LTOK informacija 2010 m. vasario 18 d. 07:06 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Slidininkai startais patenkinti...

Po sprinto lenktynių savo pasirodymais buvo patenkinti trys iš keturių mūsų slidininkų, tik Mantas Strolia teigė, kad galėjo - geriau...

Slidininkai startais patenkinti...
LTOK nuotr.
Slidininkai startais patenkinti...

Vasario 17 d. vykusiose sprinto lenktynėse nė vienam mūsų slidininkui nepavyko patekti į 30-tuką ir toliau tęsti kovas dėl aukštesnių vietų. Tačiau beveik visi jie, po lenktynių kalbėdami su žurnalistais, sakė, kad savo pasirodymu sprinte yra patenkinti. Tik aukščiausią vietą - 46-tą iš mūsiškių užėmęs Mantas Strolia teigė, kad savo asmeninių užduočių neįvykdė. M.Strolios rezultatas - 3 min. 47,17 sek. Nuo kvalifikaciją laimėjusio ruso Aleksandro Panžinskio lietuvis atsiliko 12,60 sek.

 

„Po vakar dienos treniruočių trasos danga  šiandien labai pasikeitusi - buvo patižusi, tapo ledinė, - sakė Mantas. - Jaučiau distancijoje, kad galiu greičiau. Nesu tikras, kad atidaviau visas jėgas. Bet kai finišavau, pasijaučiau pivisiškai išsikrovęs. Matyt, veikė ir olimpinio debiuto jaudulys... Galvojau, kad tikrai aplenksiu prieš mane dar šliuožusį graiką, bet paskui sužinojau, kad jo gimtadienis..." Kiti du Lietuvos slidininkai finišavo greta: Aleksejus Novoselskis liko 53-ias (3 min. 51,70 sek.), Modestas Vaičiulis - 54-as (3 min. 52,10 sek.). Iš viso sprinte lenktyniavo 62 sportininkai. M.Stroliai ir M.Vaičiuliui tai buvo olimpinis debiutas.
 

O štai, kaip savo olimpinį debiutą įvertino M.Vaičiulis: „Panašiai ir įsivaizdavau olimpinį debiutą. Aišku, kaustė jaudulys. Sunkiai sekėsi įveikti kalną. Norėjau patekti į penkiasdešimtuką, bet nepavyko. Neabejoju, kad šiuo startu įgijau neįkainuojamo patyrimo..."
 

Ar dalyvausi komandinėje sprinto rungtyje?

Nežinau, tarp mūsų trijų bus surengtos specialios atrankos varžybos.
 

 

Labiausiai iš šios trijulės patyręs A.Novoselskis džiaugėsi, kad šioje rungtyje užėmė aukštesnę vietą nei 15 km lenktynėse. Tiesa, čia ir dalyvių buvo mažiau... Paklaustas, ar sportuos ateityje, slidininkas sakė: "Jeigu bus sudarytos tokios sąlygos, kaip šiame olimpiniame cikle, tikrai treniruosiuos..."
 

Pirmosios varžybas pradėjo moterys. 1,4 km sprinto klasikiniu stiliumi lenktynėse Lietuvos  slidininkė Irina Terentjeva pralenkė penkias varžoves ir užėmė 49-ąją vietą. Ji pirmoji iš Lietuvos atstovų pradėjo Vankuverio žaidynes, pirmoji ir baigė. Išbandžiusi jėgas dviejose distancijose, sportininkė jai planuotų užduočių neįvykdė...
 

"Klaskinis sprintas nėra mano rungtis.Bet savo pasirodymu sprinte esu patenkinta. Šįkart nuo priekyje buvusių varžovių atsilikau nedaug, manęs niekas nepralenkė. Sąlygos buvo nelengvos, trasa apledėjusi", - sakė I.Terentjeva. Jai apmaudu, kad nesėkmingai susiklostė 10 km lenktynės laisvuoju stiliumi, kur ji liko tik 64-ta: "Blogas rezultatas. Aš tikrai nevažiavau į Vankuverį čia pasibūti, pailsėti. Važiavau siekti rezultato. Teks aiškintis su treneriu nesėkmės priežastis".
 

Iki kovo 1-osios I.Terentjeva toliau gyvens olimpiniame kaimelyje, bet jau bus tik žiūrovė. „Ryt eisiu pažiūrėti Dianos varžybų. Tęsime ir treniruotes. Noriu nuvažiuoti į Vankuverį. Prieš 8 metus Solt Leik Sityje mačiau tik vienerias ledo šokių varžybas. Prieš ketverius Turine - nemačiau nieko išskyrus slidinėjimo bazes... Gal čia pavyks pasidairyti?" - kalbėjo I.Terentjeva.
 

Šiandien Vistleryje, kaip, beje, ir Vankuveryje, buvo nuostabus oras. Vistleryje - plius trys, Vankuveryje - net septyni laipsniai šilumos, saulė. Žurnalistai šneka, kad geras oras tik slidininkams, o biatlonininkams - blogas. Kol kas buvo tikrai taip. Kaip bus rytoj, pamatysime, kai į 15 km startą stos Diana Rasimovičiūtė.

 
Bronius Čekanauskas

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas