Marytė Marcinkevičiūtė | 2013 m. gruodžio 2 d. 12:11 |
![]() ![]() |
"Viltis XXI" narių parakas dar sausas
40-metį mininčio sporto klubo "Viltis XXI" gretose - net trys buvę premjerai, taip pat - ministrai,Seimo nariai, sporto, verslo ir kitų sričių žmonės
LTOK būstinėje įsikūrusioje kavinėje surengtas iškilmingas vakaras, skirtas klubo “Viltis XXI” 40 metų sukakčiai paminėti.
Visiems buvo įteiktas įrėmintas klubo himno eilėraštis, kurį dar 1992 m. sukūrė žinomas poetas, politinis bei visuomenės veikėjas Juozas Nekrošius.
“O, mūsų klube nemarus!
O, mūsų prakaito šventove!
Mes saugome vyriškai, tvirtai
Tą meilę fiziškai pastovią
Lyg prie gyvenimo esmės,
Mes prisirišom prie krepšinio.
Ir neišduosim niekada –
Tai kamuolys aptrintas žino”.
(...) „Atakon, vyrai!.. Po galais,
Juk kamuolys dar klauso.
Ir parakinėse visų
Dar parakas, kaip sako, sausas!
Tai tiktai keli posmeliai iš himno, o jų iš viso yra 14-a. Himnas klubą lydi iki šių dienų, kai tiktai vyrai dukart per savaitę renkasi pažaisti krepšinį, pabendrauti su kolegomis, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais.
Jubiliejiniame vakare netrūko sveikinimų, gražių žodžių. “Viltis XXI” klubą pasveikino ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, asociacija “Sportas visiems”, Lietuvos krepšinio federacija, kt.
Sukakties proga pakalbiname klubo prezidentą Vytą Nėnių
Kaip įsikūrė “Viltis XXI”?
Klubas funkcionavo jau 1970-aisiais. Tuomečių sporto organizacijų jaunimas rinkdavosi vidurinė mokyklos, esančios S. Konarskio salėje, ir žaisdavo krepšinį. Baigęs Kūno kultūros institutą, 1973 m. atvykau dirbti į Vilnių ir mane kolektyvas pakvietė kartu sportuoti.
Nuomavome sporto salę, esančią V. Montvilos gatvėje, nustatėme treniruočių lankymo grafiką ir kiekvieną antradienį bei sekmadienį rinkdavomės treniruotis.
Klubas plėtėsi, nes jaunimas mylėjo krepšinį ir jį mokėjo žaisti. Kadangi buvau sporto organizatorius, klubas man patikėjo visą organizacinę veiklą. Pastačius “Žalgirio” sporto bazę dabartinėje Olimpiečių gatvėje, mums buvo sudaryta galimybė joje treniruotis.
Per tuos 40 metų klubo nariais panoro tapti daug naujų žmonių, tačiau praktiškai nė vienas neišėjo savo noru. Penki klubo nariai iškeliavo anapilin. Unikalus atvejis - nuo pat pirmųjų dienų klubo nariu tapęs Bronius Švedas (jam – jau 63-eji) krepšinį žaidžia iki šių dienų.
Pradėjome žaisti draugiškas rungtynes su Vilniaus ir Šiaulių savivaldybių darbuotojų komandomis, susitikome su Kaišiadorių “Baltijos” klubu. Kilo mintis įteisinti klubą, pasirašėmė įstatus. Klubas mane išrinko prezidentu. Prasidėjo tarptautinė veikla. “Viltis XXI” dalyvavo Europos sporto mėgėjų fetivalyje Saragosoje, kur užėmė trečią vietą.
Pradėjome susitikinėti su latviais. Klube buvo griežta tvarka, reikėjo labai svarbios pateisinamos priežasties, jog narys neateitų į klubą, buvo nemaža konkurencija.
Kas sudarė klubo branduolį?
Klubo branduolys buvo iš jaunimo organizacijų, jaunimas pamažu brendo. Mūsų klubo išaugo trys Premjerai – Mindaugas Stankevičius, Adolfas Šleževičius ir Gediminas Kirkilas, Kultūros ministras Juozas Nekrošius, Seimo nariai Kęstutis Glaveckas, Antanas Nesteckis, Alfonsas Macaitis, Mindaugas Bastys, Justas Vincas Paleckis, ambasadorius Neris Germanas, Kūno kultūros ir sporto komiteto ilgametis vadovas Zigmantas Motiekaitis.
Entuziastingas klubo narys buvo tuometis Vilniaus vykdomojo komiteto pirmininkas Algirdas Vileikis, kuris puikiai žaidė krepšinį. Klubo nariai – įvairių pareigybių žmonės. Dabar mūsų klube – verslininkai, politikai, Seimo nariai. Kada klube - Seimo nariai, jų galime paprašyti, kad būtų galima parodyti iniciatyvą, pateikiant pasiūlymų, kai Seime svarstomi sporto ar mokesčių įstatymai. Visame pasaulyje tai labai populiari forma.
Kai kurie klubo nariai dėl darbų nespėdavo lankyti pratybų, tačiau jie visą laiką likdavo klube, rinkdavosi į susirinkimus. Mūsų ratas – daugiau kaip 40 žmonių išliko iki šių dienų. Klubo nariai po treniruočių neskuba į namus, pasilieka dar pabūti kartu.
Mūsų klubą yra aplankę įžymūs krepšininkai Arvydas Sabonis, Rimas Kurtinaitis, Šarūnas Marčiulionis. Tokių krepšinio klubų yra daug – Kaune, Šiauliuose, Kaišiadoryse, Klaipėdoje, kitur, viskas priklauso nuo to, kaip žmonės yra nusiteikę.
Jeigu jiems patinka bendrauti per sportą, aikštelėje gali išlieti ir nuovargį, pyktį, nuoskaudą bei gera nuotaika grįžti į darbą. Žaidžiame po darbo kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį „Žalgirio“ sporto salėje. Tai – mūsų tradicija, kurios niekas nelaužo. Klubas rašo savo istoriją-dienoraštį, kuris jau apima du tomus.
Kodėl klubas pavadintas „Viltis XXI“?
Kai visi susirinkome, buvo aštuntas dešimtmetis ir tuometis Kultūros ministras poetas Juozas Nekrošius sako, kad, ką vyrai, mums dar viskas priešaky – galvojome, kad dar ir XXI amžiuje galėsime žaisti krepšinį, nors iki jo dar buvo likę 27 metai. Štai ir įamžinome: „Viltis XXI“.
Atėjo ir 2013-ieji, tačiau dar ne pabaiga. Pratybas lanko ir tie, kurie pradėjo, ir gerokai jaunesni. Mūsų klubas nuolat atjaunėja, krepšinį ateina pažaisti netgi mūsų anūkai. Tai – graži šeimos kartų kaita. Klubas populiarina dvi sporto šakas – krepšinį ir tenisą. Iš mūsų klubo išaugo labai gražus ir stiprus „Exsellence“ teniso klubas, kuris sustiprino teniso tradicijas ir jau skaičiuoja 15 gyvavimo metus.
Pirmieji šio klubo nariai – Neris Germanas, Justas Paleckis, Mindaugas Stankevičius, Vaclovas Sakalauskas, šviesaus atminimo Eduardas Vilkas.