Ingvaras Butautas 2014 m. liepos 18 d. 19:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kazachai Klaipėdoje pajuto SSRS atmosferą

"Atlanto" administracijos atstovai į Karagandą nevyks.Jie supyko, kad kazachai nelegaliai transliavo rungtynes Klaipėdoje

Klaipėdos stadionas kazachams pasirodė labai tylus
"Vakarų fronto" nuotr.
Klaipėdos stadionas kazachams pasirodė labai tylus
Nors ketvirtadienį vykusios Europos lygos antrojo atrankos etapo pirmosios rungtynės Klaipėdoje tarp vietos „Atlanto“ ir Karagandos “Šachtior“ (Kazachstanas) komandų baigėsi taikiai – 0:0, abiejų klubų santykiai draugiškais netapo. Ir ne dėl to, kad po savaitės laukia atsakomasis mūšis Karagandoje, po kurio kažkuris iš dviejų varžovų turės palikti Europos turnyrą, o dėl įvykio, nutikusio už aikštės.

„Atlanto“ futbolo klubas pažadėjo kreiptis į UEFA, nes „Šachtior“ atstovai neteisėtai transliavo rungtynes.

Nors „Atlantas“ neleido rungtynių transliuoti niekam, jas dėka kazachų buvo galima stebėti „Youtube“ kanalu internete.

„Filmavo, atseit, klubo operatorius, buvo apsirengęs "Šachtior" treningais. Klubai sau vaizdo įrašus turi teisę daryti. Tam negalima prieštarauti. O pasirodo varė tiesiogiai”, - savo įtarimais, kaip galėjo būti transliuojama iš Klaipėdos stadiono, asmeninėje “Facebook” paskyroje pasidalijo “Atlanto” atstovas spaudai Česlovas Kavarza.

„Atlantas“, skirtingai nei visi kiti Lietuvos klubai, dalyvavę ar dalyvaujantys Europos taurių turnyruose, jau antrą kartą bandė „likti nematomas“. Klubas jau antrą kartą atsisakė futbolo.tv pasiūlymo transliuoti rungtynes. Internetinė televizija siūlė tai prieš klaipėdiečių rungtynes pirmajame etape su Liuksemburgo „Deifferdeng“ ir prieš susitikima su Kazachstano klubu.

Kalbama, kad šalys nesutarė dėl transliacijos kainos.

Todėl Kazachstano atstovų transliaciją stebėjo ne tik „Šachtior“ gerbėjai, o ir nemažai lietuvių. Tiesa, pati transliacija buvo labai nekokybiška.

“Dėl neteisėtų veiksmų, negarbingo svečios šalies atstovų elgesio, į atsakomąsias rungtynes nevyks generalinis direktorius Vacys Lekevičius bei kiti administracijos nariai”, - rašoma Klaipėdos klubo “Facebook” paskyroje.

„Atlanto“ komanda į Kazachstaną žada skristi reisiniais lėktuvais per Ukrainą. Tai – pigiausias oro kelias į Kazachstaną.

Daugelis oro linijų bendrovių skraidyti per Ukrainos oro erdvę atsisakė po ketvirtadienio teroro akto, kai virš Rytų Ukrainos buvo numuštas iš Amsterdamo į Kvala Lumpurą skridęs keleivinis lėktuvas ir žuvo kone 300 žmonių.

„Šachtior“ į Palangą buvo atskridęs užsakomuoju reisu, su nusileidimu Kazanėje pasipildyti kuro.

Anot „Šachtior“ sporto direktoriaus Ulugbeko Arsanbajevo, net toks skrydis jo komandai buvo tiek sunkus, kad sugebėjo paveikti žaidimą.

Jis, o ir „Šachtior“ strategas Viktoras Kumykovas, skundėsi ir Palangos oru uostu. Kazachams karštą ir sausą ketvirtadienį pasirodė labai drėgna.

Kazachstano žurnalistams Klaipėda priminė Vokietijos ir Sovietų Sąjungos mišinį.

„Kažkada buvusi Prūsijos sostine Memeliu, Klaipėda išlaikė Sovietų Sąjungos atmosferą ir Vokietijos architektūrą“, – rašo vienas Kazachstano interneto portalų.Kazachstano žurnalistai teigia pastebėję, kad Klaipėdoje labai mažai žmonių domisi futbolu, dauguma jų nežino „Atlanto“, o tik vietos krepšinio klubą „Neptūną“.

Jie suskaičiavo, kad per spaudos konferenciją prieš rungtynes Kazachstano žurnalistų buvo daugiau nei Lietuvos.

Kazachstano, į kurio futbolą pastaraisiais laikais metami didžiuliai privataus verslo ir valstybiniai pinigai, atstovams Klaipėdos stadionas pasirodė ypatingai mažas.

„Toks mažas stadionas Karagandoje būtų užpildytas per bet kurias rungtynes“, - teigė treneris V. Kumykovas. Anot jo į Kazachstano pirmenybių rungtynes Karagandoje susirenka apie 5 tūkst. žiūrovų, o į Europos lygos pirmojo atrankos etapo susitikimą su Armėnijos Giumri „Širak“ atėjo gal tris kartus daugiau.

Armėnus „Šachtior“ svečiuose įveikė 2:1 ir 4:0, bet nelegalią transliaciją stebėję Karagandos klubo gerbėjai yra įsitikinę, kad „Atlantas“ yra dar silpnesnis varžovas, nei Giumri klubas.

Tuo, kad rungtynės baigėsi lygiosiomis jie buvo aiškiai nepatenkinti.

„Šachtior“ gerbėjai per transliaciją įžvelgė, kad Lietuvos uostamiesčio stadionas buvo labai tylus.

"Karagandoje parodysime „Atlantui“, kaip reikia palaikyti savo komandą“, - kalbama jų komentaruose.

Kai kurie Kazachstano žurnalistai, buvę Klaipėdoje, stadiono garsus girdėjo. Jie rašė apie lietuviškai skanduojamus keiksmus „Šachtior“ komandai.

Suprantama, visi Karagandos komandos fanai yra įsitikinę, kad jų komanda namuose įveiks „Atlantą“ be didesnio vargo.

Tą jų įsitikinimą palaiko ir vietos internetinė žiniasklaida. Kai kurie interneto portalai po šios dienos Europos lygos burtų antraštėse jau prieš atsakomąjį mačą paskelbė: „Šachtior“ sužinojo savo trečiojo etapo varžovą“.

Burtai „Šachtior“ ir „Atlanto“ poros nugalėtojui lėmė susitikti su Kroatijos Splito „Hajduk“ ir Airijos „Dundalk“ dviejų mačų laimėtoju. Pirmąsias šios poros rungtynes Airijoje 2:0 laimėjo kroatai.

Taip pat buvo ištraukti ir Čempionų lygos burtai. Vilniaus „Žalgirio“ ir Zagrebo „Dinamo“ rungtynių nugalėtojas susitiks su Danijos „Aaalborg“ klubu, kuriame rungtyniauja lietuvis Lukas Spalvis.

Tam, kad L. Spalvį pamatytume rungtyniaujant Vilniuje, „Žalgiriui“ reikia sukurti stebuklą, nes pirmas rungtynes galingam Kroatijos čempionui klubui Zagrebe Vilniečiai pralaimėjo 0:2.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas