Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. birželio 5 d. 19:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nauji LKKA Garbės daktarai

Per Lietuvos kūno kultūros akademijos Senato posėdį Garbės daktaro vardai suteikti dar trims žinomiems sporto žmonėms.

LKKA  Garbės daktaras Eimantas Skrabulis
pliadisfoto.lt
LKKA Garbės daktaras Eimantas Skrabulis
   


Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) Garbės daktaro vardai ir regalijos buvo įteiktos Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentui Eimantui Skrabuliui, buvusiam ilgamečiam Lietuvos golfo prezidentui Vytautui Motiejūnui ir SSRS bei Rusijos nusipelniusiam treneriui, pedagogikos mokslų daktarui maskviečiui Vadimui Zeličenokui.

LKKA rektorius Albertas Skurvydas teigė, kad šie garbingi vardai suteikiami ne visiems, o tik tiems, kurie jų yra verti. „Dabartiniu metu didžiausia vertybė yra tie žmonės, kurie nori sakyti tiesą. Nuo jos sakymo didžia dalimi toliau priklauso visos kitos mūsų moralinės vertybės. Lietuvoje, o ir visame pasaulyje dabar viena didžiausių problemų ta, kad pasakoma pusė arba trečdalis tiesos, pritrūkstama drąsos pasakyti ją visą“, - sakė A. Skurvydas.

LKKA Garbės daktarų vardai pradėti suteikinėti nuo Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo ir jų iki šiol buvo devyni. Garbingas regalijas LKKA rektorius A. Skurvydas ir Senato pirmininkas, vienas iš kandidatų tapti naujuoju akademijos rektoriumi Aleksas Stanislovaitis įteikė E. Skarbuliui ir V. Zeličenokui, o po pietų – V. Motiejūnui.   

Kalba palydėta audringais plojimais


Pirmiausiai buvo supažindinta su šių žmonių biografijomis. E. Skrabulis praeityje buvo puikus lengvaatletis, 17 kartų Lietuvos sprinto čempionas, 1982-1991 m. atstovavo Lietuvos rinktinei. 1985 m. vykdė sporto meistro, o 1989 m. - tarptautinės klasės sporto meistro normą. Verslininkas, antrą kadenciją vadovauja Lietuvos lengvosios atletikos federacijai (LLAF) ir yra pagrindinis jos rėmėjas. Moka vardines stipendijas LKKA studentams. Stebėjo dvejas olimpines žaidynes, 6 pasaulio ir 3 Europos čempionatus.

„Prieš 25-erius metus, kai patekau į Lietuvos rinktinę, mano sporto namais tapo tuometis Kūno kultūros institutas (KKI), o treniruočių draugais – KKI studentai, kurie šiandien jau yra daktarai ir profesoriai. Nors aš studijavau Kauno politechnikos institute, bet treniravomės KKI sporto bazėje, mano treneris - KKI dėstytojas Valentinas Butkus, kuris vedė meistriškumo keliu. Mano gražiausi sportinės jaunystės metai praleisti čia - Kaune, Ąžuolyno pašonėje.Prieš 25-erius metus nė svajoti nesvajojau, jog man teks kalbėti iš šios tribūnos, suteikus LKKA Garbės daktaro vardą. Man tai labai didelė garbė ir atsakomybė. Manau, kad man šis garbingas vardas yra suteiktas avansu, o būdamas verslininkas puikia žinau, kad už avansus reikia atidirbti. Tačiau nei atsakomybė, nei darbas manęs nebaugina. Darbo, spręstinų užduočių yra labai daug“, - paprašytas tarti žodį, kalbėjo E. Skrabulis.

Jau beveik 20 metų prabėgo nuo tos dienos, kai E. Skrabulis paliko bėgimo takelį ir, galima sakyti, tiesiai iš stadiono pasuko į verslo pasaulį, kurio paslapčių, svarbiausių principų teko mokytis pačiam. Savo kalboje LLAF prezidentas daug kalbėjo apie grėsmingą dabartinę Lietuvos sporto situaciją ir jo kalba buvo palydėta ilgai trunkančiais plojimais. Taip įtaigiai iš tribūnos gali kalbėti tik aukšto lygio lektoriai, o E. Skrabulis jiems tikrai nė kiek nenusileido ir visus maloniai nustebino.  

Sveikino ir Valdas Adamkus


LKKA labai daug nusipelnė ir buvęs ilgametis Lietuvos golfo prezidentas, o dabar federacijos valdybos narys Vytautas Motiejūnas. Jį pasveikinti iš Vilniaus atskubėjo netgi kadenciją baigęs Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, kuris irgi yra LKKA garbės daktaras. Jiedu prieš kelerius metus susipažino golfo dėka ir dabar abu palaiko glaudžius ryšius.

Pasak Senato pirmininko A. Stanislovaičio, tai, kad dabar jau kokius šešerius metus  LKKA rengia golfo trenerius, - didžiausias V. Motiejūno nuopelnas. Jo iniciatyva Lietuvoje buvo įrengtas pirmasis golfo aikštynas Kaune, Lapėse. Šis didelis golfo entuziastas netgi apmokėdavo studentams išlaidas už benziną, kad šie iš akademijos galėtų nuvažiuoti į Lapes treniruotis.  

Visi LKKA studentai, būsimieji golfo  specialistai dabar nemokamai gali naudotis golfo sporto baze Lapėse. Už V. Motiejūno nesavanaudiškumą, didžiulį norą populiarinti golfą visoje Lietuvoje LKKA studentai šiam žmogui yra be galo dėkingi.

Lietuvos lengvaatlečių draugas


Įdomi asmenybė – maskvietis V. Zeličenokas. Jis – buvęs TSRS lengvosios atletikos rinktinės vyr. treneris (1990-1992 m.), Rusijos lengvosios atletikos rinktinės vyr. treneris (1993-1998 m.), Rusijos lengvosios atletikos federacijos viceprezidentas, Europos lengvosios atletikos asociacijos trenerių tarybos narys, Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos techninio komiteto narys, nuo 1998 m. iki dabar – IAAF lengvosios atletikos plėtojimo Maskvos regioninio centro generalinis direktorius.

Kaip Europos lengvosios atletikos atstovas, jis buvo per abu Kaune vykusius Europos jaunųjų lengvaatlečių čempionatus. Gavęs LKKA Garbės daktaro regalijas, V. Zeličenokas sakė, kad jam ši diena – viena įsimintiniausių. „Puikiai žinau Lietuvos lengvąją atletiką, palaikau glaudžius ryšius su jūsų treneriais ir jiems bet kada esu pasirengęs padėti“, - sakė svečias iš Rusijos.

Paklaustas, kiek sykių  jis viešėjo Lietuvoje, V. Zeličenokas net negalėjo tiksliai ir atsakyti.  „Mažiausiai gal 40 kartų, jau šiek tiek pramokau ir lietuviškai, tiktai  dar bijau kalbėti. Į Lietuvą visada važiuoju su dideliu malonumu, nes čia turiu daug puikių draugų“, - sakė svečias, kuris vėliau stebėjo Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybas.     
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas