK vykdomojo komiteto nariai šiandien savo posėdyje įpareigojo rengtis Sočio žaidynėms, o LTOK ir Lietuvos olimpinis sporto centras finansiškai rems atletų pasirengimą.
Kol kas tik vienintelė ledo šokėjų pora yra iškovojusi bilietą į Sočį, o kitiems dar teks pakovoti dėl kelialapių arba tikėtis asmeninio kvietimo į olimpiadą.
„Po Konstitucinio teismo dvigubos pilietybės išaiškinimo, vargu ar galima tikėtis, jog ši pora galės startuoti žiemos olimpiadoje. Atsidūrėme dvejopoje situacijoje – lyg ir aišku, jog iki Sočio olimpiados I.Tobias vargu ar gaus Lietuvos pilietybę, tačiau mūsų šalies sporto gerbėjams suteikiame vilčių. Nors ši čiuožėjų ant ledo pora jau iškovojo kelialapį į olimpiadą, tai lyg ir politinis klausimas“, – kalbėjo LTOK garbės prezidentas, Olimpinės akademijos vadovas Artūras Poviliūnas.
Tačiau LTOK viceprezidentas Bronislovas Vasiliauskas tikino, jog Lietuvos tautinis olimpinis komitetas nori padėti porai išlikti ir siekti tikslų tarptautinėje arenoje.
„Mes finansuosime šios poros pasirengimą Europos bei pasaulio čempionatams. Ten jie gali atstovauti Lietuvai. Iki Sočio žaidynių dar yra laiko – galbūt, kažkas pasikeis, atsiras naujų niuansų, todėl nenorėtume palikti likimo valiai sportininkus“, – sakė LTOK viceprezidentas.
„Nereikia galvoti pesimistiškai, jog jau viskas nutarta ir pora pasmerkta. Jei iki olimpinių žaidynių pora rodytų puikius rezultatus, manau, kad ir pats Seimas skubos tvarka kažką sugalvotų“, – kalbėjo Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė. Ji tikino, kad kelialapis į Sočio olimpiadą skirtas ne D.Stagniūnui ir I.Tobias, o Lietuvos šokėjų ant ledo porai, tačiau iškovoti reitingo taškai lemia, jog tik šie sportininkai galėtų atstovauti mūsų šaliai olimpiadoje. Mat dar viena Lietuvos šokėjų pora tarptautinėje arenoje gali pradėti startuoti tik šių metų rudenį.
Ne vienas LTOK vykdomojo komiteto narys atkreipė dėmesį, jog kandidatų sąraše yra labai daug jaunų atletų, o jiems keliami uždaviniai Sočyje yra itin kuklūs. Jauniausias iš visų rinktinės kandidatų yra kalnų slidininkas R.Zaveckas, kuriam dabar yra 17 metų.
Pagal patvirtintas prognozes, Lietuvos atletai Sočyje turėtų būti labai toli nuo nugalėtojų pakylos.
Biatlonininkui T.Kaukėnui planuojama 30–40 vietos, kalnų slidininkams – 40–60 vietos, o slidininkams – nuo 40 iki 50 vietų.
Optimistiškai žiūrima tik į čiuožėjų ant ledo poros ir biatlonininkės D.Rasimovičiūtės galimus startus: porai Sočyje planuojama 10–15 vietos, o biatlonininkei – 10–20 vietos.
„Visada žiemos olimpiadose dalyvaujančių lietuvių rezultatai yra kur kas žemesni, kuklesni. Juk žinome, ką galime ir ko siekiame. Esame pasirašę kvietimą dalyvauti Sočio žaidynėse ir jau nevykti negalime. Jei apskritai ignoruotume žiemos sportą, jis žlugtų“, – į priekaištus, jog į Sočį vyks sportininkai, kurie kovos vos dėl 20–60 vietų, sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
Tuo tarpu B.Vasiliauskas paaiškino, jog tokie rezultatai Sočyje yra prognozuojami todėl, jog susiduriama s objektyviomis priežastimis: "Neturime daug žiemos sporto trenerių ir finansavimas yra kur kas mažesnis už vasaros sporto šakų finansavimą. Todėl tikrai neverta tikėtis, kad mūsų žiemos sportas gali kovoti dėl olimpinių medalių".
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pristatė balandžio pabaigoje Joniškyje vykusio Baltijos sporto tarybos posėdžio rezultatus – buvo pasirašytas Lietuvos, Latvijos ir Estijos olimpinių komitetų bendradarbiavimo protokolas. Taip pat papasakojo apie gegužės pradžioje vykusį susitikimą su Baltarusijos olimpinio komiteto vadovais bei įspūdžius iš vizito šios šalies sporto bazėse ir sporto mokyklose. Prezidentės teigimu, kaimyninėje šalyje sporto bazės bei sporto mokyklos išties puikios ir joms skiriamas didelis valstybinis finansavimas, vertinant tai ir kaip investiciją į visuomenės sveikatą bei jaunimo užimtumą. D.Gudzinevičiūtė pasidžiaugė, kad sulaukta kvietimo ir Lietuvos sportininkams vykti treniruotis į šias bazes.
Posėdyje dalyvavęs LTOK garbės prezidentas Artūras Poviliūnas išreiškė viltį, kad puikios kaimynų sporto bazės galėtų tapti akstinu ir Lietuvos valdžiai skirti didesnį finansavimą sporto infrastruktūrai, kaip yra nutikę Latvijoje ir Estijoje po Sidnėjaus Olimpinių žaidynių (2000 m.). Jam paantrino LTOK viceprezidentas Romualdas Bakutis, paminėjęs Makedonijos pavyzdį – ši šalis puikiai panaudoja Europos Sąjungos fondų lėšas sporto bazių plėtrai.
Posėdyje aptarti ir dar du artėjantys svarbūs sporto renginiai. LTOK atstovas spaudai Bronius Čekanauskas pristatė informaciją iš XII Europos olimpinio vasaros festivalio (vyksiančio liepos 14 – 19 dienomis Utrechte) misijos vadovų seminaro. Planuojama, kad šiame renginyje dalyvaus apie 50 jaunųjų Lietuvos sportininkų. Deja, šiemet festivalyje nedalyvaus nei viena Lietuvos žaidimų komanda, nebus ir jaunųjų krepšininkų – prieš tris kartus iš eilės tapusių festivalio čempionais. Mūsiškiai nepateko pagal federacijų savo amžiaus grupių reitingus.
LTOK garbės prezidentas, Europos žaidynių rengimą koordinuojančios komisijos narys A. Poviliūnas pristatė informaciją apie 2015 m. birželio 12 – 28 dienomis Baku (Azerbaidžane) vyksiančias pirmąsias Europos žaidynes ir jų organizatoriams kylančius iššūkius – pirmiausiai žaidynių grafikų suderinamumo su tarptautinių sporto federacijų rengiamų čempionatų grafikais.
Vis dėlto jau aišku, kad šių žaidynių programoje tikrai bus ne tik 16 olimpinių sporto šakų (šaudymas iš lanko, vandens sportas, lengvoji atletika, badmintonas, boksas, kanojų irklavimas, dviračiai, fechtavimas, sportinė ir meninė gimnastikos, dziudo, šaudymas, stalo tenisas, taekvondo, paplūdimio ir salės tinklinis, imtynės), bet ir karatė, paplūdimio futbolas bei krepšinis 3 prieš 3. A.Poviliūno teigimu, Azerbaidžane vyksiančios pirmosios Europos žaidynės bus įspūdingos – nors iki jų dar keli metai, bet jau dabar stebina žaidynių sporto bazės bei sportininkų kaimelis.
Posėdžio dalyviai supažindinti ir su Lietuvos olimpinės akademijos neeilinio suvažiavimo rezultatais bei šios organizacijos planais – pirmiausiai, aktyvesne veikla olimpinio švietimo srityje, sporto mokslininkų potencialo aktyvesniu panaudojimu rengiant sportininkus svarbiausioms varžyboms.
Į balandžio pabaigoje vykusią XV pasaulinę konferenciją „Sportas visiems“ LTOK deleguotas „Sportas visiems“ asociacijos viceprezidentas Giedrius Grybauskas pristatė informaciją iš šio renginio: papasakojo kaip kitos šalys sprendžia menko fizinio aktyvumo problemas, kaip jose vykdoma masinio sporto aspektų integracija į aukštojo sportinio meistriškumo programas bei pateikė keletą racionalių siūlymų bendrai „Sportas visiems“ ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto veiklai.
Vykdomojo komiteto nariai artėjant LTOK atkūrimo 25 metų jubiliejui įsteigė apdovanojimus bei medalį už nuopelnus olimpizmui, taip pat suteikė Garbės nario vardą buvusiam ilgamečiui Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centro direktoriui, LTOK nariui nuo 1988 metų Antanui Šumskui. Posėdyje taip pat pasveikinti neseniai išrinkti Lietuvos olimpinės akademijos prezidentas Artūras Poviliūnas bei Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentas Gintaras Nenartavičius.
Tradiciškai tą dieną, kai vyksta LTOK vykdomojo komiteto posėdžiai, jiems pasibaigus apdovanojami olimpiniam judėjimui ir sportui nusipelnę žmonės, neseniai minėję jubiliejines sukaktis.
LTOK lėkštėmis olimpinio komiteto prezidentė D. Gudzinevičiūtė apdovanojo buvusį ilgametį „Dinamo“ draugijos Lietuvos respublikinės tarybos pirmininką Jurijų Popovą (80-mečio proga), Lietuvos radijo ir televizijos Naujienų tarnybos direktoriaus pavaduotoją Joną Ramelį – 60-mečio proga, ilgametį Lietuvos olimpinės irklavimo rinktinės trenerį, Lietuvos olimpinio sporto centro metodininką Kęstutį Bartkų, LTOK atkūrimo 1988 m. darbo grupės narį Vytautą Kukarską bei Lietuvos triatlono rinktinės vyr. trenerį, Lietuvos triatlono federacijos viceprezidentą Vidmantą Urboną – 55-mečio proga.