Ingvaras Butautas 2014 m. rugpjučio 15 d. 15:41 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Išvarė, nes paprašė pinigų maistui"

"Visi "Dainavos" legionieriai gyvena viename name ir miega dviese vienoje lovoje", - tikina buvęs Alytaus klubo futbolininkas.

Anot futbolininko, M. Ragini vietos žaidėjų savo komandoje matyti nenorėtų
"AC Bellinzona" nuotr.
Anot futbolininko, M. Ragini vietos žaidėjų savo komandoje matyti nenorėtų
Šis ketvirtadienis A lygos autsaiderės „Dainavos“ komandai nebuvo eilinis. Alytiškiai per rungtynes su „Klaipėdos granitu“ iškovojo tašką. „Dainava“ stipriausios šalies lygos pirmenybėse nepralaimėjo ir tai nutiko antrą kartą šį sezoną.

Pirmąją sezono dalį iki liepos „Dainava“ atrodė kaip kur kas žemesnio diviziono komanda, visi jos varžovai be išimties laimėdavo prieš Alytaus futbolininkus ir įmušdavo į jų vartus tiek įvarčių, kiek tądien netingėdavo. Perėjimų langas, per kurį į Alytų susirinko ne viena dešimtis legionierių, atrodė komandą sustiprinęs. Bet iki šio ketvirtadienio nė vieno taško atsinaujinusiai „Dainavai“ iškovoti nepavyko.

Tiesa, ne visi legionieriai Alytaus komandoje užsiliko. Užsienio futbolininkai po truputį kelia iš Alytaus sparnus. Vienas tokių žaidėjų pats kreipėsi į žiniasklaidą, norėdamas pasidalinti savo įspūdžiais iš Alytaus, tiesa, nenorėdamas viešinti savo pavardės.

„Lietuvos futbolininkai, aistruoliai ir žmonės, kurie ateina į futbolą, turi žinoti tiesą, turi žinoti kas vyksta jų futbolo klube, jų namuose. Alytus – puikus miestas, čia yra šaunus stadionas, čia futbolą galima išvystyti iki nebūtų aukštumų. Todėl aš kviečiu komandos vadovus gerbti futbolininkus, kaip žmones, Nereikia šypsotis į akis, o už jų apkalbėti. Tada atsiras pergalės, būsite čempionais“, - kalbėjo su „Dainava“ atsisveikinęs futbolininkas.

Šiemet “Dainavą” į savo kontrolę perėmė verslininkai iš Vakarų Europos. Vieninteliu klubo savininku ir jo prezidentu tapo italas Giuseppe Greco, klubo direktoriumi – prancūzas Marcas Fourmeaux.

Jie treniruoti klubą pakvietė baltarusį Sergejų Aleinikovą. Tačiau šio trenerio vadovaujami alytiškiai neiškovojo nė vieno taško ir gegužei baigiantis S. Aleinikovas buvo atleistas, o į jo vietą paskirtas Marco Ragini iš San Marino.

Iki pat vasaros pertraukos „Dainava“ turėjo tik ribotą ne pačių geriausių Lietuvos futbolininkų skaičių, kadangi jos savininkai neskubėjo padengti klubo skolų ir Lietuvos futbolo federacija buvo uždraudusi klubui registruoti naujus žaidėjus. Keli užsieniečiai, atvykę į Alytų M. Fourmeaux kvietimu, galėjo tik treniruotis su komanda, bet negalėjo jai atstovauti per oficialius mačus.

Vienas iš tokių – senegalietis Aly Cisse.

Tačiau vasarą šis futbolininkas išvyko į Italiją. Anot mūsų pašnekovo – dėl to, kad Lietuvoje jam teko badauti.

„Tam, kas domisi, kokie yra „Dainavos“ komandos reikalai, suprantama įdomu, kur dingo talentingas žaidėjas Ali Cisse, kuris prisijungė prie komandos kovą. Jo neregistravo, kadangi vaikinas norėjo... valgyti. Žodinis konfliktas su klubo prezidentu įvyko dėl to, kad klubas nemokėjo net už futbolininkų maitinimą. Tad Ali prezidentui ir drėbė: kodėl aš rytoj privalau žaisti, jeigu aš jau dvi dienas nevalgiau, nes negavau iš jūsų pinigų? Kaip žaidėjas gali atsiduoti treniruotėms ir gerai žaisti per rungtynes, kai jis nežino: pavalgys šiandien ar ne?“, - retoriškai klausė buvęs „Dainavos“ legionierius.

Ir A. Cisse, ir kitiems „Dainavos“ futbolininkams tekdavo miegoti po du vienoje lovoje.

„Profesionaliam žaidėjui svarbus yra atsistatymas. O dalintis viena lova su kitu futbolininku, kadangi po stogu yra labai ankšta – labai abejotinas poilsis... Tokia absurdiška situacija privertė futbolininką pareikalauti iš vadovybės bent šiokios tokios pagarbos. Už tai jis buvo nedelsiant išbrauktas iš komandos. Nes visi atvykę „Dainavos“ futbolininkai gyvena viename name, miega po du vienoje lovoje. Todėl Ali ir išvažiavo. Jis matė, kad nuo kovo niekas čia nesikeičia“, - kalbėjo nenorėjęs prisistatyti futbolininkas.Kaip į tai reagavo komandos treneris?

„Treneris, kuriam šio futbolininko iš tiesų reikėjo, nieko padaryti negalėjo, kadangi jis nesprendžia nieko. Net kas žais starto sudėtyje. Visos instrukcijos ateina iš viršaus. Kur tada trenerio savigarba?“ – apie „Dainavos“ vidaus virtuvę pasakojo buvęs jos žaidėjas.

Buvęs "Dainavos" treneris S. Aleinikovas pavasarį vertėsi vien tik jaunais lietuviais. Jį pakeitęs M. Ragini norėtų, kad jo komandoje lietuvių nebūtų iš viso.

„Kadangi moku italų kalbą, ne kartą girdėjau trenerius kalbant, kad jeigu turėtų galimybę, jie visus lietuvius pašalintų iš komandos. Jokios pagarbos lietuviams „Dainavoje“ nėra. Aš manau, kad jeigu nusipirkai klubą kitoje šalyje, turėtum gerbti jos šeimininkus, tuos, pas kuriuos į svečius atvykote. Kalbėdamasis su lietuviais žaidėjais aš sužinojau, kad jiems atlyginimai neišmokėti jau apie tris mėnesius ar dar daugiau. Tuo pačiu metu prezidentas važinėjasi po restoranus ir manęs klausinėja apie Druskininkų kurortą, į kurį nori atvežti atostogauti savo šeimą. Ar tai normalu? Neina kalba, kad futbolininkai gauna milijoną eurų, o nori gauti du. Kalba eina apie bent jau minimalų atlyginimą. Daugelio tai netenkina, nors vargu ar kuris drįs kalbėti. O aš užviriau, nes, kai tave ima taip žeminti, prabunda tavo savigarba“, - kalbėjo su „Dainava“ savo karjerą norėjęs susieti legionierius.

Anot jo, pagrindinė tarpusavio bendravimo Alytaus komandoje kalba – italų.

„75 procentus treniruotės laiko kalbama itališkai. Ar lietuviai, žaidžiantys „Dainavoje“, turėtų mokytis italų kalbos? Aš nemanau“, - sakė su Alytaus klubu atsisveikinęs futbolininkas.

Pats jis liepą į Alytų atvyko iš Italijos, kur buvo įsikūręs: „Nes man treneris sakė, kad reikalingas toks žaidėjas kaip aš. Aš Italijoje užbaigiau visus savo reikalus, uždariau butą, atsisakiau mokslų, kuriuos planavau pradėti ir atvažiavau čia. Po dviejų savaičių mane išbraukė iš komandos sąrašo, nieko nepaaiškinę.

Tiesa, pabandžius legionieriui atsiimti paleidimo raštą, „Dainavos“ vadovai kažkodėl supyko.

„Kai nuėjau pasiimti to popieriaus, pareiškęs, kad išeinu į kitą klubą, mane aprėkė, aiškino, kad nieko nepasirašinės ir išstūmė iš kabineto. Nors tą buvau susitaręs iš anksto. Kaip su jais galima dirbti?“ – retoriškai klausė neilgai „Dainavoje“ užsibuvęs užsienietis.

Daug laiko praleidęs Italijoje, buvęs Alytaus klubo legionierius, futbolo veikėjais iš šios šalies nepasitiki.

„Remiantis mano patirtimi, bendraujant su italais, manau, kad jeigu po šio paviešinimo, jie ką nors ir išmokės, tai bus vienas-kitas kartas. Kol vėl viskas neaprims. Aišku, linkėčiau „Dainavoje“ likusiems vaikinams, kad kas nors klubo vadovus priverstų mokėti atlyginimus nuolat“, - kalbėjo dvi savaites Alytuje gyvenęs futbolininkas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas