Julius Bliūdžius 2010 m. birželio 8 d. 14:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Aukso amžiaus herojai

Lietuvos kiokušin karatė rinktinė Europai ir visoms sporto šakoms Lietuvoje uždavė mįslę: kaip dirbti, kad Europos čempionate iškovotum 12 medalių?

Lietuvos kiokušin karatė rinktinė Europos čempionate Ispanijoje
Stasio Petkaus nuotr.
Lietuvos kiokušin karatė rinktinė Europos čempionate Ispanijoje
   
„Nušluota Europa“, „Lietuvos aukso amžius“, „užminta mįslė: kaip tai įmanoma?“ - tokie ir panašūs žodžiai liejasi po savaitgalį Ispanijoje vykusio Europos kiokušin karatė čempionato, kuriame mūsų šalies sportininkai iškovojo net 12 medalių - penkis aukso, keturis sidabro ir tris bronzos.

„Nuvykę į Europos čempionatą, manau, užminėme mįslę visiems europiečiams, o grįžę – ir visiems Lietuvoje – kaip mums pavyko taip lengvai iškovoti tiek medalių? Šis pasiekimas - 10 metų darbo rezultatas“, - teigė rinktinės treneris Paulius Klapatauskas.

Pasak jo, Lietuvos rinktinė Europą labiausiai nustebino komandiniu darbu. „Mes laimėjome ne kaip vienas žmogus, o kaip komanda. Mes nuolat padėdavome vieni kitiems, parodydavome vieni kitų klaidas ir padėdavome jas pašalinti. To europiečiai nesuprato. Jie į karatė žiūri kaip į individualią sporto šaką, kurioje kiekvienas sportininkas rezultato siekia individualiomis pastangomis. Jei kažką sužino, vieni nuo kitų slepia, o mes tarpusavy dalinamės žiniomis“.

„Kiokušin Europa kaip gyveno prieš penkerius metus, taip ir gyvena, o mes žengėme į priekį. Jie turės įminti mįslę, kodėl taip įvyko. Mums belieka nesustoti ir neleisti, kad kiti pavytų“, - konstatavo P.Klapatauskas.

Pasak Europos karatė organizacijos (EKO) viceprezidento Romo Vitkausko, šis laikotarpis ne veltui vadinamas Lietuvos kiokušin karatė „aukso amžiumi“, mat Ispanijoje Lietuvos komanda išties buvo  geriausia ir labiausiai patyrusi iš visų čempionato dalyvių. R.Vitkauskas pabrėžė, kad 80 proc. vyrų rinktinės narių – visiški profesionalai. Tai yra, neužsiimantys jokia kita veikla ir visą savo laiką skiriantys tik kiokušin – sportavimui ir vaikų ugdymui. 

„Lietuvoje kiokušin karatė prasidėjo 1977 metais. Pirmasis, kuris ėmė vesti šią sporto šaką į aukštumas, buvo kaunietis Jonas Gylys. Pirmąkart Europos čempionate mūsų sportininkai galėjo startuoti 1989 m. Budapešte, bet mus sustabdė, nepavyko išvykti. Vis dėlto 1991 m. mes debiutavome. Pirmasis auksas buvo iškovotas Bukarešte 1995 metais, kurį parvežė Paulius Klapatauskas. Vėliau daug metų, beveik dešimtmetį, visas mūsų kiokušin elitas tebuvo trys sportininkai – Ričardas Poška, Paulius Klapatauskas ir Tomas Turčinskas. Atrodė, kad galbūt nieko daugiau ir nepasieksime, bet tuomet atėjo labai talentinga jaunų kovotojų karta – Donatas Imbras, Andžej Milevskij, Vytautas Kalvaitis, kiti, ir dabar turime rezultatus, kuriais galime džiaugtis“, - kalbėjo R.Vitkauskas.

„Kai bet kuri sporto šaka parveža daug medalių, visi iškart galvoja, kad tuos medalius buvo labai lengva susirinkti. Sakyčiau, kiokušin karatė iš kitų kovos menų ir išsiskiria tuo, jog tai aukščiausio lygio sunkumo sportas. Tai visiškai kontaktinis sportas. Netgi boskas dabar labiau taškų rinkimo, nei kontaktinis sportas. Kiokušin – tai didelės ištvermės, skausmo nugalėjimo ištvermės reikalaujantis sportas. Stiprumo, sprogstamosios jėgos – įvairiausių savybių, kurios yra sunkiai išugdomos ir retai apdovanojamos Dievo, reikalaujantis sportas“, - teigė Lietuvos kiokušin karatė federacijos (LKKF) prezidentas Audrius Mikšys.

„Noriu padėkoti federacijai ir treneriams, kurie taip puikiai paruošė sportininkus. Pasirodėte neįtikėtinai puikiai. Iškovojote tiesiog nepadoriai didelį medalių skaičių, ir dar tokiu sunkmečiu!“, - susitikime su žurnalistais į sportininkus, trenerius ir federacijos vadovus kreipėsi Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis.

„Stebint tiek jūsų federacijos veiklą, tiek sportininkų ir trenerių darbą, nekyla abejonė, kad esate stiprios dvasios žmonės. Sėkmės būsimose varžybose!“, - linkėjo R.Kveselaitis.“Tikėjausi ir labai norėjau dviejų aukso medalių. Toks buvo tikslas ir tai pavyko. Lietuvoje anksčiau niekas nebuvo to padaręs. Šis čempionatas buvo ir atranka į 2011 m. (absoliučios svorio kategorijos) pasaulio čempionatą Japonijoje. Kadangi ten didelius tikslus sunku kelti, didžiausias viltis dabar sieju su 2013 m. pasaulio čempionatu (atskirose svorio kategorijose), kuris vyks Lietuvoje“, - kalbėjo Rita Pivoriūnaitė. Ji tapo pirmąja Lietuvos kiokušin karatė istorijoje, kuriai tame pačiame Europos čempionate pavyko iškovoti ir kata, ir kumite (iki 55 kg) rungties aukso medalį.

„Džiaugiuosi, kad visos baimės nepasitvirtino. Baimės dėl varžovių, baimė dėl ispaniško karščio. Priešingai, karštis gerai veikė. Buvome 1,5 km virš jūros lygio, daug kam pakilo spaudimas. Kadangi mano spaudimas paprastai būna žemas, karštis išėjo į naudą“, - džiaugėsi žemyno čempionės titulą apgynusi Margarita Čiuplytė (per 65 kg).

Taip pat aukso medalį pelniusi Inga Mikštaitė (iki 65 kg) padėkojo federacijai už puikų sportininkų paruošimą, taip pat treneriams – tiek asmeniniams, tiek rinktinės, ir visai komandai.

Andžej Milevskij, iškovojęs sidabro medalį (iki 80 kg) ir pelnęs specialų prizą už kovinę dvasią, taip pat teigė, kad pagrindinė Lietuvos rinktinės sėkmės priežastis – įdirbis, prie kurio prisidėjo visi: federacijos vadovai, treneriai, medikai, sportininkai... „Nušlavėme Europą ir nė vienas medalis nebuvo atsitiktinis, kiekvieno esame verti. Šįkart buvome kaip niekada vieningi“, - kalbėjo A.Milevskij.

„Prieš čempionatą visi buvo truputėlį pesimistinių nuotaikų, nes, kaip žinia, Ispanijoje varžybos beveik niekad sklandžiai nevyksta. Vis dėlto reikia pasidžiaugti, kad viskas buvo organizuota labai sklandžiai. Be to, mūsų rinktinė turėjo puikius vadovus, trenerius, kurie idealiai sudėliojo treniruotes, poilsį, ir tai įtakojo mūsų rezultatus“, - teigė Darius Gudauskas, kuris tik po pratęsimo finale (iki 90 kg) pralaimėjo metai iš metų niekieno nenugalimam bulgarui Valerijui Dimitrovui.

„Su Valerijum Dimitrovu, manau, dar susitiksime. Šios varžybos parodė, kad nėra nenugalimų, kad ir jį galima įveikti. Šiais metais dar kažko pritrūko. Ko tiksliai – kol kas nežinau, bet, manau, besiruošdamas kitų metų Europos čempionatui, sužinosiu...“, - šypsojosi D.Gudauskas.

„Lyginant, koks buvo mūsų darbas rengiantis pirmiesiems čempionatams, kuriuose dalyvavau, ir dabar, labai skiriasi. Dabar, pradedant medikais ir baigiant sportininkais, mes tikrai esame viena rinktinė. Padedame vieni kitiems, analizuojame rezultatus ir stengiamės minusus pakeisti į pliusus. Tai atsispindi mūsų rezultatuose, kurie kasmet tik gerėja“, - daugeliui pritarė ir sunkiasvorių kategorijoje triumfavęs Donatas Imbras.

Iš viso 2010 m. Europos suaugusiųjų čempionate dalyvavo 16 Lietuvos atstovų. Sportininkai Ispanijoje kovojo ir dėl reitingo taškų, leidžiančių dalyvauti 2011 m. Japonijoje vyksiančiame absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionate.


 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas