Marius Grinbergas 2013 m. rugsėjo 2 d. 20:20 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Įkvėpė tikėjimas ir pergalės troškimas

“Kiekviena pergalė yra sunki, bet pasaulio čempionats buvo svarbiusias ir sunkiausias startas”, - grįžusios į gimtinę sakė D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė

Iš pasaulio irklavimo čempionato Pietų Korėjoje grįžo Lietuvos irkluotojai.
Alfredo Pliadžio nuotrauka
Iš pasaulio irklavimo čempionato Pietų Korėjoje grįžo Lietuvos irkluotojai.
   

Lietuvos irkluotojos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė pasaulio čempionato finale akimirksniu – vos 0,04 sek. - aplenkė antrąją vietą užėmusią Naujosios Zelandijos įgulą ir iškovojo aukso medalius.
 

Su sidabro medaliais ant kaklo sveikinimų ir gėlių jūroje Vilniaus oro uoste skendo ir dar vienas Lietuvos ekipažas – planetos vicečempionais tapę Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas.


Šeštąją vietą iškovojusį Mindaugą Griškonį sutiko jo širdies draugė, prieš mėnesį lengvosios atletikos pasaulio čempionate 12-ta finišavusi maratonininkė Diana Lobačevskė.


Bet Vilniaus oro uoste greičiausias buvo irkluotojų masažuotojas Juozas Petkevičius. Patyręs sporto specialistas, spėjęs išgirsti plojimų pliūpsnį, nėrė į  jo laukusį automobilį ir išskubėjo į Karmėlavos oro uostą greta Kauno ir prisijungė prieš Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės, kuri užsakytu reisu turėjo iškeliauti į Europos čempionatą Slovėnijoje. Ten Juozuku vadinamas masažuotojas bus nacionalinės komandos administratorius ir talismanas. Bet dėl lėktuvo gedimo kelionė buvo atidėta iki rytojaus.
 

Norėjo pergalės ir tikėjo savimi

„Finalą žiūrėjau tiesiogiai. Nebuvo lengva. Distabcijos pabaigoje viltis, kad mūsiškės laimės, jau buvo pradėjusi blėsti“, - prisipažino su puokšte gėlių dukrą M.Valčiukaitę sutikęs buvęs irkluotojas ir treneris Tomas Valčiukas.
 

M.Valčiukaitė taip pat pripažino – Lietuvos porinės dvivietės pergalę finale lėmė ir fortūna, nes lietuvės sugebėjo išplėšti pergalę, nors likus iki finišo apie 50 m dar buvo atsilikusios per pusę valties korpuso.


„Labai norėjome pergalės, puikiai žinojome varžoves. Tikimybė laimėti ir pralaimėti buvo vienoda. Džiaugiamės, kad viskas taip baigėsi“, - šypsojosi 24 metų D.Vištartaitė.


Penkeriais metais už porininkę jaunesnė M.Valčiukaitė sakė: „Sunku prisiminti tas paskutines finalo sekundes.  Bandėme irkluoti kiek galime stipriau. Iki galo tikėjome, kad galime laimėti ir mums pavyko. Keturios šimtosios – mums pasisekė. Iškart po finišo nežinojome, ar laimėjome, nes buvo padaryti fotofinišo nuotrauka ir tik po jos peržiūros nuspręsta, kas tapo čempionėmis.“


T.Valčiukas prisiminė, kad šių metų pasaulio taurės trečiajame etape Šveicarijoje Lietuvos irkluotojos tą pačią Šveicarijos įgulą pranoko dar mažesniu skirumu, nei Pietų Korėjoje – vos 0,02 sek,


„Per vieną sezoną du tokie atvejai – neįtikėtina“, - kraipė galvą treneris.
Laimi visas varžybas

Tik šiais metais į vieną valtį sėdusios D.Vištartaitė į M.Valčiukaitė jau pirmą sezoną laimėjo visas varžybas, kuriose dalyvavo. Jos buvo pirmos ne tik pasaulio čempionate ir pasaulio taurės varžybų etape Liucernoje, bet ir Europos pirmenybėse bei universiadoje.
 

Paklaustos, kurią pergalę buvo sunkiausia pasiekti, sportininkės sakė: „Kiekviena pergalė yra sunki, bet pasaulio čempionatas buvo svarbiausias ir sunkiausias startas.“
 

Irkluotojos teigė, kad tai, jog jau pirmą sezoną įgula laimi viską, galima vadinti fenomenu.


„Fenomenas yra tai, kad Mildai dar tik 19 metų“, - teigė D.Vištartaitė. Jos porinininkė pridūrė, kad tikrai yra buvusių komandų, jau pirmą sezoną įkopusių į viršūnę.


M.Valčiukaitei Pietų Korėjoje teko kovoti ne tik su varžovėmis, bet ir su skausmu. Prireikė net nuskausminamųjų.


„Šiek tiek skauda ir dabar. Nugaros skausmai – visų irkluotojų liga, visiems anksčiau ar vėliau pasireiškia“, - paaiškino sportininkė.


Namie laukė tortas

Dabar irkluotojų laukia poilsis nuo sporto ir mokslai.


„Jaučiuosi visapusiškai išsekusi. Labai noriu išsimiegoti ir pailsėti. Šiemet jau nebebus svarbių varžybų, o jei kuriose ir dalyvausime, kažkokių tikslų nekelsime“, - tvirtino 19-metė.


Pietų Korėjoje M.Valčiukaitė neragavo vietos patiekalų, nes nemėgsta eksperimentuoti su maistu. O namie jos laukė tėvo nupirktas tortas. „Labai mėgstu saldumynus“, - neslėpė tėvų sutikta pasaulio čempionė.


Atpildas už sunkų darbą
 

„Iš pradžių buvo labai karšta, drėgna, sunku kvėpuoti. Dėl aklimatizacijos maišėsi diena ir naktis“, - pirmąsias dienas Pietų Korėjoje prisiminė R.Maščinskas. Bet šios negandos nesutrukdė lietuviams sėkmingai pasiekti finalą. Lemiamose lenktynėse R.Maščinskas ir S.Ritteris 1,36 sek. atsiliko nuo auksą iškovojusių norvegų.
 

„Tikėjomės medalių. Visada reikia kažko tikėtis. Pateisinome lūkesčius, didelį darbą įdėjome. Distancijoje buvo daug streso, kova buvo labai įtempta“, – prisiminė S. Ritteris.


Anot R.Maščinsko, pasaulio čempionato sidabras Pietų Korėjoje buvo atpildas už labai sunkų darbą: „Nuo sausio mėnesio Lietuvoje buvome labai trumpai. Per visą vasarą - gal tris savaites. Kelionės, varžybos treniruotės. Bet tos penkios minutės šlovės buvo vertos įdėto darbo.“


Į klausimą, ar Lietuvoje irkluotojams pakanka finansavimo ir yra tinkamos sąlygos treniruotis, S.Ritteris atsakė: „Lietuvoje profesionalams, kurie rodo rezultatus, yra sudaromos sąlygos ir skiriamas finansavimas. Jauniems sportininkams tos sąlygos nėra tokios geros, trūksta bazių. Gal dėl to, kad irklavimas nėra toks populiarus.“

 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas