rankinis.lt 2010 m. sausio 16 d. 13:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Turkiškas trileris Makedonija – Lietuva 24:24

Gintaras Savukynas sėkmingai debiutavo oficialiose varžybose rinktinės vyriausiojo trenerio vaidmenyje: lygiosios su makedonais - puikus rezultatas

Lietuvos rinktinė itin kruopščiai rengėsi susitikimui su Makedonija
rankinis.lt nuotr.
Lietuvos rinktinė itin kruopščiai rengėsi susitikimui su Makedonija

 
Lietuvos rinktinė makedoniečiams - mįslė
 

Mažiausiai tokios rungtynių baigties tikėjosi makedonai, vadinti  ir save vadinę grupės favoritais. Kiek buvo galima suprasti iš paskutinės Makedonijos rinktinės vyriausiojo trenerio Liubomiro Savevskio spaudos konferencijos, Lietuvos rinktinė jam buvo nežinoma komanda. „Turkijos rinktinę žinau, nes šioje šalyje dirbau treneriu. Lietuvos komanda man yra visiška mįslė – vien ir dėl to, kad per pastaruosius metus joje keitėsi žaidėjai. Tačiau mūsų galimybės rinktis žaidėjus ir pasirodymas 2009 metų pasaulio čempionate nuteikia optimistiškai – mes esame grupės favoritai “, - prieš išvykdamas į Turkiją sakė Makedonijos rinktinės treneris.
 
O gal šios frazės tebuvo apsidraudimas prieš savo žiniasklaidą, „jeigu kas nors ne taip.“ Gal susidarė ir apgaulingas įspūdis, bet atrodė, kad makedonai į Adaną atvyko tik atlikti formalumų.
  
Sabonis prieš Lazarovą
 
Lietuvos rinktinė itin kruopščiai rengėsi susitikimui su Makedonija – pirmųjų rungtynių baigtis trijų komandų atrankos turnyre yra itin svarbi. Komanda analizavo Makedonijos rinktinės rungtynių vaizdo įrašus, ruošė gynybos ir puolimo schemas.
 
Prieš rungtynes pristatant komandas turkų žiūrovai kelis kartus šūktelėjo „Žalgiris Kaunas“ – mūsiškiai žaidė žalia apranga ir turbūt vietos sporto mėgėjams kėlė asociacijas su išvakarėse vykusiomos Browno vardo Eurolygos rungtynėmis. Ypatingas pagyvėjimas tarp žiūrovų kilo išgirdus Sabonio pavardę. Ir iš tiesų, Saboniui, tik ne Arvydui, o Aurelijui šiose rungtynėse teko pragariška užduotis – „globoti“ rezultatyviausią 2009 metų pasaulio čempionato žaidėją, Makedonijos rinktinės kapitoną Kirilą Lazarovas.
 
Makedonų dešinys pusiau kraštas, kairiarankis Kirilas Lazarovas per 9 pasaulio čempionato rungtynes rungtynes Kroatijoje pelnė net 92 įvarčius. Ir rungtynėse tarp Makedonijos ir Lietuvos visas varžovų žaidimas sukosi apie šį vieną geriausių pasaulio rankininkų.
Rungtynės prasidėjo dar prieš švilpuką
 
Nedidelis nesuipratimas – lietuviai pirmieji įėjo į salę ir pasidėjo kamuolių krepšį prie tolimesnio nuo įėjimo suolo. Makedonai po kurio laiko kamuolius nunešė prie kito suolelio. Tačiau burtų traukimą „laimėjo“ mūsiškių kapitonas Almantas Savonis – ir kamuoliai kartu su komanda grįžta į savo pusę. Pirma mažytė pergalė. Atrodo, mažmožis, tačiau tokiose rungtynėse kiekviena smulkmena svarbi.
 
Rungtynių  teisėjai vokiečiai Holgeris Fleischas ir Jürgenas Rieberis skelbia rungtynių pradžią, tačiau po 6 sekundžių žaidimas stabdomas – neveikia švieslentės laikrodis. Galų gale viskas sutvarkyta ir pirmosios istorijoje rungtynės tarp Makedonijos ir Lietuvos rinktinių prasideda.
Nervų karas. Įvartis į įvartį.
 
Beveik iki  4 minutės rezultatas 0:0, tačiau per šį laiką Savonis atmuša du metimus, o Novickis „priverčia“ vieną iš varžovų atsipūsti 2 baudos minutėms. Žaidimas greitas, agresyvus, mūsiškiai aktyviai ginasi 5-1, Sabonis su komandos draugų pagalba neleidžia žaisti Lazarovui.
Tačiau turėdami kiekybinį pranašumą mūsiškiai pirmieji praleidžia varžovų metimą  „iš atramos“.
 
5 minutę Valdas Novickis išlygina rezultatą. Po to mūsiškiai dusyk klysta, praranda kamuolį puolime ir makedonai išsiveržia į priekį 3:1.
Vieną iš trijų įvarčių nuo 7 m žymos pelnė Lazarovas – prasideda jo baudinių rečitalis.
 
8 minutę Bakaitis prie linijos „uždirba“ 7 metrų baudinį. Grosas jį sėkmingai realizuoja ir rezultatas 2:4.  10 minutės pradžioje Novickis pelno savo antrą įvartį – 3:4. Netrukus gimtadienį pradeda švęsti Remigijus Čepulis – po jo metimo 4:4. Rungtynių dieną Remigijui suėjo 28 metai. Lazarovas realizuoja 7 m baudinį ir pelno įvartį iš žaidimo – 4:6. Čepulis toliau švenčia gimtadienį ir įkala kamuolį nuo 9 metrų.
 
14 minutę lietuviai įspūdingai išlygina rezultatą – aktyviai gindamiesi priverčia klysti varžovus, sunkiasvoris Grosas griūdamas atkovoja kamuolį, gulėdamas jį perduoda į priekį ir Andrius Račkauskas galingame šuolyje vienas prieš vieną lygina rezultatą – 6:6.
 
Kitoje atakoje Andrius Račkauskas iš krašto į artimą kampą dar kartą sugrūda kamuolį makedonų vartininkui ir lietuviai pirmauja 7:6!
17 minutę Savonis atmuša Lazarovo metimą, makedonai dar baudžiami 2 minučių bauda, tačiau netrukus ir Grosas išgriauna visus, kas aplink juda – 2 minutės baudos.
 
Lietuviai turi progą dar padidinti persvarą – 7 metrų baudinys. Grosas ant suolo, meta Aidenas Malašinskas...ir nepataiko į vartus.
19 minutę makedonai rezultatą išlygina – 7:7. Tačiau netrukus Grosas sėkmingai, „ūkišku“ metimu, realizuoja 7 m baudinį ir mūsiškiai vėl pirmauja vienu įvarčiu.
 
Makedonai surengia 2 sėkmingas atakas ir pirmauja 9:8. Mūsiškiai atakuoja, kai teisėjai pradeda taikyti pasyvios atakos taisyklę – Augustas Strazdas sugeba įmesti. Vėl lygu. 9:9.
 
Krizė ir nokdaunas
 

23 minutę į mūsų vartus skiriamas dar vienas 7 m baudinys. Šį kartą prieš Lazarovą stoja geriausias 2009 metų rankininkas Arūnas Vaškevičius – tačiau makedonas šaltakraujiškai realizuoja baudinį. Pavydėtinas stabilumas ir meistriškumas! Vaškevičius lieka vartuose.
24 minutę Valdas Novickis eilinį kartą išlygina rezultatą, tačiau tuo pirmojo kėlinio šventės baigėsi.
 
Lietuviai per likusias 6 minutes pralaimėjo atkarpą 0:5, Račkauskui buvo skirtos 2 baudos minutės, o Vaškevičius atsidūrė nokdaune – makedonas šuolyje nuo 6 metrų visa jėga pataikė kamuoliu  į veidą Arūnui. Mūsų vartininkas apie minutę guli ant žemės, atsigauna ir lieka ginti vartų.
Pirmasis kėlinys pralaimėtas 10:15. Tačiau nerimo tarsi ir nėra. Vyrai veržiasi į kovą, nes pirmajame kėlinyje pajuto žaidimą ir komandinę dvasią.
 
Žalias škvalas  
 
Tai, kas vyko antrojo kėlinio pradžioje, būtų smagu dar kartą pamatyti. Nes tai buvo gražu. Lietuviai gynyboje varžovus traiškė kaip girnos, o puolime siautėjo kaip pikiruojantys bombonešiai. Beveik 10 minučių lietuviai žaidė taip, kad makedonai nutraukus rungtynes būtų neradę rūbinės.
 
Mūsiškiai laimėjo atkarpą 5:0. Arba 6:1. Kaip labiau patinka. Esmė ta, kad 40 minutę po neįveikiamos mūsiškių gynybos, Vaškevičiaus atmuštų smūgių, dviejų Novickio, dviejų Sabonio,  vieno Groso ir vieno Strazdo pelnyto įvarčio rezultatas lygus – 16:16. Ir dar Grosas nerealizavo baudinio!      
Tačiau Makedonijos rankininkai įrodo savo klasę – Lazaras realizuoja du baudinius, Čepuliui skiriamos 2 baudos minutės. Novickis 6velnina skirtumą, kitoje atakoje makedonai didina pranašumą iki 20:17. Vėl žaidybinė duobė? Jokiais būdais! Novickis ir Sabonis du kartus nuginkluoja varžovų vartininką ir rezultatas 19:20.
 
Į lietuvių vartus skiriamas dar vienas 7 m baudinys. Ir pagaliau Vaškevičiui pavyksta pergudrauti Lazarovą – kamuolys atmuštas!
Kitoje atakoje Aidenas Malašinskas savo firminiu apgaulingu judesiu palieka už nugaros gynėjus ir po jo įvarčio dar kartą lygu – 20:20. Iki rungtynių pabaigos lieka apie 12 minučių. 
 
„Dabar arba niekada!“
 

Per likusias minutes lietuviai rungtynes galėjo įtikinamai laimėti. Bet galėjo ir pralaimėti. Kai tik mūsiškiai sėkmingai apsigindavo ir turėdavo progą išsiveržti į priekį  – suklysdavo puolime. Makedonai net buvo pelnę du įvarčius be atsako - 24:22. Tačiau tada įvartį įsirašo Sabonis, o kitoje atakoje Strazdas privertė prasižengti varžovą taip, kad būtų skirtas ir 7 m baudinys, ir pašalinimas 2 minutėm.
 
7 metrų baudinį stoja realizuoti Andriuška. Esantys ant suolelio dėl įtampos net nežiūri, kaip meta Mindaugas. Įvartis! Rezultatas lygus, 24:24, tačiau mūsiškiai turi kiekybinį pranašumą. Vaškevičius atmuša dar kelis labai pavojingus metimus, lietuviai ginasi be klaidų ir greitoje atakoje 59 minutę Račkauskas dešiniajame krašte atsiduria vienas prieš vieną! Deja, „suktuku“ mestą kamuolį  vartininkas sugauna.
 
Paskutines 40 sekundžių atakuoja makedonai. Vaizdas aikštelėje primena kovų be taisyklių ringą. Vienas įvartis niekais gali paversti vienos ar kitos komandos viltis. Per pauzę, kol šluostomos grindys, Grosas šaukia komandos draugams: „Dabar arba niekada!“ Dar ir dar stabdomos atakos. Paskutinėmis sekundėmis – nuolatinė 9 m laisvo metimo būsena. Aidi finalinis švilpukas. Viskas. Lygu. 24:24. 

Statistika
Makedonija - Lietuva 24:24 (15:10).Įvarčiai: Novickis 7, Sabonis - 5, Račkauskas 2, Čepulis – 2, Grosas - 3 (2), Strazdas - 3,Andriuška - 1(1), Malašinskas -1. Makedonija - Kirilas Lazarovas 11 (6). Vartininkai atmušė 19 metimų:  Savonis – 7, Vaškevičius -12. Metimai: Lietuva – 42/24 (57 proc.), Makedonija – 43/19 (44 proc.). 7 m: Lietuva – 5 (3), Makedonija – 7 (6). 2 min: Lietuva – 4 pašalinimai, Makedonija – 5. Lietuviai suklydo 13 kartų.


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas