Ingvaras Butautas 2013 m. spalio 24 d. 17:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dėl teisėjų sprendimų rezultatai nekeičiami

"Patarsime teisėjams daugiau dėmesio skirti atvykusiems futbolininkams, ypač serbams", - apie provokacijas aikštėse teigė LFTA vadovas S. Sliva.

"Kruojos" komanda yra įsitikinusi, kad ją nuskriaudė teisėjas
Arvisto Kero nuotr.
"Kruojos" komanda yra įsitikinusi, kad ją nuskriaudė teisėjas
Vakarykščių Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro ketvirtfinalio pirmųjų rungtynių tarp Vilniaus "Žalgirio" ir Pakruojo "Kruojos" atgarsiai netyla.

Priminsime, kad rungtynių, kurias "Žalgiris" laimėjo 2:1, 90-ąją minutę vilniečių baudos aikštelėje įvyko incidentas.

Po pakruojiškių atakos vilniečiai išspyrė kamuolį iš savo baudos aikštelės, o tuo metu joje susiginčijo Luka Peričius ir Robertas Vėževičius. Žaidėjai apsižodžiavo ir L.Peričius žengė varžovo link, krūtine atsiremdamas į jį. R.Vėževičius iš karto lyg pakirstas krito ant vejos. Rungtynėms teisėjavęs Darius Petraška L.Peričių nubaudė geltona kortele ir į “Žalgirio” vartus skyrė 11 m baudinį. Įniršę “Žalgirio” fanai ėmė reikšti nepasitenkinimą, juos teko tramdyti policijai. Tuo metu D.Petraška, pasitaręs su savo asistentu Audriumi Jagintavičiumi, savo sprendimą atšaukė.

Šiandien pasirodė "Kruojos" futbolo klubo pareiškimas.

"Pakruojo futbolo klubo vadovybė išnagrinėjo klubui prieinamą medžiagą susijusią su 2013.10.23 LFF taurės rungtynėse tarp VMFD „Žalgiris“ ir FK „Kruoja“ paskirtu/nepaskirtu 11 m. baudiniu ir pareiškia, kad:

- pakeisti pirminį teisėjo D. Petraškos sprendimą dėl geltonos kortelės parodymo L. Peričiui ir 11 m. baudinio skyrimo į „Žalgirio“ vartus nebuvo pagrindo.

Iš vaizdo įrašo matyti, kad teisėjas D. Petraška stebėjo konfliktą tarp L.Peričiaus ir R.Vėževičiaus ir tinkamai įvertino situaciją. Vis tik po „Žalgirio“ žaidėjų ir sirgalių spaudimo bei užtrukusio pasitarimo su šoniniu teisėju D.Petraška atšaukė 11 m baudinį. Tai, jog atšaukia geltoną kortelę L. Peričiui teisėjas neparodė, todėl šios nuobaudos „dingimas“ iš varžybų protokolo prašosi atskiro tyrimo.

Pakruojo futbolo klubo vadovybė, atsižvelgdama į labai įtemptą ir nepalankų likusių oficialių rungtynių tvarkaraštį (žaidžiama spalio 26, 29, lapkričio 3, 6 ir 9 dienomis) ir žinodama netradicinį vadovaujančios federacijos požiūrį į eilinį klubą, kai jam laiku nepraneša apie UEFA rungtynėms suspenduotą žaidėją, arba be priežasčių neregistruoja futbolininko, dėl ko klubas patiria nuostolių ir ne vien finansinių:

- nutarė neteikti apeliacijos dėl šio incidento, paliekant tai spręsti kompetentingoms struktūroms savo iniciatyva."


Tiesa, Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) prezidentas Sergejus Sliva tikina, kad jokios apeliacijos nepakeistų rungtynių rezultato: "Kokią apeliaciją galėtų rašyti "Kruoja"? Dėl teisėjų sprendimų apeliacija nerašoma. Rezultatai vis vien nekeičiami. Kaip  neseniai buvo Vokietijoje, įvartis buvo įskaitytas, nors kamuolys į tinklą pateko per kitą pusę. Ir ką? Niekas rezultato nepakeitė. Nebent teisėjas gali patirti kokių nors sankcijų, daugiau neteisėjauti. Mes patys susirinksime, peržiūrėsim ir nuspręsim ar buvo teisus  Petraška, ar ne. "Žalgirio" klubo kameros tą momentą labai gerai nufilmavo."

Dar priešt LFTA susirinkimą S. Sliva turėjo susiformavęs asmeninę nuomonę, kuri "Kruojos" klubui būtų dar neparankesnė, nei D. Petraškos galutinis sprendimas."Teisėjas iš pradžių manė, kad buvo smūgis galva į veidą. Juk "Kruojos" futbolininkas voliojosi kaip  mirštantis - visi matė. Bet pasitaręs su asistentu, suprato, kad kontakto su galva nebuvo. Ir teisingai - jei supratai, kad suklydai, pakeisk sprendimą. Tik dar reikėjo parodyti geltoną kortelę R. Vėževičiui už vaidybą. Mūsų teisėjas pasielgė geriau, nei vakar teisėjavęs Čempionų lygos mačui tarp Madrido "Real" ir Turino "Juventus", kai išvarė Giorgio Chiellini, po to, kai Cristiano Ronaldo ėmė raitytis", - emocingai kalbėjo LFTA galva.

Pastaruoju laiku pagrindiniuose šalies futbolo turnyruose provokacijų ir netradicinių teisėjų sprendimų padaugėjo. Praėjusį šeštadienį, susistumdęs su "Ekrano" saugu Marko Andželkovičiumi, "Žalgirio" gynėjas Egidijus Vaitkūnas spjovė į serbą savo baudos aikštelėje. Tesėjas Gediminas Mažeika į "Žalgirio" vartus skyrė baudinį, o E. Vaitkūnui parodė raudoną kortelę. Vėliau gynėją LFF Drausmės komitetas diskvalifikavo ketverioms oficialioms rungtynėms.

"Susirinkime kalbėsimės apie tai, kaip sukontroliuoti situaciją, kai pagausėjo situacijų, kai krenta, provokuoja ir panašiai. Patarsime teisėjams daugiau dėmesio skirti į atvykusius futbolininkus, iš kurių provokacijų būna daugiausia, ypač į serbus", - kalbėjo S. Sliva.

Jis prisipažino manąs, kad E. Vaitkūnas greičiausiai spjovė ne šiaip sau, o varžovo išprovokuotas, bet lietuvio veiksmo neteisino.

"G. Mažeika sakė, kad matė, kai tiedu pasistumdė, bet nekreipė dėmesio. Sureagavo tada, kai spjovė ir kai jau negalima buvo nesureaguoti. O dėl E. Vaitkūno elgesio, tai... Aš suprantu, kad jei tu esi vyras, po minutės, po dviejų pagausi tą serbą ir spirsi jam per kojas. Na bet nespjauk į veidą. Čia jau žemesnio poelgio būti negali. Aišku, kad kažkas buvo tarp jų, bet į dūšią abiems neįlysi. Dažnai futbolo žaidėjai susistumdo, bet spjauti į veidą - padorumo stoka. O jei E. Vaitkūnas būtų spjovęs į juodaodį? Tai jam ir rasizmą ir ką tik nori prirašytų..." - atvirai kalbėjo LFTA vadovas.

S. Sliva prisipažino, kad pastarųjų dienų skandalai jam yra nemalonūs. Nors teisėjai ir išlieka teisūs.

"Neko blogo aš apie tuos teisėjus nesakau - jie pasielgė teisingai, pagal taisykles. Bet nereikėjo leisti, kad tokie dalykai atsitiktų. Nors pats suprantu - lengva man dabar pasakyt: neleisti... Aišku, bandysime rasti būdų, kaip tai padaryti, kokių klaidų teisėjai galėtų išvengti. Nes kad ir teisėjai  galų gale išlieka teisūs, iš tokių skandalų nieko gera", - kalbėjo S. Sliva.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas