Julius Bliūdžius 2010 m. birželio 1 d. 23:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Patyrę ir vertinami, bet - alkani trofėjų

"Įveikti lietuvį nėra lengva, ir visa Europa tai žino", - sako į žemyno pirmenybes išvykusios kiokušin karatė rinktinės treneris Paulius Klapatauskas.

Darius Gudauskas
Nikitos Svešnikovo nuotr.
Darius Gudauskas
   
Antradienį Lietuvos kiokušin karatė rinktinė išvyko į Ispaniją. Birželio 4-5 dienomis Logrono mieste, šalia Bilbao, vyks Europos čempionatas, kuriame karatė meistrai kovos ne tik dėl pirmenybių medalių. Pagal paskutinių dviejų Europos čempionatų rezultatus bus suformuota Europos rinktinė, kuri Senajam žemynui atstovaus 2011 m. rudenį Japonijoje vyksiančiame pasaulio čempionate.

Vienas rinktinės trenerių, 2001 m. pasaulio čempionas Paulius Klapatauskas teigia, jog kiekvienas lietuvis savo svorio kategorijoje yra tarp favoritų, ir nors karatė varžybose vienas vienintelis kluptelėjimas gali būti pražūtingas – medalių turėtume sulaukti.

Treneri, ar jau skaičiuojate medalius, kuriuos ketinate iš Ispanijos parvežti?, - paklausėme Pauliaus Klapatausko.

Nereikia būti pernelyg dideliais optimistais. Turime puikiai pasiruošusius sportininkus, iš kurių bet kuris gali „iššauti“. Bent vienas aukso medalis būtų didelis laimėjimas. Neabejojame, kad su medaliu tikrai grįšime, tikimės – pavyks iškovoti auksą.

Vienas aukso medalis jau būtų didelis laimėjimas. Jei bus daugiau – viršysime savo tikslus ir svajones. Vis dėlto varžybos yra varžybos, reikia kovoti. Aukšto lygio kovotojų Europoje yra labai daug, ir kiekvienam iš mūsų sportininkų link tikslo reikės eiti žingsnis po žingsnio.

Kurie rinktinės nariai per pastaruosius metus padarė didžiausią pažangą?

Orestas Procas pasiruošimo periode atrodė labai gerai. Užtikrintai atrodo Lukas Kubilius bei merginos Margarita Čiuplytė ir Rita Pivoriūnaitė. Taip pat – Andrius Miseckas. Nenorėčiau sakyti, kad jie išsiskiria iš kitų, tiesiog iš jų federacija tikisi daugiau.

Kokios yra stipriosios šios rinktinės pusės?

Rinktinė yra labai patyrusi, visi pilni ambicijų, ir kiekvienas važiuoja laimėti. Pagal amžių, tai – viena vyriausių rinktinių, kokią kada nors esame turėję. Amžiaus vidurkis ko gero arti 30-ies. Naujų sportininkų – tik keletas, o visi kiti yra sukaupę didžiulę patirtį, dalyvavę pasaulio, po kelis kartus Europos čempionatuose, tapę prizininkais ir čempionais. Kaip sakiau, bet kuris gali nukeliauti iki aukščiausios vietos, ir jei tai pavyktų bent vienam – būtų didelis laimėjimas.

Praėjusių metų pasaulio čempionate Lietuva pagal dalyvių skaičių lenkė visas Europos šalis. Ar galima teigti, kad Lietuvos kiokušin karatė Europoje šiuo metu užima dominuojančią poziciją?

Manau, kad drąsiai galima tai sakyti, tik nereikia užsiliūliuoti. Lietuviai Europoje vertinami, ir nė vienas Lietuvos kovotojas nėra lengvas varžovas. Visi tai žino, ir tai yra didžiausias mūsų rinktinės įvertinimas. Kiekvienas iš mūsų rinktinės gali laimėti, ir tai žino visa Europa. Bet nereikia nuvertinti Vengrijos, nereikia nuvertinti Bulgarijos, Ukrainos. Tai šalys, kurios eina šalia ir turi nė kiek neprastesnių kovotojų. Ta pati Ispanija, kuri namie rengia čempionatą, manau, viršys savo galimybių ribas. Ispanai – karšti žmonės, pilni ambicijų, todėl nuvertinti jų taip pat negalima.

Tituluočiausias Lietuvos kiokušin karatė atstovas Donatas Imbras kovą Lietuvos čempionato finale turėjo pripažinti Luko Kubiliaus pranašumą. Ar tai reiškia, kad sunkiausio svorio kategorijoje pasikeitė rinktinės lyderis?

Tas pralaimėjimas buvo simbolinis. Prireikė visų pratęsimų, ir tik teisėjų sprendimas lėmė čempiono titulą. Kaip buvusiam sportininkui ir treneriui, man atrodo, kad tai buvo visiškai lygi kova, bet sprendimas turėjo būti priimtas. Nesakyčiau, kad Donatas buvo prastesnis už Luką, tiesiog Fortūna tądien buvo Luko pusėje. Jie abu yra aukščiausio lygio kovotojai, ir bet kuris iš jų gali laimėti Europos čempionatą. Tikimybė, jog abu susitiks Europos čempionato finale, yra pakankamai didelė. Jei taip atsitiktų, būtų didelė mūsų sėkmė.

Kurie rinktinės nariai debiutuos Europos čempionate?

Debiutančių turime tik merginų: Ina Orlova, Nora Vaznelytė ir Rūta Brazdžionytė. Visi rinktinės vaikinai Europos čempionato duonos jau yra ragavę.

Ko galima tikėtis iš debiutančių?

Labai sunku prognozuoti. Ambicijų turi visos ir visos yra stiprios. Juk ne veltui išsikovojo vietą rinktinėje. Techninės ir fizinės savybės joms leidžia siekti prizinių vietų, tačiau labai daug priklausys nuo to, ar pavyks susitvarkyti su psichologija. Tai bus svarbiausia.Kas trenerių štabui prieš čempionatą kelia didžiausią nerimą?

Kelionė. Skrendame per Prahą, Ispanijoje apie 400 km teks įveikti autobusu. Nerimą kelia tai, kad ilga kelionė gali turėti pasekmių. Kondicionieriai, klimato pasikeitimai, karščiai – neramu, kad sportininkai nesusirgtų. Nuvykę sėkmingai, laiko atsistatymui ir adaptacijai šiek tiek turėsime. Vis dėlto svarbiausia, kad padarytume viską, kas nuo mūsų priklauso, tad ypatingai didelio nerimo nėra. Manau vienokį ar kitokį rezultatą vis tiek turėsime.

Ar čempionate teisėjaus japonai, garsėjantys ne pernelyg dideliu objektyvumu?

Ne, tačiau japonų delegacija Ispanijoje tikrai bus gausi. Geriausi Japonijos sportininkai ir treneriai visuomet stebi, filmuoja, analizuoja Europos čempionatų kovas ir grėsmingiausius mūsų žemyno kovotojus.FAKTAS

Europos karatė čempionatų aukso medalius per pastaruosius metus yra iškovoję Donatas Imbras, Darius Gudauskas, Lukas Kubilius, Margarita Čiuplytė, kata rungtyje -  Rita Pivoriūnaitė ir Raimundas Paškauskas.

RINKTINĖS SUDĖTIS:

Vyrai
Andrius Miseckas (iki 70 kg; Kauno „Rifas“, treneris Ričardas Poška)
Vytautas Kalvaitis (iki 70 kg; Kauno „Oriens“, treneris Romas Vitkauskas)
Andžejus Milevskis (iki 80 kg; Vilniaus „Saulės takas“, treneris Paulius Klapatauskas)
Orestas Procas (iki 80 kg; Kauno „Fortitudo“, treneriai Vilija Korsakovienė ir R.Poška)
Mindaugas Pavilionis (iki 90 kg; Kauno „Rifas“,  treneris R.Poška)
Darius Gudauskas (iki 90 kg; Vilniaus „Toshi“, treneris P.Klapatauskas)
Donatas Imbras (per 90 kg; Vilniaus „Budora“, treneriai Arūnas Atraškevičius ir Vladimiras Silvaško)
Lukas Kubilius (per 90 kg; Klaipėdos „Shodan“, treneris V.Silvaško)

Moterys

Rita Pivoriūnaitė (iki 55 kg; Vilniaus „Saulės ženklas“, treneris P.Klapatauskas)
Rūta Brazdžionytė (iki 55 kg; Panevėžys, treneris Remigijus Olšauskas)
Inga Mikštaitė (iki 65 kg; Kauno „Kariai“, treneris Gediminas Varkala)
Ina Orlova (iki 65 kg; Vilniaus „Saulės ženklas“, treneris P.Klapatauskas)
Margarita Čiuplytė (per 65 kg; Kauno „Rifas, treneris R.Poška)
Nora Vaznelytė (per 65 kg;  Kauno „Fortitudo“, treneriai V.Korsakovienė ir R.Poška)
 
Kata rungties varžybose startuos:
Raimundas Paškauskas (Kauno „Katana“, treneris G.Varkala)
Diana Mačiūtė (Klaipėdos „Okinava“, trenerė Jurgita Činauskaitė)
Rita Pivoriūnaitė (Vilniaus „Saulės ženklas“, treneris P.Klapatauskas).

 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas