Marytė Marcinkevičiūtė | 2013 m. birželio 23 d. 10:54 |
![]() ![]() |
Olimpinė dvasia prie Baltojo tilto
Šių metų Tarptautinė olimpinė diena Vilniuje pakeitė savo adresą – iš Vingio parko persikėlė prie Baltojo tilto. Ji sutraukė per 4 tūkst. dalyvių
Šeštadienį Vilniuje prie Baltojo tilto vykusioje Olimpinės dienos sporto šventėje dalyvavo daugiau kaip 4 tūkst. sporto entuziastų
Olimpinė diena tęsėsi net 10 valandų – prasidėjo 9 val. ryto ir baigėsi 19 val. vakaro. Negailestingai kepino saulė, tačiau ji nesutrukdė įvairių sporto šakų kovoms. Varžybų programa buvo gana plati – vyko rankinio, krepšinio 3x3, baudų mėtymo turnyrai, paplūdimio tinklinio ir futbolo, orientavimosi sporto, stalo teniso, šakių, šachmatų varžybos, atviros golfo pamokėlės, Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas, olimpinės mylios bėgimas, rungtyniavo neįgalieji ...
Šventinė ugnis buvo uždegta ant Gedimino kalno prie pilies. Lietuvos olimpiečiai ir parolimpiečiai ugnį atnešė prie Neries upės ir ją perdavė aštuonvietės įgulai, kurią irklavo garsūs mūsų sportininkai – Antanas Bagdonavičius, Einius Petkus, Sigitas Kučinskas, Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilonis, Violeta Leknickienė, Reda Ribinskaitė-Stanevičienė, Zigmas Gudauskas.
Irkluotojai olimpinį deglą perdavė Londono olimpinei čempionei penkiakovininkei Laurai Asadauskaitei, o ši - Sidnėjaus olimpinei čempionei, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei. Olimpinę ugnį uždegė VIII Lietuvos mokinių olimpinio festivalio komandų jaunimas.
Prezidentės sveikinimas
Olimpinės dienos ir olimpinio mokinių festivalio dalyviams sveikinimą atsiuntė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Nuoširdžiai sveikinu visus Olimpinės dienos proga. Olimpinio judėjimo šūkis skelbia, kad svarbiausia – dalyvauti. Galbūt ne vienam iš jūsų dalyvavimas olimpiniame festivalyje yra tiktai pirmieji žingsneliai į didžiojo sporto kelią. Kitiems – sveikos gyvensenos, valios ugdymo mokykla, darnios asmenybės formavimosi pagrindai.
Brangūs Olimpinės dienos ir olimpinio festivalio dalyviai, savo pavyzdžiu skelbkite bendraamžiams žinią: sportuojantys žmonės niekada nepralaimi. Lietuva visada buvo, yra ir bus sporto pergalių siekiančių žmonių valstybė. Jau esate nugalėtojai, bet ir toliau atkakliai siekiate savo tikslų. Jūsų laimėjimai yra nepaprastai reikšmingi, nugalėdami jūs parodote sporto grožį, įkvepiate sportuoti kitus, įkūnijate olimpinius idealus, pakylate į naujas aukštumas.
Jūs este mūsų ateitis, mūsų šalies stiprybė. Ačiū, kad puošiate Lietuvą savo pergalėmis ir šypsenomis“, - sveikinime teigė LR Prezidentė. Sveikinimą atsiuntė ir Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Jaques‘ as Roggas.
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, sveikindama Olimpinės dienos dalyvius, akcentavo, kad Olimpinę dieną mini visų šalių olimpiniai komitetai. „Olimpinė dvasia – tai ne tiktai olimpinės žaidynės. Olimpiniai idealai, olimpinė dvasia – tai pagarba varžovui, kilnus sportas ir žaidimas, švarus sportas. Tai, kas vienija, jungia tautas, kas daro mus draugiškesniais, kilnesniais ir sveikesniais“, - kalbėjo LTOK vadovė.
Olimpinės dienos dalyvius taip pat sveikino Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas, Švietimo ir mokslo viceministrė Edita Tamošiūnaitė.
Apdovanojimai – mokinių olimpinio festivalio laimėtojams
Kaip ir ankstesniais metais, Olimpinės dienos metu buvo apdovanoti aštuntojo Lietuvos mokinių olimpinio festivalio, kurį organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Kūno kultūros ir sporto departamentas, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir bendrojo ugdymo mokyklos, nugalėtojai.
Olimpiniame festivalyje per visų etapų varžybas dalyvavo 200 tūkst. mokinių. Vyko 241 zoninės, 88 tarpzoninės ir 59 finalinės 22 sporto šakų varžybos. Buvo surengti olimpinės fotografijos ir olimpinių piešinių konkursai, iš viso 388 renginiai. Išaiškintos komandos nugalėtojos ir prizininkės, mokiniai apdovanoti medaliais ir diplomais.
Apdovanojimus komandoms skyrė Kūno kultūros ir sporto komitetas ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. „Vichy“ parkas visus mokinius pakvietė į savo parką. Komandų kapitonams per Olimpinę dieną buvo įteiktos 177 taurės. Nugalėtojus apdovanojimus įteikė ir garsūs Lietuvos sportininkai Daina Gudzinevičiūtė, Vida Vencienė, Lina Kačiušytė, Edvinas Krungolcas ir kiti.
Apdovanojimu džiaugėsi Kėdainių r. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos kūno kultūros mokytojas Robertas Kaselis, kurio vadovaujami penktų šeštų klasių mokiniai laimėjo festivalio kaimo vietovių „Drąsūs, stiprūs vikrūs“ finalines varžybas.
„Nugalėti niekada nebūna lengva. Tai buvo mūsų vienintelė komanda, dalyvavusi finale. Praėjusiais metais šiame žaidime čempionais tapo mūsų pradinukai, kurie per metus paaugo ir dabar niekam neužleido savo pozicijų vyresniųjų grupėje. Neblogai pasirodė ir mūsų svarsčių kilnotojai, kurie buvo septinti“, - sakė R. Kaselis, kurį netrukus buvo galima pamatyti olimpinės mylios bėgime, nors jis yra ir didelis sportinio ėjimo propaguotojas.
Krakiečiai į Vilnių atvažiavo su Kėdainių rajono komanda, kurioje buvo 33 žmonės ir labai gražiai praleido dieną.
Svečiai žavisi Olimpine diena
Olimpinę dieną stebėjo ir Baltarusijos olimpinio komiteto vadovai – pirmasis viceprezidentas, generolas Igoris Račkovskis (vieną kadenciją jis vadovavo Baltarusijos buriavimo federacijai ir BOK pirmuoju viceprezidentu tapo praėjusiais metais spalio mėnesį) ir generalinis sekretorius Georgijus Katulinas, kurie Lietuvoje viešėjo tris dienas.

„Mes labai glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį. Tai – mūsų atsakomasis vizitas, gegužės mėnesį mes priėmėme jūsų olimpinio komiteto vadovus, kurie susipažino su Baltarusijos olimpiniu komitetu, pagrindinėmis sporto bazėmis.
Sutarėme, kad artimiausiu metu mes atvyksime į Lietuvą. Šiandienos mūsų atvykimas sutapo su Olimpine diena ir tapome šios gražios šventės liudininkais. Mums buvo labai įdomu pasižiūrėti, kaip kaimyninėje Lietuvoje vyksta Olimpinė diena, kadangi čia, organizuojant masinius renginius, yra daug kas įdomaus, yra ko pasimokyti“, - sako Georgijus Katulinas, Baltarusijos olimpiniame komitete dirbantis nuo 2005 metų.
Ir koks įspūdis?
Labai geras, puiku. Ypač patiko šventės atmosfera, pajutome, kad į Olimpinę dieną niekas nebuvo prievarta atvarytas. Žmonės visą dieną sportavo savo malonumui. Mes Baltarusijoje didesnį dėmesį skiriame didžiajam sportui, per olimpines žaidynes patenkame į pirmąjį pajėgiausiųjų šalių 20-uką, o masiniuose festivaliuose mums dar reikia pasitempti. Kiekviename mūsų regione veikia Olimpiniai komitetai, kurie birželio 23 d. pagal savo programą irgi rengs Tarptautinės olimpinės dienos renginius.
Labai džiaugiamės savo vizitu į Lietuvą. Pirmą dieną su LTOK vadovais viešėjome Druskininkuose, susitikome su miesto meru, apžiūrėjome sporto bazes, sužinojome apie tolesnę sporto plėtrą. Druskininkų teritorijoje veikia mūsų respublikinė sanatorija, kuri tame regione yra viena didžiausių. Viešnagės metu kalbėjomės apie bendradarbiavimą, Druskininkų infrastruktūros panaudojimą, čia rengiantis įvairioms komandoms.
Kaip Baltarusijos sportininkams sekėsi per Londono olimpines žaidynes?
Londone šaliai atstovavo 150 sportininkų (Pekine – 180), kurie Iškovojo 2 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos medalius. Panašaus atletų skaičiaus tikimės ir per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.
Lietuvoje didelė problema – plaukimai baseinai, o kaip Baltarusijoje?
Jų mums pakanka. Minske turime tris nuostabius olimpinius 50 m ilgio baseinus, puikūs baseinai yra Bobruiske, Novopolocke, Gomelyje, prieš pusantrų metų Breste atidarytas nuostabus, šiuolaikiškas Vandens sporto centras, kuriame yra keturi baseinai, puikų objektą aptarnauja medicinos centras.
Dabar mūsų Plaukimo federacijai pradėjo vadovauti Baltarusijos vicepremjeras, jie sau išsikėlė didelius ir ambicingus uždavinius – kad kiekviename apskrities rajone būtų plaukimo baseinas. Vien Minsko apskrityje praėjusiais metais buvo pasatyti keturi baseinai.
Didelis džiaugsmas - olimpinė mylia
Daugiau kaip 2 tūkst. sportininkų bėgo olimpinę mylią. Bėgikų būtyje – ir LTOK darbuotojos Vida Vencienė bei Loreta Misevičiūtė, olimpinės čempionės giminaitė, „Žalgirio“ stadiono darbuotoja Stasė Markūnaitė, kurios neišsigando karšto oro.
„Įspūdžiai nepakartojami, olimpinės mylios bėgimas – labai graži idėja. Kol sveikata leis, ją visada bėgsiu. Distanciją įveikiau kartu su Dainos Gudzinevičiūtės vyru Tadu, abu kartu finišavome. Atstovavome „Stajerio“ klubui ir pagerbėme puikaus mūsų draugo Jono Grigo atminimą. Klubas pasigamino specialius sportinius marškinėlius su užrašu „Gyvenimas – amžinas bėgimas“, olimpinę mylią bėgo daugiau kaip 100 „Stajerio“ bėgikų.
Man olimpinė mylia (1988 m) asocijuojasi su 1988 m. Kalgario olimpinėmis žaidynėmis, kur tapau olimpiniame čempione. Visą gyvenimą atsiminsiu tuos metus, kadangi prasidėjo ir LTOK atkūrimo sąjūdis“, - sakė Vida Vencienė.
Olimpinę mylią bėgo ir sporto žurnalistai, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentas Gintaras Nenartavičius, Saulius Ramoška, o didelis bėgimo puoselėtojas Saulenis Pociūnas komentavo bėgimą.
Bėgo du olimpiečiai
Olimpinės mylios bėgikus pakeitė 10 km ir 5 km nuotolyje rungtyniavę sportininkai, kurių buvo daugiau kai 300. Trasoje rungtyniavo ir du olimpiečiai – Diana Lobačevskė, besirengianti pasaulio čempionatui Maskvoje ir dabar tapusi nugalėtoja, bei Dainius Virbickas, kuris užėmė devintą vietą. Trakų kūno kultūros ir sporto centre lengvosios atletikos treneriu dirbantis ir Trakų pradinėje mokykloje sporto būreliui vadovaujantis Dainius Virbickas tikėjosi pasirodyti truputį geriau, tačiau karšta diena padarė savo.
„Tai – ypatingai ne mano oras. Kai karšta ir drėgna, - palaidoju visas savo viltis gerai pasirodyti. Kai buvo tokios sunkios sąlygos, tai užimta devinta vieta mane tenkino. Nėra trasų, kuri būtų labai sunki, tačiau paprastai labai svarbų vaidmenį suvaidina oras. Treniruojuosi Trakuose ir bėgioju gatvėmis, kad vaikai matytų ir pasektų mano pavyzdžiu“, - sakė Dainius Virbickas.
Moterų grupės 10 km laimėtoja, Londono olimpinių žaidynių dalyvė Diana Lobačevskė tarp vyrų buvo trečia ir tuo labai džiaugėsi. Ji Olimpinėje dienoje dalyvavo antrą kartą po 16 metų pertraukos.
„Šito momento labai laukiau, apie jį svajojau. Anksčiau kasmet tuo pačiu metu vykdavau į treniruočių stovyklas ir šitą gražią šventę tekdavo praleisti. Labai smagu buvo bėgti – žmonės šaukė, rėkė, aktyviai palaikė. Labai džiaugiuosi, kad dalyvavau ir greičiausiai įveikiau nuotolį.
Netrukus vyksiu į treniruočių stovyklą Italijos aukštikalnėse ir tris savaites rengsiuosi pasaulio čempionatui‘“, - po finišo sakė Diana Lobačevskė, kuriai už pergalę teko 500 Lt čekis ir Vilniaus savivaldybės prizas.
Nugalėtoją trasoje aktyviai palaikė ir jos draugas irkluotojas Mindaugas Griškonis, kuris ankstų rytą treniravosi ir dabar buvo tarp žiūrovų. „Todėl Diana greitai ir bėga, kai aš ją raginu, - šypteli sportininkas. – Esu kažkiek nusiminęs savo pasirodymu Europos irklavimo čempionate, kur užėmiau ketvirtą vietą. Nerealizavau savęs, labai daug ko distancijoje nepadariau. Stengsiuosi reabilituotis per pasaulio čempionatą Pietų Korėjoje“, - sakė Mindaugas Griškonis.
Vyrų grupės 10 km nuotolio nugalėtojas, Pakruojo sporto centro lengvosios atletikos treneris Marius Diliūnas varžybose dalyvavo po traumos. Tačiau tai jam nesutrukdė penktą kartą laimėti varžybas. Po finišo jį pirmiausiai pasveikino šeima, atvažiavusi stebėti Olimpinės dienos renginių.
„Po traumos pamažu atsigaunu, įgyju vis geresnę sportinė formą. Dabar galvoju apie rudenį, reikės gal pabandyti bėgti maratoną“, - sakė marius Diliūnas.
Nugalėtojus apdovanojo Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas ir LTOK viceprezidentas Algis Vasiliauskas. „Olifėjos“ bendrovės dovanomis buvo apdovanotos gausiausiai bėgimo varžybose dalyvavusios komandos: bėgimo klubas „Stajeris“ (3 tūkst. Lt), Vilniaus „Sietyno“ gimnazija (2 tūkst. Lt) ir „Inžinerija“ (1 tūkst. Lt).
Olimpinė diena tęsėsi net 10 valandų – prasidėjo 9 val. ryto ir baigėsi 19 val. vakaro. Negailestingai kepino saulė, tačiau ji nesutrukdė įvairių sporto šakų kovoms. Varžybų programa buvo gana plati – vyko rankinio, krepšinio 3x3, baudų mėtymo turnyrai, paplūdimio tinklinio ir futbolo, orientavimosi sporto, stalo teniso, šakių, šachmatų varžybos, atviros golfo pamokėlės, Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas, olimpinės mylios bėgimas, rungtyniavo neįgalieji ...
Šventinė ugnis buvo uždegta ant Gedimino kalno prie pilies. Lietuvos olimpiečiai ir parolimpiečiai ugnį atnešė prie Neries upės ir ją perdavė aštuonvietės įgulai, kurią irklavo garsūs mūsų sportininkai – Antanas Bagdonavičius, Einius Petkus, Sigitas Kučinskas, Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilonis, Violeta Leknickienė, Reda Ribinskaitė-Stanevičienė, Zigmas Gudauskas.
Irkluotojai olimpinį deglą perdavė Londono olimpinei čempionei penkiakovininkei Laurai Asadauskaitei, o ši - Sidnėjaus olimpinei čempionei, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei. Olimpinę ugnį uždegė VIII Lietuvos mokinių olimpinio festivalio komandų jaunimas.
Prezidentės sveikinimas
Olimpinės dienos ir olimpinio mokinių festivalio dalyviams sveikinimą atsiuntė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Nuoširdžiai sveikinu visus Olimpinės dienos proga. Olimpinio judėjimo šūkis skelbia, kad svarbiausia – dalyvauti. Galbūt ne vienam iš jūsų dalyvavimas olimpiniame festivalyje yra tiktai pirmieji žingsneliai į didžiojo sporto kelią. Kitiems – sveikos gyvensenos, valios ugdymo mokykla, darnios asmenybės formavimosi pagrindai.
Brangūs Olimpinės dienos ir olimpinio festivalio dalyviai, savo pavyzdžiu skelbkite bendraamžiams žinią: sportuojantys žmonės niekada nepralaimi. Lietuva visada buvo, yra ir bus sporto pergalių siekiančių žmonių valstybė. Jau esate nugalėtojai, bet ir toliau atkakliai siekiate savo tikslų. Jūsų laimėjimai yra nepaprastai reikšmingi, nugalėdami jūs parodote sporto grožį, įkvepiate sportuoti kitus, įkūnijate olimpinius idealus, pakylate į naujas aukštumas.
Jūs este mūsų ateitis, mūsų šalies stiprybė. Ačiū, kad puošiate Lietuvą savo pergalėmis ir šypsenomis“, - sveikinime teigė LR Prezidentė. Sveikinimą atsiuntė ir Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Jaques‘ as Roggas.
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, sveikindama Olimpinės dienos dalyvius, akcentavo, kad Olimpinę dieną mini visų šalių olimpiniai komitetai. „Olimpinė dvasia – tai ne tiktai olimpinės žaidynės. Olimpiniai idealai, olimpinė dvasia – tai pagarba varžovui, kilnus sportas ir žaidimas, švarus sportas. Tai, kas vienija, jungia tautas, kas daro mus draugiškesniais, kilnesniais ir sveikesniais“, - kalbėjo LTOK vadovė.
Olimpinės dienos dalyvius taip pat sveikino Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas, Švietimo ir mokslo viceministrė Edita Tamošiūnaitė.
Apdovanojimai – mokinių olimpinio festivalio laimėtojams
Kaip ir ankstesniais metais, Olimpinės dienos metu buvo apdovanoti aštuntojo Lietuvos mokinių olimpinio festivalio, kurį organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Kūno kultūros ir sporto departamentas, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir bendrojo ugdymo mokyklos, nugalėtojai.
Olimpiniame festivalyje per visų etapų varžybas dalyvavo 200 tūkst. mokinių. Vyko 241 zoninės, 88 tarpzoninės ir 59 finalinės 22 sporto šakų varžybos. Buvo surengti olimpinės fotografijos ir olimpinių piešinių konkursai, iš viso 388 renginiai. Išaiškintos komandos nugalėtojos ir prizininkės, mokiniai apdovanoti medaliais ir diplomais.
Apdovanojimus komandoms skyrė Kūno kultūros ir sporto komitetas ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. „Vichy“ parkas visus mokinius pakvietė į savo parką. Komandų kapitonams per Olimpinę dieną buvo įteiktos 177 taurės. Nugalėtojus apdovanojimus įteikė ir garsūs Lietuvos sportininkai Daina Gudzinevičiūtė, Vida Vencienė, Lina Kačiušytė, Edvinas Krungolcas ir kiti.
Apdovanojimu džiaugėsi Kėdainių r. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos kūno kultūros mokytojas Robertas Kaselis, kurio vadovaujami penktų šeštų klasių mokiniai laimėjo festivalio kaimo vietovių „Drąsūs, stiprūs vikrūs“ finalines varžybas.
„Nugalėti niekada nebūna lengva. Tai buvo mūsų vienintelė komanda, dalyvavusi finale. Praėjusiais metais šiame žaidime čempionais tapo mūsų pradinukai, kurie per metus paaugo ir dabar niekam neužleido savo pozicijų vyresniųjų grupėje. Neblogai pasirodė ir mūsų svarsčių kilnotojai, kurie buvo septinti“, - sakė R. Kaselis, kurį netrukus buvo galima pamatyti olimpinės mylios bėgime, nors jis yra ir didelis sportinio ėjimo propaguotojas.
Krakiečiai į Vilnių atvažiavo su Kėdainių rajono komanda, kurioje buvo 33 žmonės ir labai gražiai praleido dieną.
Svečiai žavisi Olimpine diena
Olimpinę dieną stebėjo ir Baltarusijos olimpinio komiteto vadovai – pirmasis viceprezidentas, generolas Igoris Račkovskis (vieną kadenciją jis vadovavo Baltarusijos buriavimo federacijai ir BOK pirmuoju viceprezidentu tapo praėjusiais metais spalio mėnesį) ir generalinis sekretorius Georgijus Katulinas, kurie Lietuvoje viešėjo tris dienas.

„Mes labai glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį. Tai – mūsų atsakomasis vizitas, gegužės mėnesį mes priėmėme jūsų olimpinio komiteto vadovus, kurie susipažino su Baltarusijos olimpiniu komitetu, pagrindinėmis sporto bazėmis.
Sutarėme, kad artimiausiu metu mes atvyksime į Lietuvą. Šiandienos mūsų atvykimas sutapo su Olimpine diena ir tapome šios gražios šventės liudininkais. Mums buvo labai įdomu pasižiūrėti, kaip kaimyninėje Lietuvoje vyksta Olimpinė diena, kadangi čia, organizuojant masinius renginius, yra daug kas įdomaus, yra ko pasimokyti“, - sako Georgijus Katulinas, Baltarusijos olimpiniame komitete dirbantis nuo 2005 metų.
Ir koks įspūdis?
Labai geras, puiku. Ypač patiko šventės atmosfera, pajutome, kad į Olimpinę dieną niekas nebuvo prievarta atvarytas. Žmonės visą dieną sportavo savo malonumui. Mes Baltarusijoje didesnį dėmesį skiriame didžiajam sportui, per olimpines žaidynes patenkame į pirmąjį pajėgiausiųjų šalių 20-uką, o masiniuose festivaliuose mums dar reikia pasitempti. Kiekviename mūsų regione veikia Olimpiniai komitetai, kurie birželio 23 d. pagal savo programą irgi rengs Tarptautinės olimpinės dienos renginius.
Labai džiaugiamės savo vizitu į Lietuvą. Pirmą dieną su LTOK vadovais viešėjome Druskininkuose, susitikome su miesto meru, apžiūrėjome sporto bazes, sužinojome apie tolesnę sporto plėtrą. Druskininkų teritorijoje veikia mūsų respublikinė sanatorija, kuri tame regione yra viena didžiausių. Viešnagės metu kalbėjomės apie bendradarbiavimą, Druskininkų infrastruktūros panaudojimą, čia rengiantis įvairioms komandoms.
Kaip Baltarusijos sportininkams sekėsi per Londono olimpines žaidynes?
Londone šaliai atstovavo 150 sportininkų (Pekine – 180), kurie Iškovojo 2 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos medalius. Panašaus atletų skaičiaus tikimės ir per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.
Lietuvoje didelė problema – plaukimai baseinai, o kaip Baltarusijoje?
Jų mums pakanka. Minske turime tris nuostabius olimpinius 50 m ilgio baseinus, puikūs baseinai yra Bobruiske, Novopolocke, Gomelyje, prieš pusantrų metų Breste atidarytas nuostabus, šiuolaikiškas Vandens sporto centras, kuriame yra keturi baseinai, puikų objektą aptarnauja medicinos centras.
Dabar mūsų Plaukimo federacijai pradėjo vadovauti Baltarusijos vicepremjeras, jie sau išsikėlė didelius ir ambicingus uždavinius – kad kiekviename apskrities rajone būtų plaukimo baseinas. Vien Minsko apskrityje praėjusiais metais buvo pasatyti keturi baseinai.
Didelis džiaugsmas - olimpinė mylia
Daugiau kaip 2 tūkst. sportininkų bėgo olimpinę mylią. Bėgikų būtyje – ir LTOK darbuotojos Vida Vencienė bei Loreta Misevičiūtė, olimpinės čempionės giminaitė, „Žalgirio“ stadiono darbuotoja Stasė Markūnaitė, kurios neišsigando karšto oro.
„Įspūdžiai nepakartojami, olimpinės mylios bėgimas – labai graži idėja. Kol sveikata leis, ją visada bėgsiu. Distanciją įveikiau kartu su Dainos Gudzinevičiūtės vyru Tadu, abu kartu finišavome. Atstovavome „Stajerio“ klubui ir pagerbėme puikaus mūsų draugo Jono Grigo atminimą. Klubas pasigamino specialius sportinius marškinėlius su užrašu „Gyvenimas – amžinas bėgimas“, olimpinę mylią bėgo daugiau kaip 100 „Stajerio“ bėgikų.
Man olimpinė mylia (1988 m) asocijuojasi su 1988 m. Kalgario olimpinėmis žaidynėmis, kur tapau olimpiniame čempione. Visą gyvenimą atsiminsiu tuos metus, kadangi prasidėjo ir LTOK atkūrimo sąjūdis“, - sakė Vida Vencienė.
Olimpinę mylią bėgo ir sporto žurnalistai, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentas Gintaras Nenartavičius, Saulius Ramoška, o didelis bėgimo puoselėtojas Saulenis Pociūnas komentavo bėgimą.
Bėgo du olimpiečiai
Olimpinės mylios bėgikus pakeitė 10 km ir 5 km nuotolyje rungtyniavę sportininkai, kurių buvo daugiau kai 300. Trasoje rungtyniavo ir du olimpiečiai – Diana Lobačevskė, besirengianti pasaulio čempionatui Maskvoje ir dabar tapusi nugalėtoja, bei Dainius Virbickas, kuris užėmė devintą vietą. Trakų kūno kultūros ir sporto centre lengvosios atletikos treneriu dirbantis ir Trakų pradinėje mokykloje sporto būreliui vadovaujantis Dainius Virbickas tikėjosi pasirodyti truputį geriau, tačiau karšta diena padarė savo.
„Tai – ypatingai ne mano oras. Kai karšta ir drėgna, - palaidoju visas savo viltis gerai pasirodyti. Kai buvo tokios sunkios sąlygos, tai užimta devinta vieta mane tenkino. Nėra trasų, kuri būtų labai sunki, tačiau paprastai labai svarbų vaidmenį suvaidina oras. Treniruojuosi Trakuose ir bėgioju gatvėmis, kad vaikai matytų ir pasektų mano pavyzdžiu“, - sakė Dainius Virbickas.
Moterų grupės 10 km laimėtoja, Londono olimpinių žaidynių dalyvė Diana Lobačevskė tarp vyrų buvo trečia ir tuo labai džiaugėsi. Ji Olimpinėje dienoje dalyvavo antrą kartą po 16 metų pertraukos.
„Šito momento labai laukiau, apie jį svajojau. Anksčiau kasmet tuo pačiu metu vykdavau į treniruočių stovyklas ir šitą gražią šventę tekdavo praleisti. Labai smagu buvo bėgti – žmonės šaukė, rėkė, aktyviai palaikė. Labai džiaugiuosi, kad dalyvavau ir greičiausiai įveikiau nuotolį.
Netrukus vyksiu į treniruočių stovyklą Italijos aukštikalnėse ir tris savaites rengsiuosi pasaulio čempionatui‘“, - po finišo sakė Diana Lobačevskė, kuriai už pergalę teko 500 Lt čekis ir Vilniaus savivaldybės prizas.
Nugalėtoją trasoje aktyviai palaikė ir jos draugas irkluotojas Mindaugas Griškonis, kuris ankstų rytą treniravosi ir dabar buvo tarp žiūrovų. „Todėl Diana greitai ir bėga, kai aš ją raginu, - šypteli sportininkas. – Esu kažkiek nusiminęs savo pasirodymu Europos irklavimo čempionate, kur užėmiau ketvirtą vietą. Nerealizavau savęs, labai daug ko distancijoje nepadariau. Stengsiuosi reabilituotis per pasaulio čempionatą Pietų Korėjoje“, - sakė Mindaugas Griškonis.
Vyrų grupės 10 km nuotolio nugalėtojas, Pakruojo sporto centro lengvosios atletikos treneris Marius Diliūnas varžybose dalyvavo po traumos. Tačiau tai jam nesutrukdė penktą kartą laimėti varžybas. Po finišo jį pirmiausiai pasveikino šeima, atvažiavusi stebėti Olimpinės dienos renginių.
„Po traumos pamažu atsigaunu, įgyju vis geresnę sportinė formą. Dabar galvoju apie rudenį, reikės gal pabandyti bėgti maratoną“, - sakė marius Diliūnas.
Nugalėtojus apdovanojo Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas ir LTOK viceprezidentas Algis Vasiliauskas. „Olifėjos“ bendrovės dovanomis buvo apdovanotos gausiausiai bėgimo varžybose dalyvavusios komandos: bėgimo klubas „Stajeris“ (3 tūkst. Lt), Vilniaus „Sietyno“ gimnazija (2 tūkst. Lt) ir „Inžinerija“ (1 tūkst. Lt).
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.