LTOK.lt, lrytas.lt | 2014 m. vasario 27 d. 13:13 |
![]() ![]() |
Apžvelgtas pasirodymas Sočyje
LTOK Vykdomajame komitete kalbėta apie Sočį, Europos komisijos renginį, olimpinį festivalį ir LOA įkurtuves. O po posėdžio apdovanoti sukaktuvininkai
![]() |
Vasario 27 d. įvykusiame LTOK vykdomojo komiteto posėdyje buvo aptartas Lietuvos olimpiečių pasirodymas Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse. Rezultatus apžvelgė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir LTOK viceprezidentas Bronislavas Vasiliauskas. Detali rezultatų analizė bus atlikta vėliau, kai žiemos sporto šakų atstovai baigs šį sezoną.
„Nėra taip, kad viskas būtų gerai, kaip esu sakiusi savo pirmajame vertinime“, - pripažino LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. - Tačiau yra ir kuo pasidžiaugti. Tomas Kaukėnas rimtai pagąsdino varžovus, o Agnė Sereikaitė įvykdė užduotį, nors jai ir nepasisekė mėgstamiausioje rungtyje. Svarbu ir tai, kad visi organizaciniai reikalai buvo sprendžiami sklandžiai.“
LTOK viceprezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas, taip pat stebėjęs olimpines žaidynes Sočyje, rezultatus vertina kritiškiau. „Dramatizuoti nėra ko, nes tik tokius sportininkus turime. Bet norisi tikėti, kad ateityje bus geresnių, – sakė LTOK viceprezidentas. - Pasibaigus žiemos varžybų sezonui būtina pareikalauti ataskaitų iš visų federacijų, suburti komisiją ir spręsti, kaip toliau elgtis. Jau per ilgai šnekame tik apie 40-50 vietas. Laikas nustoti teisintis blogomis žiemomis, nes kitokių nebus. Be to, reikia nepamiršti, kad prieš 30 metų mūsų olimpinė čempionė Vida Vencienė prieš varžybas treniravosi Sibire, o ne Lietuvoje.“
Buvęs ilgametis LTOK prezidentas, o dabar garbės prezidentas Artūras Poviliūnas siūlė nekartoti tų klaidų, kurios buvo daromos anksčiau. „Mes visada palaikome savo sportininkus, juos giname, o jie puikiai moka pasiteisinti. Tačiau vis pamirštame, kad jie yra profesionalai, iš kurių galima reikalauti rezultatų. Reikia analizuoti, aiškintis, kodėl nepavyko pasiekti rezultatų. Tokios vietos mūsų netenkina, nes pasiruošimui skiriamos didelės lėšos, – kalbėjo A.Poviliūnas.
LTOK garbės prezidentas atkreipė dėmesį, kad Biatlono federacija gerai dirba stengiasi, tačiau ant jų krinta dėmė dėl Karolio Zlatkausko dopingo atvejo. „Latvija iškovojo keturis medalius, bet irgi turi bėdų dėl dopingo (įkliuvo ledo ritulininkas. – Red.)“, – teigė LTOK garbės prezidentas.
Informaciją apie dalyvavimą Europos komisijos renginyje „Erasmus+“ sporto veiklos informacinė diena“ Briuselyje pateikė LTOK užsienio ryšių direktorė Vaida Masalskytė.
Lietuvos olimpinės akademijos prezidentas A.Poviliūnas informavo apie šios organizacijos veiklą: apie įvykusį suvažiavimą, apie ateities planus. „Akademija persikėlė į naujas patalpas, greit pakviesime į įkurtuves“ – sakė A.Poviliūnas.
Apie pirmąjį Žiemos olimpinį festivalį, vasario 1-2 dienomis vykusį Ignalinoje, kalbėjo Lietuvos olimpinio fondo vadovas Vitalijus Vasiliauskas.
Po posėdžio tradiciškai LTOK salėje buvo pagerbti ir apdovanoti olimpiniam sąjūdžiui nusipelnę žmonės, neseniai minėję jubiliejines sukaktis. LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė 75-mečio proga LTOK prizus „Citius. Altius. Fortius“ įteikė profesoriams, LTOK atkūrimo 1988 m. darbo grupės nariui Jonui Mackevičiui ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūno kultūros katedros vedėjui, Lietuvos olimpinės akademijos akademikui Povilui Tamošauskui.
70-mečio proga tokie patys apdovanojimai įteikti olimpiečiui, Lietuvos nusipelniusiam treneriui Rimantui Plungei, Lietuvos žolės riedulio federacijos garbės prezidentui Vytautui Juškui. LTOK medaliais „Už nuopelnus olimpizmui“ 70-mečio proga apdovanotas Lietuvos sportinės aerobikos federacijos generalinis sekretorius Stanislovas Bagočiūnas, 65-mečio proga – Lietuvos edukologijos universiteto Senato pirmininkas, Sporto ir sveikatos fakulteto dekanas Audronius Vilkas, 50-mečio proga – Lietuvos nusipelnęs rankinio treneris Andriejus Perovas.