DELFI.lt | 2013 m. liepos 26 d. 13:05 |
![]() ![]() |
Lietuvos plaukikai - pakeliui į Barseloną
Priešakyje – neprilygstamoji Rūta Meilutytė, šįkart pasaulio čempionate žvejosianti jau du medalius, ir dar pluoštas dėl medalių kovosiančių talentų
![]() |
Lietuvos plaukimo rinktinės ekspresas pajudėjo į Barseloną. Jo priešakyje – neprilygstamoji Rūta Meilutytė, šįkart pasaulio čempionate žvejosianti jau du medalius. Pirmame vagone – į finalą nusitaikęs Giedrius Titenis, o lyderiams įkandin spraudžiasi būrys perspektyvių plaukikų. Vienam jų – Europos jaunių čempionui Danui Rapšiui – jau prognozuojama vieta planetos pirmenybių pusfinalyje.
Čempionas išaugo vonioje
„Būtinai atvažiuokite pas mus į ekskursiją“, – liūdnai juokaudama kviečia trenerė iš Panevėžio Ina Paipalienė.
„Įžymybė“, kurią nori parodyti plaukimo specialistė – ne talentingiausias jos auklėtinis D. Rapšys.
Pastarąjį viso pasaulio plaukimo gerbėjai jau netrukus išvys planetos čempionate Barselonoje, tuo tarpu senutėlis Panevėžio baseinas, kuriame užaugo 18-metis plaukikas, liks už kadro.
Būdamas namuose D. Rapšys ir kiti panevėžiečiai net negali šlifuoti plaukimo starto judesių, kadangi starto bokšteliai – beviltiškai pasenę, nebeatitinkantys pasikeitusių standartų.
„Bokšteliai liko tokie, kokie buvo, kai dar pati plaukiojau. O prabėgo daugiau nei 30 metų. Užtat Dano silpnoji vieta ir yra startas. Panevėžyje repetuoti starto mes visiškai negalime, nebent Anykščiuose ar Kaune. O mūsiškis baseinas – tiesiog didelė vonia“, – žodžių į vatą nevyniojo I. Paipalienė.
Tačiau ilgai skųstis varganomis sąlygomis nėra prasmės, nes geriausias Panevėžio plaukikas jau pravėrė kur kas įpūdingesnių baseinų duris. Prieš dvi savaites Europos jaunių čempionate Poznanėje (Lenkija) D. Rapšys iškovojo auksą (200 m nugara) ir sidabrą (100 m nugara). Plaukimo specialistai tiki, kad lietuvis nebus statistas ir įšokęs į „Palau Sant Jordi“ arenoje sumontuotą 50 m ilgio laikinąjį baseiną, kuriame varžysis atletai iš 181 valstybės.
Žino savo galimybių ribą
Poznanėje D. Rapšys 200 m nugara nuplaukė per 1 min. 59,31 sek. ir pagerino šios amžiaus grupės (17-18 metų) žemyno rekordą.
Jei Lietuvos atstovui Katalonijos sostinėje pavyktų plaukti bent tokiu pačiu tempu, jis realiai pretenduotų prasimušti tarp 16-os geriausių plaukikų nugara ir pasirodyti pusfinalyje. Tuo labiau, kad rezervų D. Rapšys dar turi – jo asmeninis rekordas šioje distancijoje yra 1 min. 58,98 sek.
Nors pasaulio suaugusiųjų čempionatas – nesulyginamo rango varžybos, I. Paipalienė dėl kojas konkuruojant su vyrais jau apšilusio auklėtinio nervų tvirtumo nesijaudina.
„Danas viską vertina realiai ir žino, kad aukščiau pusfinalio tikrai nešoksime. Jis jau dalyvavo Europos ir pasaulio čempionatuose trumpame baseine, nemanau, kad psichologiškai jam bus labai sunku. Netgi atvirkščiai: sakyčiau, jog Poznanėje įtampa turėjo būti didesnė, nes visi iš jo laukė medalio“, – samprotavo trenerė.
Rūpestis – kaip sulaikyti nuo emigracijos anapus Atlanto
I. Paipalienė tiki, kad ateityje iš D. Rapšio išaugs G. Titenio lygio plaukikas. Anot specialistės, panevėžietis – vėlyvo brendimo, todėl pats jėgų žydėjimas jo laukia ne anksčiau kaip po trejų metų. Trenerė neabejoja, kad pademonstruoti visą savo potencialą D. Rapšys galės olimpiniame Rio de Žaneiro baseine 2016 metais.
Todėl pagrindinė I. Paipalienės ir Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) užduotis – bent iki olimpinių žaidynių išlaikyti talentą tėvynėje.
Rugsėjo 1 d. D. Rapšys pradės paskutinius savo mokslo metus vidurinėje mokykloje. Ją pabaigęs ne vienas plaukikas susiviliodavo JAV universitetų teikiamomis galimybėmis, tačiau karjerai baseine toks pasirinkimas retai suteikia teigiamą postūmį.
„Nė vienas išvažiavęs į JAV nepradeda plaukti geriau. Mano pačios auklėtinių ten daug nukeliavo, pavyzdžiui, Mindaugas Sadauskas, todėl žinau, ką sakau. Amerikoje plaukikų labai daug, niekas su jais taip kruopščiai nedirba kaip čia. Kas iš to, kad sąlygos ten žymiai geresnės.
Bet laikyti Dano per prievartą namuose irgi negalima. Vaikui juk visas gyvenimas prieš akis, o Lietuvoje perspektyvų nedaug. Todėl galvoju, kad baigęs mokyklą jis liks Lietuvoje bent porai metų, o paskui greičiausiai lauks Amerika“, – į ateitį žvelgė I. Paipalienė.
Nauja karta teikia didelių vilčių
Panašios dilemos laukia ir kitų Europos jaunių čempionate suspindėjusių lietuvių, pavyzdžiui, sidabrą laimėjusios Ugnės Mažutaitytės ar per plauką nuo medalio likusio Povilo Strazdo.
Jie turės pasirinkti, kur pakreipti savo karjeras. Tai bus rimtas rūpestis, ir federacija turės pagalvoti, kaip juos išlaikyti Lietuvoje arba padėti surasti tinkamą vietą svetur“, – teigė LPF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.
Tačiau kol kas jis gali džiaugtis rekordiniu medalių derliumi Europos jaunių čempionate. Kartu su dviem R. Meilutytės apdovanojimais, jų lietuviai iš Poznanės parsivežė net penkis. Be to, keturi jaunių pirmenybių dalyviai įvykdė pasaulio suaugusiųjų čempionato normatyvus ir Barselonoje startuos su elito plaukikais.
„Penki medaliai parodo mūsų vaikų potencialą ateityje tapti konkurencingais varžovais suaugusiųjų sporte. Pasiekimas – unikalus, bus sunku jį pakartoti. Tai labai džiugi žinia Lietuvos plaukimui, nes auga labai perspektyvi karta“, – neabejojo M. Špokas.

Auksinė žuvelė vaikysis jau du zuikius
Jei D. Rapšiui, U. Mažutaitytei ar P. Strazdui susidūrus akis į akį su plaukimo garsenybėmis dar gali pakirsti kojas, tai R. Meilutytė pati jau beveik metus gąsdina savo varžoves.
Kol 16-metė torpeda linksminasi darydama „prisitraukimus“ viena ranka, jos konkurentėms lietuvės rezultatų analizė turėtų kelti rimtą nerimą.
Trenerio Jonathano Ruddo pažadą pagerinti auksą olimpiniame Londone atnešusį asmeninį 100 m plaukimo krūtine rekordą (1 min. 5,21 sek.) R. Meilutytė ištesėjo likus pusantro mėnesio iki pasaulio čempionato. Varžybose Monake kaunietė buvo 0,01 sek. greitesnė. Toks tempas – kol kas neįkandamas labiau patyrusioms Lietuvos atstovės priešininkėms.
Rengdamasi planetos pirmenybėms, R. Meilutytė įspūdingai pasirodė ir perpus trumpesniame nuotolyje (29,96 sek.), todėl dabar lietuvė laikoma jau dviejų rungčių favorite.
„Matėme, kaip kilo jos forma, bendraujame su treneriu – visas pasirengimas eina pagal planą. Be abejo, ji yra favoritė abiejose distancijose, bet tą reikia įrodyti baseine, o ne popieriuje. Rūta – labai stiprus žmogus, ji tvirta psichologiškai ir visada siekia maksimumo. Mano asmenine nuomone, Rūta turi labai didelius šansus iškovoti aukščiausios prabos medalį“, – svarstė M. Špokas.
Buvęs plaukikas puikiai išmano šios sporto subtilybes, tad nenuogąstauja dėl to, jog šįkart Lietuvos plaukimo rinktinės lyderė vaikysis du zuikius. R. Meilutytė turės pakankamai laiko atsigauti po pasirodymo 100 m rungtyje, kadangi pastarosios finalas vyks liepos 30 d., o medaliai 50 m distancijoje bus dalinami rugpjūčio 4 d.
Tiesa, jaunoji plaukikė dar plauks du nuotolius laisvu stiliumi (50 ir 100 m), tačiau jokių uždavinių šioje rungtyje sau nekelia.
Į Barseloną R. Meilutytė atvyko ketvirtadienį kartu su Jūrate Ščerbinskaite – pastaruoju metu šios dvi sportininkės kartu treniravosi Plimute (Didžioji Britanija).
„Palau Sant Jordi“ arenoje lietuvės laukia akistata su visomis pagrindinėmis konkurentėmis: pasaulio rekordininke amerikiete Jessica Hardy, nugalėtojos titulą ginsiančia jos tautiete Rebecca Soni, dane Rikke Pedersen ir universiadoje Kazanėje puikų rezultatą 100 m nuotolyje (1 min. 5,48 sek.) užfiksavusia ruse Julija Jefimova.
G. Titenis šiemet dar nedriokstelėjo
Priešingai nei R. Meilutytė, kitas Lietuvos plaukimo rinktinės lyderis G. Titenis šiame sezone savo gerbėjų galingais startais dar nepradžiugino.
Atvirkščiai: liepą universiadoje net du nugalėtojo titulus (100 ir 200 m plaukimo krūtine) gynęs anykštėnas liko už finalų borto. Tiesa, sėkmė nuo jo nusisuko – 100 m distancijoje iki finalinio aštuntuko jam pritrūko vos 0,01 sek.
Vis dėlto nuo asmeninių rekordų 24-erių plaukikas abiejuose nuotoliuose atsiliko kur kas labiau: plaukdamas 100 m jis buvo 2 sek., o dvigubai ilgesnėje distancijoje – net 6 sek. lėtesnis nei 2009 metais.
„Kalbėti apie tai, koks buvo Giedriaus sezonas, galėsime tik po pasaulio čempionato. Viskas, kas vyko anksčiau, buvo skirta pasiruošti šiam startui, – ramino M. Špokas. – Tokių kaip Rūta, kurie gali sau leisti nesidraskyti nesvarbiose varžybose ir vis tiek jas laimėti, nėra daug. Tikime Giedriumi, jis turi visus šansus pasaulio čempionate patekti į finalą.“
Primename, kad 2009 metais G. Titenis pasaulio čempionate Romoje (Italija) laimėjo bronzą plaukdamas 200 m krūtine.
Rinktinės sąrašą užbaigė naujas veidas
Iš viso Barselonoje kovos devyni Lietuvos plaukikai. Be jau minėtų R. Meilutytės, G. Titenio, D. Rapšio, U. Mažutaitytės, P. Strazdo ir J. Ščerbinskaitės pasaulio čempionate taip pat dalyvaus M. Sadauskas, Raminta Dvariškytė bei Tadas Duškinas.
Pastarasis plaukikas iš Kauno į planetos pirmenybių traukinį įšoko paskutinis, normatyvą įvykdęs tik birželio pabaigoje vykusiame Lietuvos čempionate.
Plaukimo varžybos Katalonijos sostinėje vyks liepos 28 – rugpjūčio 4 dienomis. Plaukikų pasirodymas užbaigs liepos 19 d. prasidėjusių pasaulio vandens sporto šakų pirmenybių programą, kurioje taip pat yra šuoliai į vandenį, vandensvydis, sinchroninis plaukimas bei plaukimas atviruose vandenyse.
Lietuvos plaukimo rinktinės sudėtis:
Rūta Meilutytė (50 ir 100 m krūtine, 50 ir 100 m laisvu stiliumi);
Giedrius Titenis (50, 100 ir 200 m krūtine);
Mindaugas Sadauskas (50 ir 100 m laisvu stiliumi);
Raminta Dvariškytė (200 m krūtine);
Ugnė Mažutaitytė (200 m nugara);
Jūratė Ščerbinskaitė (200 m laisvu stiliumi);
Tadas Duškinas (50 ir 100 m peteliške);
Danas Rapšys (200 m nugara);
Povilas Strazdas (200 ir 400 m laisvu stiliumi).
Čempionas išaugo vonioje
„Būtinai atvažiuokite pas mus į ekskursiją“, – liūdnai juokaudama kviečia trenerė iš Panevėžio Ina Paipalienė.
„Įžymybė“, kurią nori parodyti plaukimo specialistė – ne talentingiausias jos auklėtinis D. Rapšys.
Pastarąjį viso pasaulio plaukimo gerbėjai jau netrukus išvys planetos čempionate Barselonoje, tuo tarpu senutėlis Panevėžio baseinas, kuriame užaugo 18-metis plaukikas, liks už kadro.
Būdamas namuose D. Rapšys ir kiti panevėžiečiai net negali šlifuoti plaukimo starto judesių, kadangi starto bokšteliai – beviltiškai pasenę, nebeatitinkantys pasikeitusių standartų.
„Bokšteliai liko tokie, kokie buvo, kai dar pati plaukiojau. O prabėgo daugiau nei 30 metų. Užtat Dano silpnoji vieta ir yra startas. Panevėžyje repetuoti starto mes visiškai negalime, nebent Anykščiuose ar Kaune. O mūsiškis baseinas – tiesiog didelė vonia“, – žodžių į vatą nevyniojo I. Paipalienė.
Tačiau ilgai skųstis varganomis sąlygomis nėra prasmės, nes geriausias Panevėžio plaukikas jau pravėrė kur kas įpūdingesnių baseinų duris. Prieš dvi savaites Europos jaunių čempionate Poznanėje (Lenkija) D. Rapšys iškovojo auksą (200 m nugara) ir sidabrą (100 m nugara). Plaukimo specialistai tiki, kad lietuvis nebus statistas ir įšokęs į „Palau Sant Jordi“ arenoje sumontuotą 50 m ilgio laikinąjį baseiną, kuriame varžysis atletai iš 181 valstybės.
Žino savo galimybių ribą
Poznanėje D. Rapšys 200 m nugara nuplaukė per 1 min. 59,31 sek. ir pagerino šios amžiaus grupės (17-18 metų) žemyno rekordą.
Jei Lietuvos atstovui Katalonijos sostinėje pavyktų plaukti bent tokiu pačiu tempu, jis realiai pretenduotų prasimušti tarp 16-os geriausių plaukikų nugara ir pasirodyti pusfinalyje. Tuo labiau, kad rezervų D. Rapšys dar turi – jo asmeninis rekordas šioje distancijoje yra 1 min. 58,98 sek.
Nors pasaulio suaugusiųjų čempionatas – nesulyginamo rango varžybos, I. Paipalienė dėl kojas konkuruojant su vyrais jau apšilusio auklėtinio nervų tvirtumo nesijaudina.
„Danas viską vertina realiai ir žino, kad aukščiau pusfinalio tikrai nešoksime. Jis jau dalyvavo Europos ir pasaulio čempionatuose trumpame baseine, nemanau, kad psichologiškai jam bus labai sunku. Netgi atvirkščiai: sakyčiau, jog Poznanėje įtampa turėjo būti didesnė, nes visi iš jo laukė medalio“, – samprotavo trenerė.
Rūpestis – kaip sulaikyti nuo emigracijos anapus Atlanto
I. Paipalienė tiki, kad ateityje iš D. Rapšio išaugs G. Titenio lygio plaukikas. Anot specialistės, panevėžietis – vėlyvo brendimo, todėl pats jėgų žydėjimas jo laukia ne anksčiau kaip po trejų metų. Trenerė neabejoja, kad pademonstruoti visą savo potencialą D. Rapšys galės olimpiniame Rio de Žaneiro baseine 2016 metais.
Todėl pagrindinė I. Paipalienės ir Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) užduotis – bent iki olimpinių žaidynių išlaikyti talentą tėvynėje.
Rugsėjo 1 d. D. Rapšys pradės paskutinius savo mokslo metus vidurinėje mokykloje. Ją pabaigęs ne vienas plaukikas susiviliodavo JAV universitetų teikiamomis galimybėmis, tačiau karjerai baseine toks pasirinkimas retai suteikia teigiamą postūmį.
„Nė vienas išvažiavęs į JAV nepradeda plaukti geriau. Mano pačios auklėtinių ten daug nukeliavo, pavyzdžiui, Mindaugas Sadauskas, todėl žinau, ką sakau. Amerikoje plaukikų labai daug, niekas su jais taip kruopščiai nedirba kaip čia. Kas iš to, kad sąlygos ten žymiai geresnės.
Bet laikyti Dano per prievartą namuose irgi negalima. Vaikui juk visas gyvenimas prieš akis, o Lietuvoje perspektyvų nedaug. Todėl galvoju, kad baigęs mokyklą jis liks Lietuvoje bent porai metų, o paskui greičiausiai lauks Amerika“, – į ateitį žvelgė I. Paipalienė.
Nauja karta teikia didelių vilčių
Panašios dilemos laukia ir kitų Europos jaunių čempionate suspindėjusių lietuvių, pavyzdžiui, sidabrą laimėjusios Ugnės Mažutaitytės ar per plauką nuo medalio likusio Povilo Strazdo.
Jie turės pasirinkti, kur pakreipti savo karjeras. Tai bus rimtas rūpestis, ir federacija turės pagalvoti, kaip juos išlaikyti Lietuvoje arba padėti surasti tinkamą vietą svetur“, – teigė LPF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.
Tačiau kol kas jis gali džiaugtis rekordiniu medalių derliumi Europos jaunių čempionate. Kartu su dviem R. Meilutytės apdovanojimais, jų lietuviai iš Poznanės parsivežė net penkis. Be to, keturi jaunių pirmenybių dalyviai įvykdė pasaulio suaugusiųjų čempionato normatyvus ir Barselonoje startuos su elito plaukikais.
„Penki medaliai parodo mūsų vaikų potencialą ateityje tapti konkurencingais varžovais suaugusiųjų sporte. Pasiekimas – unikalus, bus sunku jį pakartoti. Tai labai džiugi žinia Lietuvos plaukimui, nes auga labai perspektyvi karta“, – neabejojo M. Špokas.

Auksinė žuvelė vaikysis jau du zuikius
Jei D. Rapšiui, U. Mažutaitytei ar P. Strazdui susidūrus akis į akį su plaukimo garsenybėmis dar gali pakirsti kojas, tai R. Meilutytė pati jau beveik metus gąsdina savo varžoves.
Kol 16-metė torpeda linksminasi darydama „prisitraukimus“ viena ranka, jos konkurentėms lietuvės rezultatų analizė turėtų kelti rimtą nerimą.
Trenerio Jonathano Ruddo pažadą pagerinti auksą olimpiniame Londone atnešusį asmeninį 100 m plaukimo krūtine rekordą (1 min. 5,21 sek.) R. Meilutytė ištesėjo likus pusantro mėnesio iki pasaulio čempionato. Varžybose Monake kaunietė buvo 0,01 sek. greitesnė. Toks tempas – kol kas neįkandamas labiau patyrusioms Lietuvos atstovės priešininkėms.
Rengdamasi planetos pirmenybėms, R. Meilutytė įspūdingai pasirodė ir perpus trumpesniame nuotolyje (29,96 sek.), todėl dabar lietuvė laikoma jau dviejų rungčių favorite.
„Matėme, kaip kilo jos forma, bendraujame su treneriu – visas pasirengimas eina pagal planą. Be abejo, ji yra favoritė abiejose distancijose, bet tą reikia įrodyti baseine, o ne popieriuje. Rūta – labai stiprus žmogus, ji tvirta psichologiškai ir visada siekia maksimumo. Mano asmenine nuomone, Rūta turi labai didelius šansus iškovoti aukščiausios prabos medalį“, – svarstė M. Špokas.
Buvęs plaukikas puikiai išmano šios sporto subtilybes, tad nenuogąstauja dėl to, jog šįkart Lietuvos plaukimo rinktinės lyderė vaikysis du zuikius. R. Meilutytė turės pakankamai laiko atsigauti po pasirodymo 100 m rungtyje, kadangi pastarosios finalas vyks liepos 30 d., o medaliai 50 m distancijoje bus dalinami rugpjūčio 4 d.
Tiesa, jaunoji plaukikė dar plauks du nuotolius laisvu stiliumi (50 ir 100 m), tačiau jokių uždavinių šioje rungtyje sau nekelia.
Į Barseloną R. Meilutytė atvyko ketvirtadienį kartu su Jūrate Ščerbinskaite – pastaruoju metu šios dvi sportininkės kartu treniravosi Plimute (Didžioji Britanija).
„Palau Sant Jordi“ arenoje lietuvės laukia akistata su visomis pagrindinėmis konkurentėmis: pasaulio rekordininke amerikiete Jessica Hardy, nugalėtojos titulą ginsiančia jos tautiete Rebecca Soni, dane Rikke Pedersen ir universiadoje Kazanėje puikų rezultatą 100 m nuotolyje (1 min. 5,48 sek.) užfiksavusia ruse Julija Jefimova.
G. Titenis šiemet dar nedriokstelėjo
Priešingai nei R. Meilutytė, kitas Lietuvos plaukimo rinktinės lyderis G. Titenis šiame sezone savo gerbėjų galingais startais dar nepradžiugino.
Atvirkščiai: liepą universiadoje net du nugalėtojo titulus (100 ir 200 m plaukimo krūtine) gynęs anykštėnas liko už finalų borto. Tiesa, sėkmė nuo jo nusisuko – 100 m distancijoje iki finalinio aštuntuko jam pritrūko vos 0,01 sek.
Vis dėlto nuo asmeninių rekordų 24-erių plaukikas abiejuose nuotoliuose atsiliko kur kas labiau: plaukdamas 100 m jis buvo 2 sek., o dvigubai ilgesnėje distancijoje – net 6 sek. lėtesnis nei 2009 metais.
„Kalbėti apie tai, koks buvo Giedriaus sezonas, galėsime tik po pasaulio čempionato. Viskas, kas vyko anksčiau, buvo skirta pasiruošti šiam startui, – ramino M. Špokas. – Tokių kaip Rūta, kurie gali sau leisti nesidraskyti nesvarbiose varžybose ir vis tiek jas laimėti, nėra daug. Tikime Giedriumi, jis turi visus šansus pasaulio čempionate patekti į finalą.“
Primename, kad 2009 metais G. Titenis pasaulio čempionate Romoje (Italija) laimėjo bronzą plaukdamas 200 m krūtine.
Rinktinės sąrašą užbaigė naujas veidas
Iš viso Barselonoje kovos devyni Lietuvos plaukikai. Be jau minėtų R. Meilutytės, G. Titenio, D. Rapšio, U. Mažutaitytės, P. Strazdo ir J. Ščerbinskaitės pasaulio čempionate taip pat dalyvaus M. Sadauskas, Raminta Dvariškytė bei Tadas Duškinas.
Pastarasis plaukikas iš Kauno į planetos pirmenybių traukinį įšoko paskutinis, normatyvą įvykdęs tik birželio pabaigoje vykusiame Lietuvos čempionate.
Plaukimo varžybos Katalonijos sostinėje vyks liepos 28 – rugpjūčio 4 dienomis. Plaukikų pasirodymas užbaigs liepos 19 d. prasidėjusių pasaulio vandens sporto šakų pirmenybių programą, kurioje taip pat yra šuoliai į vandenį, vandensvydis, sinchroninis plaukimas bei plaukimas atviruose vandenyse.
Lietuvos plaukimo rinktinės sudėtis:
Rūta Meilutytė (50 ir 100 m krūtine, 50 ir 100 m laisvu stiliumi);
Giedrius Titenis (50, 100 ir 200 m krūtine);
Mindaugas Sadauskas (50 ir 100 m laisvu stiliumi);
Raminta Dvariškytė (200 m krūtine);
Ugnė Mažutaitytė (200 m nugara);
Jūratė Ščerbinskaitė (200 m laisvu stiliumi);
Tadas Duškinas (50 ir 100 m peteliške);
Danas Rapšys (200 m nugara);
Povilas Strazdas (200 ir 400 m laisvu stiliumi).
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.