Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. liepos 6 d. 14:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

25-as kartas buvo ypač laimingas

Bėgime, skirtame Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienos bei Žalgirio mūšio metinėms paminėti, šiemet Žaliuosius ežerus apibėgo apie 300 sportininkų

Aplink Žaliuosius ežerus bėgo apie 300 dalyvių
Ingos Matkevičienės nuotr.
Aplink Žaliuosius ežerus bėgo apie 300 dalyvių
   
Per jubiliejinį 25-ąjį bėgimą aplink Žaliuosius ežerus užsiregistravo apie 400, o 11,7 km bėgo apie 300 sportininkų

Šis bėgimas skirtas Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienai bei Žalgirio mūšio metinėms paminėti, pagrindinė renginio iniciatorė – Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga, vadovaujama „Žalgirio“ sporto draugijos viceprezidento Romualdo Budrionio. Šiemet šį prasmingą bėgimą padėjo surengti ir Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“ (direktorius Mantas Paulauskas).

Per varžybas bėgikams buvo įteikta net 40 prizų. Nugalėtojams buvo įteikti šeši amerikiečių gamybos sportiniai bateliai, kurių vienos poros kaina – apie 400 Lt., medaliai, piniginiai prizai, specialiai varžyboms pagaminti marškinėliai, rėmėjų dovanos.

„Hermis" bėgikams skyrė 2 tūkst. buteliukų vandens, „Vichy" parkas pasirūpino gaisrine, kuri aplaistė bėgikus šaltu vandeniu. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas skyrė sportinių albumų, knygų, rašiklių, tarp rėmėjų – ir „Olifėja“, „Medžio centras“, kiti.

PREMJERAS. Renginyje dalyvavo ir didelis sporto entuziastas Premjeras Algirdas Butkevičius. Jis gerą pusvalandį bendravo su bėgikais, juos apdovanojo ir mielai fotografavosi su nugalėtojais, varžybų rengėjais, poilsiautojais. Mažai buvo tokių, kurie stebėjosi Premjero pasirodymu šiame jubiliejiniame renginyje.

Jis – sporto žmogus, dažnai lankosi įvairiose varžybose, vyksta jo vardo taurės turnyrai. Nors A. Butkevičius – buvęs neblogo meistriškumo imtynininkas, tačiau jis domisi ir futbolu, krepšiniu (pats aktyviai žaidžia, kai tiktai atsiranda laisvo laiko), dviračių sportu, kitomis sporto šakomis.

Kai Premjerui varžybų organizatoriai padovanojo sportinius marškinėlius su užrašu „25-asis bėgimas aplink Žaliuosius ežerus“, jis tik šyptelėjo ir pasakė, kad, ko gero, dabar vaikščiojimą retsykiais reikės iškeisti ir į bėgimą.

Renginyje taip pat dalyvavo „Žalgirio“ draugijos prezidentas Vytas Nėnius, Lietuvos sporto asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Vasiliauskas.

VšĮ "Sveikas miestas" direktorius Mantas Paulauskas įteikė Vilniaus dirbančiųjų sporto klubo sąjungos "Žalgiris" pirmininkui Romualdui Budrioniui specialią padėkos lėkštę nuo Vilniaus miesto savivaldybės ir VšĮ "Sveikas miestas" už daug metų nuoširdaus darbo, kad bėgimas "Aplink Žaliuosius ežerus" vyktų, už bėgimo tradicijų puosėlėjimą ir tęsimą!
 
Jubliejinį 25-ąjį bėgimą "Aplink Žaliuosius ežerus" suorganizavo Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga „Žalgiris“ ir Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“.

ILGAAMŽIŠKUMAS. Varžybos vyko šešiose moterų ir vyrų amžiaus grupėse. Vienoje iš grupių (40 ir daugiau metų) nugalėtoja tapo praeityje įžymioji Lietuvos ėjikė kaunietė Sada Bukšnienė (Eidikytė), kuriai jau 47-eri. Ji net 15 kartų tapo Lietuvos ėjimo įvairių nuotolių čempione (1986 – 1993 m.), du kartus gerino pasaulio (3 km ir 1 mylia) ir apie 20 – šalies  rekordų.

Pasitraukusi iš aktyvaus ėjimo, Sada negalėjo nieko neveikti, jai norėjosi judėti, neapsileisti. Nutarė bėgioti savo malonumui. Pamažu, pamažu taip įsibėgėjo, jog dabar negali sustoti. Kaunietę dažnai galima pamatyti dalyvaujančią įvairiose bėgimo varžybose. Jėgas bando ir Lenkijoje, Latvijoje, kitur.

„Sportuoju tiktai dėl savęs. Bėgimas man teikia didelį džiaugsmą, kiekvieną savaitę stengiuosi dalyvauti kokiame nors bėgime. Kai pasirengiu varžyboms, tai būtinai dalyvauju. Priklausau Kauno bėgimo mėgėjų klubui, kuris yra gana aktyvus.

Dabar nuotolį įveikiau per 52:56,4 ir savo amžiaus grupėje nesutikau rimtesnio pasipriešinimo. Bėgau palengva, nes praėjusiais metais Kleboniškyje per treniruotę užkliuvau ir gavau traumą, kuri vis dar jaučiasi, bet, manau, išsikapstysiu.

Šioms varžyboms specialiai nesirengiau, iš vakaro kaitinausi pirtyje, kurią tiesiog dievinu ir dukart per savaitę būtinai joje pasėdžiu. Bėgimas ir pirtis – tai mano patys svarbiausi dalykai šiandienos gyvenime.

Dirbu „Santaros“ mokyklos kūno kultūros mokytoja, su vaikais irgi pasimankštinu, pačius gabiausius stengiuosi nukreipti į sporto mokyklą. Mokiniai tampa bėgikais, stoja studijuoti į Lietuvos sporto universitetą“, - sako S. Bukšnienė.

Pati ilgiausia distancija, kurią kaunietė yra įveikusi, tai – daugiau nei 100 km, kuriuos nubėgo prieš porą metų, rungtyniaujant poromis, per orientacinio sporto paros bėgimą. Įveikė ir 100 km maratoną, kuris pareikalavo daug jėgų ir ištvermės.Pasitaiko, kad ištvermingoji bėgikė dvi dienas iš eilės dalyvauja varžybose ir nesunkai pakelia nemažus krūvius.

„Labai norėčiau, kad kuo daugiau Lietuvos žmonių bėgiotų, kad mūsų tauta būtų stipri ir sveika “, - sako Sada.

Vyriausias jubiliejiniame bėgime buvo Vilniaus „Inžinerijos‘ klubo bėgikas, 78-erių Rimantas Martusevičius.

ABSOLIUTŪS. Absoliučia nugalėtoja moterų grupėje tapo vilnietė Austėja Mieželytė (46:38,4), aplenkusi alytiškę Vaidą Šacikauskaitę (49:49,9) ir ir šalčininkietę Renatą Siliuk (48:50,0).

Kaip ir praėjusiais metais, vyrų grupėje greičiausias buvo Vilniaus statybininkų rengimo centro budėtojas, 22 metų Valdas Dopolskas (37:44,5), kuriam teko ir pasaulio imtynių čempiono Rimanto Bagdono piniginis 400 Lt. prizas.

Antras buvo klaipėdietis Dovydas Stašys (39:04,2), o trečias – svečias iš Airijos Shane'as Kerras (39:56,1). Bėgo ir pastarojo sportininko tėvas, 51-erių Denisas Kerras, kuris tapo nugalėtoju 50-mečių grupėje.

DUKART NEPRALENKTAS.
„Tai buvo mano ketvirtasis bėgimas aplink Žaliuosius ežerus. Varžybose debiutavau, kai man buvo 16 metų ir tada užėmiau ketvirtą vietą. Kai sukako 18-a, jau buvau trečias. Po to pirmas ir vėl pirmas“, - sako Valdas Dopolskas.

Kiek metų bėgioji?
Trečius. Mano treneris – Romas Sausaitis. Bėgioju ilgus nuotolius, mėgstamiausia distancija - 10 km. Noriu išbandyti jėgas pusės maratono varžybose. Daug treniruojuosi – šešis septynis kartus per savaitę.

Praėjusiais metais tapau Lietuvos čempionu grupėje iki 23 metų. Esu ir šalies vasaros bei žiemos čempionatų prizininku, bėgant 3000 m nuotolį ir 3000 m per kliūtis.

Ar dabar buvo sunku nugalėti?
Ne, nebuvo rimtų varžovų, matyt, jų savijauta buvo nekokia. Distancijoje su kuriais varžovais persimečiau vienu kitu žodeliu. Prieš keletą dienų turėjau labai sunkią treniruotę, su treneriu nutarėme, kad dabar distancijoje nesiplėšysiu, jeigu pavyks laimėti – tai pavyks. Pasirodo, pavyko.

Apie rezultatą negalvojau, į laikrodį nedirsčiojau. Savo malonumui bėgo ir mano 13-metis brolis Algis, kuris sėkmingai įveikė distanciją. Jis trečius metus irgi lanko lengvosios atletikos pratybas.

Ar esi patenkintas dovanomis, kurias gavai už pergalę?

Labai. Buvau apdovanotas taure, puikiais bėgikų bateliais, sportiniais marškinėliais, kepuraite „Hermis“, piniginiu voku.

PAVYKO! Taip bėgimo varžybas apibendrino Viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas.

„Labai gražus oras, gamta mus lepino. Bėgikai liko patenkinti jubiliejiniu renginiu. Dar aukščiau pakylėtas varžybų organizavimo lygis, 25 kartas buvo ypač laimingas. Išaugo renginio kaštai, bėgimas tampa solidesnis“, - sakė M. Paulauskas.

Kitose amžiaus grupėse nugalėtojais dar tapo: 30 metų grupėje - šalčininkietė Renata Siliuk ir vilnietis Remigijus Šnioka, 40 metų grupėje – vilnietis Petras Pranckūnas, 60 metų grupėje – vilnietis Petras Revuckas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas