Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. birželio 3 d. 13:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kova - atkakli, bet nuotaika - šventinė

Jau 25-tą kartą vykusiose sporto draugijos "Žalgiris" vasaros žaidynėse dalyvavo beveik 500 sporto mėgėjų iš šalies miestų ir rajonų

Žalgiriada Palangoje.
Stefano Milčevičiaus ir Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Žalgiriada Palangoje.
   
Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“ švenčia 70 metų jubiliejų, o jų sporto žaidynės Palangoje irgi buvo jubiliejinės, 25-osios.
 
Tad žalgiriečiams savaitgalį per tradicines žaidynes Palangoje netrūko sveikinimų. Jubiliejaus proga draugiją sveikino Kūno kultūros ir sporto departamento Strategino skyriaus vedėjas Sigitas Stasiulis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Lietuvos asociacijos “Sportas visiems” viceprezidentas Algimantas Jucevičius, kuris draugiją pavadino signature, Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas, kiti. Sveikinimo telegramas atsiuntė Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požela, Vilniaus  miesto meras Artūras Zuokas. 
 
Apdovanojimus priėmęs draugijos prezidentas Vytas Nėnius pasidžiaugė, jog draugija įveikė visus sunkumus, tvyrojusius pirmaisiais Lietuvos neriklausomybės metais, ir gyva iki šiol. Tiktai dabar ji pagrindinį dėmesį skiria ne didžiajam sportui, kaip anksčiau, o mėgėjiškajam, sporto klubams bei bazėms.   
 
PUSŠIMTIS. Kas nebuvo pažįstami - susipažino. Kas buvo susipykę - susitaikė. Kas norėjo pasidalinti patirtimi - pasidalino. Tokie buvo pagrindiniai 25-jų „Žalgirio“ sporto žaidynių akcentai. 
 
Žaidynių tradicijos tęsiamos, istorijos metraštis storėja. Per žaidynes rungtyniauja miestų ir rajonų sportininkai, šįkart į finalines varžybas jų suvažiavo arti penkių šimtų. Po keturias komandas iš penkių į Palangą delegavo Marijampolė ir Vilnius, po tris – Panevėžys ir Klaipėda. 

Žaidynes aptarnavo nemažai teisėjų: tinklinio kovoms teisėjavo 12 Šiaulių arbitrų, futbolo – Palangos, Kretingos ir Šilutės teisėjai, o krepšinio – Kretingos ir Palangos arbitrai.  Sporto bazėse buvo rungtyniaujama nuo ryto iki vakaro, todėl draugija varžybų vietose sportininkus vaišino jubiliejiniais sumuštiniais, kad jiems nereikėtų bėgioti ir ieškoti, kur pavalgyti, nes ne prie kiekvienos bazės buvo kavinės. 

GAUSIAUSIOS. Šįkart nepasisekė Vilniaus žalgiriečiams, kurių nė vienai komandai nepavyko tapti nugalėtojais. Geriausiai rungtyniavo kauniečiai, kurie laimėjo vyrų krepšinio, moterų ir vyrų tinklinio varžybas. Rajonų grupėje tokia pat sėkmė lydėjo  Klaipėdos r. atstovus – pirmąsias vietas užėmė jų futbolininkai ir moterų bei vyrų tinklinio komandos.    

Pirmą kartą į finalines žaidynes pateko Kaišiadorių tinklininkės ir futbolininkai. Jubiliejinės varžybos pasižymėjo ypač atkaklia kova. Kaip teigė kone etatinis varžybų vyr. teisėjas, „Žalgirio“ draugijos viceprezidentas jurbarkietis Petras Valutis (jis vyr. teisėjo pareigas atliko jau aštuntus metus iš eilės), nenuspėjamos buvo rajonų grupės moterų tinklinio pogrupio varžybos, kur buvo tikra „košė“.

Kaišiadorių tinklininkės pateikė vieną iš staigmenų ir nugalėjo Lazdijų sportininkes 2:1, tačiau 0:2 pralaimėjo Klaipėdos r. atstovėms. Pastarosios pralaimėjo jonavietėms 1:2, tačiau Jonavos tinklininkės nesugebėjo įveikti Lazdijų komandos – 1:2. 

Patyrus vieną pralaimėjimą, nugalėtojomis tapo Klaipėdos r. tinklininkės, kurioms atstovavo Gargždų tinklininkės. Staigmena ir debiutantės – Kaišiadorių komandos  pelnyti sidabro medaliai. 

VARTININKAS. Futbolininkų kovos baigėsi panevėžiečių pergale. Jie nugalėjo Vilniaus (2:0) ir Klaipėdos (3:1) komandas bei sužaidė lygiosiomis (2:2) su marijampoliečiais.  Visas rungtynes stebėjęs panevėžiečių „Žalgirio“ draugijos tarybos pirmininkas Bronislovas Pliavga vyrams negailėjo liaupsių ir juos pažadėjo pavaišinti alumi. 

„Nepakeičiamas kolektyvas, ypač draugiškas. Jau gal 10 metų kartu žaidžia, dalyvauja žalgiriadose“, - sakė jis. 

Panevėžiečių komandos kapitonas Audrius Monstavičius, futbolą žaidžiantis apie 20 metų, atvirai sakė, kad jie tikėjosi nugalėti. 

„Praėjusiais metais buvome pirmi, tai šiemet mūsų pagrindinis tikslas buvo apginti čempionų titulus. Su visais varžovais buvo sunku žaisti, nebuvo lengvų rungtynių. Iš komandos nieko nenorėčiau išskirti, vyrai rimtai rengėsi kiekvienoms rungtynėms, per kiekvienas jų kažkuo savaip pasižymėjo“, - kalbėjo nugalėtojų komandos kapitonas.

Vis dėl to vienas žaidėjas – vartininkas Aidas Skyveris – buvo išskirtas iš kitų. „Jis mums labai daug padėjo, turbūt, dėka jo tapome nugalėtojais“, - sakė komandos kapitonas A. Monstavičius. 

Apie pergalės šventimą panevėžiečiai negalvojo, jie nuskubėjo pasižiūrėti moterų krepšinio rungtynių, kur Panevėžio krepšininkės žaidė su kaunietėmis ir siekė medalių. 

SĖKMĖ. Kaip ir praėjusiais metais, Kauno žalgiriečių trys komandos tapo žaidynių čempionėmis. Įveikę Alytaus (38:31)  bei Marijampolės (44:39) krepšinio komandas, kauniečiai dėl pirmosios vietos nesunkiai
nugalėjo panevėžiečius 40:27. Pastaruosius būtų galima vadinti laimės vaikais: jie tik vieno taško skirtumu (48:47) nugalėjo alytiškius ir po atkaklios kovos (44:37) marijampoliečius. 

Pergalingai žaidė ir Kauno tinklininkai: moterys ir vyrai visus varžovus nugalėjo po  2:0.   

Kauno „Žalgirio“ tarybos pirmininkas Algis Pušinaitis teigė, kad jų komandos rimtai rengėsi finalinėms žaidynių varžyboms ir tokios sėkmės buvo galima tikėtis.  

„Nuomojamės sporto bazes ir treniruojamės ištisus metus. Aktyvūs mūsų krepšininkai, kurie susibūrė „Voluktės“ komandoje ir visur dalyvauja, išvažiuoja į tarptautinius turnyrus. Žaidėjai keičiasi, tačiau pergalių nemažėja. Žalgiriadoje nežaidė mūsų krepšininkės, kurios tomis dienoms dalyvavo tarptautinėse varžybose Latvijoje. Mūsų visos komandos – didelės entuziastės, neturime tiek lėšų, jog joms galėtume padėti, komandos viską mokasi pačios. Su dideliu malonumu vykstame į žalgiriečių žaidynes, o ypač į Palangą prie jūros, tai mūsų vienos mėgiamiausių varžybų“, - sakė A. Pušinaitis.
PAVYKO. „Žalgirio“ sporto draugijos prezidentas V. Nėnius, visas tris dienas buvęs su sportininkais, liko patenkintas 25-osiomis žaidynėmis. 

„Žaidynės mums pavyko. Buvo išbandyti naujoji Palangos arena, kur vyko tinklinio varžybos. Palanga šiandien turi gana gerą sporto bazę, čia geros ir gyvenimo sąlygos. Žalgiriečiai galėjo pasirinkti norimą lygį pagal kainą, savo kišenę. Žaidynių nuolatinėmis dalyvėmis tampa Sankt Peterburgo krepšininkės, kurios užėmė antrą vietą ir mūsų žaidėjoms buvo įdomu su jomis parungtyniauti bei  pabendrauti“, - sakė V. Nėnius. 

Žalgiriečių žaidynių programoje dar yra ir tenisas, varžybos vyks Kaune liepos 13 d. Šiomis žaidynėmis „Žalgirio“ jubiliejus nesibaigs. Jau buvo įvykę šios iškilios datos paminėjimai: buvo susirinkęs Vilniaus ir Kauno aktyvai. 

Rudenį vyks draugijos konferencija, kurios metu bus paminėtas draugijos 70 metų jubiliejus. Jau yra parengtas vaizdo klipas apie draugijos sportinį gyvenimą, sukurtas kino filmas „Ainiai“, galvojama išleisti leidinį apie žalgiriečių sporto renginius ir sporto bazes.   

Žaidynių nugalėtojai   

Miestai
Krepšinis – 1. Marijampolės moterų (2. Vilnius, 3. Panevėžys) ir Kauno vyrų (2. Panevėžys, 3. Marijampolė) komandos.
 
Futbolas – 1. Panevėžys, 2. Vilnius, 3. Marijampolė

Tinklinis – 1. Kauno moterų (2. Vilnius, 3. Klaipėda) ir Kauno vyrų (2. Klaipėda, 3.Vilnius) vyrų komandos.  

Rajonai
Tinklinis – 1. Klaipėdos r. moterų (2. Kaišiadorys, 3. Lazdijai) ir Klaipėdos r. vyrų (2. Lazdijai, 3. Kupiškis) komandos

Futbolas – 1. Klaipėdos r., 2. Alytaus r., 3. Kaišiadorys

Krepšinis – 1. Kretingos moterų (2. Sankt Peterburgas, 3. Šilutė-Mažeikiai) ir Šiaulių r. vyrų (2.Trakai, 3.Šilalė) komandos. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas