LRF informacija 2013 m. birželio 12 d. 16:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Regbininkas vedė ir į krepšinio pergales

"Jeigu atstovausiu užsienio klubui, visuomet grįšiu žaisti už Lietuvą. Apsivilkti Lietuvos rinktinės marškinėlius - svarbiau už viską", - sakė D.Taujanskas

D. Taujanskas patirties sėmėsi PAR
Asmeninio archyvo nuotr.
D. Taujanskas patirties sėmėsi PAR
   
18-metis lietuvis Dovydas Taujanskas Pietų Afrikoje patyrė tai, ką Lietuvoje gali įsivaizduoti tik krepšinininkai. Nacionalinėje rinktinėje žaidžiantis regbininkas buvo apsuptas jaunesnių mokinių dėmesio ir tūkstantinių tribūnų palaikymo. Ten regbis garbinamas taip, kaip mes Lietuvoje mylime krepšinį. O šio subtilybes lietuviui teko aiškinti net kamuolio dorai varytis nemokantiems vietiniams.  

Dar mokykloje besimokantis vaikinas penkiems mėnesiams buvo išsiųstas regbio įgūdžių tobulinti į vieną didžiausių Pietų Afrikos miestų Durbaną. Kas pirma baugino, greitai šiauliečiui tapo didžiausia gyvenimo mokykla, į kurią išlaikęs brandos egzaminus ir vėl skubės sugrįžti. Įkvėptas ten pasisemtos regbio kultūros Dovydas pasakojo apie šio žaidimą statusą ir tradicijas tolimoje šalyje.

Kada pradėjai žaisti regbį?
Žaisti pradėjau, kai man buvo beveik 10 metų. Mano tėtis ir buvęs regbio klubo „BaltRex“ klubo treneris Augustas Taralis 1991 metais sausio 13-ąją prie televizijos bokšto susipažinę pradėjo bendrauti. Treneris vėliau ir pradėjo raginti mano tėtį, kad šis atvestų mane į regbio treniruotes. Galiausiai, vieną dieną nuvažiavęs pasilikau ir jau devynerius metus žaidžiu regbį.

Kaip atsitiko, kad atsidūrei Pietų Afrikoje?
Naujasis mūsų nacionalinės rinktinės treneris Linas Naujalis gyvendamas Amerikoje užmezgė naudingų ryšių. Tarp jų ir su viena žymiausių regbio akademijų Pietų Afrikoje. Taip ir atsirado galimybė mums su kitu regbininku Jonu Mikalčiumi ten nuvykti ir patobulėti. Iš pradžių buvo tikrai nuobodu, nes tik treniravomės ir būdavome namuose. Tačiau vėliau mus pastebėjo vienas treneris ir persikėlėme į geresnę akademiją. Ten gyvenome bendrabutyje ir gyvenimas pasidarė daug dinamiškesnis. Susiradome daug draugų iš viso pasaulio. Buvo malonumas ne tik žaisti, bet ir bendrauti, ištrūkti į paplūdimį pasilinksminti.

Kurios šalies regbininkai yra maloniausi?

Žinau, kad tik nemaloniausi yra anglai. Iškart pajunti, kad jie jaučiasi viršesni ir nenori su tavimi bendrauti, tikrai nėra malonu. Galbūt daugiausia laiko praleisdavau su olandais, italais, amerikiečiais. Galiu pasakyti, kad jie tapo mano draugais.

Kaip skiriasi treniruočių metodai Šiauliuose ir prestižinėje Pietų Afrikos regbio akademijoje?
Mes čia taip pat bandome jau profesionalėti, tačiau, aišku, kad mums dar toli iki jų lygio. Kai tik nuvažiavome, buvo sunku prisitaikyti prie jų krūvio ir metodų. Ten viskas apskaičiuota ir žinoma, ką būtent reikia daryt norint pagerinti vieną ar kitą žaidimo aspektą. Be to, jie dėl palankesnio klimato gali žaisti ištisus metus, todėl ir treniruočių daug daugiau. Greitai supratau, kad turiu susikaupti, prisitaikyti ir stengtis, jeigu noriu profesionalėti. Tokia regbio duona.



Už kokią komandą pats ten žaidei?
Žaidžiau už savo mokyklos komandą. Įsivaizduoju, kad tai gali skambėti juokingai, bet Pietų Afrikoje mokyklų regbio lygis yra itin aukštas, tam skiriama daug dėmesio, kad vėliau būtų išauginti pajėgūs žaidėjai. Kad patektumėme į komandą, turėjome dalyvauti atrankoje, kurioje buvo 60 kandidatų. Iš viso 30 žaidėjų atrinko ir mes patekome į pagrindinę komandą, kurioje pavyko išsilaikyti. Sezono pradžioje mums nebuvo lengva, nes komanda naujai sulipdyta, tačiau jau prieš išvažiuojant įsibėgėjome ir paskutinės sužaistos rungtynės, manau, buvo geriausios mano karjeroje.

Šalia regbio nusprendėte padėti ir savo mokyklos krepšinio komandai. Kaip tai nutiko?
Kai tik ten nuvažiavau, prasidėjo krepšinio sezonas. O Lietuva, kad ir kaip bebūtų, juk yra krepšinio šalis. Pačiam teko Šiauliuose žaisti už savo mokyklą, todėl, kai pakvietė ir nuėjau. Tiesa, ten, kaip ir regbio, yra įvairių lygių krepšinio komandos. Tikriausiai, žinodami, iš kur esu, jie mane iškart nusiuntė į pirmąją komandą. Kai nuėjau, supratau, kodėl čia viskas taip paprasta. Pasirodo, ten ir pirmosios komandos žaidėjai nemoka net kamuolio varytis. Žodžiu, liūdnas vaizdas. Mano debiutinės rungtynės buvo prieš vieną stipriausių lygos komandų, kurios mūsiškiai jau seniai nebuvo įveikę. Baigėsi tuo, kad laimėjome vienu tašku, o aš sumečiau 20 taškų ir buvau rezultatyviausias. Buvo smagus nuotykis, bet ilgai atstovauti komandai negalėjau, nes regbio treniruotės būdavo tuo pačiu metu.

O ten žmonės žinojo apie tokią Lietuvą?
Kai kurie, manau, labiau apsimesdavo, kad yra girdėję. Todėl greitai išmokau pristatomąją kalbelę ir visus apdalijau žemėlapiais. Jiems buvo nuostabu, kaip pas mus 25 žiemą ir +25 vasarą. Man pačiam buvo ne taip lengva susivokti, kad vykstu į tokią tolimą Pietų Afriką ir palieku namus. Juk esu jaunas. Tačiau greitai susižavėjau Pietų Afriką vien dėl tokios stiprios regbio kultūros. Viskas atsispindi rungtynių metu. Lietuvoje žaidėjai nesusikoncentruoja, nesiklauso trenerio nurodymų, o jis nežino, kaip priversti jo klausytis. Ten viskas sustyguota ir disciplinuota, visi žino, ką daro. Jaučiama labai didelė pagarba ne tik vienas kitam, bet ir pačiam žaidimui.

Tai regbio žaidėjai mokykloje buvo žvaigždės?

Panašiai. Jau pirmąją savaitę, kai atvykau, supratau, kad čia viskas kitaip nei Lietuvoje. Einu mokyklos koridoriumi, o jaunesni mokiniai sustoja ir į tave žiūri, nes tu žaidi regbį. Greitai visi apspisdavo ir visko klausinėdavo: kas aš esu, kaip žaidžiu. Jiems viskas įdomu apie regbio žaidėjus. Tai, kad jau žaidžiu savo šalies nacionalinėje rinktinėje, jiems reiškė labai daug. Tokia jau pas juos kultūra.

Šiauliai laikomas lietuviškuoju regbio miestu. Ar tu tai jauti?
Taip, galbūt susidomėjimas čia ir didžiausias Lietuvoje, tačiau profesionalių klubų vis tiek nėra. Karjeros čia nepadarysi, pinigų neuždirbsi, todėl ir galvoju apie užsienį. Tačiau baigęs karjerą labai norėčiau sugrįžti į Šiaulius ir padėti, dirbti treneriu galbūt. Regbyje yra labai svarbus šis grąžos jausmas, norisi padėti jauniesiems žaidėjams, kaip tau buvo padėta. Jau dabar grįžęs iš Pietų Afrikos norėčiau savo regbio draugus Šiauliuose pamokyti kelių pratimų.

Mokykloje visgi pagrindinis darbas yra lankyti pamokas, o ne žaisti. Kaip sekėsi ten mokytis?

Prieš atvažiuodamas iš tikro maniau, kad į pamokas eisiu tik pasėdėti, o ne rimtai mokytis. Tačiau viskas buvo kur kas rimčiau. Mokytojai negailėjo užduočių ir nuolaidų nedarydavo. Tiesa, pirmą anglų rašinį parašiau gerai ir sulaukiau pagyrimų. Mokslai ten tikrai nėra antraeiliai. Sezono pabaigoje iš mūsų komandos buvo pašalinti keli geri žaidėjai dėl nepažangaus elgesio mokykloje. Tokia jau ten politika, kad jeigu praleidi pamokas ar blogai parašai kontrolinius, tave gali pašalinti iš komandos kelioms savaitėms ar net visam sezonui.

Ką tau reiškia atstovauti nacionalinei rinktinei?
Mano didžiausia svajonė ir buvo žaisti rinktinėje. Dabar tiesiog yra tas noras kuo geriau žaisti ir, kad komandai sektųsi. Jeigu ir atstovausiu kažkokiam užsienio klubui, visuomet sugrįšiu žaisti už Lietuvą. Apsivilkti Lietuvos rinktinės marškinėlius yra svarbiau už viską.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas