Mažvydas Laurinaitis | 2014 m. kovo 19 d. 18:55 |
![]() ![]() |
Į Rio - su tvirtesniu užnugariu
Nuolat gerėjantys Lietuvos moterų imtynių rinktinės lyderės Danutės Domikaitytės rezultatai padėjo pritraukti solidų rėmėją
Lietuvos moterų imtynių rinktinės rėmėju tapo viešbutis „Air Inn“. Tai jau ne pirmas šio viešbučio žingsnis į sporto pasaulį. Dar prieš 2012 m. Londono olimpines žaidynes "Air Inn" pasirašė sutartis su imtynių, dziudo, bokso ir šiuolaikinės penkiakovės federacijomis dėl medalininkų premijavimo. Tad po olimpiados 30 tūkst. litų čeis buvo įteiktas olimpine čempione tapusiai penkiakovininkei Laurai Asadauskaitei, o po 10 tūkst. litų - bronzą iškovojusiems imtynininkui Aleksandrui Kazakevičiui ir boksininkui Evaldui Petrauskui.
„Šįkart prisidėsime ne tik prie skatinimo siekti rezultatų, bet ir pasiruošimo. Todėl remsime imtynininkių pasirengimą Europos, pasaulio čempionatams ir olimpinėms žaidynėms Rio de Žaneire. Kodėl pasirinkome moterų imtynes? Nes čia yra didelis poreikis ir kartu potencialas. Yra talentingų sportininkių, galinčių parodyti gerus rezultatus. Moterų imtynės tik pradeda vystytis Lietuvoje ir pasaulyje. Tarptautinis olimpinis komitetas palankiai į tai žiūri, todėl norime, kad Lietuva neatsiliktų“, – džiaugėsi viešbučio atstovas Aleksandras Gribojedovas.
Parašą ir antspaudą ant sutarties padėjo Lietuvos imtynių federacijos (LIF) prezidentas Valentinas Mizgaitis. Pasirašant sutarį dalyvavo ir LIF garbės prezidentas Rimantas Bagdonas, LIF etikos komisijos pirmininkas Andrius Chudenkovas.
„Air Inn“ rems imtynininkes iki 2016 m. olimpinių žaidynių. Vien šiemet numatyta skirti daugiau nei 30 tūkst. litų. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas Danutės Domikaitytės pasirengimui svarbiausiems išbandymams. Mergina pastaraisiais metais pelnė pirmuosius savo titulus – 2012 m. Europos jaunių čempionate buvo trečia, o 2013 m. jaunimo pirmenybės palypėjo laipteliu aukščiau ir tapo vicečempione.
Savo pirmuosius žingsnius dabartinė abiturientė pradėjo Anykščių rajone, Troškūnuose, pas trenerį Arvydą Krikščiūną. Pastebėta dabartinio trenerio Aivaro Kaselio ji persikėlė į Šiaulius. „Moterų imtynės nėra toks jaunas sportas, bet rezultatais galime pasidžiaugti tik pastaraisiais trejais metais, kai atsirado bazė geriausioms sportininkėms Šiauliuose. Čia užaugo ir Danutė, treniravosi su kitomis patyrusiomis sportininkėmis. Dabar mūsų imtynininkės jau gali kovoti su kitomis šalimis ir parsivežti medalių“, – pasakojo Lietuvos moterų imtynių rinktinės vyr. treneris A. Kaselis, anksčiau dirbęs su vyrais.
Treneris pripažino, kad prieš dešimt metų visi žiūrėjo kreivai į moterų imtynes ir traukė per dantį. Tačiau dabar ši sporto šaka ir mūsiškių rezultatai nekelia šypsenos. Pasak jo D. Domikaitytė yra užsispyrusi ir dėka savo charakterio gali daug pasiekti.
Pati imtynininkė sako, kad nuo mažens buvo kovotoja. "Mokykloje su vaikinais patikdavo bėgioti, pasimušti ir mane pastebėjo A. Krikščiūnas. Jis man pasiūlė ateiti pamėginti užsiimti imtynėmis. Pasiėmiau sesę, Kristiną, kuri dabar gydosi traumą ir nuėjome. Nuėjau ir patiko. Buvau kovotoja, o tas iššūkis nepasiduoti ir nugalėti mane vedė į priekį. Pasilikome su sese toliau sportuoti ir vėliau išvykome į Šiaulius. Imtynės – tai mano siekis, tai ką aš galiu veikti gyvenime“, – pradžią prisiminė D. Domikaitytė, prieš imtynes lankiusi dramos būrelį.
Abiturientė po mokyklos baigimo rinksis studijas Šiauliuose, nes nenori išvažiuoti į kitą miestą ir atsisakyti imtynių. „Baigusi dvyliktą klasę nenoriu baigti karjeros, noriu toliau tobulinti savo pasiekimus ir siekti aukštesnių rezultatų“, – kalba moterų imtynių viltis.
Merginos treneris, kalbėdamas apie artimiausius tikslus, pabrėžė norą patekti į 2016 m. olimpines žaidynes. Artimesni tikslai – šių metų Europos suaugusiųjų čempionatas ir jaunimo turnyrai. Debiutas tarp suaugusiųjų Danutei turėtų padėti geriau pasiruošti atrankai į olimpiadą, tad šis bus daugiau žvalgybinis. Tačiau A. Kaselis neabejoja, kad gerai susiklosčius aplinkybėms lietuvė ant menčių gali paguldyti ir pasaulio čempionę.
Be D. Domikaitytės Lietuva turi dar keletą vilčių teikiančių imtynininkių – tai jos sesė Kristina, atsigaunanti po traumos, Rugilė Ambraškevičiūtė, Indrė Bubelytė, Giedrė Blekaitytė ir kitos. A. Kaselio teigimo, norint merginas paruošti pirmosioms imtynių kovoms reikia 3-4 metų, tačiau susidomėjimas auga ir kiekvienas metais į šį sportą ateina 15-20 naujų merginų.