Mažvydas Laurinaitis | 2014 m. balandžio 29 d. 18:00 |
![]() ![]() |
D.Rasimovičiūtė: "Viskas dar kybo ore"
Geriausia Lietuvos biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė norėtų sportuoti toliau, tačiau ją stabdo nežinia dėl finansinio pagrindo po kojomis
![]() |
Lietuvos biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė po blankaus pasirodymo Sočio olimpinėse žaidynėse užsiminė, kad pasibaigus sezonui spręs, ar tęs sportininkės karjerą. Tačiau ir dabar ji dar nežino tikslaus atsakymo, o žvelgdama atgal sako, kad prastus rezultatus greičiausiai nulėmė persitreniravimas.
„Kol kas nieko staigiai nesakysiu, nes galima spontaniškai daug ką prikalbėti. Matysime, kaip bus. Reikės apsispręsti, ką daryti toliau. Teoriškai viskas įmanoma. Bet, kita vertus, tai didžiulis žingsnis – vėl keturi metai iki kitos olimpiados. Reikia ramiai pabaigti šį sezoną, o tada ir spręsime“, – tąkart po paskutinio starto Sočyje sakė D. Rasimovičiūtė.
Tačiau ir dabar sportininkės karjera yra sustojusi kryžkelėje. D. Rasimovičiūtė laukia atsakymo iš Lietuvos sporto organizacijų. "Viskas dar kybo ore. Aišku, jeigu sąlygos bus tokios pat, kaip pernai, tęsiu karjerą. Nenoriu labai plėstis kokios tos sąlygos, bet tai liečia ir atlyginimą, treniruotes, pasirengimą varžyboms. Visa tai mane tenkino. Lietuvoje geresnių sąlygų net nematau prasmės prašyti, nes suprantu jog to realiai nebus“, – pasakoja trisdešimtmetė biatlonininkė.
Pastaruosius ketverius metus jai buvo mokama valstybės stipendija, o taip pat biatlonininkė gaudavo Tarptautinio olimpinio komiteto Solidarumo stipendiją. Be to, kaip olimpinės rinktinės kandidatei, D.Rasimovičiūtei buvo skiriami maistpinigiai. Bet dabar, pasibaigus olimpiniam ciklui, visi šie pinigų šaltiniai išseko.
"Kol kas nieko negalime pasakyti, nes neaiškus nei galutinis šių metų federacijos biudžetas, nei olimpinių kandidatų sąrašai. O nežinodami ateities biudžeto, negalime nieko garantuoti nei treneriams, nei sportininkams. Kai Diana gaudavo stipendijas, jos pajamos buvo pakankamai geros, kad ji atsiduotų tik sportui. Bet per tuos ketverius metus Diana nepasiekė labai aukštų rezultatų, kad valstybė toliau mokėtų stipendiją, o Solidarumo stipendija baigėsi su olimpinėmis žaidynėmis. Tad nebeliko abiejų pagrindinių jos finansavimo šaltinių“, – situaciją nušvietė Lietuvos biatlono federacijos (LBF) prezidentas Arūnas Daugirdas.
LBF prezidentas neslepia - federacijos vadovai norėtų, kad D.Rasimovičiūtė ir toliau sportuotų, tačiau negali jai užtikrinti finansinio pagrindo po kojomis.
„Federacija neturi tiek finansinių resursų, kad galėtų sportininkui mokėti algą. Diana yra aukščiausio lygio profesionalė, už dyką tikrai nesportuos, nes tai yra juodas darbas. Tad turime įvertinit prioritetus – ar investuoti pinigus į Dianą, ar į jaunimą. Tačiau nėra jokio garanto, kad atsiras kita Rasimovičiūtė. O kai ji šalia, jaunimas turi pavyzdį ir daug greičiau tobulėja. Diana prašo tiesiog normalių darbinių santykių, tai yra atlygio už darbą. Aš ją puikiai suprantu. Pati Diana ieškojo rėmėjų, bet jie su išskėstomis rankomis nelaukia“, – sako LBF prezidentas.
Jeigu D.Rasimovičiūtė išliktų sporte iki 2018 m. olimpinių žaidynių, ji, anot A.Daugirdo, būtų pirma moteris biatloninkė, dalyvavusi penkeriose olimpinėse žaidynėse, nors tuo metu jai būtų tik 34-eri - tokio amžiaus sportininkių netrūko ir Sočyje. "Mes žinome Dianos užsispyrimą. Ji dar neparodė to, ką galėjo, parako tikrai dar turi“, – neabejoja A. Daugirdas.
Dėl galimos karjeros pabaigos D. Rasimovičiūtė kalbėjosi ir su savo vyru, Lietuvos moterų biatlono rinktinės treneriu latviu Ilmaru Briciu, tačiau viskas vistiek atsiremia į pinigus. Biatlonininkė pripažįsta, kad sportuoti su patiriamu spaudimu nubrėžtiems rezultatams pasiekti ir dėl to negauti nieko – neapsimoka.
„Visgi metų man jau ne šešiolika. Nėra tos motyvacijos dirbti, treniruotis, visą laiką būti po spaudimu, nes vistiek rezultatai reikalingi. Ir už tai negauti nieko, tai..“, – nutęsia D. Rasimovičiūtė.


Dianai priklauso geriausias visų laikų Nepriklausomos Lietuvos biatlonininkų pasiektas rezultatas olimpinėse žaidynėse – 18-oji vieta 2006 m. Turine per sprinto lenktynes. Tačiau pastaroji Sočio olimpiada jai nebuvo sėkminga – 15 km individualiose lenktynėse D.Rasimovičiūte užėmė 42-ą vietą iš 82 startavusių dalyvių, liko 51-a 7,5 km sprinte ir 43-ia – 10 km persekiojimo lenktynėse. Prieš žaidynes jai buvo kelta užduotis užimti nuo 10 iki 20 vietos.
Tąkart po finišo 15 km lenktynėse D.Rasimovičiūtė sunkiai sulaikė ašaras: „Labai gaila, kad olimpiada baigėsi būtent taip. Tačiau šiandien trasoje buvo labai sunku. Buvau tuščia ir be jėgų“.
Dabar, žvelgdama į savo pasirodymą, sportininkė kalba kiek ramiau ir pripažįsta, kad tuo metu buvo prastos sportinės formos, o tą greičiausiai lėmė persitreniravimas. „Suprantu, kad nepasisekė ir tikrai nebuvau tos sportinės formos, kokios galėjau būti. Kažkur buvo šaknys - galbūt persitempimas, galbūt per didelis norėjimas rezultato. Galbūt net per daug treniravausi, greičiausiai persitreniravau. Pradžia sezono buvo tikrai ne beviltiška, bet vėliau kažkas neišlaikė pas mane“, – prisimena sportininkė.
Paklausta kas buvo sunkiau – pastarasis startas Sočyje ar pirmoji olimpiada 2002 m. Solt Leik Sityje, kai buvo sulaukusi vos 18-os metų, D. Rasimovičiūtė sako, kad esminis skirtumas – tada nebuvo spaudimo dėl rezultatų.
„Aš tada tik antrus metus profesionaliai sportavau ir suaugusiųjų sporte iš manęs niekas nieko nereikalavo. O dabar viskas kitaip ir aš pati suprantu, kad viskas buvo įmanoma, bet kažkur kažkas buvo ne taip“, – kalba biatlonininkė.
D. Rasimovičiūtė atmeta ir amžiaus įtaką. Vasario 25 d. 30-ąjį gimtadienį minėjusi sportininkė sako, kad būtent šie metai turėjo būti patys sėkmingiausi. Bet nei olimpinėse žaidynėse nei Pasaulio biatlono taurės varžybose (lietuvė užėmė 71-ąją vietą bendroje įskaitoje) pasiekti aukštų rezultatų nepavyko.
„Kaip tik tai turėjo būti geriausi metai, nes įdirbis didžiulis, niekada nesitreniravau šiaip sau. Galbūt net per daug to atsakingumo pas mane yra, aš labai griežtai laikausi režimo, bet kažkur sveikata neleido, ar pervargimas. Visgi komandoje turėtų būti daktaras, atsižvelgiant į tai, kad mes treniruojamės visą sezoną ir turėtų mus stebėti. Kai aš pati suprantu, kad esu pervargusi, tai jau yra per vėlu. Tam ir yra rinktinėje daktarai, kad jie reguliuotų. O aš visada noriu padaryti daug ir gerai. Tuo metu atrodo, kad viskas gerai, bet vėliau nuovargis susikaupia. Greičiausiai tai ir lėmė rezultatus, nes prieš olimpines viską taip stipriai spaudžiau“, – kalba apsisprendimo kryžkelėje atsidūrusi D. Rasimovičiūtė.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.