Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. birželio 9 d. 14:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vėl veikia Lazdynų plaukimo baseinas

Po pusės metų pertraukos ir 170 tūkst. litų finansinės injekcijos Vilniaus "Lazdynų laisvalaikio centro" plaukimo baseinas vėl veikia.

Po pusės metų pertraukos vėl atidarytas Vilniaus Lazdynų baseinas
Alfredo Pliadžio nuotr.
Po pusės metų pertraukos vėl atidarytas Vilniaus Lazdynų baseinas
   
Šiandien baseine įvyko simbolinis jo atidarymas – baseinas pradėjo savo veiklą ir ta proga buvo surengta spaudos konferencija. Parodomąsias vandensvydžio rungtynes žaidė Vilniaus vandens sporto mokyklos sportininkai, vyko parodomosios šuolių į vandenį varžybos, po konferencijos vandens takeliuose plaukė iš Pasaulio taurės varžybų sugrįžę Donata Rimšaitė, Andrejus Zadneprovskis ir Edvinas Krungolcas.

Baseine buvo ir Maskvos olimpinis plaukimo čempionas Robertas Žulpa, kuris turėjo pademonstruoti savo sugebėjimus plaukimo takelyje, tačiau jis buvo susižeidęs ranką ir į vandenį nešoko.

Plaukimo baseinas savo veiklą pradėjo nuo praėjusios savaitės. Buvo rekonstruotas baseino stogas, prileista vandens, baseinas išvalytas, ir sportininkai pamažu sugrįžta į baseiną.

Abejonės išsisklaidė

„Buvo išsklaidytos visos abejonės, kad plaukimo baseinas Vilniuje neveiks, bus privatizuotas, pakeistos jo funkcijos. Tos prielaidos ir gandai buvo visiškai nepagrįsti. Darbai, mano manymu, buvo atlikti greitai, nors buvo galima pasiekti, kad šis baseinas pradėtų veikti kokiu vienu mėnesiu anksčiau.
Mokslininkai atliko savo darbą, išvados buvo padarytos, Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė teisingus sprendimus padidinti įstatyminį kapitalą.

Nepaisant biudžeto deficito, savivaldybė rado tam lėšų, statybininkai atliko savo darbą. Gerai padirbėjo naujasis baseino direktorius Artūras Praniauskas. Tačiau tai tiktai pirmasis žingsnis. Ventiliacija ir toliau gadina konstrukcijas, reikia rasti lėšų, kad jinai pradėtų veikti. Laukia dideli darbai ir vadybos srityje, šitas baseinas turi duoti daugiau pajamų, negu davė anksčiau“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Babravičius.

S. Buškevičiaus lažybos

Šis sporto kompleksas ateityje bus iš pagrindų pakeistas, bus įrengtas kitas treniruočių baseinas, visą kompleksą bus stengiamasi padaryti visaverčiu. Kauno mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius kartu su sportininkais netgi išbandė vilniečių vandenį, jis šokinėjo nuo bokšto. 

„Labai keistai čia atsidūriau. Kai Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Dastikas lankėsi Kaune ir sakė, kad jie uždarė baseiną, nes reikalingas remontas, buvau vienas iš tų skeptikų, kuris galvojo, kad baseinas bus privatizuotas ir jis niekada nebus atidarytas. Susilažinau. Pasakiau, kad, jeigu baseinas bus atidarytas, atvažiuosiu į Vilnių ir šoksiu į vandenį iš kokio nors aukščio. Pažadą teko tesėti“, – sakė S. Buškevičius.

Jis linkėjo Vilniaus savivaldybės vadovams ir toliau plėsti miesto plaukimo baseinų tinklą, nes lietuvių skęsta daugiausiai ir net 20 kartų atsiliekame nuo Europos baseinų skaičiaus vidurkio. „Tai nėra normalu. Todėl mes nutarėme Kaune nuo rugsėjo 6 d. visus trečių klasių vaikus mokyti plaukti, nors Vyriausybė tam ir neskiria lėšų“, – kalbėjo S. Buškevičius.Baseinas veiks ištisus metus

Vilniaus vicemeras G. Babravičius pripažįsta, kad viena iš priežasčių, vertusi skubinti darbus, buvo Lietuvos plaukimo federacijos prašymas, kad šalies geriausieji suaugusieji ir jaunieji plaukikai namie galėtų rengtis įvyksiančiam Europos čempionatui. Skirtingai nuo ankstesnių laikų, šiemet vasarą „Lazdynų laisvalaikio centro“ baseinas nebus uždarytas ir veiks ištisus metus.

Vilniaus savivaldybė baseino rekonstrukcijos darbams skyrė 190 tūkst. Lt, o jų buvo išleista 20 tūkst. Lt. mažiau. Jie bus išleisti papildomiems darbams atlikti. Pasak  baseino direktoriaus A. Praniausko,  jie truputį susitvarkė šuolių į vandenį bokštelius, įsirengė apsaugos signalizaciją, šios savaitės pabaigoje žada pasikeisti vandens nubėgimo latakų groteles.

„Žadame bendradarbiauti su UAB „Vilniaus vandenys“, mūsų planuose –  su jais organizuoti bendrus projektus, danar tariamės dėl kainų sumažinimo. Esame jų klientai, todėl iš bendrovės esame suinteresuoti vandenį gauti kuo mažesnėmis kainomis. Organizuosime įvairias akcijas, kurios turėtų būti patrauklios visiems“, – sako A. Praniauskas, kuris yra baigęs VPU ir lankęs plaukimo pratybas, bet didelių aukštumų nepasiekė. Jam šis baseinas yra artimas.

Ar baseinas bus atgaivintas?


Direktorius, čia pradėjęs dirbti nuo 2009 m. gruodžio mėnesio, teigia, kad jis į baseiną atėjo dirbti su viltimi, jog būtinai reikia atgaivinti šį objektą, pritraukti kuo daugiau vilniečių, kurie pradeda užmiršti apie šį baseiną. Jame draugiškas rungtynes žaidę Vilniaus vandens sporto šakų mokyklos vandensvydininkai buvo kiek nusiminę – mat,  sklando kalbos, kad mokykla neturi pinigų, ir vandensvydininkų pratybos baseine jau netrukus gali  nevykti. 

„Baseinas tikrai nebus tuščias. Atidėsime mokėjimo terminus, darysime tam tikras nuolaidas. Dabar yra galimybė pas mus nusipirkti vienkartinius bilietus, ieškosime bendrų sąlyčio taškų. Vandensvydininkų bei plaukikų bet kokiu atveju nepaliksime be vandens“, – sakė A. Praniauskas, kuris džiaugiasi, kad žmonės yra nustebinti naujomis kainomis.

Dabar apsilankymo trukmė baseine – 2 val., kaina – 10 Lt., o savaitgaliais – 12 Lt. Mokiniams taikoma 20 proc. nuolaida. Baseino atidarymo proga visą birželio mėnesį vyksta nauja akcija – metinis abonementas kainuoja 250 Lt.. Kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį, bus galima plaukioti po 2 val.

Baseiną gyrė Lietuvos plaukimo federacijos trenerių tarybos pirmininkas Algimantas Jonas Juozaitis. „Baseinas sutvarkytas, yra gražus, švarus. Stogas paremontuotas, ant mūsų jau niekas nekris. Vilniuje tragiška padėtis su baseinais, jų tėra keli. Turime gerų trenerių, bet neturime gerų bazių, kiekviena mokykla juos privalo turėti. Malonu, kad Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius atsisuka veidu į plaukimą. Mums 50 m. plaukimo baseinas verkiant reikalingas – artėjant  Europos suaugusiųjų ir jaunių čempionatams, o Singapūre – I olimpinėms jaunių žaidynėms (jose dalyvaus ir du mūsų jaunieji plaukikai), mūsų plaukikai namie galėtų rengtis šioms svarbiausioms metų varžyboms.

Savivaldybės mero pavaduotojas G. Babravičius patikino, kad plaukikai gali būti ramūs: plaukimo baseinas tikrai veiks. Baseinu džiaugėsi ir Lietuvos vandensvydžio bei Plaukimo federacijų generaliniai sekretoriai Rolandas Vizgirda ir Gintautas Bartkus bei Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės rinktinės vyr. treneris Jurijus Moskvičiovas.

Tačiau kartu jų veiduose buvo ir nerimo žymių: ar bus ištesėtas žodis ir ar baseinas tikrai veiks,  sportininkai jame galės treiniruotis kiekvieną dieną? Kaip sakoma, pagyvensime – pamatusime.    
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas