Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. kovo 12 d. 13:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trasoje - ir meras, ir olimpietės

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną jonaviečiai jau 25-tą kartą paminėjimo tradiciniu bėgimu „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“

Tradicinis bėgimas Jonavoje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Tradicinis bėgimas Jonavoje.
   

Šįkart bėgimas buvo jubiliejinis, jau 25-asis ir jam rajono savivaldybė skyrė didelį dėmesį. Kartu vyko ir Lietuvos bėgimo taurės antro etapo varžybos. Jonava visą dieną gyveno renginiu, kuris šurmuliavo miesto centre prie savivaldybės.

Jau ankstų rytą po gatves pabiro jaunieji bėgikai, kurie lenktyniavo 3,4 km distancijoje, po to vyko liaudies bėgimas ir buvos duotas startas neįgaliesiems vežimėliuose, o pagrindinio 15 km nuotolio bėgikai rinkosi prie Abraomo Kulviečio obelisko Kulvos seniūnijoje.

Kur bepasisuktų Regina Stupurienė
Gražus oras sutraukė daugiau kaip 900 šventės dalyvių, vien 15 km distancijoje jėgas panoro išbandyti 348 sportininkai. Lyg vijurkas visur sukosi viena pagrindinių šios šventės organizatorių, Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė su visa savo centro komanda.

Sportiškai apsirengusi ir su mikrofonu rankose ji išlydėjo bėgikus prie A. Kulviečio obelisko ir juos sutiko prie rajono savivaldybės, ant jos pečių gulė ir visas jubiliejinio renginio organizacinis darbas.

„Ką ši moteris besiimtų daryti, - viską daro su didele meile ir atsakomybe. Ji – nepakartojama sporto organizatorė, todėl nenuostabu, kad puikiai organizavo ir šį jubiliejinį renginį“, - R.Stupurienei negalėjo gražių žodžių ilgai Jonavoje, o dabar Kaišiadoryse kūno kultūros mokytoju dirbantis Stanislovas Lakavičius, kuris į varžybas atvažiavo su savo mokiniais.

KKSC direktorės iniciatyva buvo atlikta ir kilni akcija. Viena S. Nėries mokyklos mokinė serga sunkia liga, tad bėgikų buvo prašoma aukoti pinigų brangiems vaistams nusipirkti. Buvo surinkta apie 1,5 tūks. Lt.

Per iškilmingą šventės uždarymą Kūno kultūros ir sporto centre buvo išdalinti 40 taurių ir 29 piniginiai prizai, kurie sudarė 7,1 tūkst. Lt.. Bėgikams koncertavo modernaus folkloro grupė „Aisva“, įsikūrusi nuo 2007 metų.   

Be to, rajono meras Mindaugas Sinkevičius ir savivaldybės administracijos direktorius Jonas Klemensas Sungaila pagrindinio bėgimo nugalėtojams įsteigė prizus po 1500 Lt.

Distancijoje – ir rajono meras
Rajono meras ir pats ryžosi įveikti 15 km distanciją. Administracijos direktorius per iškilmingą pagrindinio bėgimo varžybų atidarymą merui linkėjo atbėgti nei pirmam, nei paskutiniam. Tą M. Sinkevičius ir padarė.

„Su bėgimu susidraugavau praėjusiais metais, tačiau, atrodo, ilgam. Tada debiutavau vilniečių maratone, įveikiau tikrąjį maratoną. Pasiekiau nestebuklingą rezultatą, didelių uždavinių sau nekėliau, pagrindinis tikslas buvo baigti distanciją. Esu įveikęs ir po 10 km, 20 km nuotolius, dalyvavau varžybose Kaune, bėgau pusę maratono Nidoje. Praėjusiais metais pabėgiojau nemažai, namie jau turiu kokius 5-6 medalius“, - gerai nusiteikęs prieš startą kalbėjo jauniausias Lietuvos meras, 28-erių  Mindaugas Sinkevičius.

Prieš bėgimą meras, kuris mokėsi Jonavos Senamiesčio gimnazijoje, sutiko savo kūno kultūros mokytoją, Turino olimpinių žiemos žaidynių deglo nešėją S. Lakavičių ir abu turėjo ką prisiminti. Meras labai nudžiugo, kai sužinojo, kad jo buvusi gimnazija masiškiausiai (420) dalyvavo jubiliejinėje šventėje. 

Jonavos bėgime rajone meras dalyvavo pirmą kartą, tačiau, kaip pats sakė, tikrai ne paskutinį. Norėjo bėgti ir praėjusiais metais, tačiau sirguliavo ir, turėdamas temperatūros, nerizikavo. 

Šiauliečių triumfas  
Jonavoje ypač sėkmingai rungtyniavo šiauliečiai, trenerių Petro Šaučikovo ir jo sūnaus Dainiaus, kuris ir pats dalyvavo pagrindiniame bėgime, auklėtiniai. Jau per jaunųjų bėgikų varžybas 3,4 km distancijoje pasižymėjo jų sportininkai Auksė Linkutė, Lietuvos vaikų amžiaus čempionas Nojus Navickas, Kamilė Vaičiulytė, tapę nugalėtojais, antri buvo Jovita Povilaitytė, Armandas Balčius.

„Ugdome tiktai jaunus bėgikus, kuriuos užsiauginame, tuos ir turime“, - sakė šiauliečių treneris P. Šaučikovas.  O po to atėjo eilė suaugusiems: 15 km distancijoje nugalėtojais tapo Rasa Drazdauskaitė (51:33), kuri dėl traumos praleido pernykštį bėgimą, ir Justinas Beržanskas (47:49). Susumavus visus rezultatus, Šiaulių „Stadija“ sporto klubas buvo stipriausias tarp klubų.

Nugalėtoja džiaugiasi gražia švente
Londono ir Pekino olimpinių žaidynių dalyvė šiaulietė Rasa Drazdauskaitė, atstovaujanti Kauno „Maratono“ klubui, teigė, kad jai jonaviečių bėgimas patinka  net ik dėl to, kad yra gražiai, šventiškai organizuotas, geriausiųjų sportininkų laukia daug prizų, bet ir dėl to, kad jis vyksta ankstų pavasarį, kuomet po žiemos sezono galima save išbandyti, pasižiūrėti, kokia sportinė forma.

Šių metų Lietuvos uždarų patalpų čempionė 3000 m distancijoje naujajam sezonui rengėsi namie. Jonavoje jos laukė gerokai ilgesnė distancija, kurioje buvo kas veikti. R. Drazdauskaitei rimtą konkurenciją bandė sudaryti kita olimpietė Remalda Kergytė, kuri absoliučioje įskaitoje buvo antra (51:52), o trečia liko kaunietė Milda Vilčinskaitė (56:44). 

„Kaip maratono bėgikei, 15 km nuotolis man buvo trumpokas, tačiau po žiemos sezono – gal ir normalus. Mano bėgimo taktika buvo paprasta – bėgti taip, jog nugalėčiau. Žiemą daug treniravausi, matau, kad dar yra kur tobulėti. Distancijoje nebuvo lengva, kai kas trasoje netgi pasiklydo, pasuko ne ten, kur reikia. Tarp tokių buvau ir aš,“ - sakė R. Drazdauskaitė, tarp visų dalyvių, skaičiuojant ir vyrus, užėmusi 14-ąją vietą. Šiaulietė ypač džiaugėsi, kad jai tobulėti padeda Kauno maratono klubo bėgikai Remigijus Kančys, Šarūnas Mockus, kiti vyrai, su kuriais dažnai kartu treniruojasi, taip pat klubo vadovai. Daug pataria ir padeda klubo trenerė Inga Juodeškienė, kuri su gausia savo bėgikų grupe irgi dalyvavo Jonavos šventėje. Geras sąlygas šiaulietei sudaro ir karaliaus Mindaugo husarų batalionas, kadangi Rasa yra kariškė.

Pagrindinis R. Drazdauskaitės startas šiemet – Europos lengvosios atletikos čempionatas Rugpjūtį Šveicarijoje, o kiek bėgs ji maratonų, dar nežino – viskas priklausys nuo sveikatos, sportinės formos. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybose gegužės pabaigohe ji žada bėgti 5 km distanciją.

Treneris išpranašavo pergalę
Šiauliečių treneris Petras Šaučikovas neabejojo savo mokinio Justino Beržansko pergale 15 km distancijoje. Žiemą jis laimėjo Lietuvos čempionatą ir 3000 m distancijoje pasiekė puikų 8 min. 18 sek. rezultatą. Justinas specializuojasi kliūtiniame bėgime, tačiau mėgsta dalyvauti ir įvairiuose neilguose (iki 10 km) masiniuose bėgimuose.

15 km distanciją šiaulietis bėgo pirmą kartą. Trenerio žodžiai pasitvirtino: nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio Šiaulių lengvosios atletikos sporto centre treneriu pradėjęs dirbti J. Beržanskas pralenkė visus varžovus (47:49). Nugalėti jam nemažai padėjo  vilnietis Darius Sadeckas (47:57), kuris ilgą laiką pirmavo distancijoje ir nedaug nusileido nugalėtojui. Trečias finišavo pakruojiškis Marius Diliūnas (48:32).

„Buvo ir daugiau favoritų nugalėti, kaip sakoma, prieš startą visi lygūs. Tačiau ne vienas jų atsiliko 6-7 – ajame kilometre. Per pratybas esu įveikęs ir ilgesnes distancijas, tačiau per varžybas to „malonumo“ nebuvau patyręs. Mano treneris buvo išsitikinęs, jog nugalėsiu, jis puikiai žino, kiek daug ir rimtai treniruojuosi. Žiemą buvo galimybė pasportuoti Portugalijoje.  Šįkart bėgimas man buvo gera treniruotė. Rengiuosi vasaros išbandymams, mano mėgstamiausia rungtis – 3000 m kliūtinis bėgimas. Iki vasaros dar yra šiek tiek laiko, dabar – bazinis laikotarpis, todėl žadu dalyvauti viename kitame bėgime, tą dieną nereikės vienam treniruotis“, - sakė J. Beržanskas, kuris labai džiaugėsi, kad tokia graži bėgikų šventė vyksta Jonavoje: „Populiarėja bėgimas ne tiktai tarp tų, kurie varžosi dėl vietų, bet ir todėl, kad žmonės pagaliau ima suprasti bėgimo svarbą."

J. Beržanskas labai norėtų įvykdyti normatyvą, leisiantį jam dalyvauti Europos čempionate Ciūriche, iki kurio trūksta nei daug, nei mažai – 6 sek. Tačiau šiaulietis su žmona laukia šeimos padidėjimo, negali dažnai išvykti į treniruočių stovyklas ir vasarą tai gali atsiliepti rezultatams.    


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas