Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. sausio 27 d. 14:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žalgiriados kovos - po vienu stogu

Šių metų „Žalgirio“ žiemos žaidynės - 25-osios. Pirmieji jų apdovanojimus Alytuje išsidalijo stalo tenisininkai, šachmatininkai ir šaškininkai

Žalgiriada Alytuje.
Marytės Marcinkevičiūtės ir Daivos Jakubauskienės nuotr.
Žalgiriada Alytuje.
   
Trečią kartą stalo teniso, šachmatų ir šakių komandas priėmė Alytus. Atrodo, kad Dzūkijos sostinėje žalgiriečiai apsistojo ilgesniam laikui. Bent kitais metais – tai tikrai. Erdvūs bei šilti Sporto ir rekreacijos centro Sporto rūmai, dzūkiškas svetingumas ir nuoširdumas labai patiko visiems žaidynių dalyviams, tad „Žalgirio“ draugijos prezidentui Vytui Nėniui, kuris stebėjo visas varžybas, nieko kito nebeliko, kaip draugijos sportininkus ir kitąmet pakviesti į Alytų.

Alytuje viskas buvo labai kompaktiška: žalgiriečiai visą dieną buvo po vienu stogu lyg draugiška šeima – Sporto rūmuose rungtyniavo, pietavo kavinėje, iš rūmų niekur nereikėjo kelti kojos.

Žaidynėse – aukštos kvalifikacijos teisėjai 
Žaidynes aptarnavo aukštos kvalifikacijos teisėjai. Štai stalo teniso varžybų vyr. teisėjas – tarptautinės kategorijos arbitras alytiškis Zenonas Gramackas, ne kartą teisėjavęs pasaulio ir Europos čempionatuose, Pasaulio taurės varžybose, tarpvalstybiniuose mačuose. Jam padėjo taip pat tarptautinės kategorijos teisėjai kauniečiai Kazimieras Gaigalis ir Vincas Franckaitis. Stalo teniso varžybų vyr. sekretorius -  nacionalinės kategorijos arbitras kaunietis Romas Stankevičius.
 
Kaip teigė Z. Gramackas, stalo teniso varžybas jam ir sunku, ir lengva organizuoti. „Alytuje yra daug norinčiųjų žaisti stalo tenisą ir kai kuriems mūsų klubams bei mokymo įstaigoms buvo rekomenduota įsigyti gerą, aukštos klasės sportinį inventorių, kad mieste būtų galima surengti stambias tarptautines varžybas. Dabar mes tuo mielai ir pasinaudojome – iš mokyklų pasiskolinome stalų ir užtvarėlių“, - sakė Z. Gramackas.

Rungtyniauta prie 8 stalų, kurie kartu su kita stalo teniso įranga atkeliavo iš Butrimonių gimnazijos, Daugų technologijos ir verslo mokyklos, Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos, šv. Benedikto gimnazijos, Profesinio rengimo centro.

Stalo teniso inventorius buvo suvežtas iš daugelio Alytaus regiono vietų, kad tiktai kokybiškai būtų surengtos žalgiriečių varžybos. Varžybas aptarnavo net 16 teisėjų. Pagal varžybų nuostatus negalint dalyvauti Lietuvos aukščiausios lygos ir pirmosios lygos žaidėjams, tarp mėgėjų virė ypač atkaklios kovos.

Šachmatininkų kovoms vadovavo tarptautinės kategorijos teisėjas vilnietis Jonas Sidabras, kuris atsivežė ir talkininkus – savo sūnus dvynius, Užupio gimnazijos devintokus Joną ir Igną Sidabrus. Jie abu irgi puikiai žaidžia šachmatais – dvyniai pratybas lanko nuo penkerių metų, o  2012 m. tapo Europos jaunių (iki 14 m.) greitųjų šachmatų komandinės rungties čempionais.

Per žaidynes abu ne tiktai padėjo savo tėvui teisėjauti, bet ir fotografavo šachmatininkų kovas, nugalėtojų apdovanojimą, įamžino įdomesnius momentus.

Pirmą sykį - superfinalas

Anksčiausiai varžybas pradėjo ir jas vėliausiai baigė stalo tenisininkai. Iš pradžių kovos vyko keturiuose pogrupiuose, o po dvi geriausias miestų ir rajonų komandas pateko į finalą.

Tarp dalyvių buvo galima pamatyti ir ne vieną buvusį Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo rinktinių stalo tenisininką, kurie dabar žaidžia savo malonumui. Dėl apdovanojimų  rungėsi 22 komandos (8 miestų ir 14 rajonų). Atsisakius dalyvauti  klaipėdiečiams, varžybose buvo leista žaisti ketvirtai Vilniaus komandai.

Miestų grupėje ypač sėkmingai rungtyniavo panevėžiečiai, vadovaujami savo lyderio, Kūno kultūros ir sporto centro darbuotojo 63 metų Povilo Bagužio. Komandoje dar žaidė Dainius Stasiūnas ir Ligita Vielienė. Tokios sudėties komanda panevėžiečiai žaidžia jau ne pirmus metus.

Pergalingai įveikę pogrupio barjerą, panevėžiečiai pusfinalyje nesunkiai nugalėjo Vilniaus „D‘Atlantį“ 3:0, o finale po atkaklios kovos – Vilniaus „Žeimenį“ 3:2.

„Artėjant žalgiriadai, truputį daugiau pasitreniravome, pagal mūsų charakterį nebuvome nusiteikę pralaimėti. Labai gerai, kad vyksta tokios mėgėjų varžybos, galime ir mes parodyti, ko esame verti. Žalgiriada – malonus sporto renginys, duok Dieve, kad jis tiktai tęstųsi kuo ilgiau“, - sakė P. Bagužis. Rajonų grupėje sau lygių neturėjo jonaviečiai.

Šių metų žaidynėse buvo naujovė – „Žalgirio“ supertaurė. Užsitęsus varžyboms ir išsekus sportininkų jėgoms, jas teko supaprastinti: susitiko tiktai miestų ir rajonų nugalėtojai. Superfinale jonaviečiai 3:2 nugalėjo panevėžiečius.  Tarp dalyvių – ir Seimo narys

Šachmatų varžybose dėl apdovanojimų rungtyniavo net 36 komandos. Mat nebuvo apribojimų miestams ir rajonams, todėl kai kurie jų atsiuntė po kelias komandas, kuriose – du vyrai ir viena moteris. Varžybų šeimininkams alytiškiams atstovavo net 4 komandos.

„Šiemet žalgiriečių varžybos pirmus metus yra reitinguojamos Tarptautinės šachmatų federacijos. Visi turnyro dalyviai gavo pradinius įvertinimus, o kai kurie – ir tarptautinius reitingus – dabar jie kiekvienoje pasaulio šalyje bus priimami kaip profesionalūs šachmatininkai“, - sakė J. Sidabras.

Asmeninėse varžybose žaidė 29 moterys ir 59 vyrai. Tarp jų – ir Seimo narys Julius Sabatauskas, atstovavęs Alytui. Buvusi Lietuvos merginų ir Latvijos jaunių čempionė, o dabar antros vietos laimėtoja gargždietė Daiva Dieninė (beje, šachmatais žaidžianti nuo šešerių metų, o dabar visuomeniniais pagrindais Lietuvos šachmatų federacijoje viešinanti mėgstamą sportą), J.Sabatauskas niekada nepasididžiuoja ir atvažiuoja į varžybas, kai jo kolegos, irgi mokantys žaisti, tą vengia daryti.

Kartu su dar trimis dalyviais J. Sabatauskas surinko 8 tšk. užėmė 22-ą vietą. Savo pasirodymu alytiškis liko patenkintas. 

Įsiminė Žalgirio mūšiui skirtos žaidynės

Pirmą sykį žaidynių šachmatų čempionu tapo vilnietis Eugenijus Ušakovas. Jis iš 9 partijų laimėjo 7, 1 sužaidė lygiosiomis ir 1 pralaimėjo. Vilnietis sakė, kad visada, kai tiktai  sėda prie šachmatų lentos, tikisi nugalėti. „Patirties turiu pakankamai, stengiuosi kuo daugiau rungtyniauti, nes labai myliu šį žaidimą“, - kalbėjo E. Ušakovas.

Šis įmonės „Saulės energija“, kuri Lietuvoje gamina saulės elementus-modulius, inžinierius-projektuotojas prisipažino, kad jis iki šios dienos negali užmiršti atvirų tarptautinių „Žalgirių“ žaidynių, vykusių 2010 m. Šiauliuose ir skirtų „Žalgirio“ mūšio 600-osioms metinėms paminėti.

„Žaidynės buvo fantastiškai organizuotos, labai patiko. Nuo to laiko jos mane paskatino dalyvauti šiose varžybose. Galiu pasidžiaugti, kad pastaruoju metu Lietuvoje pagausėjo šachmatų varžybų mėgėjams, be to, ir Šachmatų lyga, kur galima pamatyti visus mūsų didmeistrius.

Prieš kelerius metus šioje lygoje irgi žaidžiau, atstovavau pirmajai ir vienintelei Lietuvoje esančiai Vilniaus privačiai šachmatų mokyklai „Vilniaus fortas“, kurioje tėvai rūpinasi savo atžalomis“, - pasakoja žalgiriečių žaidynių čempionas E. Ušakovas.

Jis akcentavo, kad  šachmatų varžybos buvo gero lygio, žaisti buvo smagu – čempionas matė nemažai žaidėjų, anksčiau rungtyniavusių Lietuvos asmeniniuose ir komandiniuose čempionatuose, tarptautinėse varžybose.  E. Ušakovas neslėpė savo ketinimų kitąmet apginti žaidynių laimėtojo vardą.

Per varžybų uždarymą „Žalgirio“ draugijos prezidentas V. Nėnius pasidžiaugė, kad turnyras buvo sklandus, negauta protestų, kad kiekvienas žaidėjas pasiekė savo pergalę.

Anykštėnai – aštuntą kartą

Per šaškių varžybas, kuriose dalyvavo 21 komanda, sau lygių neturėjo anykštėnai, kurie per pastaruosius dešimt metų aštuntą kartą tapo nugalėtojais. Vieną sykį jie buvo treti, o praėjusiais metais nedalyvavo. Anykštėnai jau priešpaskutiniame ture užsitikrino žaidynių čempionų vardus.

Varžybų vyr. teisėjas vilnietis Grigorijus Leibovičius teigė, kad labiausiai nugalėtojams pasipriešino vilniečiai, jų tarpusavio dvikova baigėsi lygiosiomis 3:3. Tris komandas anykštėnams netgi pavyko įveikti sausais rezultatais po 3:0.

Anykštėnų komandoje meistriškumu išsiskyrė didelį patyrimą turintis buvęs ilgametis rajono šaškininkų treneris Valdemaras Veršulis, kuris1998 m. per Europos korespondencinių šaškių čempionatą pelnė bronzos medalį. Dabar jis  šypsodamasis sakė, kad, kai jie dabar laimėjo, savivaldybė įpils benzino nuvažiuoti į kitas varžybas, o jeigu būtų pralaimėję, krizė dar tęstųsi.  

Labai sėkmingai rungtyniavo ir V. Veršulio jo dukra, Anykščių r. savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus vedėja Veneta Veršulytė.

Kaip teigė G. Leibovičius, žaidynėse dalyvavo tradicinės šaškininkų komandos, naujų centrų neatsirado. „Ačiū Dievui, kad nors jie išliko. Šaškių sportui dabar skiriamas labai mažas dėmesys."

Žaidynių rezultatai
Šachmatai. Moterys – 1. Rūta Jakaitytė (P) 7,5 tšk., 2. Sandra Navickaitė (Rad.) 7, 3. Daiva Dienine (Kl. r.) 7. Vyrai – 1. Jevgenijus Ušakovas (V-2 ) 7,5, 2. Saulius Židonis (Pasv.) 7,5, 3. Jonas Kubilius (Ras.) 7
Komandomis – 1. Panevėžys 19 tšk., 2. Radviliškis 18, 3. Klaipėdos r. 18
Šaškės. 1. Anykščiai 32 tšk, 2. Klaipėdos r. 26, 3. Šiauliai 26
Stalo tenisas. Miestai - 1. Panevėžys, 2. Vilniaus „Žeimenis“, 3, Vilniaus „D‘Atlantis“
Rajonai – 1. Jonava, 2. Lazdija-2, 3. Kazlų Rūda
„Žalgirio“supertaurė - 1. Jonava. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas