Marytė Marcinkevičiūtė 2013 m. birželio 25 d. 13:34 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

E.Petrauskas žengs į profesionalų ringą

Londono olimpiados prizininkui ir kitiems boksininkasms profesionalo statusas leis užsidirbti pinigų, bet neužtvers kelio į olimpines žaidynės

E.Petrauskas kovos profesionalų lygoje.
pliadisfoto.lt nuotr.
E.Petrauskas kovos profesionalų lygoje.
Pasauliniame bokse po Londono olimpinių žaidynių įvyko permainos, leisiančios olimpiadose jėgas išbandyti profesionalams - iki šiol olimpiame ringe galėjo kovoti tik mėgėjai. Mūsų šalies bokso rinktinės vyr. treneris Vladimiras Bajevas džiaugiasi naujovėmis.

"Po Londono olimpinių žaidynių Tarptautinė bokso mėgėjų asociacija (AIBA) nusprendė po savo vėliava įkurti dvi bokso profesionalų lygas. WSB (World Series of Boxing) lygoje bus boksuojamasi penkis raundus, o APB (AIBA Proffesional Boxing) – aštuonis. Mes nutarėme dalyvauti APB lygoje, nes joje bus reitinguojami 12 stipriausių pasaulio boksininkų ir 2015 m.  pagal sudarytas grupes jie kovos dėl 7 kelialapių į olimpines žaidynes.

Tikriausiai tie, kurie boksuojasi APB, negalės dalyvauti pasaulio čempionate. Tačiau per planetos pirmenybes nėra kovojama dėl kelialapių į olimpines žaidynes ir mums tai nėra aktualu. Tačiau leidžiama dalyvauti Europos čempionate, kur papildomai bus kovojama dėl trijų papildomų  kelialapių į olimpines žaidynes.

Pasirinkome optimalų variantą, kur bus 10 kelialapių (7 APB ir 3 Europos čempionate) į olimpines žaidynes. Jau dabar rengiame Evaldo Petrausko dokumentus, kalbamės dėl kontrakto. Rugsėjo viduryje Ukrainoje vyks jo parodomoji kova su dukart olimpiniu čempionu ukrainiečiu Vasilijumi Lomačenka.

Pagal tą kovą Evaldas bus reitinguojamas ir pasirašomas kontraktas. Praėjusią savaitę davėme sutikimą, ir AIBA labai apsidžiaugė, kad APB lygoje kovos toks pajėgus boksininkas. Mums liko tiktai atlikti visus formalumus. Turėsiu ir antrą trenerį, kuris man padės - Stanislavą Mižigurskį", - teigė V.Bajevas.

Beje, olimpinėse žaidynėse galės kovoti tik profesionalai, kurie rungsis WSB ir APB varžybose. Planuojama, kad šių lygų dalyviai gaus nuolatinį kontrakte numatytą atlyginimą. Iki šiol profesionalų bokse dažnai būdavo nustatomas kiekvienos kovos prizų fondas atskirai. Profesionalo kelią pasirinko ir dar vienas Londono olimpinėse žaidynėse dalyvavęs lietuvis - Egidijus Kavaliauskas. Bet jis kovoja ne AIBA rengiamose varžybose, todėl nebegalės būti olimpiečiu.

Ar APB lygoje boksuosis tiktai Evaldas Petrauskas?, - paklausėme V.Bajevo.
Tariamasi dėl Ričardo Kuncaičio ir Eimanto Stanionio dalyvavimo WSB lygoje, kur bus galima kovoti dėl dviejų kelialapių į olimpines žaidynes. Dabar viską analizuojame ir artimiausiu metu priimsime sprendimą.   

Po Londono olimpinių žaidynių Tarptautinėje bokso asociacijoje įvyko labai didelių permainų. Bus žiauresnė atranka, bet, manau, viską nuodugniau išanalizavus, turėsime geras galimybes išsikovoti olimpinius kelialapius.Kaip vertinate Lietuvos boksininkų pasirodymą šių metų Europos čempionate, kuris vyko birželio pradžioje Minske?
Mes, treneriai, buvo perspėti, kad keičiasi teisėjavimas. Tačiau, kad taisyklės taip labai pasikeis, mums buvo staigmena. Galvojome, kad, kaip ir profesionalų bokse, raundas baigėsi ir teisėjai kompiuteryje skiria įvertinimus - 10:8 ar 10:9. O, pasirodo, viskas vyko kitaip.

Dabar viską analizuojame, vertiname - žinosime, ką daryti toliau ir kam skirti pagrindinį dėmesį. Mūsų boksininkų pasirodymą vertinu gerai. Evaldas Petrauskas, perėjęs į kitą svorio kategoriją (iki 64 kg), užėmė penktą vietą – pagal stiprumą jis buvo reitinguojamas ketvirtuoju numeriu, tad panašiai ir pasirodė. Jis abejotinai pralaimėjo ketvirtfinalio kovą 1:2 Prancūzijos atstovui ir liko be medalio.
 
Daugiau tikėjausi iš Eugenijaus Tutkaus, kuris pralaimėjo kovą Kroatijos atstovui. Pastebiu, kad jis jau keletą varžybų iš eilės gerai boksuojasi tiktai pirmame raunde, o po to išsikvepia, atiduoda iniciatyvą varžovui.

Pagal savo galimybes boksavosi Vladimiras Milevskis, kuris pralaimėjo lygią kovą Moldavijos atstovui. Šis tapo Europos čempionato prizininku. Nudžiugino Eimantas Stanionis (iki. 69 kg), kuris 1:2 pralaimėjo bulgarui, nors, mūsų nuomone, jis tą kovą laimėjo. Tai – talentingas boksininkas, kuris ateityje per čempionatus gali kovoti dėl medalių.

Klaipėdietis Gytis Vaitkus pralaimėjo stipriam ukrainiečiui, kuris vėliau tapo Europos čempionu. Jis boksavosi pagal savo galimybes ir sportininkui didesnių priekaištų neturiu.
 
Jau liepos 2 d. išvykstate į Universiadą Kazanėje. Kokios Lietuvos studentų boksininkų galimybės tenai?
Kazanėje dalyvaus trys mūsų boksininkai – Ričardas Kuncaitis (69 kg), Paulius  Petronis (75 kg) ir Tadas Tamašauskas (91 kg). Pasižiūrėjus į dalyvių sąrašus, vyks vos ne pasaulio čempionatas. Dalyvaus pagrindinė Rusijos rinktinė, kitos šalys irgi deleguoja pajėgius boksininkus. Žinoma, mes irgi tikimės kažkokių medalių.

Ne už kalnų – ir pasaulio čempionatas, kuris vyks spalio 20-24 d. Kazachstane. Čempionatas jau vyks pagal naujas taisykles, boksininkai kovos be šalmų. Mūsų komanda daugmaž aiški, pakeitimų gali įvykti dvejose svorių kategorijose. Mūsų komandą sudarys penki boksininkai. Jau rugpjūčio mėnesį Palangoje pasirengimą čempionatui pradėsime bendrojo fizinio pasirengimo treniruočių stovykla Palangoje. Treniruosimės ir aukštikalnėse Armėnijoje.

Tad kada jums atostogos?
Liepos 1-10 d. vyksiu pailsėti pas seserį Iriną į Sočį, kuri ji gyvena jau gal 30 metų. Sesuo sudarė programą, kurioje – pažintis su olimpinėmis sporto bazėmis, muziejų lankymas ir, žinoma, maudynės, žvejyba, kurią tiesiog dievinu.   
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas