Julius Bliūdžius 2010 m. birželio 30 d. 11:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Motyvuoja meilė žaidimui

"Tapti čempione visuomet malonu. Nesvarbu - pirmą ar kažkelintą kartą", - teigia Lietuvos žolės riedulio čempionato geriausia žaidėja Donata Dildaitė.

Donata Dildaitė
Alfredo Pliadžio nuotr.
Donata Dildaitė

Šiaulių “Gintros-Strektės-Universiteto” merginų žolės riedulio komanda šiemet 11 kartą iš eilės tapo Lietuvos čempione. Šiaulietės finalo serijoje 3:1 įveikė Vilniaus „HFTC-Tauro“ riedulininkes. Visose ketveriose rungtynėse prireikė pratęsimo, o pergalę paskutiniame mače „Gintrai“ lėmė „auksinis“ komandos kapitonės Donatos Dildaitės įvartis. 23 metų šiaulietė buvo pripažinta geriausia čempionato žaidėja.

“Nelaukėme sunkios serijos, nors visuomet ji tokia būna. Su HFTC visuomet sunku žaisti, tačiau grįžusios iš Europos klubų čempionato Čekijoje tikėjome, kad būdamos geroje formoje finalo seriją laimėsime užtikrintai, - kalbėjo D.Dildaitė.

Serija baigėsi 3:1, tačiau visos rungtynės buvo apylygės. Kodėl? Mūsų komandoje daug jaunų žaidėjų, kurios dar rungtyniauja jaunimo rintinėse ir kurioms stinga svarbių rungtynių patirties. Taip pat daug klydome, buvo daug techninio broko“.

„Gintrai“ tai eilinis čempionių titulas. Kas motyvauoja komandą siekti naujų pergalių?
- paklausėme Donatos.

Mes tiesiog mylim šią sporto šaką. Dėl to ir žaidžiame. Esame mėgėjos, pinigų niekas mums nemoka. Ateiname tiesiog praleisti laisvalaikį. Nors treniruojamės beveik kaip profesionalės – keturis kartus per savaitę. Norime žaisti, norime kažką pasiekti ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.  Motyvacija yra, ji visuomet pakyla prieš Lietuvos čempionatų finalus ir tarptautines varžybas.

Sportininkas visada nori būti geriausias. Kadangi žaidžiame komandinį žaidimą, mūsų tikslas, kad komanda taptų čempione, ir nesvarbu, tai pirmas, penktas ar kažkelitnas kartas. Jis visada yra malonus. Tik tiek, kad kuo daugiau laimi, tuo didesnį spaudimą jauti laimėti kitąkart. Antrai vietai nėra ką prarasti. Jos gali pašokti aukščiau, tuo tarpu kai čempionių vardą turi kaskart pateisinti, psichologinį spaudimą jauti didelį.

Buvai pripažinta geriausia čempionato žaidėja. Pateisinai komandos kapitonės vardą?


Mūsų komandoje yra penkios šešios žaidėjos, kurio kuria žaidimą, kitos – daugiau ginasi. Jaučiu, kad prisidėjau prie pergalės, bet kad buvau ryškiai geresnė už kitas – ne. Gal tiesiog lemiamais momentais sužaisdavau solidžiau. Mes neturime ryškios lyderės. Kaip sakiau, žaidimą kuria penkios šešios žaidėjos, ir jei vieną dieną nesiseka vienai, sekasi kitai.

Kokias pagrindines užduotis aikštėje tau kelia treneris?

Aš esu kūrėja. Saugės darbas ir mano charakteriui labai artimas. Man patinka kurti, organizuoti ataką, atlikti rezultatyvų perdavimą. Aikštės viduryje žaidžiame su Jūrate Juodyte, su kuria ir dalijamės žaidimo organizatorių funkcija.Ko trūksta „Gintrai“ lyginant su pajėgiausiais Europos klubais?

Konkurencijos. Lietuvos čempionate, galima sakyti, turime dvi komandas, kurios varžosi tarpusavy. Mūsų čempionatas yra per silpnas, dėl to nukečiame Europoje. Trūksta rungtynių su stipriais varžovais. Išskyrus HFTC, žaisdamos su kitomis didelio vargo neturim.

Nuo Europos klubų, manau, atsiliekame techniniais elemantais, kartais – fiziniu pasiruošimu. Daug kur Europoje yra profesionalizmas. Ten komandos kitaip treniruojasi ir už tai, kad žaidžia žolės riedulį, gauna pinigus. Tai būdinga ir Rytų šalims. Rusijoje, Ukrainoje, Azerbaidžane, kitur – visur merginos žaisdamos žolės riedulį uždirba pinigus.

Vakarų Europoje yra milžiniška atranka. Tokiose šalyse kaip Belgija ar Olandija žolės riedulys yra viena populiariausių sporto šakų. Pas mus žolės riedulio masiškumas nėra didelis. Tai, kad atranka maža, kad nėra iš ko pasirinkti ir tai, kad nėra profesionalu, mums kiša koją. Negalima daug reikalauti iš žaidėjų, kai jos žaidžia savo malonumui, kai meta darbus, mokslus, ima atostogas ir važiuoja į varžybas...

Neerzina tai, kad kitur žolės riedulininkės gyvena geriau?..

Yra galimybė išvažiuoti. Jei gerai pasirodai tarptautiniuose turnyruose, prie tavęs prieina tam tikri žmonės ir pasiūlo kontraktą. Turime puikius merginų, rungtyniaujančių užsienyje, pavyzdžius –  Dovilė Jakaitė, Aurelija Griškutė, Irma ir Renata Matjušaitytės. Aš ir pati metus žaidžiau Olandijoje. Labai daug Lietuvos žolės riedulininkių yra pabuvusios užsienyje, pažaidusios už tuos pinigėlius ir grįžusios į Lietuvą.

Neplanuoji vėl išvažiuoti?

Kol kas ne. Esu Šiaulių universiteto verlso administravimo trečiakursė, liko dar metai mokytis. Be to, turiu darbą, taip pat esu trenerė – treniruoju keturiolikmečius berniukus. Tiesą sakant, turėjau pasiūlymą rugsėjį grįžti į Olandiją, bet ne – turiu daug planų čia.

Papasakok, kaip tu apskritai atsidūrei žolės riedulyje?

Sportuoti žolės riedulį pradėjau labai vėlai – penkiolikos metų. Dabar man 23-eji, taigi riedulį žaidžiu aštuonerius metus. Mano mama Irina 22 metus žaidė žolės riedulį, dirba trenere, todėl, galima sakyti,  visada buvau šalia žolės riedulio. Visąlaik jį supratau, visąlaik mėgau, tik atėjau vėlai, nes prieš tai 8 metus lankiau plaukimą. Kai perėjau į žolės riedulį, man reikėjo „pagauti“ tik techninius dalykus, nes suvokimą apie žaidimą turėjau, fiziniai rodikliai po plaukimo taip pat buvo geri.

Kokie tavo artimiaui planai?


Vasara bus laisva, nes esu per sena ir į U-21 rinktinę, kuri dalyvaus Europos čempionate, nepakliūnu. Mano auklėtinių dar laukia Lietuvos jaunučių žaidynių finalinės varžybos (jau pasibaigusiame turnyre Šiaulių vaikinai užėmė 3 vietą, - aut. past.), paskui lauksime svečių iš Lenkijos. Šiauliuose vyks tarptautinė treniruočių stovykla, į kurią atvyks apie 30 berniukų iš Lenkijos. Rugpjūtį pati pradėsiu ruoštis sezonui.

Kitą sezoną „Gintra“ turi galimybę dalyvauti Rytų šalių lygoje. Kaip krepšinyje buvo įkurta Vieningoji lyga, taip kažkas panašaus padaryta ir žolės riedulyje. Matysime, ar rėmėjai ras lėšų ten dalyvauti. Būtų labai smagu, nes visos lygoje dalyvaujančios šalys – Rusija, Ukraina, Baltarusija, Azeraidžanas, kitos – žolės riedulyje yra stipresnės už mus, todėl į Lietuvą atvyktų išties pajėgūs klubai. Aišku, viskas priklausys nuo rėmėjų, nes kiekvienas turas vyktų vis kitoje šalyje, tad kelionės brangiai kainuotų. Vis dėlto žaisti tokioje lygoje būtų labai įdomu ir, manau, pakeltų visą Lietuvos žolės riedulį.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas