sportas.info 2010 m. birželio 10 d. 17:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sportas šiemet prarado du milijonus litų

Per šiuos metus Lietuvos sportas prarado apie 2 milijonus litų iš įmonių, kurios būtų linkusios remti sportą, tačiau tokio pasiūlymo niekada nesulaukė

T.Karpavičius
Alfredo Pliadžio nuotr.
T.Karpavičius
   

Taip teigė ketvirtadienį surengtoje diskusijoje naujai sukurtos Sporto vadybos asociacijos (SVA) valdybos pirmininkas ir Lietuvos futbolo federacijos viceprezidentas bei Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) prezidiumo narys Tomas Karpavičius.

Naujai įkurtos asociacijos pirmasis darbas - jos užsakymu gegužės mėnesį atliktas rinkos tyrimų bendrovės "Synopticom" 300 įmonių apklausa, kurios rezultatai atspindi požiūrį į sporto rėmimą Lietuvoje.  Tyrime dalyvavo aukščiausio lygio vadovai - patys įmonių vadovai ar savininkai arba ryšių su visuomene ir rinkodaros vadovai, kurie priima sprendimus dėl sporto rėmimo.

Paaiškėjo, kad kas antra Lietuvos įmonė yra linkusi remti sportą, tačiau nesulaukia pakankamai iniciatyvos iš paramos gavėjų.
 

Po apklausos paaiškėjo, kad šešios iš dešimties (58 proc.) sporto neremiančių įmonių svarstytų galimybę teikti paramą, tačiau jos niekada nėra gavusios pasiūlymo.
 

Net 80 proc. paramą sportui teikusių įmonių teigia, kad iš sporto rėmimo gavo naudos, turėdami omenyje ne tik finansinę naudą, bet ir moralinį pasitenkinimą. Dauguma paramą teikusių įmonių - net 73 proc. žada sportą remti ir ateityje. 


 

"Verslas linkęs bendradarbiauti su sporto organizacijomis. Yra daugybė neišnaudotų sporto ir verslo bendradarbiavimo galimybių", - daro išvadą T.Karpavičius. Anot jo, klaidingas įsitikinimas, jog sportą gali remti tik didelės ir turtingos verslo kompanijos. "Mažesnės įmonės taip pat linkusios remti sportą", - sako jis.  Apklausos užsakovai paskaičiavo, jog per šiuos metus sportas neteko apie  2 mln. litų, kuriuos galėjo gauti, jeigu būtų kreiptąsi į įmones, kurios nesulaukės pasiūlymų dėl paramos. Vidutiniškai įmonė per metus galėtų skirti 163 tūkst. Lt.

Beje, motyvai, skatinantys įmones remti sportą, pirmiausia yra ne reklaminiai, nors tokia nuomonė gaji visuomenėje, o įmonių ryšių kūrimas su tikslinėmis grupėmis, t. y. , bendradarbiavimas su partneriais užsienyje, klientais ir pan. Tokį motyvą kaip pagrindinį nurodė 55 proc. apklaustų įmonių. Įmonių reklama yra antroje vietoje - šį motyvą įvardijo 52 proc. verslininkų. Apie penktadalis bendrovių norėtų įtraukti į sporto veiklą savo darbuotojus.  Verslininkai, teikdami paramą, norėtų matyti ne  vienadienį rezultatą, o ilgalaikę perspektyvą.

Kaip ir reikėjo tikėtis, verslininkai labiausiai norėtų remti populiariausią Lietuvoje sporto šaką - krepšinį (52 proc.). Po jo potencialius paramos teikėjus labiausiai domintų ne, pvz.., populiariausias žaidimas pasaulyje futbolas (25 proc.), kuris yra trečias tarp sporto šakų, kurias verslininkai labiausiai norėtų remti, bet automobilių sportas (29 proc.). Po jų eina rakečių sportas ir vandens sportas (po 21 proc.), dviračių sportas ir žirgų sportas (po 19 proc.).

Sporto renginius, varžybas norėtų remti 49 proc. apklaustųjų verslininkų, tačiau, pasak T.Karpavičiaus, džiugina tai, kad antroje vietoje - vaikų ir jaunimo sporto mokyklos ir klubai, kuriems paramą skirtų 30 proc. įmonių.
 

"Sieksime glaudesnio sporto, verslo, mokslo ir, žinoma, valstybinių institucijų bendradarbiavimo. Norime, kad Lietuva taptų konkurencingesnė plačiąja prasme", - teigė SVA valdybos pirmininkas. Anot jo, tokio plataus bendradarbiavimo rezultatai būtų aktualūs ir svarbūs visuomenei. Tai padėtų vystyti infrastruktūrą ir sporto objektus, skatinti jaunimo užimtumą, turizmą, geresnių produktų gamybą. Pradėjusi savo darbus nuo apklausos ir situacijos analizės, ateityje SVA žada ieškoti sporto vadybos talentų, keisti požiūrį į sporto paramą ir išnaudoti neišnaudotas galimybes. SVA tikslas - skatinti ir vystyti sporto vadybą Lietuvoje.

Diskusijoje dalyvavęs Lietuvos sporto federacijų sąjungos, vienijančios 70 sporto šakų federacijų, prezidentas Rimantas Kveselaitis sakė, jog lėšų pritraukimas į sportą ir ypač šiuo sunkmečiu - viena didžiausių problemų. Dėl lėšų stokos federacijos priverstos atsisakyti varžybų, o tai atsilieps rezultatams ateityje. "Sveikiname šios asociacijos susikūrimą - tai investicija į sportą. Ne finansinė, o intelektualinė. To mums labai trūko", - pabėžė R.Kveselaitis.

LSFS ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas pasirašė su SVA bendradarbiavimo sutartį. Anot R.Kveselaičio, tikimasi, kad naujos bendradarbiavimo galimybės padės spręsti esamas problemas, pritraukti rėmėjų lėšų, leis siekti efektyvesnės federacijų veiklos.
 

SVA įkūrimo iniciatoriai - verslo konsultantai "Deloitte", advokatų kontora "Evershed Saladžius" ir komunikacijos agentūra "VRP Hill & Knowlton". 
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas