Mažvydas Laurinaitis | 2014 m. kovo 19 d. 13:40 |
![]() ![]() |
Skleis regbio ir sveikatingumo virusą
Projektu „Regbis.Viči.Jėga“ bus siekiama skatinti vaikus sveikai gyventi ir sportuoti, suteikti jiems kokybišką laisvalaikį ir užimtumą
Lietuvos regbio federacija (LRF), kartu su Kūno kultūros ir sporto departamentu (KKSD), Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija ir „Vičiūnų grupe” Lietuvos mokyklose bei darželiuose pradeda projektą „Regbis.Viči.Jėga“. Šiuo projektu bus siekiama skatinti vaikus sveikai gyventi ir sportuoti, suteikti jiems kokybišką laisvalaikį ir užimtumą.
LRF prezidentas Rytis Davidovičius sako, kad šis projektas bus orientuotas į masiškumą. Projekto sumanytojai planuoja aplankyti 75-100 mokyklų ir darželių. Taip regbiu bei bendrai sportu ketinama sudominti 2500-3000 vaikų.
„Statistiškai žiūrint, tik nedaugelis iš sportininkų sugeba tapti profesionalais ir iš to pragyventi. Iš profesinės pusės mūsų tikslas yra olimpinės žaidynės, iš socialinės – masiškumas“, – projekto tikslus įvardino R. Davidovičius.
Užsiėmimus mokyklose vaikams ves profesionalūs pedagogai. Vaikams bus rodomi įvairūs pratimai, o regbio žaidimas bus ne kontaktinis. Pagrindinė projekto auditorija – 5-14 metų amžiaus vaikai. Pasak R. Davidovičiaus, didelis dėmesys bus skiriamas rajoninėms ir kaimo mokykloms.
„Mes pastebime, kad regioniuose tie vaikai, kurie pamato ar gauna kamuolį, daug labiau džiaugiasi nei daug dėmesio gaunantys didmiesčių vaikai. Mūsų tikslas, kad vaikai suprastų, kad sportas, judėjimas, komandinė dvasia yra gerai, smagu ir linksma.“, – kalbėjo LRF vadovas.
Federacijos prezidento teigimu didžiausia motyvacija vaikams – žaidimas ir varžymasis. Tad jau planuojamos tarpmokyklinės vietinės ir nacionalinės varžybos.
„Vičiūnų“ įmonių grupės steigėjas ir vadovas Visvaldas Matijošaitis, kalbėdamas apie naują projektą, sakė, kad Lietuvoje remti krepšinį įprasta, nes šis teikia daugiausiai naudos iš reklamos, tačiau nereikėtų pamiršti ir kitų sporto šakų. „Vičiūnų“ įmonių grupė ir LRF bendradarbiauja jau šešerius metus, o jos vadovas tiki naujojo projekto idėja.
„Ta parama yra dėl to, kad tai yra komandinis žaidimas ir ši iniciatyva yra labai graži. Negali visi būti krepšininkais. Manau, kad šis projektas tęsis ilgai ir sėkmingai. Kiekvienas sportas, kurio mokyti pradedama nuo mažens, tampa populiarus“, – neabejoja V. Matijošaitis.
Pasak verslininko, regbis Lietuvoje yra toks apleistas, kad jeigu nebus pradėta jo mokyti nuo darželių ir mokyklų, tai taip ir liksime be gerų žaidėjų ir rinktinės pasiekimų.
„Regbis.Viči.Jėga“ projektas jau apima nemažai didmiesčių ir mažesnių gyvenviečių, o geografijos plėtimas bus vienas iš svarbiausių uždavinių. Bus siekiama įtraukti kuo daugiau mokyklų, o kiekviena iš jų turės galimybę dalyvauti projekte, kurio svarbiausias tikslas – auginti sportuojančią kartą.
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos vadovas Juras Požela teigia, kad tik kas dešimtas Lietuvos vaikas yra visiškai sveikas, o net trečdalis jų yra atleisti nuo fizinio lavinimo pamokų. Tai lemia ne vienas faktorius. Vienas jų – infrakstruktūra, kuri yra neprieinama jauniems žmonėms arba atbaido juos nuo sportavimo.
„Švietimo ir mokslo ministerija per vienerius metus investuoja į stadionų, esančių aplink mokyklas sutvarkymą tiek pinigų, kad jų užtenka tik penkiems stadionams. O jų Lietuvoje yra apie 600“, – skaičius pateikė politikas.
J. Poželos teigimu, turi būti peržiūrėtas lėšų paskirstymas, kad jos būtų investuojamos į tuos objektus, kurie yra arčiau vaikų ir jaunosios kartos. Kita problema – ugdymo turinys, kai vaikams yra tiesiog duodamas krepšinio kamuolys ir liepiama 45 minutes mėtyti į krepšį.
„Mokyklos turi labiau atsiverti sporto federacijoms, kad nebūtų vien krepšinis ir futbolas. Vaikai nuo pat pirmų savo sportavimo dienų turėtų susipažinti su kuo daugiau sporto šakų. Tam vien tik mokytojų ir švietimo sistemos pastangų ir resursų neužteks", - sakė Seimo narys.
J. Poželos manymu, regbio federacijos ir „Vičiūnų grupės“ iniciatyva yra tas pavyzdys, kuris gali būti taikomas tobulinant šią sistemą. „Regbio federacija su šiuo projektu ir principu rodo modelį kitoms federacijoms kaip ugdyti profesionalius sportininkus ir jų pamainą. Šiandienai mes turime sportininkų kelioms olimpinėms žaidynėms į priekį, bet tolimesnės prognozės yra sunkios. Galime turėti problemų siunčiant sportininkus ne tik į žiemos, bet ir vasaros žaidynes“, – mano Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas.