Jolanta Mockevičienė 2010 m. liepos 2 d. 14:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kokia graži ta Lietuvėlė!

Skuode finišavo dviračių žygis „Su Baltija – į Nemuną“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui atminti.

Dviračių žygio dalyviai
Dviračių žygio dalyviai
   
Pagrindiniai žygio organizatoriai – Švietimo ir mokslo ministerija, Kūno kultūros ir sporto departamentas bei Lietuvos mokinių ir studentų sporto centras. Žygį parėmė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Keliauta septynias dienas. Žygio dalyviai numynė 376 km, kartu su jais ir palydinčiaisiais keliavo 523 dviračių sporto entuziastai.

Kaip ir visose gyvenvietėse, Skuode sportininkus pasitiko gausus jaunųjų dviratininkų būrys, kurių rankose –
gėlės, ąžuolų vainikai, suvenyrai. Nieko nuostabaus: Skuodas – dviratininkų miestas, čia ugdomi jaunieji dviračių sporto talentai. Žygio dalyvių atvažiavo pasitikti tėvai ir artimieji.

LOTERIJA
Dviratininkus sveikino Skuodo meras Stasys Vainoras, kuris dėkojo renginio organizatoriams ir vadovams, jog buvo išgirstas jo prašymą žygį baigti Skuode. Didelį susidomėjimą sukėlė loterija, per kurią buvo galima laimėti keturis dviračius. Laimė nusišypsojo Raseinių „Kalno“ vidurinės mokyklos moksleiviui Andriui Griškevičiui, kuris laimėjo Seimo nario Edmundo Jonylos nupirktą dviratį, Skuodo Ylakių gimnazijos mokinei Laurai Šeputaitei teko Raseinių savivaldybės įsteigtas dviratis, Vilniaus Martyno Mažvydo vidurinės mokyklos mokinei Algirdai Žaliauskaitei – Seimo nario Remigijaus Ačo dviratis, o Vilniaus „Jovarėlio“ darželio lankytojai 6-erių metukų Viltei Tautkutei – Šiaurės Amerikos lietuvių dviratis.Kaip teigia žygio dalyvė, Lietuvos mokinių ir studentų centro darbuotoja  Raimonda Čerkauskaitė, žygis buvo nuostabus, dviračių pedalus teko minti ypatingai gražiomis vietomis. Ji buvo šio renginio koordinatorė. „Savo darbą atlikau prieš pusę metų, teko iš tiesų nemažai paplušėti, o dabar plente minti pedalus buvo tikra pramoga“ – sako R.Čerkauskaitė.
 
DĖMESYS
„Oras pasitaikė labai geras, nė karto nebuvome išprausti, važiavome keliais, plaukėme mariomis, gėrėjomės jūra, Salantuose aplankėme zoologijos sodą, „kalbinome“ stručius, dygliakiaulę, kalnų ožius, lamas, beždžiones, aplankėme įžymias vietas, bažnyčias, paminklus, susitikime su garsiais žmonėmis. Mūsų žygis  tikrai buvo fantastiškas“, – sako LMSSC direktorė O. Babonienė. 

Pasak R. Čerkauskaitės, žygyje įsiminė daug kas: Raseiniuose, Žemaičio aikštėje, grupė buvo gražiai išlydėti, žygio dalyvius sveikino ir sėkmės kelyje linkėjo Seimo nariai Juozas Olekas, Edmundas Jonyla, Remigijus Ačas, Raseinių meras Petras Vežbavičius, Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro direktorė Ona Babonienė, tradiciškai žygio dalyvius palaimino Viduklės parapijos klebonas Albertas Stanulis.

„Įspūdžiai tiesiog nepakartojami. Gražus oras, jautėme visų savivaldybių dėmesį, mus pasitikdavo bendruomenių pirmininkai su paruoštomis vaišėmis, sudaryta puiki kultūrinė programa. Visur kelyje mus lydėjo policija ir medicina. Kėlėmės keltu iš Rusnės į Nidą. Nedaug kam tenka plaukti, kai ant denio – 50 dviračių, o „Šarūno“ laive – tiek pat dviratininkų. Tikrai nuostabu.

Mariose prie Ventės rago palydėjome saulę. Atvykę i paukščių žiedavimo stotį, turėjome galimybę žieduoti paukštelius. Klaipėdos sporto organizatorių dėka turėjome galimybę pabuvoti „Gintaro muziejuje. Ypatingai saldus buvo pirmasis miegas Viešvilėje, kai įveikėme pirmuosius  84 km ir kojos gavo didelį krūvį“, – sako R. Čerkauskaitė.

SOLIDARŪS
Kelyje žygio dalyviai buvo solidarūs, visi važiavo kartu – nebuvo nei lyderių, nei autsaiderių. Kartais tekdavo atsikelti ir šeštą valandą ryto, nes jau 7 val. žygio dalyviai būdavo išlydimi į kitus etapus. Įspūdžių daug ir nepakartojamų, galima parašyti kuo puikiausią knygų. Dviratininkai važiavo su rėmėjų kepuraitėmis, vakarais niekas nekrisdavo į lovas – jie stebėdavo pasaulio futbolo čempionatą, džiaugėsi kultūrine programa.

Iš Girulių dviratininkus išlydėjo Švietimo ir mokslo ministerijos Neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vedėjas Rolandas Zuoza, kuris dviračiu irgi  įveikė kelis kilometrus.  „Ypatingai gražu buvo pervažiuoti visą Neringą, kai dešinėje pusėje – marios, o kairėje – Baltijos jūra“, – pripažįsta O. Babonienė.

Žygis baigėsi, tačiau dviratininkai jau galvoja apie kitus metus. Vėl birželio pabaigoje-liepos pradžioje jie sės ant dviračių ir, atrodo, keliaus Dzūkijos keliais. Daug kas norėtų dalyvauti tame žygyje, bet, pasak LMSSC direktorės O. Babonienės, viskas priklausys nuo to, koks bus gautas finansavimas. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas