Augustas Četkauskas 2010 m. vasario 17 d. 12:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Morkevičius pasiruošęs dvikovai

Legendinė bušido žvaigždė Remigijus Morkevičius sugrįžta į profesionalųjį sportą. Balandžio 10 dieną jis susikaus K-1 turnyre "Siemens" arenoje

Remigijus Morkevičius sugrįžta į profesionalųjį sportą
bushido.lt nuotr
Remigijus Morkevičius sugrįžta į profesionalųjį sportą
   

 
Po ilgos pertraukos Remigijus Morkevičius sugrįžta į profesionalųjį sportą. Balandžio 10 dieną "Siemens" arenoje vyksiančiame  K-1 turnyre jis susikaus pagrindinėje varžybų kovoje.

Ištvėręs nugaros operaciją, jis reabilitavosi. Korėjos vienuolyne patobulėjo dvasiškai ir dabar  visiškai yra pasiruošęs kovoti.
 
Kaip pasirinkai kovų menus?
Mažas buvau hiperaktyvus, tačiau profesionaliai sportuoti pradėjau gerokai vėliau, nei šnabždėjo širdis. Ir kieme, ir rajone buvau žinomas kaip „mušeika“. Pats nesportuodamas kovinio sporto mokiau kitus. Vyresni kiemo draugai organizuodavo kovas prieš kitas padaužas. O aš prisižiūrėdavau kino filmų ir - pirmyn į kovą. Tada žinoma Lietuvos grupė „SEL“ sukūrė dainą „Titanas“. O sporto klube "Titanas" sportavo mano draugai. Vos gavau pasiūlymą eiti ten sportuoti, iškart sutikau. Tai buvo pirmi mano žingsniai į didįjį sportą. Atsimenu, buvau taip susižavėjęs treniruotėmis, kad po treniruotės grįžęs namo kartodavau visus išmoktus veiksmus.

Kaip patyrei nugaros traumą?
Traumą gavau ne iš karto. Vaikystėje buvau energingas – statybvietėse šokinėdavau nuo namų, nuo mokyklos stogo ar šiaip iš trečio aukšto. Mano kūnas rodė įspėjamuosius signalus, kad reikia atsisakyti ekstremalių situacijų, bet aš nekreipdavau dėmesio į tai. Skausmą tiesiog įgnoruodavau, kęsdavau jį. Vėliau, kai pradėjau kovoti, mano technikos veiksmai buvo neteisingi.  Neteisingai atlikdavau metimus, neįjungdavau kojų. Visi šie veiksniai ir prisidėjo prie nugaros problemų. Kai nebegalėjau kęsti, teko gultis ant operacinės stalo.

Ar dar jauti traumos padarinius?
Nesinori to tarti viešai, tačiau traumos padarinius jaučiu iki šiol. Kovojant tenka beveik visiškai atsisakyti imtynių veiksmų, vengti kovos parteryje. 2008-uosius metus skyriau fiziniam pasirengimui ir buvau pasiekęs neblogą lygį. Tačiau fizinis pasirengimas yra viena, o psichologinis – kita. Dvasiškai pasiruošęs nebuvau. Spalį prieš turnyrą Vilniuje vėl pajutau klubo skausmus – teko vėl vaikščioti pas gydytojus, motyvacija kovoti krito. O nėra noro kovoti – nėra nieko – nors kovas laimėdavau, entuziazmo ugnelė vos teruseno. Maniau, pabandėm dar kartą, nepasisekė, gana.

Šiuo metu vėl pasijautė klubo problemos, tačiau į jas žiūriu daug ramiau, tačiau dėmesį į tai kreipiu iš karto ir reaguoju, analizuoju kas nuo ko prasidėjo.

Nemanau, kad dėl viso to mane jau galima nurašyti, nors gal kas nors ir norėtų. Tikėjimas savimi – keistas ir labai įdomus dalykas, o man jo šiuo metu nebestinga. Man viskas labai gerai, o tokia būsena be sunkumų nepasiekiama.Kaip sugalvojai išvykti Korėją?
Vykti į vienuolyną sugalvojau spontaniškai, tokie dalykai neišmąstomi per ilgą laiką – sakykim, 4 valandą ryto  gauni sms žinutę iš kosmoso, susidedi daiktus ir pirmyn. Ilgas mąstymas iš esmės yra nieko neveikimas. Pradeda žmonės galvoti apie netikrą egzotiką, pavyzdžiui, džiungles ir atitolsta nuo spontaniškumo. Po minties iš karto turi sekti veiksmas, nors po minutės gal jau galvosi kitaip.


Papasakok, ką jame veikei?
Vienuolyne labai daug meditavau, meldžiausi, skaičiau knygas, teko padirbėti, ir, žinoma, sportavau. Gal nepasakosiu visų pojūčių, sapnų, stebėjimų ar pastebėjimų, nes tuomet išeis visas romanas.
 

Ar teko laikytis vietos (zen) papročių?
Sakau tiesiai šviesiai - aš jų beveik nežinau. Žinau tik tiek, kad vienas iš papročių – niekada prie nieko neprisirišti, tačiau ir šios subtilybės priklauso nuo konkrečios šalies kultūros. Korėjoje anksčiau vyravo dauizmas. Per karus su japonais įsivyravo "zen", tačiau negryna jo forma – kai kurie etiketo dalykai išliko nepakitę. Grynasis "zen" paplitęs Japonijoje, jame kur kas daugiau disciplinos, veiksmai šlifuojami iki begalybės. Aš nesu prisirišęs nei prie vieno, nei prie kito – suprantu šių dalykų esmę, tačiau nesureikšminu datų, pavardžių ar kitų paprotinių simbolių. Stengiuosi suprasti esmę, tačiau nepaklysti istoriškumuose. Aš tikiu Dievą ir visą gyvenimą mano pagrindinė mantra lieka „Tėve Mūsų“, aš vadovaujuosi 10 Dievo įsakymų ir darau tai ne dėl kitų, o dėl savęs. Nesu kategoriškas ir po kiekvieno savo veiksmo stengiuosi būti tuščias, tai yra neturėti išankstinės nuomones. Ji ateina tik su atsakomuoju veiksmu. Jei mano veiksmas duoda vaisių, stengiuosi jį padaryti įpročiu, jei ne – bandau pažiūrėti į jį iš visų įmanomų pusių ir tai man kol kas pavyksta.

Mano požiūrį gali nupasakoti viena ištrauka iš knygos. Keli mokiniai ir mokytojas Shunryu Suzuki kartą ėjo rinkti kažkokių vaisių. Mokiniai stengėsi būti gerais mokiniais, tačiau kai pamatė mokytoją, įsilipusį į medį ir mėtantį į juos vaisiais, suprato, kad į viską jie žiūri per daug rimtai.

Ko naujo tave išmokė budizmas?
Viskas, ko išmoksti yra nauja, tad vienintelis pastovus dalykas gyvenime yra akimirkos nepastovumas.

Dalyvausi K1 turnyre, ar tai bus pirma kova po nugaros operacijos?
Tai ne pirma kova, teko kautis po jos.

Ar jau žinai turnyro K1 "Siemens" arenoje savo priešininką?
Ne, priešininko nežinau. Man visiškai nesvarbu su kuo teks kovoti, galvoju tik apie pergalę. Esu visiškai pasiruošęs.

Pasižiūrėti, kaip kovoja Remigijus Morkevičius, galite čia

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas