Marytė Marcinkevičiūtė 2013 m. spalio 13 d. 13:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Naujoje asociacijoje – ir olimpinis čempionas

Šį rudenį veiklą pradėjusi Lengvosios atletikos asociacija Vingio parke surengė atviras Vilniaus gimnazijų kroso estafečių varžybas

Apdovanojimo akimirka.
Apdovanojimo akimirka.
   

Lengvosios atletikos asociacija jau turi savo prezidentą – Socialinės apsaugos ir darbo viceministrą Algirdą Šešelgį, pirmąjį viceprezidentą - Algirdą Maldūną ir viceprezidentą – Barselonos olimpinį disko metimo čempioną Romą Ubartą, generalinį sekretorių - Egidijų Karalių. Kol kas neišspręstas tiktai asociacijos būstinės klausimas, vis dar ieškomos patalpos.

SUMANYTOJAS. „Mintis įkurti naują asociaciją kilo šiemet, o apie tai galvojau porą mėnesių – norėjau, kad ši idėja ilgai gyvuotų, įeitų į istoriją ir paliktų prisiminimą ateinančioms lengvosioms atletikos kartoms. Siekiau įamžinti visų laikų geriausią Lietuvos lengvaatletį Virgilijų Alekną. Turėjome jo nuotrauką, kurioje legendinis sportininkas užfiksuotas metantis diską per olimpines žaidynes, kai tapo olimpiniu čempionu.
Ta nuotrauka ir tapo mūsų asociacijos logotipu. Mūsų asociacija nesivadina nei Lietuvos, nei Vilniaus - yra Lengvosios atletikos asociacija. Jeigu būtume įkūrę Lietuvos lengvosios atletikos asociaciją, tai būtume lyg ir kažkokie konkurentai Lietuvos lengvosios atletikos federacijai. Tokios minties mes neturime. Kažin, ar LLAF rengtų Vilniaus gimnazijų kroso estafečių varžybas? Jos tikslai kiti. Mes visur, kur tiktai vyks žemesnio rango  varžybos - būtinai prisidėsime ir stengsimės padėti organizuojant aukštesnio lygio renginius“, - sako naujos asociacijos iniciatorius A. Maldūnas.

PREZIDENTAS. Lengvosios atletikos asociacijos planuose – ir tarptautinės jaunųjų lengvaatlečių varžybos kartu su Vilniaus lengvosios atletikos mokykla. LAA prezidentas, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras A. Šešelgis teigia, kad tokia asociacija labai reikalinga, ji sudaro galimybę jaunimui būti užimtiems, pajausti pergalės skonį, savarankiškai priimti sprendimus ir spręsti problemas.

„Gal vienas kitas gatvėmis besišlaistantis jaunuolis ir  įsijungs į mūsų veiklą ir tai bus didelis mūsų indėlis. Tam tikros varžybos yra skirtos ne visiems vaikams. Estafečių kroso varžybos – vienas iš etapų jų didesnio meistriškumo link“, - sako LLA prezidentas A. Šešelgis.

Jam sportas irgi nėra svetimas. Jaunystėje A. Šešelgis lankė sambo pratybas, ne kartą tapo Lietuvos jaunių čempionu. Penkerius metus žavėjosi jojimo sportu, lankė treniruotes ir dalyvaudavo Lietuvos konkūrų jaunių čempionatuose, turi pelnęs medalių.

Dabar viceministras savo malonumui retkarčiais nuvažiuoja į žirgyną pajodinėti ir sako, kad sėdint ant žirgo - viskas sugrįžta, lyg būtų vaikystės laikai.  Kone kiekvieną dieną jis mina dviračio pedalus prie Žaliųjų ežerų, įveikia po 20 km distanciją. Turi burlentę ir retkarčiais paplaukioja, žavisi kalnų slidinėjimu - turi visą kalnų slidinėjimo ekipuotę ir dažnai važiuoja į kalnus.     ČEMPIONO LINKĖJIMAI. Pirmasis Lengvosios atletikos asociacijos renginys – atviros Vilniaus gimnazijų kroso estafečių varžybos Vingio parke sukėlė didžiulį gimnazistų pasigėrėjimą. Bėgikai dar prieš startą buvo vaišinami renginio rėmėjų – „Rokiškio sūris“ ir „Biržų duona“ - produkcija, Druskininkų „Hermis“ mineraliniu vandeniu, Lietuvos kariuomenės išvirta karšta arbata.

Apdovanojimų stalas buvo nuklotas dovanomis: „GelSauga“ pagamino daugiau kaip 300 sportinių marškinėlių ir 10 tūkst. proginių maišelių, pagrindinis rėmėjas „Stiklita“ – grūdinto stiklo vazų. Nugalėtojų laukė ir neperšlampamos striukės.

Per iškilmingą varžybų atidarymą jaunuosius sportininkus pasveikinęs LAA prezidentas A. Šešelgis pasidžiaugė, jog jis Vingio parke matė tiek daug, net per 300 sportininkų, kurie visi buvo ypač geros nuotaikos. Jaunimui jis linkėjo gero starto ir svaresnių rezultatų, nei jie buvo iki tol pasiekę.

„Labai džiaugiuosi, kad jūs pasirinkote sveiko gyvenimo būdą. Linkiu, kad jis  lydėtų ir tolesniame jūsų gyvenime, Pasiekite tuos savo tikslus, kuriuos esate užsibrėžę“, - kalbėjo A. Šešelgis.

Sportininkus sveikinęs pagrindinis asociacijos įkūrėjas A. Maldūnas, prieš daugiau nei 40 metų irgi bėgęs šioje Vingio trasoje ir kelis kartus laimėjęs kroso varžybas, visiems linkėjo nugalėti.

Daug plojimų nusipelnė dukart olimpinis ir dukart pasaulio čempionas, daugelio varžybų laimėtojas V.Alekna, kuriam buvo įteikti pirmieji naujos Lengvosios asociacijos sportiniai marškinėliai.

„Iš tikrųjų esu pelnęs įvairių medalių, laimėjęs daug varžybų, tačiau bėgimo trasoje dar niekada neteko lenktyniauti. Kaip ir kiekvienų metų rudenį, tenka nemažai laiko praleisti Vingio parke, daug laiko skiriu bėgimui. Tačiau pažvelgęs į jus, matau, kad vis dėl to dar nesu pasirengęs su jumis rungtyniauti ar sudaryti konkurenciją. Kada tikrai sustiprėsiu ir jausiuosi konkurencingas, manau, kad bėgsiu kartu su jumis“, - sakė V. Alekna.

LYDERIAI. Kroso estafečių varžybomis, kuriose dalyvavo rekordinis 20 merginų ir 19 vaikinų komandų, prasidėjo Vilniaus gimnazijų sporto žaidynės, kurių programoje dar ir futbolas, krepšinis, tinklinis, lengvoji atletika ir šachmatai. Žaidynės finišuos kitų metų gegužės pabaigoje. 

Merginų grupėje niekas neabejojo Jono Basanavičiaus gimnazijos bėgikių pergale. Jų  gretose buvo ir pasaulio šiuolaikinės penkiakovės jaunių čempionės Ieva ir Emilija Serapinaitės. Kiekvienoje komandoje – penkios bėgikės ir viena atsarginė. Nugalėtojų komandoje Ievai Serapinaitei buvo patikėta bėgti pirmuoju etapu, o jos seseriai Emilijai – finišuoti.

J. Basanavičiaus gimnazijos sportininkių pranašumas išryškėjo jau pirmame etape. Be pasaulio penkiakovės jaunių čempionių, komandoje dar bėgo lengvaatletės Neda Marcinkonytė, Laura Leonavičiūtė, Evelina Misevičiūtė ir Venesa Biržinytė (komandos vadovė – Jūratė Armonienė).

„Mes buvome nusiteikusios laimėti, kadangi visos aktyviai treniruojamės. Tačiau konkurenčių turėjome stiprių. Kitąmet trys mūsų sportininkės jau baigs gimnaziją, mus pakeis kitos. Tačiau gimnazijoje yra ir daugiau gerų bėgikių, jos turėtų tęsti mūsų pergales“, - sakė dvyliktą klasę kitąmet baigsianti I. Serapinaitė.

Pasaulio penkiakovės jaunių čempionės buvo nustebusios dovanomis, kadangi ankstesniais metais būdavo tiktai medaliai ir taurė už komandinę pergalę. „Kai tokios dovanos, negaila atiduoti ir visas jėgas pergalei pasiekti“, - sakė E.Serapinaitė, kuri su seserimi rugpjūčio viduryje baigė šiemetinį sezoną ir prieš savaitę pradėjo rengtis naujo sezono kovoms.  Antrą vietą užėmė „Žirmūnų“ gimnazijos, o trečią – Mykolo Biržiškos gimnazijos merginos.

Vaikinų grupėje nugalėjo „Žirmūnų“ gimnazijos bėgikai, o prizininkais tapo „Radvilų“ ir „Karoliniškių“ gimnazijos. Šiemet varžybose nedalyvavo šios trasos rekordininkai Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos sportininkai, kurie buvo išvykę į tarptautines varžybas Vengrijoje.

Vyko ir mėgėjų kroso estafečių varžybos suaugusiems. Moterų grupėje pirma finišavo LRT komanda, kurai atstovavo ir Londono olimpietė ėjikė Brigita Virbalytė. Vyrų grupėje pajėgiausia buvo trenerės Laimos Juchnevičienės vadovaujama „Laimutės“ komanda. 

Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas