Lina Daugėlaitė 2010 m. birželio 3 d. 13:09 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Boksininkai nori vieno medalio

Rytoj į 38-ąjį Europos čempionatą Maskvoje išvyksta 7 Lietuvos boksininkai, iš kurių, tikimasi, bent vienas iškovos medalį.

D.Šemiotas - vienas iš kandidatų laimėti medalį
avgi.lt nuotr.
D.Šemiotas - vienas iš kandidatų laimėti medalį

 

Rytoj į 38-ąjį Europos čempionatą Maskvoje išvyksta 12 Lietuvos asmenų delegacija: septyni sportininkai ir penki treneriai. Tarp išvykstančių į čempionatą sportininkų dominuoja kauniečiai. Iš kauniečių tikimasi ir medalių.
 

Lietuvai čempionate atstovaus Marius Vyšniauskas (Panevėžys, svorio kategorija iki 48 kg), Gytis Vaitkus (Klaipėda, iki 57 kg), Aurimas Naudžius (Kaunas, iki 60 kg), Egidijus Kavaliauskas (Kaunas, iki 69 kg), Vladimiras Milevskis (Vilnius, iki 75 kg), Daugirdas Šemiotas (Kaunas, iki 81 kg) ir Vitalijus Subačius (Kaunas, iki 91 kg). Su jais vyks treneriai Jurijus Kolyčevas, Vidas Bružas, Eugenijus Vaitkus, Piotras Prokofjevas ir  rinktinės vyriausiasis treneris Stanislavas Mižigurskis.
 

Kaip sakė rinktinės vyr. treneris Stanislavas Mižigurskis, iš Europos čempionato norėtųsi  parsivežti kokį vieną medalį. „Nežinau, bus ar nebus, bet norėtume. Penkta vieta taip pat būtų neblogai. Bet vieno medalio norėtųsi“, - sakė treneris. Stipriausi mūsų rinktinėje – tradiciškai sunkesnių svorio kategorijų atstovai. Anot S.Mižigurskio, realiausių galimybių iškovoti medalį turi E.Kavaliauskas, V.Subačius ar D.Šemiotas. „Žodžiu, kauniečiai“, - mano S.Mižigurskis. D.Šemiotas prieš trejetą metų iškovojo bronzos medalį pasaulio čempionate, tačiau pastaruoju metu apie jį daug girdėti neteko. Treneris sako, kad šis boksininkas per treniruotes atrodo labai gerai, tačiau jam reikėtų daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, ko kartais pritrūksta per varžybas. „Bet jis gali laimėti medalį“, - dar kartą patikina treneris.
 

 

Visi rinktinės nariai jau turi Europos ir pasaulio čempionatų patirties, išskyrus M.Vyšniauską, kuriam šis čempionatas – jo debiutas. “Mūsų rinktinę galima apibūdinti kaip vidutinio pajėgumo. Vyriausias iš sportininkų – V.Subačius, kuriam jau 31-eri, tačiau iki Londono olimpinių žaidynių jis dar gali sportuoti. Kiti sportininkai galėtų sportuoti dar du olimpinius ciklus”, - rinktinę vertino treneris. Jauniausias rinktinėje – E.Kavaliauskas, kuriam – 22-eji.
 

Rinktinėje nėra pačios sunkiausios svorio kategorijos – per 91 kg – atstovo – Jaroslavo Jakšto. „Man dėl to labai nelengva“, - apgailestauja treneris ir sako, kad šio sportininko rinktinėje nematome dėl sveikatos problemų. Ar jį dar pamatysime ringe, treneris atsakyti kol kas negali: „Kalba, kad dar grįš, bet aš nežinau. Ko gero, nelabai. Jam jau trisdešimt metų, kaip sportininkas, jis jau nebejaunas“.
 

Europos čempionate Maskvoje į bokso ringą lips 41 valstybės atstovas. Stipriausi varžovai, pasak S.Mižigurskio – Rusijos, Ukrainos boksininkai, labai stiprūs Airijos, Anglijos  sportininkai. „Visos šalys turi vieną bent po porą stiprių boksininkų, o tokios valstybės, kaip Ukraina, visi boksininkai  geri”, - teigia specialistas.
 

Europos čempionatas Maskvoje – boksininkams pagrindinis šių metų startas. Tačiau jis labiau reikšmingas kaip savo jėgų pasitikrinimas. „Pasižiūrėsime, kas kaip atrodo“, - sako treneris. Mat atranka į olimpines žaidynes boksininkams prasidės kitais metais vyksiančiame pasaulio čempionate.
 

Pasirengimas čempionatui, pasak vyr. trenerio, praėjo sklandžiai. Sportininkams buvo surengta viena stovykla Baltarusijoje ir dvi Lietuvoje, traumų pavyko išvengti. „Boksininkai pasirengę neblogai, o kaip pavyks čempionate, žiūrėsime“.
 

Po Europos čempionato boksininkų dar laukia Baltijos šalių čempionatas, keletas turnyrus.
 

Kovas bokso ringe lietuviai pradės birželio 5 dieną. Iš paskutinio Europos čempionato, kuris vyko prieš dvejus metus Didžiojo Britanijoje, Lietuvos boksininkai grįžo be medalių. Paskutinį kartą iš Europos čempionato su apdovanojimais Lietuvos boksininkai grįžo 2004 m., kai bronzos medalius iškovojo Rolandas Jasevičius ir Jaroslavas Jakšto.

 


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas