Ginas Pinigis 2010 m. birželio 5 d. 10:12 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Apie pergalės džiaugsmą – pro ašaras

"Mes vis byram, byram ir niekaip nesubyram..." - po pasibaigusio čempioniško sezono optimizmu netrykšta komandos „VPU Šviesa-Eglė“ treneris J.Žala

„VPU Šviesa-Eglė“ - Lietuvos čempionės
„VPU Šviesa-Eglė“ - Lietuvos čempionės
   

 

Šiemet daugkartinė Lietuvos moterų rankinio čempionė „VPU Šviesa-Eglė“ šventė neeilinę pergalę. Įtikinamai laimėjusios reguliarųjį čempionatą, per kurį tik vienąsyk pralaimėjo ir kartą sužaidė lygiosiomis, „eglutės“ sezono finiše per didžiojo finalo mačą bendru rungtynių rezultatu 3:1 nurungė savo nuolatines varžoves „Eastcon AG-Vilniaus kolegijos“ rankininkes ir dvidešimtą kartą per atgautos nepriklausomybės laikotarpį tapo Lietuvos čempionėmis. Pakeliui į šią pergalę daugkartinės čempionės šiemet laimėjo ir LRT taurę.
 

Atrodytų, tik džiaukis, triumfuok ir plok rankomis. Tačiau tai džiaugsmas su nemaža liūdesio priemaiša. Taip mano čempionių vyriausioji trenerė Laima Kavaliauskienė ir treneris Juozas Žala.


Džiaugsmas ir liūdesys drauge

L.Kavaliauskienė: "Lietuvos moterų čempionatas kasmet vis silpnėja ir silpnėja. Taip yra dėl įvairių priežasčių. Pagrindinė – geriausios rankininkės išvažiuoja iš Lietuvos. Jau ir dabar, vos sezonui pasibaigus, girdėti, kad nemaža žaidėjų iš Kauno, Vilniaus komandų važiuos į užsienį ieškoti laimės ir geresnio gyvenimo. Aš, kaip trenerė ir kaip buvusi Lietuvos rinktinės trenerė norėčiau, kad merginos, trokšdamos tobulėti sporte, patektų į geriausias užsienio komandas, o paskui atstovautų Lietuvai Europos, pasaulio čempionatuose. Deja, taip nėra. Dauguma išvažiavusiųjų įsitaiso bet kur ir ilgainiui sportinio tobulėjimo kelias jų nebedomina.
 

Apie būsimą žaidėjų nutekėjimą, o jis tikrai bus, ir apie būsimą Lietuvos čempionatą, imu galvoti su didele baime. Baugu, ar jis iš viso įvyks. Gaila, kad šiemet, baigiantis čempionatui, subyrėjo Kauno komanda, lyginant su ankstesniais metais susilpnėjo panevėžiečių, nors šiemet jos ir laimėjo bronzos medalius. Pagrindinė žaidėju išvažiavimo iš Lietuvos komandų priežastis – lėšos. Merginos priverstos žaisti už dyką. Atėjo laikas, kad savo komandų jų vadovai jau nebegali nei aprengti, nei apauti. Ką jau kalbėti apie treniruočių stovyklas?! Jau kuris metas mūsų geriausios komandos nebedalyvauja Europos turnyruose. Kad Lietuvos moterų rankinio reikalai prasti, parodė ir Lietuvos nacionalinės rinktinės pasirodymas Europos čempionato atrankos varžybos, kuriose mūsų komanda pralaimėjo visas rungtynes. Tiesa, šiemet laukiama, kad į Lietuvos čempionatą grįš Šiaulių ir Pasvalio rankininkės, tačiau vargu ar jį bus galima vadinti Lietuvos moterų čempionatu, kadangi jame žais 16-17 metų moksleivės. Tikrai bus nebe moterų lyga – viskas pastebimai, bet per greitai atjaunėja. Jei dar labiau susilpnės čempionatas, jam gresia subyrėjimas.


 

Mūsų komanda pergalingai pradėjo ir taip pat baigė šį Lietuvos čempionatą, nors iš komandos į Kiprą iškeliavo dvi pajėgios žaidėjos – Sandra Rugienytė ir Vitalija Lebelionytė. Šiemet jau tikrai mūsų komandą paliks geriausia jos žaidėja Živilė Jurgutytė. Kad tik per vasarą dar kuri nors rankininkė nesugalvotų pasekti Živilės pavyzdžiu. Lietuvos čempionatas mums praėjo sėkmingai, įvykdėme visas sau keltas užduotis. Tačiau psichologiškai šis čempionatas buvo itin sunkus. Neaiški ateitis, nuolatinė lėšų stoka slėgė merginas, slėgė trenerius. Merginos, kad galėtų sėkmingai mokytis, kad galėtų susimokėti už mokslą, ėmė dirbti. Mums strigo treniruočių ciklas. Kaip jaustis treneriams, kai girdi žaidėją su ašaromis akyse sakančią: „Atsiprašau, nebegaliu toliau žaisti, reikia mokėti už mokslą, reikia dirbti...“ Arba ką daryti, kai žaidėja po naktinės pamainos ateina į rytinę treniruotę, visą naktį dirbusi padavėja bare ir sako: „Trenere, neišgyvenkite, aš pailsėsiu ir galėsiu žaisti...“ Ir žaidžia. Tačiau ar tai yra gerai? Ar gerai, kad mes savo žaidėjų nebegalime aprūpinti normaliomis sąlygomis? Ir kaip po viso to reikalauti gero žaidimo?
 

Laimei, prieš finalines LRT taurės varžybas, prieš didįjį Lietuvos čempionato finalą mūsų komanda sugebėjo susitelkti ir pelnytai nugalėjo. Kad šiemet viską laimėjome, lėmė intensyvios treniruotės. Turime ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį, turime nemažą patirtį, turime ir jaunų, perspektyvių žaidėjų. Nors pagrindinį krūvį atlaikė 8-9 žaidėjos. Ačiū joms už tai. Živilė Jurgutytė per pastaruosius metus išaugo į aukšto lygio žaidėją, komandos lyderę.  Didžiulę pažangą padarė Viktorija Giedroit. Ji puikiai įsiliejo į komandą ir tapo stabilia, rezultatyvia pagrindinės sudėties žaidėja. Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjos Daiva Aleksandravičiūtė, vartininkė Renata Beinorytė per lemiamas kovas atsiskleidė iš pačios geriausios pusės. Julija Šalengaitė, suradusi galimybių prieš finalines varžybas tinkamai pasitreniruoti, per lemiamas rungtynes jau žaidė puikiai. Raminta Gaidytė jau irgi įnešė nemažą indėlį į mūsų pergalę. Naudingiausia finalinio ketverių rungtynių mačo žaidėja pripažinta Laima Pavydytė iš tiesų buvo naudingiausia komandai savo patirtimi, darbštumu, sumanumu,  protingu žaidimu. Laima buvo tikras mūsų komandos saugumo garantas, visur kiekvienoje pozicijoje tinkanti žaidėja. Nepabuvo tik vartininke, bet manau, kad ir ten ji tiktų.
 

J.Žala:  "Labiausiai žeidžia tai, kad esame niekam nereikalingi. „Byrėkite, byrėkite, kol pagaliau patys ir subyrėsite...“ - toks maždaug yra miesto valdžios, nesakau „miesto sporto valdžios“, kadangi pastarosios iš viso tarsi nėra, požiūris į mūsų komandą ir į rankinį. „Verskitės patys, pačios kaip norite, o mes palauksime, kol jūsų iš viso nebeliks...“ - argi ne taip galvoja sostinės vadovai?  Su didžiule pompa Vilniaus rotušėje pagerbti  Lietuvos krepšinio čempionai. Dar ne taip seniai toje pačioje rotušėje buvo deramai ir labai gražiai pagerbiami ir visų kitų sporto šakų Vilniaus čempionai ir čempionės. Šiemet Lietuvos čempionėmis tapo „VPU Šviesos-Eglės“ rankininkės ir „Tauro“ sporto mokyklos tinklininkės. Ar kas nors pagerbė šias komandas? Jeigu atvirai, tai paprasčiausia diskriminacija, toks siauras požiūris į sportą. Nusifilmuoti, nusifotografuoti su krepšininkais, dar kur nors ką nors apie juos gražiai pakalbėti, pašnekėti mūsų merui ir fotografuotis su sportininkais itin mėgstančiam vicemerui – didžiulė garbė, visa Lietuva mato ir girdi. Ką čia kažkokios rankininkės ar tinklininkės!... 
 

Apmaudu. Nėra jokio dėmesio rankiniui. Nėra dėmesio – nėra paramos. Viskas atiduodama krepšiniui. Dabar – dar ir futbolui. Todėl ypač neramu dabar, kai gresia  Vilniaus didžioji sporto reforma. Jei įvyks tai, kas planuojama, jei į vieną vietą bus sugrūsti krepšinis, futbolas, rankinis, regbis, tinklinis, jau dabar aišku, jog čia liks tik krepšinis ir futbolas. Užuot kėlę sostinės sporto lygį, rūpinęsi sporto bazėmis, pseudo reformatoriai  pasiryžę negrįžtamai sugriauti tai, kas dar yra likę, gviešiasi į sporto mokyklų patalpas, žemės plotus.
 

Vien iš rėmėjų paramos „VPU Šviesa-Eglė“ sunkiai išgyvens. Be to, ir rėmėjai nori iš mūsų pergalių tarptautinėje arenoje. O kaip jas pasiekti, jei mes nebegalime sudurti galo su galu, jei merginoms sportas, anksčiau gerokai padėdavęs mokytis, studijuoti, dabar tapo nebe patrauklus. Vilniaus valdžia tvirtina – nėra lėšų. O kur jos nueina? Niekam, kiek nors galvojančiam, niekaip neaišku, kuo užsiima vadinamasis Vilniaus olimpinis sporto centras? Juk tai legali valdiškų pinigų ėdžia, tarifikuojant dubliuojami treneriai, sportininkai. Ir jokia kontrolė, jokie tikrintojai to nieko neveikiančio olimpiečių centro nepasiekia.
 

Tokios tad liūdnos mintys, džiaugiantis čempionių medaliais. Mes vis byram, byram ir niekaip nesubyram. Kad ir kaip mūsų nedraugai lauktų „Eglės“ klubo subyrėjimo, manau, kad jie nesulauks".
 

Laima Pavydytė, „VPU Šviesa-Eglė“ žaidėja žaidėja: "Iš tiesų per šį čempionatą buvo labai nelengva. Ypač toms merginoms, kurios ėmė dirbti. Man šiek tiek lengviau, kadangi jau trečius metus mokytojauju Maišiagalos LDK Algirdo vidurinėje mokykloje. Geranoriška mokyklos direktorė, geranoriškas mane, kai reikia, pakeičiantis kolega. Bet vis tiek tenka sparčiai palakstyti maršrutu Maišiagala – Vilnius. Jei paviršutiniškai žvelgsime į šių metų čempionato rezultatus, atrodys, kad mes laimėjome labai lengvai. Tačiau iš tiesų viskas buvo ne taip. Ypač nervingas buvo didysis finalas, kai per trečias jo rungtynes pergalę išplėšėme paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Man įteikė prizą kaip naudingiausiai finalinių varžybų žaidėjai. Ne man spręsti, ar buvau verta. Galvoju, kad mūsų pergalė - visos komandos ir itin reiklių trenerių nuopelnas. Smagu, kad didelę pažangą padarė mūsų jaunosios žaidėjos".
 

Živilė Jurgutytė, „VPU Šviesa-Eglė“ žaidėja žaidėja: "Man šie metai ypatingi. Ne tik sėkmingai baigiau Vilniaus pedagoginį universitetą, darsyk tapau Lietuvos čempione, bet ir buvau pripažinta geriausia čempionato žaidėja. Maža to, gavau rimtų kvietimų žaisti gerose užsienio komandose ir jau galiu rinktis. Buvusi mūsų komandos draugė Auksė Rukaitė su Liublino komanda tapo Lenkijos čempione. Kur pasisuks mano kelias, dar nežinau. Gal irgi į Lenkiją, o gal ir dar toliau. Išvažiuodama palinkėsiu mūsų draugiškoms „eglutėms“ kuo didžiausios sėkmės, o mūsų klubui – tolesnių pergalių".

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas